Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

?nder ?zen

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

??i kolay de?il ...

?ok zor bir y?netim ile kar?? kar??ya , istediklerini yapmakta zorlan?yor olabilir.

Ancak ne olursa olsun 16 ayd?r futbolcu izliyorlar , 16 ayl?k bir yap?lanma s?z konusu.

Ve bu y?zden art?k eneramo,sezer,dany gibi oyuncular gelmemeli .

E?er bu tip oyuncular gelirse ?nder ?zen de Be?ikta? i?in fayda sa?layamayacak diyebiliriz.

Pedro gibi oyuncularda ?ans denenebilir ancak dany gibi transferler gelirse kimsenin mazeret ?retmeye hakk? yok...

Yorum Yap

Aslı Sedat.G?ne? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      ?nder ?zen'in verdi?i s?re ?ubat 2015'te doluyor. Kendisi ?eker gider zaten. Koltu?a yap??acak birisi de?il.
      Aynen. Kimse bunu bilmiyor hocam bu adam karakter abidesidir.. ama hakkaten bize samet aybaba ziya do?an rasim kara adnan aybaba laz?m.. ba?kanda yd fiko adal? ??geni olursa tam olur. Tencere kapak.

L?kin A? idik, yedik kombine paras?n?. . .

Yorum Yap

Hocam her zaman arkanday?m. Bu tak?m? bu sene ?ampiyonlar ligine g?t?relim ba?ar?l?s?n benim g?z?mde. Seneye zaten ne olursa olsun ?ampiyonuz hi? ?uphem yok.

iPhone 'den Tapatalk arac?l??? ile g?nderildi

Yorum Yap

Aslı Ufuk Yildirim tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Hocam her zaman arkanday?m. Bu tak?m? bu sene ?ampiyonlar ligine g?t?relim ba?ar?l?s?n benim g?z?mde. Seneye zaten ne olursa olsun ?ampiyonuz hi? ?uphem yok.

Kesinlikle bu sene 2. Olup ?amp ligine direk gitmek bu ?artlarda ba?ar?d?r 3. Olmakda kesinlikle ba?ar?s?zl?kd?r

Yorum Yap

sak?n ola ki s?per ligden bir yabanc?ya evet deme hocam sak?n

Yorum Yap

Ne ?ektin be ?nder Hocam

Yorum Yap

bu tarafta ?ok bu adam. daha en ba??ndan biliyordum. bize sinan engin gibi kahve adamlar? laz?m.

Yorum Yap

Kulub?n bas?nda fener yalakasi baskan trib?nde k?sa donemde yildizlarla simartilmis basariya ac taraftar antreman sahasinda cirit atan paragoz menajerler olduk?a isin ?ok zor ?nder hocam

Yorum Yap

Tam bir futbol bilginidir kendisi. D?nyada kimsenin bilmedi?i oyuncular? bulur getirir.?rnek DAny.harbi adam dany al?p 6 maddede ne kadar m?kemmel transfer oldu?unu a??klad? ya la. 2 trilyon paray? ??pe att? ya la

Yorum Yap

Aslı Ahmed Said Okur tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      Tam bir futbol bilginidir kendisi. D?nyada kimsenin bilmedi?i oyuncular? bulur getirir.?rnek DAny.harbi adam dany al?p 6 maddede ne kadar m?kemmel transfer oldu?unu a??klad? ya la. 2 trilyon paray? ??pe att? ya la
                      Aaaaa olur mu hi? ?nder bey her ?eyi bilir O ne dese do?rudur !!

Yorum Yap

?ncelikle ?nder Hocaya salt transfer g?z?yle bakan adam ?nder Hocay? ve yapmak istediklerini zerre anlamam?? veya anlayamam?? adamd?r.
                        B?rak?n Be?ikta?? T?rkiye'de futbol kul?plerinin transferlerinin,% de 95 ' ini y?neticilerin yapt??? bir ?lkede yapt???m?z t?m transferlerde ciddi ciddi ?nder Hoca imzas? oldu?una inanman?n mant??? nedir ?

Sezer ve Semih sene ba??nda yap?lan bas?n toplant?lar?nda defalarca soruldu.Adam ?st?ne basa basa benim transfer planlamamda yoklar,e?er ki teknik heyet ve y?netim isterse oturur konu?uruz ama ben d???nm?yorum dedi.Sezer ?zt?rk bir Fikret Orman transferidir,bunun aksi bir ihtimal s?z konusu bile de?ildir.

Stoper transferi konusunda adam ?srarla Lescott'u istedi,bunun aksini iddia eden var m? ? Ya da Lescott'un alternatifinin Dany oldu?una inanan var m? ?
                        Lescott'un alternatifi Kaboul'd?,ikisinide kul?pleri b?rakmad?.Bizim y?netim ise alabilecekleri tek stoperin Dany oldu?unu yoksa stoper transferi yapmadan sezonu kapatacaklar?n? s?yledi.?nder Hoca mecburen kabul etti,her ne kadar Dany transferini sabaha kadar ele?tirsemde bu transferin tamam?n? ?nder Hocaya mal etmenin ne kadar yanl?? oldu?unun fark?na var?n.

Hele ki o b?lgede alternatif olarak Necip'i oynat?yorsak ve s.o.s ' in kral?n? veriyorsak ?nder Hoca bir bak?ma mecburdu kabul etmeye.
                        Ki Dany vasat bir stoper olsada Escude'den,ya da dev?irme Necip'ten daha verimli olaca?? a?ikard?.
                        Yukar?daki sebepleri, bu transferi mant?kl? hale getirmek i?in de?il anlay?? g?stermek i?in yazd?m.Yoksa Dany transferi konusunda fikrim sizinle ayn? do?rultuda,problem yok.

Gelelim ?nder Hoca'n?n Dany hakk?ndaki a??klamalar?na ;
                        Arkada? cidden o kadar bal?k haf?zal?y?z ki, yap?lan bas?n toplant?lar?n?,adam?n 2 duda??n?n aras?ndan ??kan s?zc?kleri bu kadar ?abuk nas?l unutabiliyorsunuz ?
                        Adam daha ilk toplant?s?nda futbolcuya itibar kazand?rmay?,de?er vermeyi ve futbolcudan kazanmay? ??renmeliyiz dedi.

Ki bununda ?rne?ini Veli takasla bilmem ne spora gidecek sorular?na kar?? verdi ve '' Veli Be?ikta??n en ?nemli futbolcular?ndan biridir,takasta kullan?lmayacak kadar de?erlidir '' dedi.Baz? arkada?lara kalsa Veli sezon ba??nda d?ve d?ve bedavaya yollan?yordu tak?mdan,her neyse.

Veli'ye duyulan bu g?venden,Veli'ye bu sahip ??k??tan kar??l???n? alamad???m?z s?ylenebilir mi ? San?r?m herkes hay?r der,en az?ndan akl? selim d???nebilen arkada?lar?m?z.
                        Dany konusunda da ayn? do?rultuda bir ad?m att?ysa bu yakla??m konusunu niye ele?tiriyoruz ? Kendi futbolcusunu motive etme ?abas?,verim kazanmas? ?abas?n?n ele?tirilmesindeki mant?k ne ?

He birde transferdeki do?rular? '' Atiba'y? getirdi ama onu zaten bizde biliyorduk,bizde istiyorduk.Tolga'y? tan?mayan yoktu,G?ktan T?re hepimizin r?yas?yd? '' vs gibi arg?manlarla yapt?klar?n? itibars?zla?t?rmak niye ?

Hem Atiba'y?,G?ktan T?re'yi bilmeniz yahut istemeniz bu transferlerin do?ru transfer oldu?u ger?e?ini de?i?tirmez.
                        Hem y?llard?r bizim gibi d???nen y?netim yahut direkt?r istiyordunuz,al?n i?te senin benim gibi d???nen adam,daha beklentileriniz ne ki ?
                        ?lla ki izledi?i veya ald?rd??? oyuncular? birilerimiz ?nceden istemi? ya da izlemi? olacak.Futbol ?ok geni? kitleleri i?inde bar?nd?ran evrensel bir perde sonu?ta.
                        Yerin 7 kat alt?nda kimsenin hayat?nda duymad??? futbolcular?,ma?arada yeti?tirip bize transfer edecek hali yok.

