Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu: İtalya Serie A 2016-2017

İtalya Serie A 2016-2017

İtalya Serie A 2016-2017 Sezonu takip başlığı

Serie A, İtalyan futbol liglerinin en üst seviyesidir. Ana sponsoru TIM ( Telecom Italia Mobile) adındaki İtalyan telekomünikasyon şirketidir.
    Avrupa ligleri içinde en zorlu liglerden biridir. 20 takım yer alır. O tarihe kadar bölgesel ligler devam ederken, Serie A1898 yılında başlamıştır. Sezonu şampiyon bitiren takım scudetto unvanıyla anılır ve bir sonraki sezon formasında İtalyan bayrağının üç rengi olan bir arma takar.
    En başarılı olan takımlar Juventus, Milan ve Inter'dir. Bunların haricinde Roma, Napoli, Fiorentina ve Lazio en tanınmış diğer takımlardır. Her 10 şampiyonluğa bir yıldız verilir. Bundan dolayı Juventus'un 3, AC Milan ve İnter'in 1 yıldız takma hakkı vardır.
    Sezon sonunda puan durumunda son 3 sırayı alan takımlar Serie B'ye düşer.

En Çok Kazanan Takımlar

Takım Sayı Son Şampiyonluk
    Juventus 32 2015/2016
    Milan 18 2010/2011
    Inter 18 2009/2010
    Genoa 9 1923/1924
    Torino 8 1975/1976
    Pro Vercelli 7 1921/1922
    Bologna 7 1963/1964
    Roma 3 2000/2001
    Fiorentina 2 1968/1969
    Lazio 2 1999/2000
    Napoli 2 1989/1990
    Sampdoria 1 1990/1991
    Hellas Verona 1 1984/1985
    Casale 1 1913/1914
    Cagliari 1 1969/1970

2016-17 Takımlar

Atalanta
    Bologna
    Cagliari
    Chievo
    Crotone
    Empoli
    Fiorentina
    Genoa
    Internazionale
    Juventus
    Lazio
    Milan
    Napoli
    Palermo
    Pescara
    Roma
    Sampdoria
    Sassuolo
    Torino
    Udinese

2000'li yıllar çok güzeldi,roma,lazio nun fırtına gibi estikleri,şimdi,stadları sahaya çok uzak,ancak bir dünya kupası düzenleyip stdaları yenileseler ve takım sayısını 18 e düşürüp tekrar eski popülerliğine kavuşur belki...

Alıntı Özcan Bostan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000'li yıllar çok güzeldi,roma,lazio nun fırtına gibi estikleri,şimdi,stadları sahaya çok uzak,ancak bir dünya kupası düzenleyip stdaları yenileseler ve takım sayısını 18 e düşürüp tekrar eski popülerliğine kavuşur belki...
    Senelerdir Milan ve İnter ortalarda yok, Juventus iyice tek başına kaldı silip süpürüyor hiç zevki kalmadı ligin. Bizim lig bile çok daha iyi durumda şu an bence.
    Hele Premier ve Primera liglerini izledikten sonra, Serie A amatör küme ligi gibi kalıyor

Dedigin gibi 2000 ler lise yillarimizdi ve futbol muhabbetlerinde genelde o donemin italyan futbolculari ve italyan ligi olurdu del piero, stefano fiore, delvecchio, nesta, inzaghi, montella, panucci, totti... geriye sadece totti kaldi zaten

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vallahi Şevşenkolu, Gattusolu Milan'ı, ŞL maçlarını özledik

selam olsun cm 00-01 oyununa...
    v.a.s ne efsane oyundu be

Bu arada Atalanta 1-0 yendi Napoli'yi..

Bizde bunları evimizde yenebiliriz.

Milan sassuolo maçını üçbirden çevirdi dört üç kazandı sosa bugünde oynamadı.

Bugün Juve-Napoli maçı var.İzlenecek maç.Ne yalan söyliyim Hamsik ve Mertens sakatlansin başka bir şey istemem😊

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sosayi oyunda oldugu kadariyla izlemeye calistim yaptigi attigi ortalarin paslarin yaridan cogu taca gitti aynen devam.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Belki benim gibi dikkat edenler vardır.
    Ben ilk kez Napoli taraftarından yaklaşık 2-3 yıl önce duymuştum bu tezahüratı ve ilk duyduğumda bile ritimiyle ve her ne kadar sözlerini anlamasam da hissettirdikleriyle çok beğenmiştim.
    Şimdi dikkat ediyorum sadece İtalya'da değil, İspanya'da ve hatta Almanya'da (dün Dortmund taraftarı da söyledi Bayern maçında) çok popüler oldu. Bana tribünlerin çok ön planda olduğu 80-90'lar dönemindeki İtalyan ve hatta Arjantinli taraftarların yarattığı atmosferi anımsatıyor nedense.
    İşte o tezahürat ve İngilizce alt yazısı.

İtalyada derbi günü milan inter derbisi var.Milan puan olarakta interin önünde inter frank de boeru gönderdi bugün milana kaybederse çok gerilerde kalacak umarım gollü zevkli bir maç olur.

Biz de yeni stadımızda gündüz maçı oynasak ya.
    Evet Juventus maçı izliyorum ve kıskandım.
    Aha 2-0 oldu. Higuain attı.

Crotone Vs Roma izliyorum. Büyük takımlar harici tribün yapıları taraflarlar olsun bizim ligin 90 lar tribünleri gibi.
    Hiç olmazsa sırf tribünleri görmek için bi serie a maçı açıp 5 dk izleyip değiştiriyorum 😸

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi