Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu: Avustralya Açık Tenis Turnuvası 2017

Avustralya Açık Tenis Turnuvası 2017

Az önce biten Nadal- Dimitrov maçıyla beraber finalistler belli oldu. Finalistlere geçmeden önce şu maç için 1-2 kelam etmek isterim.

5 saate yaklaşan maçta, maç içinde iki oyuncunu da git gel yaşamasına rağmen kilit son setin 8. oyununda koptu. Nadal' ın servisinde Dimitrov 15-40 ı bulmuşken servisi kırsa 5-3 yapacak ve final için servis kullanacaktı. Ancak Nadal önce servisine tutundu, sonra da servis kırdı ve 6-4 le maçı bitirdi. Efsaneler arasına giren bir maçtı benim gözümde.

Ve Finalistler

Tarihi 2 final izleyeceğiz. Retro final de denilebilir.

Bayanlarda ;

Serena Williams- Venüs Williams

Erkeklerde ;

Nadal - Federer

Bu 2 maçı kaçıran çok şey kaçırır. Cumartesi 11.30 bayanlar, Pazar 11.30 erkekler finalleri var.

Burda venus williams takdiri hak ediyor bence.Yillar evvel iki kardes grand slamlerde hep finale kalirlardi ve zaman zaman hep ikisi final oynuyor kadinlar tenisi cok sikici yorumlari ortaya atilirdi.Hatta bazi maclarda serena kardesine bilerek yenildi vs diye komplo teorileri olurdu.Cunku serena daha guclu ve daha hirsli olan tarafti.Zaten kazandigi grand slam sayisindan belli.

Venus takdiri hak ediyor dedim cunku bu zaman diliminde kardesinin golgesinde tenis oynamaya devam ederken bir yandan da sjogren sendromuyla mucadele etti, tedavi gordu , bazi turnuvalara wild kartla katildi vs. O yuzden su finale cikmasi alkisi hak ediyor. Normal bir mucadelede serena ezip gecer ,bakalim surpriz olacak mi (:

Ben de kimse ilgilenmiyor diye baslik acmamistim, megerse varmis 3-5 kisi Baslik icin tesekkurler. Spor cok guzel, gerci ilgilenen pek yok ama sirf Federer icin bile baslik acilir.

Sadece bugunki degil, dunki Roger-Stan yari finali de cok guzeldi. Stan'in 2-0'dan sakat sakat maci 2-2'ye getirmesi ve neredeyse maci cevirmesi, o andan itibaren Federer'in inanilmaz performansiyla kralin kim oldugunu gostermesi superdi. Federer mac sonu aciklamalasinda Stan'in son sette basit hatalari oldu dedi ve adam resmen buruk bir sevinc yasadi. Adam kazanmanin hakkini sonuna kadar vermek istiyor. Inanilmaz bir sporcu.

Nadal da ayni sekilde bugun cok iyi reaksiyon gosterdi. Pek sevmem kendisini ama o da buyuk sporcu. Federer'e karsi bir ustunlugu oldugu icin kaybetmesini istiyordum ama simdi inanilmaz bir final izleyecegiz.

Pazar gunu insallah Federer kazanir. Kaybederse cok cok yazik olur. Besiktas kaybetmis kadar uzulurum.

Gelmiş geçmiş en büyükle, gelmiş geçmiş en büyük rakibin finalini bu seviyede bir daha izleyebileceğimizi hiç ummuyordum; ama oldu
    Federer şu an 36 yaşında. Erkekler tenisinde bu yaşta Grand Slam finali inanılmaz bir başarı ayrıca. Ne Nadal, Ne Djokovic o yaşlarda bu seviyeyi rüyalarında bile göremezler..

Nadalı pek sevmem ama finalde Fedal'ı görmek için bugün onu destekledim. Kadınlarda da Williams kardeşlerin finale kalması çok hoşuma gitti. Veteranların başrolde olduğu bir hafta sonu bizi bekliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Arda Çelikmaden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelmiş geçmiş en büyükle, gelmiş geçmiş en büyük rakibin finalini bu seviyede bir daha izleyebileceğimizi hiç ummuyordum; ama oldu
    Federer şu an 36 yaşında. Erkekler tenisinde bu yaşta Grand Slam finali inanılmaz bir başarı ayrıca. Ne Nadal, Ne Djokovic o yaşlarda bu seviyeyi rüyalarında bile göremezler..
    Aynen o bakimdan super oldu. Tarihi bir mac olacak.

