Sonuçlar: Maçın Adamı Kim?

Katılımcı sayısı
336. Anket kapatılmıştır
  • Fabri

14 4.17%
  • Gökhan

3 0.89%
  • Marcelo

1 0.30%
  • Tosiç

129 38.39%
  • Adriano

1 0.30%
  • Atiba

1 0.30%
  • Tolgay

17 5.06%
  • Talisca

17 5.06%
  • Quaresma

27 8.04%
  • Cenk

1 0.30%
  • Aboubakar

94 27.98%
  • Necip

1 0.30%
  • Caner

27 8.04%
  • Ömer

3 0.89%
Sayfa 4/4 İlkİlk 1234

Konu: Beşiktaş - Antalyaspor Maçın Adamı

Hücum oynayan bir takımda olabilecek en iyi performanslardan birine sahip oldular. Hiç ummuyordum ama Marcelo-Tosic hattı inanılmaz bir seviyeye çıktı, minimum hata ile oynuyorlar.

Yaz başından beri Tosic diyorum.Beni bir kez daha şaşırtmadığın hiç teşekkür ederim koca yürekli insan

Ben artık tosice oy vermek istemiorum geçen sene atiba neyse bu sene tosic o

necip..

sanirim tek oyu ben vermisim kardesime

Talisca hala nerde oynuyor anlamış değilim yani bir türlü konumlandıramıyorum.

Kafam da tek yeri de 4 4 1 1 de forvet arkası ama tam arka değil yakın olacak.Forvet gibi ama forvet değil 10 numara gibi ama değil

Alıntı Alper Aydogmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    necip..

sanirim tek oyu ben vermisim kardesime
    oyunah girdikten sonra kusursuz oynadı, ama fazla güvenmeyelim her an her şey yapabilir!

Q7 nin kusursuz oynadığı bir kaç maç var ise biri budur..ilk defa kızmadan izledim..sorumlu..takımın lideri gibi idi..defansa yardımları harika idi..asistleri muhteşemdi..İlk kez Q7 yi bu kadar çok beğendim..hem diri hem çalışkan hem sorumlu hem de görevini iyi yaptı..

Bir tek sıkıntısı var ki onu da aşsa dünyanın sayılı oyuncuları arasına girecek..o kusuru da şu; topu ayağında tutma zevki gol atma zevkinden dahi çok..bu da atacağı veya attıracağı bir çok golün sayısını azaltıyor..karşısında boş kale görse; acaba golü mü atsam yoksa gidip bir tur daha mı çalım atsam diye düşünüyor..ayakları ve yüreği topa aşık..bırakamıyor..boş kale dahi görse toptan ayrılamıyor..
    Gol mü top mu seçeneğini tercihen toptan yana kullanıyor..yoksa sorumlu ve diri olduğunda muhteşem işler yapıyor..

Benim sıralamam;Q7 Tolgay Tosiç..bunlara ayak uydurmaya çalışanlar Fabri Marcelo GG..Atiba bizi o kadar alıştırdı ki birazcık düşüş çok gibi gözüküyor..gene derbi maça bizi Atibasız çıkarmanın tezgahını hissettim..geçmişte bunu yaptılar..Tosiç gene kafa vururken gözlerini kapadı..o top kale içine atılmak zorunda artık..kolay olanı değil zor olanı yapıyorsunuz..

Bu hafta operasyon haftası idi..dikkat edin FB yarıştan kopacak hale geldi hakem operasyonları ile LİG e ayar çekmeler başladı..Barış Şimşek de iyi niyetli değil idi..o da bizi doğrayacak idi..fırsatını bulamadı..gol öncesi faul var mı yok mu olayında;gole çok uzak mesafede olduğundan ve bir dk öncesi Talisca'ya yapılan benzer faulü de vermediğinden ayrıca Tosiç topa da dokunduğundan oynatmak zorunda kaldı..olacakları öngörebilseydi kesin çalardı..ama tertemiz pozisyonu faul yaptılar ya helal olsun algı operatörlerine..

Rıdvan Dilmen gene sap saman karıştırıp ortaya karışık bir aşure yaptı..benzer bile olmayan pozisyonları aynılaştırdı..birinde arkadan müdahale diğerinde cepheden müdahale var..ama aynı zamanda cepheden ve yandan müdahale..Konya'nın verilmeyen penaltısı konuşuluyor, R.Dilmen gidiyor Tosiç olayını konuşuyor..üstelik ne aynı pozisyon ne de bir benzerlik var..ne de skirtel in pozisyonu ile benzeş bir pozisyon..
    alakasız pozisyonları karşılaştırıyor Rıdvan Dilmen..hem de farklı hakemlerin farklı maçlardaki farklı kararlarını eleştiriyor..Rıdvan efendi biz senelerce aynı hakemin aynı maçta aynı pozisyonlara verdiği farklı kararları, çifte standartları gördük..uyanda balığa çıkalım..

FB GS ye yapılan hakem desteklerine bizi de bulaştırmaya çalışıyor..biz bu işin her zaman mağduru olduk..Rıdvan Dilmen,suyu bulandırma..sap saman karıştırma..bu hafta,puan olarak geride kalan FB yi kurtarma operasyonu vardı..başarılı da oldu..Konya'nın buz gibi bir penaltısını tetikçi Bülent hüüüp letti..bu arada derbi yaklaşırken Atiba kartlar görmeye başladı..Atibasız derbi planlıyorlar gene..dertleri bize çelme takıp derbiye puan aralığını kapatacak şekilde çıkmak..bu hafta güçleri yetmedi bizi engelleyemediler..emin olun GB maçında aynı tezgah devam edecektir..şimdiden söyleyeyim..FB nin iç saha maçına gene Fırat Aydinus'u verecekler..acil durum can simidi Fırat..FB nin özel hakemi..nöbetçi hakemi..

