Sayfa 9/9 İlkİlk ... 6789

Konu: Fenerbahçe Maçlarımız (Anı, Resim, Video vs.)

Eskilerden gidiyorSak
    -gel fenerim gel fenerim bitsin bu hasret feyyaz Sergen sifo mehmet ......hasret
    kadikoyde samiyende dolmabahcede BESIKTASIM ......gecer fenerbahceyle
    -Sus soru sorma ...bu cok agir kufur iceriyor)))
    -ormandan kestim cami ormandan kestim cami fener ....

Alıntı Zeki Topaloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    17 nisan 2005 3-4 lük maç için ekşi sözlükte yazdıklarım..

burada da 16 nisan gecesinin görüntüleri var. unutulmaz gerçekten. vinçle caddeye pankart asılıyor. şimdi tribünümüz o günlerden cok uzakta maalesef..

http://www.youtube.com/watch?v=vBQCEoORgSI&mode=related&search

bu maçın her beşiktaşlı için hikayesi farklıdır tabi ki ancak maçı bizler gibi deplasmanda izlemişler için hayat boyu unutulmayacak anılarla doludur maç öncesi , maç esnası ve sonrası ile.

üniversitedeyim. kendi çapımızda bir de üniversite kulubümüz var. (bkz: marmaralı kartallar)
    maç öncesinde fenerbahçe tribünleri inşaat halinde olduğundan deplasman biletlerinin hangi tribünden çıkacağı , kaç tl olacağı muamma. deplasmancılar bilir , bu konuların belli olmaması deplasman öncesi en büyük sıkıntıdır. yapılan istihbarat sonucu biletlerin fenerbahçe şeref tribünü yanındaki alana verileceği bilgisi gelmiş fiyat araştırılmasına girilmiştir. ayrılan tribünün muadil fiyatları o zamanın parası ile 100-150 tl arasında olduğundan ve öğrenci için verilemez meblağlar gibi göründüğünden kulübün son kalan 70 tl'si iddaa'da garanti görülen düşük oranlı maçlara basılmış ancak 13 nisan 2005 juventus liverpool maçı 'ndan yatılmıştır. çarsamba gecesi gelen bu haber ile umutlarımız iyice tükenmiştir ve hala biletler hakkında net bilgi yoktur. perşembe akşamı okulda umutsuz umutsuz ne yapılabilir diye konuşulurken son bir umutla çok fazla bir muhabbetimiz olmasa da alen abi'nin aranması teklif edilir ve tarafımca aranır. dialog :

- alo alen abi merhaba .. pazar günü maç için biletler ve fiyat belli olmadı senin bilgin var mı ? ne zaman nereden çıkacak ?
    -yarın sabah stattan çıkacak (cuma)
    -nasıl yani abi gişeden mi ?
    -evet
    -ne kadar olur peki sence fiyatı ?
    -ya 5 olur ya 10
    -.. :s .. peki abi teşekkürler.

sonrasında arkadaşlarla bu bilgi paylaşılınca -olm manyak mısın ? -kafası güzel heralde ? - seninle makara yapmış cevapları alınsa da geceden bir umut cepteki 10 lira ile stada doğru gidilir ve kuyruğa girilir.

saatler süren beklemeden sonra saat 10:00'da biletler satışa çıkar ve fiyat 5 lira'dır. sanırım yd'nin beşiktaş taraftarı için yaptığı ilk ve tek güzellik bu olaydır. biletlerin tamamı satın alınmış ve taraftara 5 liradan satılmıştır. cepteki 10 lira ile iki adet bilet alınır ama 10 liraya iki adet deplasman bileti almaya bu bünye pazar gününe kadar inanmakta zorluk çeker. bu maçta bir şeylerin olacağının işaretidir sanki.

pazar günü saat 16 civarında sadece beşiktaş taraftarını karşı yakaya geçirmek için ayrılmış olan maltepe vapuru'na binilir ve 3000 kişi tek vapurla intikal yapılır. vapurda kaptan köşküne çıkmalar , vapurun düdüğüyle üçlü çekmeler ile kadıköye inilir.

amaç altıyoldan yürüyerek stada gitmektir ama doğal olarak polis önümüzü keser ve haldun taner önünden otobüslerle stada götürüleceğimiz söylenir. gelen tüm otobüslerin istisnasız camları indirilir ve camlardan sarkan yüzlerce beşiktaşlı bu şekilde stada gider . amir çıldırmıştır ve bir daha ki otobüsün aynı şekilde olması halinde otobüsün karakola çekilmesini emreder. aynı şekilde patlayan camlar sonrası otobüs içerisinde olanlardan bir arkadaşımız geceyi nezarette geçirme , bu maçı da kaçırmak zorunda kalır. sonrasında nezaret anıları efsanedir o ayrı bir konu.

biz bir grup şanslı insan polis otobüsüne denk gelmişizdir ve polis otobüsü altıyoldan stada gitmektedir. altıyolun içinden binlerce fenerli arasından geçip maça gitmek keyiflidir. stadın içine girdiğimizde artık sinir tavan yapmış polis otobüsü bile taşlanmaya , şişe atılmaya başlanmıştır.

bu şartlar altında stada girilir ve yerimiz alınır. tam karşımızda rıza efendi iki ekmek bir süt pankartı açılır ve ilahi adalet tecelli etmeye belki de o andan itibaren başlar.

maçı anlatmak gerek belki ama çok fazla hatırlamıyorum. hele 4. golden sonra nasıl bir uçmuşsak en arkalardan tribünün ortalarına gelmiştik. tek hatırladığım maç 3-3 olduktan sonra arkamızı dönüp hakemi protesto edişimiz çaktırmadan maçı izlememiz ve golün gelişi. golden sonra çekilen üçlü, maç sonrası oyuncuların gelip su dağıtması , fenerlilerin alkışları arasında stattan çıkış unutulmaz.

maçtan sonra 3000 kişilik tayfa ile altıyoldan iskeleye yürümemiz , yolda çekilen üçlüler , camlardan alkışlayan fenerliler, eşlik edilen tezahüratlar ile gidişimiz olay çıkışımız olay olmuştu öyle bir olay olmuştu ki maçtan sonra toplu maça gidişler yasaklanmıştı.

sonuç olarak ;

-5 liralık biletleri ile,
    -gidişle , dönüşüyle
    -maç içinde yaşananları ile

her tribüncüye nasip olmayacak bir maçtı çok şükür bize nasip oldu. bir daha da böyle bir maç yaşanacağını sanmıyorum.

--- spoiler ---

girişimiz olay
    çıkışımız olay
    nasıl koydu ama
    kadıköyde koray (x2)
    --- spoiler ---

gidişimiz ile ilgili bir video mevcut ama tasvip etmediğimiz görüntüler bunlar tabi ki

http://www.youtube.com/watch?v=-VUij1Z8TPY

hocam selam çok güzel maçtı hakikatten ama ben baya kızmıştım size o maç için zira maltepe vapurunda çalışıyordum o zaman stajer makinacı olarak 4-5 çılgın arkadaş makina dairesine girip yazı yazdıktan sonra onları zar zor çıkartıp makina dairesini kilitlemiştiko yazdıkları yazı 1sene boyunca ben stajı bitirene kadar silinmedi makina dairesinden sonrası ne oldu bilemiyorum saygılar

senesini hatirlamiyom ama cimbomla kapistigimiz Gordon yillari mahhaleden 3 besiktasli ( ki biri aykan turk) sabahin 7 sinde samiyene gitmerk icin yola ciktik samiyene vardigimizda kapalinin kuyruguna girdik ama garip bi durum vardi tayfa orda yoktu darken taksim tarafinDAN bi gurultu koptu bi baktik ki fenerliler bagira bagira geliyolar herkeste bi korku kuyrukta kizlar filan da var baktik fenerlilerin arkasinda onlarin en az 3 kati bizimkiler osmanli ordusu gibi fenerlileri sararaktan geliyolar onumuzde pandomima koptu fenerliler sokaklara kacti carsi bi zafer edsaiyla kuyruga geldi alkisladik bu arada ( biz o aralar 17-18 filaniz) 3o larinda bi adam fener sapkasiyla aglaya aglaya geldi ya atkimi kim aldi yeni almistim diye az daha linc edilecti)) hey gidi

Benim kameramdan yansıyanlar

Şeref Bey'deki Derbide Alen Abinin 3'lüsü

Alıntı Metin Vardarbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Mehmet Erman Ozden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fb deplasmanın da rakip takım taraftarlarına doğru cinsel organını açan bir şahıs vardı.
    Resmini koymak istemedim. Silinmez bir hatıradır şüphesiz.
    Onların tribününde bir sene sakallı sonraki sen de bıyıklı vardı tam tersi de olabilir onları hatırlayan var mı? kudurmuştu adamlar resmen bizim yüzümüzden

Sakallı sakallı
    Seveyim ananı...

Bıyıkılı bıyıklı
    Seveyim ananı...

Zaaa XD

kupa rövanş maçında 1-1 bitmişti. elemiştik. baki kasaplıklar yaptı atmadı, gitti dereli luganoyu attı. bi de elemişiz ki gül allah gül.. maçın başından sonuna giydirmiştik bıyıklıya. o da maçı unuttu bizimle uğraştı

Alıntı Halil Nuri Yurdakul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskilerden gidiyorSak
    -gel fenerim gel fenerim bitsin bu hasret feyyaz Sergen sifo mehmet ......hasret
    kadikoyde samiyende dolmabahcede BESIKTASIM ......gecer fenerbahceyle
    -Sus soru sorma ...bu cok agir kufur iceriyor)))
    -ormandan kestim cami ormandan kestim cami fener ....
    Bizım sus soru sorma yeni acıkta başlamıştı diye hatırlıyorum. Yarı yarıyayken.

Buda son dep. Teki

http://youtu.be/OL_Xh5znrCs

Balkonunuza - caminiza bayrak asin

Bu başlıktan yola çıkarak derbi öncesi bazı anıları üst üste izleyerek derbi havasına girmek isteyen ben ve benim gibileriniz için şöyle bir derleme yapmış bulundum

http://onedio.com/haber/besiktas-in-...e-anisi-394346

Alıntı Zeki Topaloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    17 nisan 2005 3-4 lük maç için ekşi sözlükte yazdıklarım..

burada da 16 nisan gecesinin görüntüleri var. unutulmaz gerçekten. vinçle caddeye pankart asılıyor. şimdi tribünümüz o günlerden cok uzakta maalesef..

http://www.youtube.com/watch?v=vBQCEoORgSI&mode=related&search

bu maçın her beşiktaşlı için hikayesi farklıdır tabi ki ancak maçı bizler gibi deplasmanda izlemişler için hayat boyu unutulmayacak anılarla doludur maç öncesi , maç esnası ve sonrası ile.

üniversitedeyim. kendi çapımızda bir de üniversite kulubümüz var. (bkz: marmaralı kartallar)
    maç öncesinde fenerbahçe tribünleri inşaat halinde olduğundan deplasman biletlerinin hangi tribünden çıkacağı , kaç tl olacağı muamma. deplasmancılar bilir , bu konuların belli olmaması deplasman öncesi en büyük sıkıntıdır. yapılan istihbarat sonucu biletlerin fenerbahçe şeref tribünü yanındaki alana verileceği bilgisi gelmiş fiyat araştırılmasına girilmiştir. ayrılan tribünün muadil fiyatları o zamanın parası ile 100-150 tl arasında olduğundan ve öğrenci için verilemez meblağlar gibi göründüğünden kulübün son kalan 70 tl'si iddaa'da garanti görülen düşük oranlı maçlara basılmış ancak 13 nisan 2005 juventus liverpool maçı 'ndan yatılmıştır. çarsamba gecesi gelen bu haber ile umutlarımız iyice tükenmiştir ve hala biletler hakkında net bilgi yoktur. perşembe akşamı okulda umutsuz umutsuz ne yapılabilir diye konuşulurken son bir umutla çok fazla bir muhabbetimiz olmasa da alen abi'nin aranması teklif edilir ve tarafımca aranır. dialog :