Insallah Nadal kazanip tarihin icine etmez

Alıntı Atanur Mehmet Demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de kimse ilgilenmiyor diye baslik acmamistim, megerse varmis 3-5 kisi Baslik icin tesekkurler. Spor cok guzel, gerci ilgilenen pek yok ama sirf Federer icin bile baslik acilir.

Sadece bugunki degil, dunki Roger-Stan yari finali de cok guzeldi. Stan'in 2-0'dan sakat sakat maci 2-2'ye getirmesi ve neredeyse maci cevirmesi, o andan itibaren Federer'in inanilmaz performansiyla kralin kim oldugunu gostermesi superdi. Federer mac sonu aciklamalasinda Stan'in son sette basit hatalari oldu dedi ve adam resmen buruk bir sevinc yasadi. Adam kazanmanin hakkini sonuna kadar vermek istiyor. Inanilmaz bir sporcu.

Nadal da ayni sekilde bugun cok iyi reaksiyon gosterdi. Pek sevmem kendisini ama o da buyuk sporcu. Federer'e karsi bir ustunlugu oldugu icin kaybetmesini istiyordum ama simdi inanilmaz bir final izleyecegiz.

Pazar gunu insallah Federer kazanir. Kaybederse cok cok yazik olur. Besiktas kaybetmis kadar uzulurum.
    Koyu bir Wawrinka fanı olarak o maçtan bahsedip yaralarımı deşmek istemedim Yoksa dediğin gibi o da çok güzel bir maç oldu. Stan in karşısında Djoko olsaydı son seti alırdı ama Stan adamım

Nadal' ı günahım kadar sevmem ve tek el backhand lere zaafım olduğu için, bugün Dimitrov ' un kazanmasını çok istemiştim ama efsane finalin olacak olması üzüntümü biraz azalttı tabi.

Son olarak pazar günü kalplerimiz Fedex ile olacak.

Alıntı Batu.Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Atanur Mehmet Demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Koyu bir Wawrinka fanı olarak o maçtan bahsedip yaralarımı deşmek istemedim Yoksa dediğin gibi o da çok güzel bir maç oldu. Stan in karşısında Djoko olsaydı son seti alırdı ama Stan adamım

Nadal' ı günahım kadar sevmem ve tek el backhand lere zaafım olduğu için, bugün Dimitrov ' un kazanmasını çok istemiştim ama efsane finalin olacak olması üzüntümü biraz azalttı tabi.

Son olarak pazar günü kalplerimiz Fedex ile olacak.
    Dimitrov'un tek el backhandlerine ben de aşık oldum ya

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Federeri izlemek gercekten buyuk keyif. Adam buram buram kalite kokuyor. Artik kariyerinin sonlarinda boyle bi finalde sampiyonluk yakisir kendisine.

Djokovic elendigi an nedense icimden Nadal-Federer finali gecmisti. Mukemmel bi mac olacak. Tabii ki vamos rafa!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Serena Williams ablası Venus Williams'ı finalde yenip toplamda 23 grandslam zaferine ulaştı ve Steffi Graf'ın 22 zaferlik rekorunu geçmiş oldu. Açık ara tarihin en iyi kadın tenisçisi.

Alıntı Berke Tiftik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serena Williams ablası Venus Williams'ı finalde yenip toplamda 23 grandslam zaferine ulaştı ve Steffi Graf'ın 22 zaferlik rekorunu geçmiş oldu. Açık ara tarihin en iyi kadın tenisçisi.

Tarihin en iyi kadın tenisçisi açık ara Steffi Graftır. Sonrada Martina Hingis. Serena ancak bunlardan sonra gelir. Allah vergisi fiziki güç ile kimi erkek tenisçilerden bile daha sert vurarak alınan şampiyonluklarla en büyük olunmuyor.