Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Konu: Oğuzhan-Sosa ikilemi

Alıntı Tayfun Aytan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E ben napayım. Adam efsane olur dedik çocuğumuzun adını oğuzhan koyduk. Hep efsanelerin adı konur çocuklara. Biz şimdiden yerimizi ayırtalım dedik ama görünen o ki oğuzhan in efsane olmaya niyeti yok. Hakikaten çok güçsüz. Birilerinin alıp bu çocuğu spor salonuna falan götürmesi şart. Yoksa teknik olarak söylenecek söz yok. Çok çalışması şart.

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Oğuzhan salon çalışması yapıyor, ama buradaki sorun (genelde de böyledir) gücün varlığı değil, nasıl kullanacağını bilmemesi.
    Oğuzhan narin oynuyor, güçlense bile mental olarak bu oyun tarzını değiştirmedikçe hep böyle kalacaktır.

Ozzie kadromuzda dursun. Bi iyi adam gorduk diye kesmeninde bi alemi yok. Ihtiyacimiz olacagi donemler olacaktir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Turgut Inanbak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E ben napayım. Adam efsane olur dedik çocuğumuzun adını oğuzhan koyduk. Hep efsanelerin adı konur çocuklara. Biz şimdiden yerimizi ayırtalım dedik ama görünen o ki oğuzhan in efsane olmaya niyeti yok. Hakikaten çok güçsüz. Birilerinin alıp bu çocuğu spor salonuna falan götürmesi şart. Yoksa teknik olarak söylenecek söz yok. Çok çalışması şart.

Oğuzhan salon çalışması yapıyor, ama buradaki sorun (genelde de böyledir) gücün varlığı değil, nasıl kullanacağını bilmemesi.
    Oğuzhan narin oynuyor, güçlense bile mental olarak bu oyun tarzını değiştirmedikçe hep böyle kalacaktır.
    Bu da önemli bir bakış açısı baba,yazdım bir kenara.
    Belkide problemi agresif oynama alışkanlığı edinememektir.
    Mesela Atiba'yı tartsak Oğuzhan'dan kilolu değildir,ancak cidden güçlü ve kolay yıkılmıyor.
    Ek olarak sadece salon çalışması da yeterli olmayabilir,bu çocuğa dövüş sporu idmanı şart.
    Kick Box,karate gibi sporlar yaparsa,çok fazla kas yapmadan ve hızını kaybetmeden de güçlenebilir.
    Ek olarak refleksleri kuvvetlenir.

Alıntı Tufan Tokadcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Turgut Inanbak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu da önemli bir bakış açısı baba,yazdım bir kenara.
    Belkide problemi agresif oynama alışkanlığı edinememektir.
    Mesela Atiba'yı tartsak Oğuzhan'dan kilolu değildir,ancak cidden güçlü ve kolay yıkılmıyor.
    Ek olarak sadece salon çalışması da yeterli olmayabilir,bu çocuğa dövüş sporu idmanı şart.
    Kick Box,karate gibi sporlar yaparsa,çok fazla kas yapmadan ve hızını kaybetmeden de güçlenebilir.
    Ek olarak refleksleri kuvvetlenir.
    elbette, ama daha da önemlisi güçlü oynama konusunda ciddi eğitim almalı bence.

Alıntı Kutay Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben açık konuşayım ,

Oğuzhan'dan ümidim kesildi benim. İnşallah yanılan ben olurum.
    daha kaç hafta önce zorlu sivas maçını aldıran adamdan bu kadar çabuk ümit kesmeyin lütfen.

Necip hala bu kadroda yer bulur iken Oğuzhandan ümit kesilmez.

Yer
    Bu kadeh senin şerefine Hernandez !
    Alıntı Omer Can Ozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Kutay Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben açık konuşayım ,

Oğuzhan'dan ümidim kesildi benim. İnşallah yanılan ben olurum.
    daha kaç hafta önce zorlu sivas maçını aldıran adamdan bu kadar çabuk ümit kesmeyin lütfen.
    İstikrar şart.

Veliyi keser arkada atiba ozi yapar. Öne sosayı atardım. Böylece sosa ozi sorunsalı kalmazdı.
    İki çapa oyuncu ile oynamak büyük takım işi değil. Maçın durumuna göre oyuncu değişikliği ile veliyi koyar orta sahayı diri tutardım.

Alıntı Canbolat Hakan Arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepinize ayrı ayrı selam ettim Karakartallar

Görüşlerinizi de özenle okudum, kafamın bir yanına kaydettim.

Bugün Sarıyer maçında Oğuzhan-Necip-K.Frei orta üçlüsünü oynattı Biliç, hücum üretkenliğine olumlu katkısı oldu bu tercihin.
    Sarıyer maçı elbette ölçü olamaz, ama kimi maçlarda Oğuzhan-Atiba-Sosa üçlüsünü de sahada görmek istiyorum, özellikle de skoru seri şekilde koparmamız gereken maçlarda.
    Yazımda Ersun Yanal'ın M.Ekici-Medjani-Özer orta üçlüsünü de bu yüzden örnekledim, G.Birliği karşısında dk.40'da skoru 3-0 yaptı Trabzon.

Pazar günü basit savunma hataları yapmaz, rakibe fazla duran top şansı vermezsek sahadan galip ayrılacağımız düşüncesindeyim.

Hücum Beşiktaş, Hücum!
    Aleykum Selam!

BlackBerry Z10 cihazımdan gönderildi!

İkilem yok gibi gözüküyor. Direk Sosa.

Sarıyer maçı ve kadrosu lig için ölçü olamaz.

Sosa'nın dün bir kez daha maç seçmediğini gördük. Daha önceki yabancı 10 numara adaylarımıza bakarak konuşuyorum örnek Fernandes hangi derbide iz bıraktı ama Sosa büyük maç küçük maç, avrupa, süper lig hepsinde belli bir standardı yakalıyor üstelik yeni yeni düzenli oynamaya başladı.

Sosa ile arasinda ki en buyuk fark top kaptirdigi zamanlarda Oguzhan oyundan duserken Sosa adami kovalamaya calisiyor. Oguzhan yapmasi gereken basit oynamak ve mucadeleden vazgecmemek zaten atip gidecek bir hiza sahip degil omuz omuza girdimi de tek omuzda tum dengesi bozuluyor cok eksigi var bu konularda.

Veli yerine kullanmak ise tamamen intihar olur acikcasi su form duzeyindeyken Veli'nin ettigi mucadelenin yarisini bile sergilemiyor ne yazik ki. Kendine gelmesi sart

Oğuzhan

1-Tek ön libero ile oynadığımız maçlar olursa görev alır.

2-Sosa'nın kanat oynadığı maçlarda görev alabilir

3-Sosanın ceza ve sakatlık durumunda görev alabilir

Üçüncüsü bir zorunluluk ama ilk iki şıkkı hoca deneyecektir..

Tek ön libero ile oynamamız için kusursuz bir stoper ve mükemmel bir bek ve çok güçlü olmayan rakipler gerekir..

Oğuzhan mutlaka şans bulacaktır..sorun, bulduğu şansı nasıl değerlendireceğidir..Olcay formayı aldığı gibi Kerime mesajı verdi..beni kesebilmen için daha çok çalışmalısın dedi..daha çok başarı göstermelisin dedi..çalım sevdasından vazgeçer ve defansa en az Olcay kadar yardıma giderse Olcay için ciddi bir tehtid olacaktır..şimdiki görüntüsü ile rotasyon kart ve ceza durumlarında ve kupa maçlarında görev alacaktır..yerin sahibi benim demesi için onun da seviye atlaması gerekiyor..

Oğuzhan da ilk fırsatta seviye atladığını gösterecek performansa çıkmak zorundadır..küsmek yerine hırslanmak ve çok çalışmak doğru tercihi olur..
    Konu Mustafa Bilgic tarafından (08 Aralık 2014 Saat 23:51 ) değiştirilmiştir.