- alo alen abi merhaba .. pazar günü maç için biletler ve fiyat belli olmadı senin bilgin var mı ? ne zaman nereden çıkacak ?
    -yarın sabah stattan çıkacak (cuma)
    -nasıl yani abi gişeden mi ?
    -evet
    -ne kadar olur peki sence fiyatı ?
    -ya 5 olur ya 10
    -.. :s .. peki abi teşekkürler.

sonrasında arkadaşlarla bu bilgi paylaşılınca -olm manyak mısın ? -kafası güzel heralde ? - seninle makara yapmış cevapları alınsa da geceden bir umut cepteki 10 lira ile stada doğru gidilir ve kuyruğa girilir.

saatler süren beklemeden sonra saat 10:00'da biletler satışa çıkar ve fiyat 5 lira'dır. sanırım yd'nin beşiktaş taraftarı için yaptığı ilk ve tek güzellik bu olaydır. biletlerin tamamı satın alınmış ve taraftara 5 liradan satılmıştır. cepteki 10 lira ile iki adet bilet alınır ama 10 liraya iki adet deplasman bileti almaya bu bünye pazar gününe kadar inanmakta zorluk çeker. bu maçta bir şeylerin olacağının işaretidir sanki.

pazar günü saat 16 civarında sadece beşiktaş taraftarını karşı yakaya geçirmek için ayrılmış olan maltepe vapuru'na binilir ve 3000 kişi tek vapurla intikal yapılır. vapurda kaptan köşküne çıkmalar , vapurun düdüğüyle üçlü çekmeler ile kadıköye inilir.

amaç altıyoldan yürüyerek stada gitmektir ama doğal olarak polis önümüzü keser ve haldun taner önünden otobüslerle stada götürüleceğimiz söylenir. gelen tüm otobüslerin istisnasız camları indirilir ve camlardan sarkan yüzlerce beşiktaşlı bu şekilde stada gider . amir çıldırmıştır ve bir daha ki otobüsün aynı şekilde olması halinde otobüsün karakola çekilmesini emreder. aynı şekilde patlayan camlar sonrası otobüs içerisinde olanlardan bir arkadaşımız geceyi nezarette geçirme , bu maçı da kaçırmak zorunda kalır. sonrasında nezaret anıları efsanedir o ayrı bir konu.

biz bir grup şanslı insan polis otobüsüne denk gelmişizdir ve polis otobüsü altıyoldan stada gitmektedir. altıyolun içinden binlerce fenerli arasından geçip maça gitmek keyiflidir. stadın içine girdiğimizde artık sinir tavan yapmış polis otobüsü bile taşlanmaya , şişe atılmaya başlanmıştır.

bu şartlar altında stada girilir ve yerimiz alınır. tam karşımızda rıza efendi iki ekmek bir süt pankartı açılır ve ilahi adalet tecelli etmeye belki de o andan itibaren başlar.

maçı anlatmak gerek belki ama çok fazla hatırlamıyorum. hele 4. golden sonra nasıl bir uçmuşsak en arkalardan tribünün ortalarına gelmiştik. tek hatırladığım maç 3-3 olduktan sonra arkamızı dönüp hakemi protesto edişimiz çaktırmadan maçı izlememiz ve golün gelişi. golden sonra çekilen üçlü, maç sonrası oyuncuların gelip su dağıtması , fenerlilerin alkışları arasında stattan çıkış unutulmaz.

maçtan sonra 3000 kişilik tayfa ile altıyoldan iskeleye yürümemiz , yolda çekilen üçlüler , camlardan alkışlayan fenerliler, eşlik edilen tezahüratlar ile gidişimiz olay çıkışımız olay olmuştu öyle bir olay olmuştu ki maçtan sonra toplu maça gidişler yasaklanmıştı.

sonuç olarak ;

-5 liralık biletleri ile,
    -gidişle , dönüşüyle
    -maç içinde yaşananları ile

her tribüncüye nasip olmayacak bir maçtı çok şükür bize nasip oldu. bir daha da böyle bir maç yaşanacağını sanmıyorum.

