Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

?nder ?zen

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Nazim Turknas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Konu?malara sonradan dahil oluyorum ama;
    Ali G?ltiken G?ztepe Spor Klub?nde yakla??k 1,5-2 y?l Genel Menajerlik G?revinde bulunmu? ve pek bir ba?ar?s? olmadan bu g?revini tamamlam??t?r.
    Bu i?le alakal? herhangi G?ztepe tan?d???n?z varsa ayr?nt?l? bir alabilirsiniz yada bende size verebilirim.
    Sonu? olarak Ali ismi hi?bir zaman ?st ve kaliteli y?netici klasman?nda yer alamaz...
    sayg?lar
    Estafurullah abi,
    Benim Ali G?ltiken hakk?nda net bir fikrim yok ama onunda sa?l?k bir y?netim ortam?nda ?al??t???na inanm?yorum.
    Belkide dedi?in gibi ?ok iyi bir y?netim kuruluyla ?al??t???nda da ba?ar?s?z olabilir.
    Kendisi hakk?nda net fikrim yok.

Yorum Yap

Aslı Nazim Turknas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Konu?malara sonradan dahil oluyorum ama;
      Ali G?ltiken G?ztepe Spor Klub?nde yakla??k 1,5-2 y?l Genel Menajerlik G?revinde bulunmu? ve pek bir ba?ar?s? olmadan bu g?revini tamamlam??t?r.
      Bu i?le alakal? herhangi G?ztepe tan?d???n?z varsa ayr?nt?l? bir alabilirsiniz yada bende size verebilirim.
      Sonu? olarak Ali ismi hi?bir zaman ?st ve kaliteli y?netici klasman?nda yer alamaz...
      sayg?lar
      Bence bu bak?? a??s? yanl??, gitti?i kl?pte ba?ar?s?z olan teknik direkt?r, futbolcu, menajer, sportif direkt?rlerin lisans?n? y?rtal?m o zaman

Yorum Yap

?ok oldu ama ?nder hocan?n program? hi? bir yerde yok mu ya, ka??rd?m program? bulamad?m sonra hi? bir yerde

Yorum Yap

?nder ?zen fenerliymi? ama day?s? gelince cimbomlu oluyomu?

Yorum Yap

@Tufan Tokadci

?ok tart??maya girmeden Liverpool hezimeti ile fikrimi s?ylemek istiyorum.

Bu hezimetin sorumlusu ma?tan 3 g?n ?nce sa?ma sapan a??klamalar yapan Y?ld?r?m Demir?ren ve di?er y?neticilerdir zira.

Futbolcu futboldan para kazanan ki?idir e?ri oturup do?ru konu?al?m paras?na bakar. Evet bir ?o?umuz Be?ikta? de?erleri diyoruz ama ger?ekler de ?yle de?il kesinlikleE?er siz 2 hafta ?nce kendi sahan?z da kafa kafaya oynay?p yer yer top g?stermedi?iniz bir rakip' in deplasman?na gitmeden ?nce lig ma??n?n hemen sonunda.

"Paf tak?mla ??k?cam, tak?m? ligden ?ekerim" diye abuk subuk konu?ursan?z o ma?a ??kartt???n?z futbolcular? da kimse oynatamaz. Adam Bjk de babas?n?n hayr?na de?il para i?in oynuyor, be?enelim yada be?enmeyelim end?striyel futbola kar?? da olsak futbol art?k bir end?stri bunun fark?nda olmayan adamlar?n a?z?ndan ??kanlar bu hezimetin sorumlusudur.

Hele en sonunda Sinan Engin' in "Elin avrupal?s? ac?m?yor at?yor" demesi ise bildi?iniz rezillikti....

Yorum Yap

Feeder club ve altyap? projelerinden sonra, y?llard?r adam gibi y?netilmeyen be?ikta? futbol ?ubesinin d?zg?n bir raya oturmaya ba?lad???n? d???n?yorum.?nder ?zen belki Be?ikta??m?z?n i?inden gelmi? biri de?il (bununla birlikte ne fenerlidir nede cimbomlu ) ancak ?ok iyi bir profesyonel.

Biz burada i?ine sadece transfer olarak bakt???m?z i?in bir?ok ?eyi ka??r?yoruz. Son y?lda at?lan ad?mlar , altyap?, futbolcu geli?imi ve sa?l??? , scouting bu tarz alanlardaki de?i?iklikler y?llar ge?tik?e kul?be ?ok b?y?k katk?da bulunacakt?r. Sonu?ta hem yeni yap?lan bir sistem ve eskiden devam eden (y?netici transferi) gelenekler kar?? kar??ya gelince bir tak?m sorunlar ??k?yor. Bunlar?n nedenleri sadece y?neticilerin i?lere kar??mas? de?il taraftar?nda tepkileridir. Sonu?ta taraftar ve y?netici ba?ar?y? hemen istiyor, bu s?re?te bu tarz anla?mazl?klar olacakt?r elbet ancak ba?ar? geldi?i zaman bu anla?mazl?klar kaybolacak ve ray?na oturmu? bir Be?ikta?, sistem tak?m? olacakt?r.

Bize burda d??en ?nder ?zene destek vermek bence, tahminim ?nder ?zenin amac? butun bu projeleri, ger?e?e d?n??t?rmek ve direkt olarak direkt?re ba?l? de?il, kendi ayaklar?n?n ?st?nde duran, profesyonellerden kurulu (ayn? bir ?irket gibi) kemikle?mi? bir futbol departman? kurmak.

Zaten biz ona bu ?ans? bu s?reyi verdikten sonra olmas? muhtemel sistemde bu olacak. Bas?n?n s?rekli bir polemik ??karmas? ?nder ?zeni s?rekli ele?tirmesi bu sistemin olu?mas?na engel olmak i?indir zaten y?llard?r Be?ikta??n potansiyelinden ?ok korkan renkli kesim var.

Futbol ?ubesini tam olarak profesyonelle?tirmeden, ?nder ?zeni g?nderip yerine (adam gibi adam, Be?ikta??n ?ocu?u ) olan eski futbolcular?m?zdan birini getirirsek sonucu yine h?sran ve her zaman oldu?u gibi bo? yere maa? alan ve kamp doneminden sonra kaybolan bir g?rev olur.

E?er ?nder ?zen planlad???n? ba?ar?rsa, ondan sonra kim gelirse gelsin en k?t? ihtimalde futbol bilgisi ve tecr?besiyle katk?da bulunur ??nk? sistem zaten kendi kendine i?leyecek.

Bu yuzden baz? ?eyleri s?rf ba?ar? ve transferle ?l?memeliyiz. ( Ba?ar? konusu biraz a??r oldu bizim acilen ba?ar?lara ihtiyac?m?z var ama sa?lam bir altyap?ya daha ?ok ihtiyac?m?z var)

Yorum Yap

?nder ?zen'e ben zaten g?veniyorum fakat bu feeder kul?p olay? da g?zle g?r?l?r bir geli?me oldu. Sonu?ta baz?lar?m?z s?zler yerine somut ad?mlar g?rmek istiyor.

Bir de, bir sorum olacak. ?nder ?zen g?n?ll? scout olay?ndan bahsetmi?ti, hatta bununla ilgili geli?meler de olmu?tu yurtd???nda e?itimler verilmi?ti diye hat?rl?yorum.

Besiktasscout.com sitesini / olu?umu bana g?re ?ok de?erli bir olu?um. Sosyal medyada da g?r??lerini payla??yolar, kul?p veya ?nder ?zen bu olu?umdan haberdar m?.
                ?nder ?zen g?n?ll? scout sistemi kurmak istiyor, bu insanlar g?n?ll? scoutluk yap?yor ve Be?ikta?l?lar. Daha ala ne olabilir ki

Yorum Yap

Aslı Ekin Yeg?l tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  @Tufan Tokadci

?ok tart??maya girmeden Liverpool hezimeti ile fikrimi s?ylemek istiyorum.

Bu hezimetin sorumlusu ma?tan 3 g?n ?nce sa?ma sapan a??klamalar yapan Y?ld?r?m Demir?ren ve di?er y?neticilerdir zira.

Futbolcu futboldan para kazanan ki?idir e?ri oturup do?ru konu?al?m paras?na bakar. Evet bir ?o?umuz Be?ikta? de?erleri diyoruz ama ger?ekler de ?yle de?il kesinlikleE?er siz 2 hafta ?nce kendi sahan?z da kafa kafaya oynay?p yer yer top g?stermedi?iniz bir rakip' in deplasman?na gitmeden ?nce lig ma??n?n hemen sonunda.

"Paf tak?mla ??k?cam, tak?m? ligden ?ekerim" diye abuk subuk konu?ursan?z o ma?a ??kartt???n?z futbolcular? da kimse oynatamaz. Adam Bjk de babas?n?n hayr?na de?il para i?in oynuyor, be?enelim yada be?enmeyelim end?striyel futbola kar?? da olsak futbol art?k bir end?stri bunun fark?nda olmayan adamlar?n a?z?ndan ??kanlar bu hezimetin sorumlusudur.

Hele en sonunda Sinan Engin' in "Elin avrupal?s? ac?m?yor at?yor" demesi ise bildi?iniz rezillikti....
                  ?imdi nereye varmak istedi?ini anlamad?m abi.
                  Ertu?rul Sa?lam'?n futbolcular ve y?neticilerden daha m? az su?u var diyorsun ?
                  Ya da Be?ikta?'a yeterli bir teknik adam olarak m? g?r?yorsun ?
                  Y?neticiler hakk?nda s?ylediklerinde hem fikir olmayan yokturda,
                  Ertu?rul Sa?lam i?in ne demek istedi?ini anlam?? de?ilim.

Yorum Yap

?nder ?zen iyi adam futbolu da biliyor
                    Ama sonu belli..
                    Bu y?netime ne kadar dayanacak?

Yorum Yap

Aslı Burak Gul tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      ?nder ?zen iyi adam futbolu da biliyor
                      Ama sonu belli..
                      Bu y?netime ne kadar dayanacak?
                      Futbolu bilmek yetmiyor i?te , biliyorsan konu?acaks?n , itiraz edeceksin b?yle y?netime laf at?yoruz ben dahil ama en az ?nder ?zen ve Bili?'in de bu i?te su?u var.

Profesyonel'iz ama amat?rler taraf?ndan y?netiliyoruz harbiden , ??kacaks?n?z o kadar y?rekliyseniz itiraz edeceksiniz karde?im , bu y?netimle bizden bu kadar diye , ?n?ne engel koyanlar? s?yleyeceksin , kimsenin kimseyi kand?rmaya hakk? yok.

?brahim Alt?nsay niye kalmad? ? ?nder ?zen susabiliyor diye. Her zaman susup sadece yukar?dakilerin i?ini yapacak adam bulunur, bunun bedeli yukar?y? de?il bizlere a??r olur.

Yorum Yap

?nder ?zen nedir? Hayat?ndaki en b?y?k deneyimi Zico'nun ekibinde yer almak. Di?er kriterler U?ur Meleke'de de var.

Vizyoner transferleri yetmedi sezon sonunda Teknik Direkt?r?'n? ate?in ortas?na att?.
                        Madem kafan basm?yordu niye Bilic'le anla?t?n. Rotasyonu nas?l yapt???n?, korumac? bir TD oldu?unu bilmiyormusun? Adam?n kariyeri belli, oynatt??? top belli.

Fikret Orman'? anlatmaya kelimeler yetmeyece?inden tek bir ifadesini al?nt?l?yorum: ''Be?ikta?'? Be?ikta?l?larla y?netece?im''.

Yorum Yap

Ne kadar tak?ld?n?z Be?ikta?l? olmamas?na, ?ok mu ?nemli yani ?

O zaman futbolculara, teknik direkt?re, doktorlara ya da kul?pte g?rev yapan herkese "Be?ikta?l? olma" zorunlulu?u getirelim, uyar m? ?

Kusura bakmay?n da bu adam ?o?u Be?ikta?l?'dan daha Be?ikta?l?'d?r, Be?ikta?'?n b?y?kl???n? ?o?umuzdan daha iyi bilir.

Ge?en g?n s?yledi?i "bir tek ben mi kahroluyorum" s?z? de en g?zel ?rnektir.

Fenerbah?e'den al?nan beraberli?i "ba?ar?" kabul etmesek belki Sivas'a gidip ma?lup olmazd?k.

Kald? ki biz Fener'le ma? yapt???m?z hafta tek derdimiz Gs ile aram?zdaki puan fark?yd?. Adam o ma?ta ?ampiyonluk ?ans?m?z?n bitmesine ?z?lm??.

Bana b?yle y?neticiler laz?m, bu ?ekilde olduktan sonra Be?ikta?l? olmas?na hi? l?zum yok.

Ayr?ca futbolda en az deneyim kadar ?nemli olan "kapasite" vard?r. Ki?inin yapabilme ihtimaline yat?r?m yapars?n. Yoksa 20 ya??nda bir futbolcuya neden para ?deyesin ki ?

Bu mevkide kim varsa i?ini yapmas? yeterlidir, Be?ikta?l?ym??, Fenerliymi? gerisi hikaye. Hakem hakk?m?z? gasp ederken benim hakk?m? b?t?n y?netim kurulundan daha fazla koruyan herkesin ba??m?n ?zerinde yeri var. Bug?n bu isim ?nder ?zen olur, yar?n U?ur Meleke olur hi? ?nemli de?il.

Yorum Yap

?nder ?zen ele?tirilebilir, bunda bir ?ey yok. kald? ki ben de zaman zaman ele?tirenlerden biriyim. hatta g?venimin iyice azald???n? da s?ylemi?tim. ama bu adam? ele?tirecek en son konu be?ikta?l? olmamas?d?r. levent erdo?an, samet aybaba, y.d., t?mer vs vs bunlar hep be?ikta?l? da ne oldu? benim g?rd???m ?nder ?zen kl?b? be?ikta?l?y?m diyen bir?ok insandan daha iyi koruyor ve benimsemi?. i?ini iyi yap?yor, k?t? yap?yor, yeterlidir, yetersizdir tart??abiliriz ama art niyetli olmad???na eminim.

Yorum Yap

Aslı Cenk Gen?o?lu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              ?nder ?zen ele?tirilebilir, bunda bir ?ey yok. kald? ki ben de zaman zaman ele?tirenlerden biriyim. hatta g?venimin iyice azald???n? da s?ylemi?tim. ama bu adam? ele?tirecek en son konu be?ikta?l? olmamas?d?r. levent erdo?an, samet aybaba, y.d., t?mer vs vs bunlar hep be?ikta?l? da ne oldu? benim g?rd???m ?nder ?zen kl?b? be?ikta?l?y?m diyen bir?ok insandan daha iyi koruyor ve benimsemi?. i?ini iyi yap?yor, k?t? yap?yor, yeterlidir, yetersizdir tart??abiliriz ama art niyetli olmad???na eminim.
                              aynen kat?l?yorum

Yorum Yap

@Tufan Tokadci

O ma? i?in Ertu?rul Sa?lam' a gelene kadar su?lanacak ?ok ki?i var demek istedim sadece. Ertu?rul Sa?lam i?in iyidir k?t?d?r diye bir yorum yapmak i?in ?ncelikle Y?netimin ne kadar iyi oldu?unu tart??man?n daha ?nemli oldu?unu d???n?yorum sadece o kadar. Ertu?rul Sa?lam' ?n ba?ar?l?/ba?ar?s?z oldu?unu s?ylememi istiyorsan o y?netime ra?men bir?eyler yapmaya ?al??t? ama ba?ar?l? olamad? derim bu konuda da taviz vermem veya direk ba?ar?s?z demem.

Bir teknik direkt?r?n ba?ar?l? olabilmesi i?in ?ncelikle ak?ll? fikirli bir ?st kadronun olmas? gerekir Ertu?rul Sa?lam d?neminde o yoktu ne diyeyim ki? Demir?ren y?netimi ne kadar ba?ar?l? idi ki gelen hocalar ba?ar?l? olsun diye bak?yorum olaya. Demir?ren den sonra kl?b?n geldi?i yer ortada zaten....

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X