Konu: Beşiktaş gibi Beşiktaş

Beşiktaş gibi Beşiktaş

Beşiktaş’ın yakalamaya başladığı çizgiden son derece memnunum. Oyuncuların maç başı performansından bağımsız, genel bir verim ve üretkenlik hakim olmaya başladı oyun anlayışına. Biliç’in başarısı burada. Oyuncularda sezon boyu iniş çıkış olabilir. Bu durum zaman zaman skora da olumsuz yansıyabilir. Ama Beşiktaş bu oyun anlayışını korudukça, pek çok zorluğun üstesinden gelecektir.

Trabzon ve Tottenham maçlarında 13, G.Antep maçında 16 gol girişimi üretti Beşiktaş. Trabzon maçında orta üçlü Atiba-Veli-Sosa’dan oluşuyordu. Tottenham maçında K.Frei-Necip-Sosa vardı, G.Antep maçında ise Oğuzhan-Atiba-Sosa. Son iki maçın Demba Ba’sız olduğunu da unutmayalım. Oyun anlayışı oturdukça, oyuncu tercihleri de başat ve belirleyici olmaktan çıkıyor. Çok olumlu bir gelişme.

G.Antep karşısında Oğuzhan-Atiba-Sosa üçlüsünü görmekten de ayrıca memnun oldum. Üretilen 16 gol girişimi önemli. Bunun 10 tanesi Oğuzhan ile Sosa’nın birlikte oynadığı dönemde, sonuncusu da Oğuzhan’ın golüyle sonuçlandı zaten. Oğuzhan’ın yerine Necip’in değil, K.Frei’ın girmesi de önemli. Sarıyer maçını bir yana koyalım, bu 16 rakamını daha önce sadece Asteras, Tottenham(D) ve Sivas maçlarında yakalamıştı Beşiktaş.

Bu köşeyi düzenli izleyenler skora aldırmadığımı bilir. G.Antep maçı 4-0 ya da 1-1 de sonuçlanabilirdi. Söyleyeceklerim değişmezdi. Beşiktaş’ın skordan bağımsız olarak yakaladığı hücum ve savunma kapasitesi çok değerli. Biliç’e düşen bunu korumak ve zenginleştirmek. O zaman oyuncu karşılaştırmaları da önemsizleşir. Örnekse, Oğuzhan ve Sosa. Hem yan yana, hem birbirinin yerine oynayabilecek iki ayrı değer, iki ayrı oyun karakteri.

Sosa’nın ligde 5 asisti var. Katkısı büyük. Oğuzhan’ın ligde 1 gol, 1 asisti, Avrupa’da 1 gol, 3 asisti, kupada da 1 asisti var. Toplam 2 gol, 5 asist. Onun katkısını da hafifsememek gerek. Sadece Oğuzhan-Sosa’da değil, başka mevkilerde de bu dengeli tablo süregiderse, bireysel iniş çıkışların önemi azalır. O zaman lig liderliğini korumak ve Liverpool’u elemek mümkün hale gelir. Şubat’ta karşımızda nasıl bir Liverpool olacağının önemi kalmaz. Çünkü Beşiktaş Beşiktaş gibi olur.

Star / 18 Aralık Perşembe

http://haber.stargazete.com/yazar/be...as/yazi-981915

https://twitter.com/chakanarslan

Konu Canbolat Hakan Arslan tarafından (18 Aralık 2014 Saat 10:39 ) değiştirilmiştir.

hakan abi bu sene sampiyon olurmuyuz sence?

Alıntı Ferdi Taslacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stat halleri filan, öyle çantada keklik değil, üstelik 2. devre FB-GS-TS deplasmandayız, ama Biliç sözünü ettiğim doğrularda ısrarcı olursa -ki olacaktır diye düşünüyorum- ve ara transferde doğru işler yapılırsa, neden olmasın

Selam ettim Ferdi.

Alıntı Canbolat Hakan Arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Ferdi Taslacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stat halleri filan, öyle çantada keklik değil, üstelik 2. devre FB-GS-TS deplasmandayız, ama Biliç sözünü ettiğim doğrularda ısrarcı olursa -ki olacaktır diye düşünüyorum- ve ara transferde doğru işler yapılırsa, neden olmasın

Selam ettim Ferdi.

deplasmanda oynamaya alistik artik malum trabzon maciylada zorlu mac, büyük takim yenememe fobisinide kirdi insallah bilic

insallah sampiyonuz hakan abim

hayirli geceler sana

Hakan Abi oğuzhan sosa ikilisini görünce çok heyecanlandım antep maçında.
    Ama oğuzhan yokları oynadı resmen. nedir sence oğuzhandaki bu durum?
    ayrıca devre arası transfer döneminde alınması gereken mevkiler neresi ve isimler sence kimler olabilir?
    Sağ bek alınması gerek kesin onu 3 yaşındaki çocuklarda söylüyor ama isim kim olmalı sizce? linnes, kaderabaek, şener, vs vs
    ve diğer mevkilerde ihitiyaç varmı?

İngiliz takımlarında geleneklerinde ki sistem oyununa hep hasta olmuşumdur.Bireysel değil takım oyunu.Çıkan oyuncunun yerini alan 17 yaşında biride olsa sistemi aksatmadan devam etme üzerine çabalar.Bunu takımımızda görmek çok mutlu ediyor.Bunun üzerine koyarak kat edersek Türk futboluna bambaşka bir dönem açabiliriz gibi geliyor.

Magmada kış erken bastırdı. Şimdi nereye gitsem üşüyorum.
    Hırstan mı? Sistemden mi? Özledik Hakan abey!
    Gel bi umut çehresini açsın.
    Gel yediğimiz gollerin akıbetini tartışalım. “Ben derdimi kimseye söyleyemedim”

Yıl olmuş, yol olmuş, yılı da aşmış yazmayalı.
    Hayatın dilsiz duraklarında infazımızı çektik geliyoruz Hakan abi…
    Biriktirdiğim umutlarımın fünyesini çekip çekip üzerine atan kısımlarımla geliyorum.
    Üstümüz başımız siyah beyaz olsun!
    Gel hele yeniden enselenelim.

Alıntı Kerrar Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıl olmuş, yol olmuş, yılı da aşmış yazmayalı.
    Hayatın dilsiz duraklarında infazımızı çektik geliyoruz Hakan abi…
    Biriktirdiğim umutlarımın fünyesini çekip çekip üzerine atan kısımlarımla geliyorum.
    Üstümüz başımız siyah beyaz olsun!
    Gel hele yeniden enselenelim.
    Abi hoşgeldin. Uzun zaman oldu yazılarını görmeyeli, çok fazla kopma bizden.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Murat Eren Kardoğan kötü gün bugün ise geldim. kaldığımız yerden devam edelim. gizlenmiş umutları yeşertelim.
    bundan sonra, sular nabzımızı tutsun. :-)

Alıntı Kerrar Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Murat Eren Kardoğan kötü gün bugün ise geldim. kaldığımız yerden devam edelim. gizlenmiş umutları yeşertelim.
    bundan sonra, sular nabzımızı tutsun. :-)
    Hoşgeldin Sefa getirdin abi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Özledik be abi güzel yazılarını

Aynen

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi