Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

NBA 2016/2017 Sezonu

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

?imdi tek tek gidelim ve bu konuyu kapatal?m art?k.

James ?u an aktif oyuncular i?inde tart??mas?z en iyisi.
    Ligin oyuncu kalitesi 90'l? y?llara g?re tart??mas?z ?ok k?t?.
    Klay y?ld?z ise Irving de y?ld?zd?r. Green y?ld?z ise Love da y?ld?zd?r, zaten hepsi All Star.
    Yani James tek ba??na ya da tek bu?uk ( Irving ile ) hikayelerini ge?elim.

GSW organizasyonun ba??nda son derece kaliteli bir Ko? ve oynatmak istedi?i basketbola son derece uygun neredeyse tamam? ?ekirdekten yeti?mi? bir kadro var.
    Cavs ise vasat bile olmayan ko?lara sahip y?llard?r. Neden? James ?yle istiyor. Her ?eyi kendisi yapmak, t?m sorumlulu?u kendisi almak ve kendisine g?re di?erlerine da??tmak istiyor.
    B?yle ba?ar? gelmez, ve b?yle tabi ki yan?ndakilerin dengesi bozulur.

?imdi gelelim ?rnekleme ile ?u konuya nihai a??klama getirmeye.

Jordan zaman?nda, daha ?nce listede isimlerini verdi?im oyuncular ve bug?n?n s?z?m ona y?ld?zlar?n? futbol ile ?rneklendiricez.

Jordan kariyeri boyunca Zidane-Cruyff-Best-Romario-?i?man Ronaldo-CR7-Van Basten vb futbolcularla rekabet etti. 6 kez ?ampiyonlar Ligi finali oynad? hepsini kazand?. Babas? ?ld?r?lmese kuvvetle muhtemel 8 sene ?st ?ste yapacakt?.

Kariyerinde 340 ma?a ??kt? 660 gol att?. Ma? ba??na 2 gol ortalama tutturdu. ?ampiyonlar Ligi final turlar?nda toplam 60 ma?a ??kt? 150 gol att? 2.5 ortalama tutturdu.

James ise kariyerinin ?u ana kadarki b?l?m?nde (Kobe (hi? kar??la?mad?lar) Duncan ve Garnett d???nda) hep Elber-Coutinho-Davids gibi isimlerle bat?dan; iki sezon hari? Visca-Ndiaye-Lens gibi isimlerle do?udan kar??la?t?. Bunlar? son 8 senede do?uda s?p?r?p ?ampiyonlar Ligi finaline kald?. Orda 5 tanesini kaybetti. Kariyeri bitti?inde muhtemelen 1000 den fazla ma?a ??k?p 800 gol atm?? olacak. ?ampiyonlar Ligi final turlar?nda ise hali haz?rda 90 ma?a ??kt? 160 gol att?. 2 bile de?il ortalamas?.

Bak bundan daha a??k yazamam. Daha ?ncede s?yledim ve sordum, cevap alamad?m. Do?u'nun hali i?ler ac?s?. Y?ld?z diye yutturulanlar, Jordan zaman?nda kadroda rotasyon oyuncusu olurlard?, en fazla 6. adam..

Ha birde Jordan o istatistikleri-say? ortalamalar?n? ma? ba??na 80'li-90'l? skolar?n oldu?u y?llarda yapt?. 120'li olan y?llarda de?il..

Yorum Yap

Aslı Semih Ba?kaya tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Halil fanatik tamam ama Lebron'a da loser demek daha komik bence.

Loser = Kaybeden kelime anlam? olarak (bildi?ini biliyorum)
      8 finalin 5'ini kaybeden adama winner m? diyeyim. Ya da galiptir bu yolda ma?lup falan?

Yorum Yap

Loser bireysel bir kelimedir.

Basketbol bir tak?m oyunudur.

Adam her finalinde d?k?lse, yoklar? oynasa hakl?s?n?z derim ama adam daha ne yapabilir ?

Bu Loser Lebron i?inin k?skan?l?k temelli oldu?unu d???n?yorum.

Yorum Yap

Aslı Semih Ba?kaya tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Loser bireysel bir kelimedir.

Basketbol bir tak?m oyunudur.

Adam her finalinde d?k?lse, yoklar? oynasa hakl?s?n?z derim ama adam daha ne yapabilir ?

Bu Loser Lebron i?inin k?skan?l?k temelli oldu?unu d???n?yorum.

Loser oyuncu, loser tak?m, loser hoca var de?il mi.
          Kaybediyorsan loser olursun bu kadar a??k.

James ligin a??k ara en iyi oyucusu da yazd?m kald? ki. Loser falan biraz da tak?lmaca; ama s?zl?k kar??l??? olarak do?ru bir tabir. Mecazi olarak ise yanl??..

Aradaki fark ?u yani. Ben loser postunu ya da foto?raf?n? sadece muhabbet olsun diye at?yorum.
          Ama Halil k?yaslamay? can? g?n?lden yap?yor.
          Ortada komik olan bir ?ey yok yani
          Ha bu arada James benim amcam?n o?lu mu da k?skanay?m. Nas?l bir mant?k bu

Yorum Yap

[MENTION=27500]Arda ?elikmaden[/MENTION]

Yok o sana de?il zaten.

Loser Lebron senelerdir olan bir konu ama bir ger?eklik pay? yok bence.

Yorum Yap

Jordan'?n Bulls'u bu Gsw'yi yenebilir miydi sadece bunu objektif olarak s?yle abi?

Yorum Yap

Aslı Halil Umut Eyaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                Jordan'?n Bulls'u bu Gsw'yi yenebilir miydi sadece bunu objektif olarak s?yle abi?

