Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Biz ?stanbul'dan Sekiz Ki?i Gelmi?tik

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Biz ?stanbul'dan Sekiz Ki?i Gelmi?tik

Ma? saati yakla??yordu..?zmir Atat?rk Stad??n?n etraf?ndaki kuyruklar azal?rken kara kara d???n?yordum.. Gelmeyecekler i?te.. Gelirlerse beni d??ar?da b?rakmazlarm??.. ?yle demi?ti Devrim.. ?Ne ?ansl?s?n tak?m aya??na geliyor? ??yi de bileti nereden bulaca??m.. Param yok ki? ??stanbul? dan gelenler olacak.. Opti?i sor.. Durumunu anlat.. Seni d??ar?da b?rakmaz?.. Art?k hava iyiden iyiye kararm??, polis, simit?i ve k?fteciden ba?ka etrafta kimse kalmam??t?.. Tak?m cezal?yd?, Trabzon ile ?n?n??de oynamam?z gereken ma?? federasyon ?zmir?e ald???nda duydu?um sevin? yerini h?zne b?rakmaya ba?lam??t? ki karanl?ktan sesler y?kselmeye ba?lad?.. ?O?lum bir kere de ma? ba?lamadan i?eri girelim be?.. ?teki ?Be?ikta????m sen ?ook ya?aaaaa.. Can?m fedaaaa olsun sanaaaaaa? Kesin onlard?.. Sayd?m.. Toplam 7 ki?i.. Nas?l bir deplasman otob?s?yd? bu?.. ?imdi bunu d???nmenin zaman? de?ildi.. Yakla?t?m.. Bir insan?n lakab?n?n optik olmas? i?in bence g?zl?kl? olmas? gerekirdi.. Yok.. Tamam? g?zl?ks?z.. ??lerinden en uzun boylu olan? liderleri gibiydi, sordum.. ?Abi ben Opti?i ar?yorum, ?stanbul?dan gelecekti?.. ?Benim?.. ??ime a??klayamad???m bir g?ven duygusu gelmi?, rahatlam??t?m.. Durumumu anlatt?m ve sordum ?Fazla biletiniz var m??? ?Yok g?z?m ne gezer?.. Yine h?z?n.. ??lerinden bir kolunun ?olak oldu?unu fark etti?im di?eri lafa girdi ?Sahi Optik ne yapaca??z?? Beriki bir h???mla ? Karaborsac? patlatal?m? dedi.. Optik, soran g?zlerle bana bakt?.. ? Yok abi, ka? saattir buralarday?m ben, hi? g?rmedim? ?Gelin benle?.. Pe?ine tak?ld?k.. Tek s?ra ilerledik.. Ma? art?k ba?layal? 15-20 dakika oluyordu.. Turnikelerin ?n?ndeki polis say?s? azalm??t?.. Yakla?t?k.. Bilet gi?esinin ?n?nden transit ge?ince bilet?i ba??rd?.. ?Hooop nereye? .. Optik devam etti.. Arkas?ndan biz.. Turnikenin ?n?ndeki memurla konu?maya ba?lad?.. En arkada kalm??t?m ve konu?ulanlar? net duyam?yordum ki Optik ba??rd?.. ??stanbul?dan geldik, girmeden d?nmeyiz!? ??ler pek iyi gitmiyordu.. ??eriden ba??r??lara ko?up gelen amir, ne oldu?unu sordu.. Pazarl?k ba?lad?.. Olumlu sonu?lanmas?nda amirin BE??KTA?LI ??kmas?n?n pay? b?y?k oldu.. Turnikeden bir bir ge?erken s?ra bana geldi?inde memur beni durdurdu.. ?Sen nereye? ?Eee ?ey ?stanbul?dan geldik? Parola bu de?il miydi?.. ?Amirim bu yalan s?yl?yor, sabahtan beri buralarda geziniyor bu?.. ?Yapmay?n amirim hepsi girdi? .. Optik i?eriden ko?arak geldi.. ?Amirim karde?im olur.. Burada ??renci, bizi bekliyordu? ??eri girdim.. Merdivenlerden ??karken g?zlerimin doldu?unu hat?rl?yorum.. Yan?na yakla?t?m ?saol ABݔ.. ?Laf? olmaz karde?im?..

Biz ?stanbul? dan sekiz ki?i gelmi?tik..

Timur Ozan ?ZAY
Hazırlanıyor...
X