Ayr?ca yine s?yl?yorum ?nder ?zen demek salt transfer demek de?ildir.

?spanya'n?n en iyi 2 kaleci antren?r?nden biri olan Jose Sambade'yi tak?m?n ba??na getirmi?tir.
                        Bunun meyvesini yemedi?imiz s?ylenebilir mi ?

Atletik yap? departman?n? kurmu?,ba??na bu konuda T?rkiye'nin en iyilerinden olan Dolu Arslan'? getirmi?tir.
                        Scout ekibinin daha az ki?iyle,daha ?ok i? yapmas?n? sa?lamaya ?al??maktad?r.
                        Sa?l?k ekibinin ba??nda yine alan?nda T?rkiye'nin en iyilerinden Ertu?rul Karanl?k'? getirmi?.
                        Ge?en sene adele y?rt?klar?nda ve sakatl?klar?nda 2 aydan ?nce d?nemeyen futbolcular bu sene 3 hafta dolmadan d?nebiliyor.
                        En basit ?rne?i 5 ay yok denen Holosko bak?n iyile?ti.

Son y?llarda Be?ikta?'?n en ?ok gol att??? sezondan sonra,Be?ikta?'?n en b?y?k sorunlar?ndan birinin geriye yaslanan rakibi a?acak bir futbolcu eksikli?i analizini yapm?? ve G?khan T?re'nin kiral?kta olsa bize gelmesini sa?lam??t?r.

Kiral?kta olsa Ramon Motta gibi bir sol beke bedel ?denmemi?tir.
                        Pedro Franco gibi potansiyeli olan gen? ve zeki bir stoperi Be?ikta?a kazand?rtm??t?r.
                        Her ne kadar verim alamasakta yine potansiyeli olan yerli bir isim Kerim'in al?nmas?n? sa?lam??t?r.
                        Ek olarak yabanc? kontenjan? g?z ?n?ne al?nd???nda fazlas?yla ihtiya? duyaca??m?z yerli oyuncu kalitesini artt?rm??t?r.

Hadi bak?n her ?eyi ge?in,
                        Bu adam sene ba??nda bana 18 ay zaman verin dedi !
                        Bu s?re sonunda ba?ar?s?z olursam giderim dedi.
                        Ne 18 aylar kimlere sabretmedik ki ?
                        Adab?yla ele?tirene sayg?m sonsuz.
                        Ama her f?rsatta,'' ?u gelirse istifa et,?unu ald?rd?n defol '' diyene,yahut hocay? itibars?zla?t?ranlara sayg? duymuyorum.

Ben hocama ve teknik heyetine g?veniyorum.

Sayg?lar.

Yorum Yap

Tufan karde?im,
                          ?ok g?zel bir analiz, lakin: ?nder Hoca'n?n en ?ok g?z?n?nde bulunan ve as?l ba?ar? beklenen (genelden bahsediyorum) g?revi transferlerdir.
                          ?nder Hoca'ya dedi?ini yapt?ramad??? i?in k?zar?m, Ba?kan'a ne diye transfer yapt?r?r ki? Ben neciyim, neden beni eziyorsunuz diyemedi mi?
                          Orada kalmaya niyetliyse, yumru?u vursun dedi?ini yapt?rs?n, onun g?revlerinden biri transferken, bunu ben almad?m, ?unu ben almad?m bahane olmaz.
                          Yapt??? g?zel ?eyleri de g?rmezden gelmiyoruz elbette

Yorum Yap

Aslı Tolga Bostanci tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            bu tarafta ?ok bu adam. daha en ba??ndan biliyordum. bize sinan engin gibi kahve adamlar? laz?m.
                            her tak?ma futbolcular?n korktu?u bir kahve adam? laz?md?r.
                            ?u an tak?m?m?zda bir kahve adam?m?z olsayd? futbolcular?m?z antrenman g?n? sabah 4-5 lerde barlarda dola?amazlard?.
                            bu kadar ba??bo? kalmazlard?, kendilerine daha iyi bakarlard?.
                            ve eminim bu kadar sakatl?k da ya?amazlard?...

Yorum Yap

Kahve adam? de?ilde, mafya tripleri olan korkulan s?z? dinlenen bi adama ihtiya? var bunun ?lkedeki en g?zel ?rne?i Fatih Terim...