En fazla 2 ma? verirdi. ?yle ma? ba??na 15 tane bo? ??l??? r?yas?nda g?r?rd? gsw. ??eri biri penetre etse verirlerdi baca??n? eline an?nda.
                Tarihin en ?ok asist-top ?alma istatisti?ini yapm?? bir?oklar?na g?re gelmi? ge?mi? en iyi iki oyun kurucudan birisine ve tarihin en skorer 2. oyuncusu olmu? Duncan gelene kadar gelmi? ge?mi? en iyi 4 numara olarak lanse edilen power forvete sahip Utah tak?m?na saha dezavantaj?na ve bir ma? 39 derece ate?le oynamas?na ra?men 2 ma? verdi Jordan. gsw de neymi?..

Yorum Yap

Jordan- Lebron tart??mas?na bir daha girmeyecem art?k.

Hat?rlam??ken , bir basketbolseverseniz ve Nba'e ilginiz varsa, izlemediyseniz 97 finalleri 5. ma??n? (flu game) mutlaka bir ?ekilde izleyin. 39 derece ate?le oynayan, molalarda ayakta duramayan ma? bitiminde Pippen'a sar?l?p d??meden sahay? terkedebilen bir adam?n deplasmanda 38 say? at?p son ?eyrekte 8-9 say? fark? eritip ma?? almas?n? izleyin derim. Ki?isel antren?r? y?llar sonra g?da zehirlenmesi ge?irdi?ini a??klam??t?r.

D?nk? finale gelince, malumun ilan? oldu. Durant de 2 sene sonra okcye d?nmese bari.

Yorum Yap

Ben o ma?? 2004 2005 de falan izlemi?tim.

?zlemeyenler buradan izleyebilirler ama ?unu ?ok net g?receklerdir ki o zamanlar basketbol hantal bi oyundu tempo bak?m?ndan. ?u Gsw falan bu iki tak?m? da ?amar o?lan?na ?evirirdi. Sertlik diyorlar ya o sertli?i yapacak temas? bulamazd? bu iki tak?mda.

https://youtu.be/zLJnfc2CEYg

Yorum Yap

Basketbolda oyuncular?n daha kuvvetli tak?ma transfer olmalar? neden ele?tiriliyor? "Tak?m? satt?, ba?ar? i?in onu yapt? vs" gibi yorumlar yap?l?yor s?rekli. Bunlar?n sebebi nedir ?

Ya da futboldan fark? nedir diyeyim, futbolda b?yle yak??t?rmalar olmuyor ??nk?(B?y?k tak?mlar aras?nda de?ilse)

Yorum Yap

http://www.complex.com/sports/2013/0...er-in-the-90s/

Yorum Yap

Yorum Yap

?u gsw yi b?rak efsane Chicago'yu , 2000-2002 Lakers'? peri?an ederdi. 2002 Sacramento ile kafa kafaya oynarlard?. ?zledi?im en garip tak?md?r o Sacramento. Ke?ke f?rsat?m?z olsa da g?rebilseydik. Bunlar?n hepsi alt? bo? kalacak tabi ki. Siz 2000 lerin ortalar?ndan itibaren oynanan basketbolu seviyorsunuz, ben 90 lardakini ne g?zel i?te.

Yorum Yap

Aslı Doruk Ilhan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              ?u gsw yi b?rak efsane Chicago'yu , 2000-2002 Lakers'? peri?an ederdi. 2002 Sacramento ile kafa kafaya oynarlard?. ?zledi?im en garip tak?md?r o Sacramento. Ke?ke f?rsat?m?z olsa da g?rebilseydik. Bunlar?n hepsi alt? bo? kalacak tabi ki. Siz 2000 lerin ortalar?ndan itibaren oynanan basketbolu seviyorsunuz, ben 90 lardakini ne g?zel i?te.
                              Ben asl?nda daha ortas?n? seviyorum. Ne a??r? tempo ne ?ok dura?an. Ne 70-80 li say?larla ma? bitirme ne de 130-140 say?larla all star skoru gibi ma? bitirme.

?ok g?zel tak?mlar da olu?tu 2000 sonras? Nba'de, b?y?k ??l? ile Boston, Shaq-Kobe li Lakers, Gasol,Odom,Bynum,Artest,Kobe'li Lakers, Manu,Parker,Duncan'l? Spurs ?imdi ki Gsw. Bunlar ger?ekten ?ok kuvvetli makina gibi i?leyen tak?mlard? ama ben en ?ok Hamilton,Wallece's,Billups, Memo ve Prince'li Detroit'i severdim. Memo'nun da o d?nem ?ampiyonluk falan iyice Nba'yi burada duyurmas?yla.

Yorum Yap

Aslı Halil Umut Eyaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Aslı Doruk Ilhan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Ben asl?nda daha ortas?n? seviyorum. Ne a??r? tempo ne ?ok dura?an. Ne 70-80 li say?larla ma? bitirme ne de 130-140 say?larla all star skoru gibi ma? bitirme.

?ok g?zel tak?mlar da olu?tu 2000 sonras? Nba'de, b?y?k ??l? ile Boston, Shaq-Kobe li Lakers, Gasol,Odom,Bynum,Artest,Kobe'li Lakers, Manu,Parker,Duncan'l? Spurs ?imdi ki Gsw. Bunlar ger?ekten ?ok kuvvetli makina gibi i?leyen tak?mlard? ama ben en ?ok Hamilton,Wallece's,Billups, Memo ve Prince'li Detroit'i severdim. Memo'nun da o d?nem ?ampiyonluk falan iyice Nba'yi burada duyurmas?yla.
                                ??te 90'lara en ?ok benzeye iki y?ld? o. Efsane Spurs-Pistons serileri. Onun ?ncesinde efsane Pistons-Pacers serileri.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X