Konu: Güle Güle Efsane TOTTI #10

Güle Güle Efsane TOTTI #10

Her yaştan insanı aynı anda ağlatabilen adam.
    Güle Güle Romanın Kralı.

Çeyrek asır (25 sezon) Tek klüp. 307 Gol ile kariyerini noktalamıştır.

"Bir gecede 3 kadını birbiri ile aldattım ama Romayı hiçbir zaman aldatmadım." Sözü futbolda halen sadakatin göstergesidir.

Totti Hakkında bilinmeyenler.
    - Her yıl mankenlik sözleşmesine imza atarken aldığı parayı ikiye bölüp, yarısını yoksullar vakfına yolluyor.
    -Totti'nin, Olimpiyat Stadında kendine ait locası var. Ancak o, sakat ya da cezalıysa locasında değil, kale arkasındaki taraftarların arasında maç izliyor.
    -Locasında her hafta kimsesizler yurdundan gelen farklı konukları ağırlanıyor.
    -Sevgilisi Ilary Blasi ile 19 Haziran 2005'teki düğününe kimleri davet etti biliyor musunuz? Dadısını, ilk öğretmenini, ilk teknik direktörünü, mahallesindeki bakkalı ve 12 bin Romalı taraftarı. Hepsine tek tek davetiye yollamış.
    -Düğünün yayın hakkını da SkyTG-24 kanalına sattı. Kanalla sözleşme imzalarken onlara bir de hesap numarası vermiş.Televizyon yöneticileri, "Muhasebecinizden aldığımız hesap numarası bu değil ama" deyince Totti, "Bu hesap Roma Omurilik Felçlileri Derneğinin. Bütün para oraya gönderilsin" demiş.

TOTTI ROMADIR, ROMA TOTTI

Not: Görüntüleri izledikten sonra Totti'nin ne demek olduğunu daha iyi anlayacaksınız.
    Konu Aykut Sabuncu tarafından (29 Mayıs 2017 Saat 12:16 ) değiştirilmiştir.

Vay be harbi efsane bitirdi ya karakter adam romanın kaptanı yolun açık olsun reis

Bence dünya futbolunun gelmiş geçmiş en büyük efsanesidir.Bu saatten sonra da böyle bir adamın geleceğini sanmıyorum.

Bir efsane daha gitti. 90'lar her yönüyle bambaşkaydı. 90'ların futbolcularının da yeri dolmuyor.

İtalya ligini izlememin sebebi iki oyuncuydu bir Del piero iki Totti ne güzel yıllardı artık böyle oyuncularda gelmiyor gitti bir efsane daha.

Ayakta alkışlanır. Saatlerce hatta günlerce. Bravo.

Gercek bir efsane

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sıra Buffon'da.
    Cumartesi 23:30'da kupayı ellerinde görelim reyis!

Zaman geçiyor ve efsaneler bir bir gidiyor.

Yolun açık olsun Büyük Kaptan...

Gözlerim doldu be. Çocukluğumdan bir parça gitti sanki. Harbiden büyümüşüm artık daha iyi anlıyorum. Beni en çok etkileyen kısmı Romaya olan aidiyeti. Adam ne reale ne de diğer kulüplere gitmiyor. 25 yılda "5" kupa kazandı, görece emsallerinden de az para kazandı belki ama özellıkle günümüz futbolunda herşeyin para olmadığını futbol baronlarının yüzüne çarpan dev bir heykel gibiydi. Güle güle büyük kaptan, Respect..

Yaşasın Beşiktaş mücadelemiz!

Benim için tek efsane bu adamdır...
    Biz önümüze gelene efsane diyoruz sergen denilen futbolcuya bile...
    Bu adamı benim için efsane yapan şey
    Uzun yıllar önce gazeteleri okuduğumda roma da totti nin serie A yi kasıp kavurduğu yazıyordu...transfer sezonunda dev kulüplerin totti için yarışacağını yazıyordu...ve transfer sezonunda avrupanın dev klüpleri totti nin kapısını çaldı
    Ve dev kulüpler ne kadar para teklif etselerde TOTTI roma dan gitmek istemedi..belki demeyeceğim kesinlikle transfer rekoru kırardı.. .ama para yerine ROMA ARMASINI seçti.. .
    Son barikat ti bu adam benim için.. .
    Video yu izleyemedim bile duygulandım....
    Türk futbolunda profesyonel süreçte efsane var midir bilmiyorum....
    Bayrak adamlarımız olmuştur ama gerçek manada efsane olarak anacak zorlasak 1 isim belki çıkartabiliriz...
    Umarım TOTTI karakterinde oyuncular yetiştiririz demek istiyorum da artık yönetimler de parayı buldu mu satıyor...
    Güle güle büyük kaptan....
    Seni canlı izleyemesek te gölgen yetiyordu....

Totti benim için de efsanedir. Hatta öyle bir şeydir ki, kanka gibi lakaplar yerine totti diye seslenirdim sevdiğim insanlara. Gözlerim doldu akşam akşam, bugün bizim bayramımız oysa

Bu kaçıncı seviye?

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) kulüplerinden Roma, efsane oyuncusu Francesco Totti'nin son maçında giydiği formanın uzaya gönderildiğini duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, takımın eski futbolcusu Totti'nin anısını yaşatmak amacıyla, 28 Mayıs'ta Genoa'ya karşı oynanan maçta giydiği 10 numaralı formasının uzaya gönderildiği bildirildi.

Formayı taşıyan "Vega" isimli roketin, Fransız Guyanası'ndan uzaya fırlatıldığı belirtildi.

Totti, 25 sezon boyunca forma giydiği Roma'da kariyerine yönetici olarak devam edecek.