Ya da 20-30 y?l ?ncesinin eli tahta cetvelli ilkokul hocalar? tarz?nda bir adam..?nder Hocan?n s?z dinletme konusunda s?k?nt? ya?ayaca??n? sanm?yorum..Kendisi u?ra??r gerekirse sert de yapar zeki bi adam..ama kar??s?ndakinde i? ahlak? ve tak?m sevgisi yoksa ?nder Hocan?n da yapabilece?i pek bi?ey kalmaz diye d???n?yorum

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadci tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                ?ncelikle ?nder Hocaya salt transfer g?z?yle bakan adam ?nder Hocay? ve yapmak istediklerini zerre anlamam?? veya anlayamam?? adamd?r.
                                B?rak?n Be?ikta?? T?rkiye'de futbol kul?plerinin transferlerinin,% de 95 ' ini y?neticilerin yapt??? bir ?lkede yapt???m?z t?m transferlerde ciddi ciddi ?nder Hoca imzas? oldu?una inanman?n mant??? nedir ?

Sezer ve Semih sene ba??nda yap?lan bas?n toplant?lar?nda defalarca soruldu.Adam ?st?ne basa basa benim transfer planlamamda yoklar,e?er ki teknik heyet ve y?netim isterse oturur konu?uruz ama ben d???nm?yorum dedi.Sezer ?zt?rk bir Fikret Orman transferidir,bunun aksi bir ihtimal s?z konusu bile de?ildir.

Stoper transferi konusunda adam ?srarla Lescott'u istedi,bunun aksini iddia eden var m? ? Ya da Lescott'un alternatifinin Dany oldu?una inanan var m? ?
                                Lescott'un alternatifi Kaboul'd?,ikisinide kul?pleri b?rakmad?.Bizim y?netim ise alabilecekleri tek stoperin Dany oldu?unu yoksa stoper transferi yapmadan sezonu kapatacaklar?n? s?yledi.?nder Hoca mecburen kabul etti,her ne kadar Dany transferini sabaha kadar ele?tirsemde bu transferin tamam?n? ?nder Hocaya mal etmenin ne kadar yanl?? oldu?unun fark?na var?n.

Hele ki o b?lgede alternatif olarak Necip'i oynat?yorsak ve s.o.s ' in kral?n? veriyorsak ?nder Hoca bir bak?ma mecburdu kabul etmeye.
                                Ki Dany vasat bir stoper olsada Escude'den,ya da dev?irme Necip'ten daha verimli olaca?? a?ikard?.
                                Yukar?daki sebepleri, bu transferi mant?kl? hale getirmek i?in de?il anlay?? g?stermek i?in yazd?m.Yoksa Dany transferi konusunda fikrim sizinle ayn? do?rultuda,problem yok.

Gelelim ?nder Hoca'n?n Dany hakk?ndaki a??klamalar?na ;
                                Arkada? cidden o kadar bal?k haf?zal?y?z ki, yap?lan bas?n toplant?lar?n?,adam?n 2 duda??n?n aras?ndan ??kan s?zc?kleri bu kadar ?abuk nas?l unutabiliyorsunuz ?
                                Adam daha ilk toplant?s?nda futbolcuya itibar kazand?rmay?,de?er vermeyi ve futbolcudan kazanmay? ??renmeliyiz dedi.

Ki bununda ?rne?ini Veli takasla bilmem ne spora gidecek sorular?na kar?? verdi ve '' Veli Be?ikta??n en ?nemli futbolcular?ndan biridir,takasta kullan?lmayacak kadar de?erlidir '' dedi.Baz? arkada?lara kalsa Veli sezon ba??nda d?ve d?ve bedavaya yollan?yordu tak?mdan,her neyse.

Veli'ye duyulan bu g?venden,Veli'ye bu sahip ??k??tan kar??l???n? alamad???m?z s?ylenebilir mi ? San?r?m herkes hay?r der,en az?ndan akl? selim d???nebilen arkada?lar?m?z.
                                Dany konusunda da ayn? do?rultuda bir ad?m att?ysa bu yakla??m konusunu niye ele?tiriyoruz ? Kendi futbolcusunu motive etme ?abas?,verim kazanmas? ?abas?n?n ele?tirilmesindeki mant?k ne ?

He birde transferdeki do?rular? '' Atiba'y? getirdi ama onu zaten bizde biliyorduk,bizde istiyorduk.Tolga'y? tan?mayan yoktu,G?ktan T?re hepimizin r?yas?yd? '' vs gibi arg?manlarla yapt?klar?n? itibars?zla?t?rmak niye ?

Hem Atiba'y?,G?ktan T?re'yi bilmeniz yahut istemeniz bu transferlerin do?ru transfer oldu?u ger?e?ini de?i?tirmez.
                                Hem y?llard?r bizim gibi d???nen y?netim yahut direkt?r istiyordunuz,al?n i?te senin benim gibi d???nen adam,daha beklentileriniz ne ki ?
                                ?lla ki izledi?i veya ald?rd??? oyuncular? birilerimiz ?nceden istemi? ya da izlemi? olacak.Futbol ?ok geni? kitleleri i?inde bar?nd?ran evrensel bir perde sonu?ta.
                                Yerin 7 kat alt?nda kimsenin hayat?nda duymad??? futbolcular?,ma?arada yeti?tirip bize transfer edecek hali yok.

Ayr?ca yine s?yl?yorum ?nder ?zen demek salt transfer demek de?ildir.

?spanya'n?n en iyi 2 kaleci antren?r?nden biri olan Jose Sambade'yi tak?m?n ba??na getirmi?tir.
                                Bunun meyvesini yemedi?imiz s?ylenebilir mi ?

Atletik yap? departman?n? kurmu?,ba??na bu konuda T?rkiye'nin en iyilerinden olan Dolu Arslan'? getirmi?tir.
                                Scout ekibinin daha az ki?iyle,daha ?ok i? yapmas?n? sa?lamaya ?al??maktad?r.
                                Sa?l?k ekibinin ba??nda yine alan?nda T?rkiye'nin en iyilerinden Ertu?rul Karanl?k'? getirmi?.
                                Ge?en sene adele y?rt?klar?nda ve sakatl?klar?nda 2 aydan ?nce d?nemeyen futbolcular bu sene 3 hafta dolmadan d?nebiliyor.
                                En basit ?rne?i 5 ay yok denen Holosko bak?n iyile?ti.

Son y?llarda Be?ikta?'?n en ?ok gol att??? sezondan sonra,Be?ikta?'?n en b?y?k sorunlar?ndan birinin geriye yaslanan rakibi a?acak bir futbolcu eksikli?i analizini yapm?? ve G?khan T?re'nin kiral?kta olsa bize gelmesini sa?lam??t?r.

Kiral?kta olsa Ramon Motta gibi bir sol beke bedel ?denmemi?tir.
                                Pedro Franco gibi potansiyeli olan gen? ve zeki bir stoperi Be?ikta?a kazand?rtm??t?r.
                                Her ne kadar verim alamasakta yine potansiyeli olan yerli bir isim Kerim'in al?nmas?n? sa?lam??t?r.
                                Ek olarak yabanc? kontenjan? g?z ?n?ne al?nd???nda fazlas?yla ihtiya? duyaca??m?z yerli oyuncu kalitesini artt?rm??t?r.

Hadi bak?n her ?eyi ge?in,
                                Bu adam sene ba??nda bana 18 ay zaman verin dedi !
                                Bu s?re sonunda ba?ar?s?z olursam giderim dedi.
                                Ne 18 aylar kimlere sabretmedik ki ?
                                Adab?yla ele?tirene sayg?m sonsuz.
                                Ama her f?rsatta,'' ?u gelirse istifa et,?unu ald?rd?n defol '' diyene,yahut hocay? itibars?zla?t?ranlara sayg? duymuyorum.

Ben hocama ve teknik heyetine g?veniyorum.

Sayg?lar.

Sana da saygilar kardes, muthis bir degerlendirme, yazacagim cogu seyi yazmissin, tekrarlamayi gerek gormedim, Onder Ozen cok buyuk ihtimal, dedigi sure bitince bu capsiz yonetimden ayrilacak ya da eli guclenip kisa bir sure daha kalacaktir.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X