Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon

Konu: Oğuzhan-Sosa ikilemi

Oğuzhan-Sosa ikilemi

1- Ozzie nin bolgesinde ikilem yok. Ilk tercih sosa.
    2- sosa kanatta da oynuyor. Bole maclarda ikiside sahada olabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oğuzhan da bırakın ikilem yaşamayı umarım Bilic kadro dışı bırakır diyorum. Bu kadar umursamazlık yetti.

Alıntı Tunc Baltali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozzy nin sonradan girdiğinde bukadar etkisiz kalması bir süre sonra hocayı bu ikiliyi 11de başlatmaya zorlayacaktır.
    çek fişi 60 dk içinde sonra al veliyi oynat sabaha kadar
    Nasıl bir zorululuk bu anlamadım şimdi ?
    Sosa gelmeden,oynamadan öncede Oğuzhan oynuyordu,aynı Oğuzhan değişiklik var mıydı ?
    Sorun Oğuzhan'ın oynadığı dakika sayısı değil,günden güne geriye gitmesi.

Oğuzhan formsuzken ona forma vermek ve rekabet etme şansını yok etmek Oğuzhan'ı nasıl gelişime sevk eder ? Bir düşünelim bence.
    Konu Oğuzhan'dan bağımsız,forma garantisi verdiğin adamlardan nasıl bir performans artımı ve gelişim bekliyorsunuz ? Cidden merak ediyorum.

Tamamen aynı fikirdeyim.oğuzhan sosa oynamalı veli hamle oyuncusu olarak düşünülmeli.veli atiba 70 dk pres yapıp yoruluyorlar son 20 dk ceza sahası önünden ayrılmıyor buda baskı yememize sebep oluyor.skoru alıp daha sonra veli necip olcay hamlesi yapılabilir.ama biliç in bunu düşündüğünü zannetmiyorum.

Zorlanmayacağımız rakiplere karşı 4-4-2 oynarsak Sosa-Oğuzhan ikilemi diye bir şey kalmaz. 3 kulvarda uzun bir maratona giriyoruz, her futbolcu her maç oynayamaz. Maçın durumuna göre Veli de kulübeye çekilebilir, yok Veli'yi kesemem dersen aksayan sağ beke Atiba'yı çekersin. Yani daha başka diziliş ve pozisyon değişiklikleriyle de Oğuz-Sosa ikilisini aynı anda oynatırsın ikilem denilen mevzu çözülmüş olur.

Sosa mı, Oğuzhan mı? Sosa!
    Kerim mi, Olcay mı? Olcay!
    Gökhan'ı tek geçerim!
    Atibasız formüller de geliştirilmeli!
    Oğuzhan mı, Veli mi? Denenmeli!

BlackBerry Z10 cihazımdan gönderildi!

Sosa-Atiba oynasa ve 4-4-2 oynasak o da iyi aslında.

Hepinize ayrı ayrı selam ettim Karakartallar

Görüşlerinizi de özenle okudum, kafamın bir yanına kaydettim.

Bugün Sarıyer maçında Oğuzhan-Necip-K.Frei orta üçlüsünü oynattı Biliç, hücum üretkenliğine olumlu katkısı oldu bu tercihin.
    Sarıyer maçı elbette ölçü olamaz, ama kimi maçlarda Oğuzhan-Atiba-Sosa üçlüsünü de sahada görmek istiyorum, özellikle de skoru seri şekilde koparmamız gereken maçlarda.
    Yazımda Ersun Yanal'ın M.Ekici-Medjani-Özer orta üçlüsünü de bu yüzden örnekledim, G.Birliği karşısında dk.40'da skoru 3-0 yaptı Trabzon.

Pazar günü basit savunma hataları yapmaz, rakibe fazla duran top şansı vermezsek sahadan galip ayrılacağımız düşüncesindeyim.

Hücum Beşiktaş, Hücum!

Alıntı Canbolat Hakan Arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepinize ayrı ayrı selam ettim Karakartallar

Görüşlerinizi de özenle okudum, kafamın bir yanına kaydettim.

Bugün Sarıyer maçında Oğuzhan-Necip-K.Frei orta üçlüsünü oynattı Biliç, hücum üretkenliğine olumlu katkısı oldu bu tercihin.
    Sarıyer maçı elbette ölçü olamaz, ama kimi maçlarda Oğuzhan-Atiba-Sosa üçlüsünü de sahada görmek istiyorum, özellikle de skoru seri şekilde koparmamız gereken maçlarda.
    Yazımda Ersun Yanal'ın M.Ekici-Medjani-Özer orta üçlüsünü de bu yüzden örnekledim, G.Birliği karşısında dk.40'da skoru 3-0 yaptı Trabzon.

Pazar günü basit savunma hataları yapmaz, rakibe fazla duran top şansı vermezsek sahadan galip ayrılacağımız düşüncesindeyim.

Hücum Beşiktaş, Hücum!
    Bizdende sana selam olsun Canbolat Ağabey,

Ancak Oğuzhan konusunda ayrı düşündüğümüzü eklemek istiyorum.
    Hepimiz Oğuzhan konusunda duygusal bakıyoruz,Oğuzhan Aybaba'lı dönemde bile tam bir ilk 11 oyuncusu değildi,ki sonraki sezonlarına baktığımızda en iyi dönemi.
    Oğuzhan'ı şu haliyle ilk 11 oynatmak,forma garantisi vermek ne derece doğru bilmiyorum,üstelik geldiği ilk sezonu bile fazlasıyla aratıyor.
    Yeteneğine,oyun zekasına,saha içi görüşüne laf söyleyen taş olur.Zaten oyun zekası konusunda bana Zidane'ı andırıyor,her zaman söylüyorum.

Ancak gram gelişme göstermeyen,göstermediği gibi geri giden,ikili mücadelelerde hiç bir zaman ayakta kalamayan,zorluk derecesi yüksek her maçta bildiğin kötü oynayan Oğuzhan'ı 11 ' e koymak bana pek adaletli gelmiyor.Oğuzhan çalışıp,güçlenip,forma girip o formayı giymeli,bizler veya hoca onu bu haliyle oynatmak zorunda değil.
    Bu çocuk günden güne geri gidiyor,bir şeyler yanlış gidiyor ve bunun çözümü onu 11 ' e koymak değil diye düşünüyorum.

Tekrardan selam ettim ağabey,saygılar.

Bencede Oğuzhanla Sosanın bir arada oynatılmaması veya son maçlarda Oğuzhanın ilk 11 den kesilmesi tamamen Oğuzhanın form düşüklüğü... Bence bu sezon oğuzhan kendisinden beklenileni tam anlamıyla veremedi, geçen sezon ligin 2. yarısında takımı sırtlayan adamlardandı, olcayla uyumu çok iyiydi, daha çok koşuyordu, rakibe baskı yapıyordu, hayranlık uyandıran paslar veriyordu, goller, asistler...vs.. Fakat bu sene sanki koşmaya pres yapmaya mecali yok gibi ve umursamaz bir tavrı da var... Beşiktaş ile yakından ilgilenen spor yorumcularınında genelde ortak görüşü Oğuzhanın göründüğünden çok daha yetenekli olduğu ama tembellik yaptığı ve kendini geliştirmek için daha fazla çalışmadığı yönünde... Eğer durum cidden böyleyse Bilicin Oğuzhanı ilk 11 den kesip yedekte tutması gayet doğal, formayı hakedene çok çalışıp gelişme gösterene vermek gerekiyor ki futbolcu yan gelip yatmasın, heleki Oğuzhan gibi genç ve gelişime açık bir oyuncu için, zira kendisi vazgeçilmeyecek bir dünya starı değil futbol konusunda... Eğer Sosa bu formunu koruyup biraz daha takıma adapte olursa ve Oğuzhanda daha fazla çalışıp saha içerisinde yürümeyi bırakıp gerekeni yyaparsa Bilicin her ikisinide sahaya sürmekten çekinmeyeceğini düşünüyorum...

Ayrıca Beşiktaşın bu seneki sorunlarından birtanesi, özellikle orta saha ve defans oyuncularının kontrolsüz hareketlerinden dolayı çoğu kez basit ve gereksizce kartlar görmeleri, bu durum oyunda bizim defansif baskı gücümüzü etkiliyor, sonra rakibe çok fazla dokunmadan savunma yapmaya çalışıyoruz ve bunuda yapamayıp basitce goller yiyoruz... Umarım Bilic en kısa sürede takımın sorunlarına çözüm bulur..

Alıntı Tufan Tokadcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Tunc Baltali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozzy nin sonradan girdiğinde bukadar etkisiz kalması bir süre sonra hocayı bu ikiliyi 11de başlatmaya zorlayacaktır.
    çek fişi 60 dk içinde sonra al veliyi oynat sabaha kadar
    Nasıl bir zorululuk bu anlamadım şimdi ?
    Sosa gelmeden,oynamadan öncede Oğuzhan oynuyordu,aynı Oğuzhan değişiklik var mıydı ?
    Sorun Oğuzhan'ın oynadığı dakika sayısı değil,günden güne geriye gitmesi.

Oğuzhan formsuzken ona forma vermek ve rekabet etme şansını yok etmek Oğuzhan'ı nasıl gelişime sevk eder ? Bir düşünelim bence.
    Konu Oğuzhan'dan bağımsız,forma garantisi verdiğin adamlardan nasıl bir performans artımı ve gelişim bekliyorsunuz ? Cidden merak ediyorum.

easy champs

Sayın abim haftalardır neler düşünüp neler savunuyosam birebir aynılarını yazıya dökmüş,kalemine sağlık valla helal olsun.Bu yazı;Bilic'i haddinden fazla övmek adına Beşiktaş'ın stadı yok,kadrosu rakiplerinden daha kötü falan diye ortada gezen kendi taraftarımıza tekrar tekrar okutulmalı.Önce kendi potansiyelimizin farkına varalım,sonra daha iyisi için tartışırız.

E ben napayım. Adam efsane olur dedik çocuğumuzun adını oğuzhan koyduk. Hep efsanelerin adı konur çocuklara. Biz şimdiden yerimizi ayırtalım dedik ama görünen o ki oğuzhan in efsane olmaya niyeti yok. Hakikaten çok güçsüz. Birilerinin alıp bu çocuğu spor salonuna falan götürmesi şart. Yoksa teknik olarak söylenecek söz yok. Çok çalışması şart.

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

oğuzhan kendini bulunmaz hint kumaşı zannediyor resmen saha da yürüyor 2 mücadele hiç yok...! Sosa olduğu yerde oğuzhan adı geçmesi bile hikaye...!

Biz yaptık abi, kimse Oğuzhan'a kızmasın. Verdik gazı, verdik gazı...

Ben oldum dedi, ama olmadı. Şimdi de Kerim aynı hataya düşüyor. Bencil oynamamalı...

Kadro kalitesi arttıkça ortaya çıkıyor Beşiktaş seviyesinde olmayanlar.

Ramon Motta'nın patlayacağını alınmadan önce söylemiştik Gökay ile.

Kaliteli bir orta saha oyuncusunu kadromuza katarsak Veli-Atiba ikilisi de sırıtacak.

Veli normal performansının üstünde performans gösterdiğinde işe yarıyor.

Atiba'ya lafım yok. Nazar değmesin. Elinden geleni yapıyor. Ama 3 kulvarda mücadele etmesi zor. Olası bir sakatlıkta yanarız.
    Not: Asteras maçındaki hareketi çok yanlıştı, takımda bu kadar oyuncu varken en tecrübeli isim böyle bir hareket yapmamalıydı.

Oğuzhan'ı, Sosa'yı bilmem ama bize kaliteli bir orta saha oyuncusu lazım.

Feyenoord maçındaki Atiba gibi...