--- spoiler ---

girişimiz olay
    çıkışımız olay
    nasıl koydu ama
    kadıköyde koray (x2)
    --- spoiler ---

gidişimiz ile ilgili bir video mevcut ama tasvip etmediğimiz görüntüler bunlar tabi ki

http://www.youtube.com/watch?v=-VUij1Z8TPY
    bu maçın öncesini sonrasını maç anını 70 yaşıma da gelsem unutmam. her şeyden önemlisi milyonlarca Beşiktaşlı içinde orada olma şerefine ulaşan çok şanslı 2000-2250 taraftardan biriydim. dediğin gibi maç biletlerinin fiyatını 5 TL olarak duyduğumda şok vaziyetteydik. gişedeki elemana parayı uzatana kadar o fiyat olduğuna inanmamıştım

bu bileti ölene kadar saklarım

Karşıda üç beş i.ne
    beri gel fener beri gel
    ormanda kesitim çamı
    fener an....a........

Bİzde Amokachi oynarken FB liler
    Nijeryanın pi.i
    d.amokachi
    çok da s.kimdeydi
    d.amokachi.....

o sene de fb de okocha ve uche var hemen kontra gelir

Nijeryalı piçten
    sizde 2 tane
    uğraşmayın bize
    i.ne fenerbahçe...

Arkadaşlar Beşiktaş marşlarını .flac olarak yada hiç olmazsa 320 kbps .mp3 olarak nereden indirebilirim?

Alıntı Umit Gulek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1999 senesiydi sanırım, Kadıköy'de 2-1 kazanmıştık. Uche'nin ayağının kırıldığı maç. Biz lise tarafındaki kale arkasındayız, olay da karşı kalede oldu. Adam sakatlanıp çıkarken ''oh,oh'' çekiyorduk tribünde, salakça bir tezahürat belki ama o zaman öyleydi. Maçtan çıktıktan sonra ayağının kırıldığını öğrenince üzülmüştüm, resmen galibiyet sevincimi gölgeledi. Bir de tabi buradaki gençler maalesef ki hatırlamıyor ama o zaman feneri yenince çok aşırı sevinmiyorduk zaten. Çünkü feneri yenmek 90'lı yıllarda çok olağan bir şeydi. Bu arada o zamanlar adamların stadında doğru dürüst tuvalet yoktu, maçta sonra duvara işerdi millet. Bunu da her fenerli arkadaşıma söylerim ''ulan nereden nereye geldiniz'' diye.
    - Bu maçta fb nin o zamanlardaki genç tribüncülerinden ikizler beni maratona fb tribününe sokmuştu (aynı mahalledeydik, misafir ettiler hesapta, zaten bende de bilet yoktu ) Yaşça bizden büyüklerdi. Bildiğin fb maratonunda izledim bu maçı. Gözümün önünden gitmez Uche'nin yerde bacak kırık otururken rahat şekilde sakız çiğnemesi. Maçı 2-1 almıştık diye hatırlıyorum ben de. Sonra Kadıköy deplsamanlarımız oldu tabii ama o kadar fenerlinin arasında maç izlemek güzel anıydı.

- Runje'nin maç sonu mesale yaktığı deplasman çıkışında Polis haydarpaşa'ya yürütürken enteresan üçgen biçimsiz bi binanın önünden geçiyorduk. o kadar yorgunluk vs sinir harbi üzerine "bu binayı yapanın an.. seveyim" şeklinde durup dururken tezahurat söylenmeye başlanmıştı. Vapura kadar gülmüştüm.