Sayfa 4/4 İlkİlk 1234

Konu: Avustralya Açık Tenis Turnuvası 2017

Hahahah. Adamsın ulan. Stan' i elediğinde biraz hakaret etmiştim sana kusura bakma kral telafi ettin bu maç

Önünde saygıyla eğiliyorum.

Gelmiş geçmiş en büyük yine tarih yazdı.
    Diğerlerinin ancak yorumcu olabileceği yaşta tekniğiyle zekasıyla kalitesiyle savunmasıyla yine en büyük. RESPECT!..

Federer'e kariyerinin sonunda grand slam şampiyonluğu yaşattığım için son derece mutluyum. Şampiyonluğunda kendisinin payı en fazla yüzde beştir, kalan kısmı tamamen bende.

2. setten itibaren başladım izlemeye, Nadal'a karşı standart sürekli basit hata yaptığı oyununu oynadı ve seti kaybetti. Üçüncü setin ilk oyununda kendi servisini 40-0'dan zora sokunca olayı anlayıp kapattım, o seti çok iyi bir oyunla kazanmış. Ulan acaba mı deyip 4. seti izledim ve rezil oyununa geri dönüp seti kaybedince artık emin olup yeniden kapattım ve şampiyonluğu kazandırdım. Kendisi benim desteğim olmadan bir hiç. Bu durumdan haberi olsa bir Rolex saat falan ayarlar muhtemelen.

Her ikisi de efsane her ikisi de bir harikaydı. Binlerce insanın tribünde, milyonlarcasının tvde bu maçı izliyor olması son kez bu iki tenis ikonunun bir finalde karşılaşmasıydı (karaborsada 102.000 TL tutarında bilet satıldı).

Maça gelirsek çok küçük farklar Federer'i galip getirdi. Set 3-1 iken 6-3 maç almak tecrübe ve biraz da kondisyon gerektirirdi, Federer bunu başardı. Ama en önemli maçı kazandıran fark ise ace'lerdi 20-4.

Her iki ustaya da saygılar... Unutulmayacak bir maç izlettirdikleri için ise teşekkürler.

Son olarak adamların spor kültürüne, rakibine saygısına da hayran olmamak elde değil. Son ana kadar büyük bir stresle giden ve Nadal'ın çok sinirlendiği tavırlarından belli olan gerilimli maçı kaybetmesine rağmen Rafa'nın maç sonu röportajı ise şuydu;

"Roger inanılmaz bir şey yaptı. Emeğinin karşılığını aldığın için çok mutluyum. Kişisel olarak çok iyi bir ay geçti. İlk kez kariyerimde tam 1 ayı Avustralya'da geçirdim. Buraya gelebilmek için çok mücadele ettim, çok savaştım. Bence Roger benden biraz daha fazla hak etti. Denemeye devam edeceğim. Bütün bir sezon tüm kupaları kaldırmak için denemeye devam edeceğim."

Alıntı Filiz Fidanoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye Nadal'i sevmiyorsunuz? Ben de sevmiyorum da nedeni ney bilmiyorum.

Nadal çok büyük bir oyuncu. Bunda şüphe yok. Modern zamanın en iyi savunma oyuncusu da olabilir. Özellikle çizgi gerisinden akıl almaz savunmalar yaptı kariyeri boyunca. Zaman içerisinde oyununu da çok geliştirdi. Her zaman toprak kortun en büyüğü olsa da uzun süre diğer tip zeminlerde eksik kaldı. Yılmadı, çalıştı o zeminlerde de inanılmaz gelişimler kaydetti; ama işte ofansı güce dayalı. İtici gelen de bu akıl almaz çizgi savunması ile birleşen güce dayalı hücumu. Federer ise Allah'ın bir hediyesi. Zayıf olan tek bir yönü yok. İnanılmaz bir oyun zekası, gelmiş geçmiş en iyi service returner oluşu, hücum çeşitliliği, üst düzey savunma anlayışı, tekniği ile belki de en "all around" tenisçi tarihteki. Yani bir nevi Peps Barcelona'sı vs Jose Real'i durumu söz konusu..