Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Psv taraftarlar?n?n ?erefsizli?i, Tepki!

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Mehmet K?se tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Mehmet Ali Tuna tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Caner ?oban tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Yasini gormuyorum da sana bi kardes tavsiyesi diyeyim;

Sebebi ne olursa olsun , olumlu bir olayin saygi durusunda , baska bir konu protesto edilmez. Olu icin duruyorsun zaten.

En fazla saygi durusu yapilan olayi lanetleyici bi tepki olabilir ki ; o bile olmamali.

Heleki bahsettigin konu bu isliklama olumlu olayla tam tersi yonde alakadar ise.
    Sen islik calarak verdigin mesaj ; ben durmuyorumdur. Bu kadar basit bu.

Sen calmamissin eyv da onlari anliyorum ve bu sebebten demekte bunu aklamak olur.
    Verdigin sebeb dogru olsa bile.

Konyada her islik calanda senin dusuncende diye bi durum yok , gec onlari derim. Sende bende biliyoruz isin dogrusunu.

Elestirecegin nokta ki bence haklisin ; baska yerlerde baska sekilde yaparsin protestonu. Olayin saygi durusunda degil.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ya??m 28 ya??a benden b?y?ks?n?z.Hayat tecr?benizde fazla olabilir.Ancak yineliyorum sana sayg? duymayana sayg? duymak gibi bir zorunluluk hi? bir kanun ve team?lde bir zorunluluk de?ildir.Dedi?im gibi orada verilen tepki ter?r sald?r?s?nda ?len masum insanlara de?ildir.Benim ele?tirdi?im olay? bu ?ekilde anlamland?rman.Biz y?llard?r ter?r illeti ile u?ra??rken sesleri ??kmayan hatta perde arkas?ndan destek veren bir ?kedir Fransa.Tepki tamamen tasvip etmesemde ?lkeye ve bak?? a??s?na yap?lan bir tepkidir.Fransa T?rkiye'nin hi? bir zaman dostu olmam??t?r olmayacakt?r.En basit 4 g?n ?nce ki a??klama "Fransa Cumhurba?kan? Fran?ois Hollande, AB'nin, m?lteci ak?n?n?n durdurulmas? kar??l???nda T?rkiye'ye vize konusunda taviz vermemesi gerekti?ini s?yledi." ?eklindedir.
    O sebeple konuyu da??tmamak i?in son kez yaz?yorum kendisine sayg? duyulmayan bir ortamda sayg? duymamk insanlar?n en tabi hakk?d?r ve ben buna sayg? duyar?m.
    Yas cok onemli degil. 28 yasinda birinin benden fazla hayat tecrubesi olabilir.

Olen insanlar icin koyulan bir saygi durusunda islik calarsan. Saygi duymuyorumdur bu.
    Sonuc budur. En yumusak sonucu hemde.

Bahsettigin konularda protesto hakkini saygi durusundan sonra yaparsin.

Sen simdi soyledigin sebeblerden saygi duymama hakkim var diyorsun. Yada duymayana saygi duyarim. ILK MESAJINDA ISLIKLANAMLAR PARISTE OLENLER DEGILDI. Demistin hatirlatirim. Simdi baska birseye dikkat cekiyorsun.

Saygi duy yada duyma. Hepimiz biliyoruz o isliklayablar arasinda ne dusuncede insanlarin oldugunu.
    Bu psv seyircisinden erdem ve ahlak anlaminda bi farklari oldugunu dusunmuyorum.
    Bunlar para atar , o isliklayanlar baska birilerine baska birsey yapar yada der.

Eger bu isliklama bu soyledigin sebeblerdense ve herkes bundan islikladiysa ve sen bunu anlayisli karsiliyorsan , sen neden isliklamafin, mersk ettim ?

isliklama gereken yere gereken mesaji verdigini dusunuyorum. sizin dediginiz gibi saygi durusundan sonra yapilmaliydi cunku ?len insanlarin sucu yok, ama isliklayanlara kizamam cunku yapilan cifte standart oyunda, yarista degil insan caninda yapiliyor.
    siz Moskova'da yasiyorsunuz orada nasil bilmiyorum ama ben Amsterdamda yasiyorum ve size olanlari anlatayim
    Paris'teki olaylar sonrasi okulda zorla bir dakika saygi durusu yaptirdilar, isyerinde zorunlu bir dakika saygi durusu yaptirdilar, Schiphol havalimaninin kulesi Fransiz bayragi renkleriyle isiklandirildi, hollanda haberleri, cnn falan hepsi 1 hafta boyunca sadece o olaylarla ilgili haber yapti, ingiltere liginde mac oncesi fransiz milli marsi calindi
    buraya kadar hersey normal ama sonrasi da var
    o siralar yanilmiyorsam Nijerya'da da daha fazla ?l?ml? bir ter?r olayi oldu esamesi bile okunmadi sadece ufacik 30 saniyelik haber, bizim guzel vatanimizda saldirilar oldu esamesi bile okunmadi, Suriye, Filistin ve diger ulkelerdeki savas insanlarin umurlarinda degil.
    son uzucu olaylardan sonra Fars asilli Hollandali bir rapci gizli kamera ile sokak roportajina cikip yoldan gecen Hollandalilara Fransadaki olaylar sonrasi birlesmeye gonderi yaparak jesuis Ankara diyormusunuz, Ankaradaki saldiridan sonra Ankaraya destek veriyormusunuz diye sorular sordu cogunun cevabi kisa ve net hayir, isim var gitmem lazim, veya cevap vermeden uzaklastilar.
    siz belki bilmezsiniz ama Hollanda'nin TRT'si NOS kanali ve haber ajanslarinda PKK bir ''Isci Partisi'' olarak geciyor TSK teroristleri vururken T?rkler K?rtleri bombaliyor diyorlar.
    Norvec'ten yuzlerce mahkum Hollanda'ya getirilirken agzini acmayan Hollanda vatandaslari Suriye'li multecilerin sigindigi kamplara tas sopa, havai fiseklerle saldirip duruyorlar, toplaniyorlar yuruyusler yapiyorlar sirf buraya gelmesinler diye.

M?sl?manlardan nefret ediyorlar

yani soylemek istedigim isliklama yanlis, ama onlarin yaptiklarinin yaninda bir hic.
    ne yazik ki onlar serefsizlesiyor bizde gun gectikce daha da tahammulsuz oluyoruz
    Soylediklerine bi itirazim yokki benim.
    Benzer goruslerdeyiz sanirim.
    Herkes okudugu icin yazilmasida iyi.

Sen erdemli olman gereken yerde , erdemli ol. Bnm derdim bu.

Buna avrupalinin cifte standarti engel olmamali. Eger bu adamlarin bu hareketlerine gore erdemlerinden vazgecen kitleyi alkislar ve dogru yaptigini soylersek. Kaybeden biz oluruz. Onlar degil. Zaten toplumun yapisi ortada.

Gorusumde bir degisiklik yok. Isliklayan kitlenin icerisinde bu psv taraftari gibi vicdansiz, kalpsiz insanlarin oldugunu dusunuyorum. Hepsi demem ama vardir.

Yorum Yap

Daha ge?en hafta Berlin'deydim. Duvarlarda boy boy pkk pa?avralar?ndan afi?ler vard?. ?zerinde an?ran bir pkkl? kad?n ve "(s?zde)k?rdi?tanda sava??" durdurun yaz?s?.
      Yani Hollandas? ?spanyas? Almanyas? Danimarkas? hepsi ayn?.
      ??imiz zor. Kartlar?m?z? do?ru oynamam?z laz?m; fakat biz hep yanl?? sularda y?z?yoruz...

Konya Stad?'nda ?sl?klama olay?na girersek (sebebi bizim a??m?zdan %100 do?ru olsa bile) T?rk Milletine o anda yak??mayan bir davran??t?r.
      Biz yunan bayra??na (bizim bayra??m?z? yakm?? ve de basm?? olmalar?na ra?men) basmayarak gerekli sayg?y? g?stermi? bir zihniyetin evlatlar?y?z.
      600 sene kimsenin diline dinine kar??mam??, gelenek g?reneklerine sayg? g?stermi? bir zihniyetin torunlar?y?z.

Sebebi ne olursa olsun bize yak??maz, yak??mad?...

Yorum Yap

Sebebi ne olursa olsun , olumlu bir olayin saygi durusunda , baska bir konu protesto edilmez. Olu icin duruyorsun zaten.

En fazla saygi durusu yapilan olayi lanetleyici bi tepki olabilir ki ; o bile olmamali.

Heleki bahsettigin konu bu isliklama olumlu olayla tam tersi yonde alakadar ise.

Sen calmamissin eyv da onlari anliyorum ve bu sebebten demekte bunu aklamak olur.

Konyada her islik calanda senin dusuncende diye bi durum yok , gec onlari derim. Sende bende biliyoruz isin dogrusunu.

Elestirecegin nokta ki bence haklisin ; baska yerlerde baska sekilde yaparsin protestonu. Olayin saygi durusunda degil.

Ya??m 28 ya??a benden b?y?ks?n?z.Hayat tecr?benizde fazla olabilir.Ancak yineliyorum sana sayg? duymayana sayg? duymak gibi bir zorunluluk hi? bir kanun ve team?lde bir zorunluluk de?ildir.Dedi?im gibi orada verilen tepki ter?r sald?r?s?nda ?len masum insanlara de?ildir.Benim ele?tirdi?im olay? bu ?ekilde anlamland?rman.Biz y?llard?r ter?r illeti ile u?ra??rken sesleri ??kmayan hatta perde arkas?ndan destek veren bir ?kedir Fransa.Tepki tamamen tasvip etmesemde ?lkeye ve bak?? a??s?na yap?lan bir tepkidir.Fransa T?rkiye'nin hi? bir zaman dostu olmam??t?r olmayacakt?r.En basit 4 g?n ?nce ki a??klama "Fransa Cumhurba?kan? Fran?ois Hollande, AB'nin, m?lteci ak?n?n?n durdurulmas? kar??l???nda T?rkiye'ye vize konusunda taviz vermemesi gerekti?ini s?yledi." ?eklindedir.
        O sebeple konuyu da??tmamak i?in son kez yaz?yorum kendisine sayg? duyulmayan bir ortamda sayg? duymamk insanlar?n en tabi hakk?d?r ve ben buna sayg? duyar?m.

Olen insanlar icin koyulan bir saygi durusunda islik calarsan. Saygi duymuyorumdur bu.

Sen simdi soyledigin sebeblerden saygi duymama hakkim var diyorsun. Yada duymayana saygi duyarim. ILK MESAJINDA ISLIKLANAMLAR PARISTE OLENLER DEGILDI. Demistin hatirlatirim. Simdi baska birseye dikkat cekiyorsun.

Saygi duy yada duyma. Hepimiz biliyoruz o isliklayablar arasinda ne dusuncede insanlarin oldugunu.
        Bu psv seyircisinden erdem ve ahlak anlaminda bi farklari oldugunu dusunmuyorum.
        Bunlar para atar , o isliklayanlar baska birilerine baska birsey yapar yada der.

Eger bu isliklama bu soyledigin sebeblerdense ve herkes bundan islikladiysa ve sen bunu anlayisli karsiliyorsan , sen neden isliklamafin, mersk ettim ?

"Hepimiz biliyoruz o isliklayablar arasinda ne dusuncede insanlarin oldugunu. " ?ncelikle bu k?sm? a??k a??k yaz ben bilmiyorum hangi d???ncede insanlar?n oldu?unu? cevap islamc? m?? a??klarsan sevinirim.

?lk mesaj?m?n ve devam?n?n arkas?nday?m ?len masum insanlara de?il ?sl?k bize sayg? duymayan ?lkelere bizde sayg? duymamal?y?z?n feryad?.Fransa nas?l Ankara i?in sayg? duru?u yapm?yorsa T?rk halk?ndan da sayg? duru?unda dur diye kimse bask? yapamaz.Duran durur durmayan durmaz ?sl?klayan ?sl?klar.
        Benim neden ?sl?klad???m?z soruyorsan? cevap yukar?da var ben ?sl?klamay? tasvip etmiyorum sayg? duru?unda da duydum.Ama sayg? duru?unda durmak istemeyip protesto edenede hakk? oldu?unu d???nd???mden sayg? duydum.Ter?re destek veren bir ?lkenin insanlar? ter?r y?z?nden ?ld? diye sayg? duru?unda bulunmak zorunda de?ildir kimse.Olay bu kadar basit.
        ?zetle ALLAH bizi avrupaya ve halk?na muhta? etmesin videoda oldu?u gibi sayg? duydu?un insanlar?n ?o?u seni bir ka??k suda bo?ar y?z?ne bakmaz bunu sende biliyorsun.Bizim kendimizden ba?ka dostumuz yok d??man?m?z ?ok.

Yorum Yap

Aslı Arda ?elikmaden tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Daha ge?en hafta Berlin'deydim. Duvarlarda boy boy pkk pa?avralar?ndan afi?ler vard?. ?zerinde an?ran bir pkkl? kad?n ve "(s?zde)k?rdi?tanda sava??" durdurun yaz?s?.
          ??imiz zor. Kartlar?m?z? do?ru oynamam?z laz?m; fakat biz hep yanl?? sularda y?z?yoruz...

Konya Stad?'nda ?sl?klama olay?na girersek (sebebi bizim a??m?zdan %100 do?ru olsa bile) T?rk Milletine o anda yak??mayan bir davran??t?r.
          Biz yunan bayra??na (bizim bayra??m?z? yakm?? ve de basm?? olmalar?na ra?men) basmayarak gerekli sayg?y? g?stermi? bir zihniyetin evlatlar?y?z.
          600 sene kimsenin diline dinine kar??mam??, gelenek g?reneklerine sayg? g?stermi? bir zihniyetin torunlar?y?z.

Bende tasvip etmedi?imi s?yledim zaten Arda ama bu milleti duygusal anlamda doyurdular.O y?zden o y?zden tepki veren insanlara k?zamam sayg? duyar?m.Dikkat etti iseniz ?sl?klamadan sonra hemen ???????? sesleri ile ?sl?klayanlar susturuldu.

Yorum Yap

Aslı Arda ?elikmaden tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Bende tasvip etmedi?imi s?yledim zaten Arda ama bu milleti duygusal anlamda doyurdular.O y?zden o y?zden tepki veren insanlara k?zamam sayg? duyar?m.Dikkat etti iseniz ?sl?klamadan sonra hemen ???????? sesleri ile ?sl?klayanlar susturuldu.
            Yo kzmad?m zaten sadece ?z?ld?m. Bize yak??mad??? i?in ?z?ld?m. Biz onlar gibi de?iliz. Olmamal?y?z da hi?bir zaman. Zaten o mevzu ?zerinde bu denli tart???lmas? gereken bir mevzu de?il. Dedi?in gibi hemen tepki koyuldu susturmak i?in.

D?n ak?am Madrid'de olanlar Avrupa'n?n ne kadar riyakar ne kadar al?ak ne kadar haysiyetsiz oldu?unu ayan beyan ortaya koyan en son ?rnek oldu.
            Bizim Bat?'dan almam?z gerekenler ?ok ba?ka iken y?llard?r almamam?z gereken ne varsa almaya devam ediyoruz. Bakal?m nerelere gidecek bunun sonu...

Yorum Yap

Psv taraftarlar?n?n ?erefsizli?i, Tepki!

