Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu: Erdem Ulus: Bana ne Emre'den Hakemden

Yok abi sindiremiyorum yapılanları.

Futbolu eleştirirsiniz. Kimse de bir şey diyemez. Sezonu kapattığı söylenen Tolga'nın samimiyetini sorgularsınız. Eyvallah. Doğrudur, yanlıştır, haklıdır, haksızdır, hep kendi konusudur. Öyle düşünüyorsa öyledir.

Ama ortada Beşiktaş yapsa 3 kırmızı (2 net, 1 de bonus, illa ki yaratılır) çıkacak bir durumda sarı kart bir çıkmayan bir rezalet varsa kimse de kusura bakmasın Erdem Ulus veya herhangi bir Beşiktaş yorumcusu, yazarı "banane" diyemez.
    Beşiktaş yorumcusunun en büyük görevlerinden biri adil bir düzen için kamuoyu yaratmaktır.
    Yarın Töre çıkıp "abi ben fck off dedim diye kırmızı + 3 maç ceza aldım, adam 2 derbide 50 kere dedi, sarı bile almadı, neden bunları yazmıyor sonra bir de benim o adamla aynı koşullarda mücadele etmemi bekleyip de yargılıyorsun?" derse ne diyeceksin?

Erdem Ulus benim düşüncelerimi yansıtmada en yakın bulduğum yorumcumuz. Bana göre medyadaki "tarafsız abi"ler yerine öne çıkarılması gereken bir temsilcimiz.
    Bu yazısına katılamayacağım.

Beşiktaş'lı yazar yorumcular ne düşünüyor bilmiyorum ama Beşiktaş'ın hakkını en doğru şekilde savunur görünen kişinin ağır Fenerli Mehmet Demirkol ve GS'li Hıncal Uluç olmasını ben kendi adıma utanarak izliyorum...

Bu arada modern futbolda "hakemi de yeneceksin" söylemi sadece bizim oyuncularımızın omuzlarına yüklenen bir yük.
    Ne demek kardeşim hakemi de yeneceksin? Ne mecburiyeti var adamın? Karşısındaki anaokulu çocuğu değil. En az kendisi kadar profesyonel rakipler. Kendisi kadar idman yapıyor. Kendisi kadar hatta fazlası ile maaş alıyor. Emre yensin hakemi, Volkan yensin, Melo yensin...Yenebiliyorlarsa...
    Ben bu adamlara bir kez de böyle bir telkin görmedim açıkçası. FB nin hakemden dert yandığı bir haftada "sen sarı kanaryasın, sen hakemi de yeneceksin" diyen bir kişi göreniniz var mı?

Sen çık bu adamların omzuna "sen Beşiktaş'sın, hakemi de yeneceksin" yükü yükle.
    E peki sen ne yapacaksın Erdem Ulus kardeşim?
    Etliye dokunacaksın, sütlüye dokunmayacaksın.
    Yok öyle yağma.
    Herkes görevini yapacak.
    Biliç o takımı hazırlayacak. Hazırlayamıyorsa hesap sorulacak.
    O takım çıkıp rakipleri ile aynı koşullarda mücadele etmesi için nasıl bir ortam gerekiyorsa başkanı, medyası, taraftarı da onu yaratacak...
    Dün yaşananlar İnönü'de yaşanmış olsaydı; Töre Kartal'a küfür etseydi; Ba formasını çıkarıp skinin keyfine sahayı terkedip sonra geri gelseydi ve hakem tüm bunları seyretseydi bugün Fener medyası ne halde olurdu? En az öyle olmanız gerekirdi. Sen Beşiktaş yazarısın...Madem ki haksızlık var, Fener medyasını da yen...
    Yerse...

Gayet güzel yazmış.. Senelerdir aynı bahanelerin arkasında sığınmaktan başka bişey yapmıyoruz. Hakem hatasını da karşımızdaki oyuncuların ne kadar karaktersiz olduğunu da biliyoruz zaten. Biz senelerdir o sahada ne yapıyoruz, ne oynuyoruz ilk önce ona bir bakalım sonra diğer faktörleri değerlendiririz.

yani o kadar güzel dile getirmişsiniz ki düşüncelerimi kaleminize sağlık yüreğinize sağlık

yazı budur işte.....

biryerleri kalkmıs topcularımıza selam olsun....

kaldıranlarada selam !...

Noktasına virgülüne kadar alkışı hakediyor.

Alıntı Çağatay Örnek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 gündür Tolga'yı konuştuk durduk.
    Neymiş?
    Futbolcu Psikolojisiymiş!
    Türkiye'nin dört bir yanından Allah'ın unuttuğu stada çoluk çocuğunu alıp gelen, işi gücü bırakıp, 3 saatte giden 10 saate dönen, soğukta saatlerce bekleyen taraftarın Psikolojisi, Psikoloji değil mi?

kaleminize yüreğinize sağlık.. 1 ay önce bileğimden ameliyat oldum 4 tendon 1 sinir dikildi.. ben bu halde sağdan soldan borç para alıp soğuk, yağmur, çamur demeden 2 Ankara'da 2 İstanbul'da maça geldiysem kimse bana "psikoloji" diye maval okumasın !

Alıntı Serkut Demirseren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Çağatay Örnek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 gündür Tolga'yı konuştuk durduk.
    Neymiş?
    Futbolcu Psikolojisiymiş!
    Türkiye'nin dört bir yanından Allah'ın unuttuğu stada çoluk çocuğunu alıp gelen, işi gücü bırakıp, 3 saatte giden 10 saate dönen, soğukta saatlerce bekleyen taraftarın Psikolojisi, Psikoloji değil mi?

kaleminize yüreğinize sağlık.. 1 ay önce bileğimden ameliyat oldum 4 tendon 1 sinir dikildi.. ben bu halde sağdan soldan borç para alıp soğuk, yağmur, çamur demeden 2 Ankara'da 2 İstanbul'da maça geldiysem kimse bana "psikoloji" diye maval okumasın !
    bu adamlar bi de her yıl trilyonları götürüyorlar.

murat şahin'i görünce tüylerim diken diken oldu ben nasıl unuttum o anları kendimden utandım gerçekten.

Emre'nin bize pislik yapmadığı bir derbi hatırlamıyorum. Geçen sene adamlar şampiyonluğu garantilediği maçta bile Veli ile didişmiş,kafayı yemiş oyundan çıkmıştı. Gs maçlarında artık uslu duruyor,bizim maçlarda iyice zıvanadan çıkıyor,çünkü biliyor ki ne yaparsa yapsın atılmayacak.Sistem maalesef böyle ve buna müdahale edecek bir lobimiz yok. Ben kendi çapımda arayan Lig Tv operatörlerine üyelik istemediğimi ve bunun sebebinin sistem olduğunu söylüyorum. Öte yandan Fener 10 kişi kalsa dahi maçı verebilecek veya 1 puanı alıp gideyim diyecek bir hocamız var bu kısımda ise çuvaldızı kendimize batırmamız gerekiyor. Schuster beğendiğim bir hoca değildi ama ikinci yarı başlamadan herkes 17 de 17 diyebilecek cesareti bulabiliyordu, şimdi ise 9 da 9 yapacağız deseler önce kendi taraftarımız güler. Yani güven duyulmaz,verilir. Bilic artık çoğu kişiye güven vermiyor.

Eline yüreğine sağlık baştan sona sağdan sola dibine kadar gerçekler var bu yazıda ama yine gölge etmeyin bari Avrupaya gidelim zihniyeti hortladı açın gözlerinizi Son 7 8 yılımız zifiri karanlık ne gölgesi ne Avrupası

Yazının linki var mı?