Bize gene bir tetikçi verecekler..yani bütün hesap derbiye puan aralığını indirerek çıkmak..ama biz puan farkını 13 e çıkaracağız..onlar Bizans entrikası peşindeler..biz ise, daha iyi nasıl futbol oynarız,onun derdindeyiz..üçüncü yıldıza ant içtik..boşuna nefesinizi tüketmeyin..bu arada Başakşehir de çaktırmadan kollanıyor..dikkat edin FB geriye düştü akabinde hakem hataları da başladı..cazgırlık yapmalarının sebebi de durumun anlaşılmaması için başkalarına yüklenme taktiği..hem suçlu hem güçlüler..kimse salak değil..operasyonlar çok erken başladı bu sene.. Ama biz FB yi de Başakşehiri de yeneceğiz..bu sezon açık açara şampiyonuz..yarış ikincilik için olur GS ve Başakşehir arasında..

Necip de görevini yaptı..Caner'in yerine ofans defans iş yapabilen Olcay da oyuna girebilirdi..Olcay Cenk Ozi ve Kerim acilen toparlanmalılar..hem de çok acil..oynayacak seviyede olmamaları düşündürücü..kapris değil savaş zamanı..mücadele zamanı..türlü oyunlara karşı uyanık olup kimseye fırsat vermeme zamanı..çok çalışmamız lazım çoook..

Oyuncuların ağır sakatlıkları ile ilgili en önemli bölgelerinin aşil tendonları ve ön çapraz bağları olduğu biliniyor..tıptaki teknik ile bu bağların son durumunu inceleme ve liflerde tek tük de olsa kopma aşınma var mı diyerek,önleyici periyodik kontrolleri olamaz mı? bu kopma mutlaka bir süreç içinde olmuştur..vapur halatının eskiyerek liflerinin üçer beşer kopması gibi bir süreç olabilir..ve bu durum gözlenebilir diye düşünüyorum..

Caner kardeşimize çok geçmiş olsun..eskisinden daha güçlü bir bağ ile sahada olacaktır..seneye bu zamanlar gene form tutar ve futbolunu oynar..

Gelelim Aboubakar ve Talişka'ya..

İkisinin de artıları ve eksileri var..

Aboubakar için geçen hafta, inanılmaz goller de atar, saç başta da yoldurur demiştim..adeta doğruladı..

En kuvvetli özelliği..futbola aşık bir oyuncu..futbol oynamak için can atan coşkulu bir adam..futbolu severek oynamanın avantajı tüm diğer avantajlardan bir adım daha öndedir..bu aşk bu oynama iştahı bu azim Aboubakar'ı vazgeçilmez yapar..bunun için de ilk şartı hep güçlü hep diri olması gerekir..gol vuruşunu ise,hem ayak hem kafa çok çalışması lazım..attığı gol yanıltmasın..vuruşları iyi değil..ama gezginci oyunu harika..sık top kaptırması iyi değil ama gidip tekrar kazanması iyi..ancak efor kaybetmemek için önce gereksiz yere top kaptırmamayı öğrenmeli..

Talişca ise tam tersi..vuruşlar mükemmel..ayak kafa çakıyor..ama o da Aboubakar gibi hatta daha da çok top kaybediyor..üstelik Aboubakar gibi kaybettiği topun peşine pek düşmüyor veya düşemiyor..gereksiz yere kaybettiği topu, tekrar kazanma durumu da çok nadir oluyor..

Yani bu verilere göre aslında Talişca 1.golcü Aboubakar 2. golcü pozisyonu için daha uygun gibi..çünkü gol bölgesinde Talişca gol için çok daha etkili..golcünün arkasındaki bölgede ise Aboubakar Talişkaya göre çok daha etkili hareketli mücadeleci çalışkan..

Q7 çizgide de oynuyor içeri de giriyor..karşısındaki kanatta Adriano olabilir ise..pek ala 442 de oynayabiliriz..Eğer Rhodolfo Marcelo ikilisi tutar ise..Tosiç sol beke geçer..yok o tandem tutmaz ise şu anki tandem bozulmaz..ve Beck sol beke geçer..veya Adriano beke geçer Aras kanat oynar..Olcay da bunu yapabilir..eğer Töre gelir ise sol kanadı gene alır..ama her durumda da Talişca'nın çok top kaybı yapmaması ve orta sahaya yardıma gitmesi sağlanmalı..keza Aboubakarın da top kayıpları hızla azalmalı..ve sabah akşam ayak kafa gol vuruşu çalışmalı..

Bunları yaparlar ise 442 oynayabiliriz..

------------------Fabri
    GG------Marcelo---Tosiç-------Adriano
    Q7------Ozi-----Tolgay--------Aras
    -------Aboubakar---Talisca

-----------------Fabri
    GG------Marcelo---Tosiç-------Beck
    Q7------Ozi-----Tolgay--------Adriano

-----------------Fabri
    GG------Rhodolfo----Marcelo---Tosiç
    Q7------Ozi-----Tolgay--------Adriano

-----------------Fabri
    GG-----Marcelo---Tosiç----Adriano
    Q7------Ozi-----Atiba------Tolgay

Aboubakarın füzesinden sonra renklilerin suratı kireç gibi olmuştur..

Durmak yok füzelere devam..
    Konu Mustafa Bilgic tarafından (25 Ekim 2016 Saat 03:13 ) değiştirilmiştir.

Bence çok net Tosiç...Takımı çok diri tutuyor,hameleleri hem defansı hem orta sahayı rahatlatıyor,bu da yetmiyor kaptığı toplar pozisyon oluyor...

abubakar topun gittiği yere bir oy çok değil diye düşünüyorum.