"Hepimiz biliyoruz o isliklayablar arasinda ne dusuncede insanlarin oldugunu. " ?ncelikle bu k?sm? a??k a??k yaz ben bilmiyorum hangi d???ncede insanlar?n oldu?unu? cevap islamc? m?? a??klarsan sevinirim.

?lk mesaj?m?n ve devam?n?n arkas?nday?m ?len masum insanlara de?il ?sl?k bize sayg? duymayan ?lkelere bizde sayg? duymamal?y?z?n feryad?.Fransa nas?l Ankara i?in sayg? duru?u yapm?yorsa T?rk halk?ndan da sayg? duru?unda dur diye kimse bask? yapamaz.Duran durur durmayan durmaz ?sl?klayan ?sl?klar.
              Benim neden ?sl?klad???m?z soruyorsan? cevap yukar?da var ben ?sl?klamay? tasvip etmiyorum sayg? duru?unda da duydum.Ama sayg? duru?unda durmak istemeyip protesto edenede hakk? oldu?unu d???nd???mden sayg? duydum.Ter?re destek veren bir ?lkenin insanlar? ter?r y?z?nden ?ld? diye sayg? duru?unda bulunmak zorunda de?ildir kimse.Olay bu kadar basit.
              ?zetle ALLAH bizi avrupaya ve halk?na muhta? etmesin videoda oldu?u gibi sayg? duydu?un insanlar?n ?o?u seni bir ka??k suda bo?ar y?z?ne bakmaz bunu sende biliyorsun.Bizim kendimizden ba?ka dostumuz yok d??man?m?z ?ok.
              "Videoda oldugu gibi saygi duydugun insanlarin cogu seni bogar "
              Diyorsun.
              Konustugumuz konuda saygiyi hakedenler gibi birsey cikardigsan. O cikardigin sadece pariste olen insanlar olabilir. Evet stadta olsam saygi durusunda sessiz durur ve icimden bir kac temenni gecirirdim.

Ama demek istedigini anladim.
              Bnm avrupa halkina bayildigim yok. Bi kasik suda bogarlar mi bilmem ama bizi sevmediklerine eminim. Hayatimin buyuk cogunlugu avrupali ve rusya li insanlarla hasir nesir oldum. Hicbir politik olayda bizi savunacaklarini yada ekstra bir eforla yardim edeceklerini dusunmem. Bu sosyal ve politik cevre olarak boyle.
              Soylediklerine ve diger arkadaslarin yorumlarina okeyim. 9 yasindan beri avrupaya giderim. Aklimin yettigi yillardan beride yazilanlardan farkli bisey gormedim. Daha kotulerinide gordum. Pkk vs ile ilgili.

Is hayatinda daha irk ve milliyet tanimaz olduklarindan daha iyi gibi iliskiler.

Neyse.

Diyecegimi dedim. Sen kendinde kusur yaratmaki ; baskalarinin sana karsi olan kusurunda en yuksek sesle bagir. Fikrim bu.

Bahsettigim insanlari soyledim. Vicdan dan kalpten yoksun insanlar. Toplumumuzda bunlardan bircok ornek var. Tecavuze ugrayan japona ; oralardan buraya kalkip geliyorsan, sonucuna katlanacaksin diye tweet atanlar var. 3-5-10 degil bunun sayisi.
              Paristeki olenler icinde birazda onlardan olsun. Oh iyi oldu diyen vardir.

Memleket insanini asagiladigim yada kendimi ust gorme durumu degil bu.
              Malesef bole bir yuzdemiz var.
              Her toplumda olur. Eyvallah. Ama bizde cok fazla bu. Biseyleri yanlis yapiyoruz.

Bircogumuzda bu insanlarin davranislarina sasiriyoruz misal.
              Senin gibi stadtaki herkesin gorusu bu demem ama belirli bir yuzde bu derim.
              Var cunku. Adanada da var afyonda da istanbulda da. Malesef.
              Bu konunun ; Konya ili ve Dile getirdigin islam ile ne kadar ilintili bilemiyorum.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
              X