Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Altyapı Haberleri

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Atakan Uslu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Muhammed Enes, Tamer Tuna'n?n ?al??t?rd??? G?ztepe'ye transfer olmu?. O kadar emek harcanan oyuncu bu kadar rahat gitmemeliydi.

Yaz kamp?nda altyap?dan H?seyin Y?lmaz (kaleci), Fatih Aksoy (stoper) ve Sedat ?ahint?rk (kanat) var.
    ?ans verildi?inde iyi ma??n? hat?rlam?yorum.

SM-N910C cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

T?rkiye'de altyap? devrimini yapan kl?pken ?u anda bu durumda olmam?z ger?ekten ?ok k?t?. Altyap?dan oyuncu bulam?yoruz A tak?ma. Ge?en sezon bu y?zden gittik At?n?'? tekrar ald?k. Bir?eylerin de?i?mesi laz?m.

Yorum Yap

?nceki altyap? sorumlumuz Emrah Bayraktar yak?n zamanda Galatasaray'?n altyap?s?na ge?ti. Bizdeyken 5 y?lda YD d?neminde hi? ?nem verilmeyen altyap? sistemini d?zelten ad?mlar att?. Eslem ve Sedat onun zaman?nda Kocaeli'den be?enilip de al?nan 2 gen?. ?n?allah Sedat bu y?l A tak?mda s?re bulacak, Eslem'den de (kiral?k gidece?i tak?mda s?re olursa) umutluyum. Yerine gelen G?khan Keskin efsane bir oyuncumuz ama altyap? koordinat?rl???n?n iyi oldu?undan ku?kuluyum. Ke?ke altyap?m?za Serpil Hamdi T?z?n gibi birisini bulabilsek. Bir de scout ekibimizin ?ok yetersiz oldu?unu s?yleyebilirim.

Yorum Yap

20 ya??na gelip de TR kupas? ma?lar?nda bile ortaya ??kamayan adamlardan hi?bir yol olmaz. Maalesef altyap?m?zda 1 tane bile adam gibi potansiyelli oyuncu yok. Cengiz'i hem burda hem sosyal medyada herkes istedi ge?en sene ibb'ye gitmeden ?nce, y?netim scouting'i ge?tim taraftar? dinlese yine i? yapacak gen?ler gelir. 15-16 ya??nda bulup sisteme uygun yeti?tirmedik?e hi?bir ?ey olmaz o altyap?lardan, altyap?ya yat?r?m? ?nce yurtd???ndan 5-6 tane ?zel altyap? hocas? getirerek yapacaks?n, ?b?r t?rl? istersen a s?n?f? tesis yap yine bir ?ey olmaz.
          M.Enes G?ztepe'ye gitti, geli?imi olacak biri olsa ?enol hoca b?rakmazd?, ?enol hocan?n ?al??t??? ve daha sonra ayr?lan gen?lerin alay? 2.-3. liglerde (?rne?in Bursa'dan bir Onurcan Piri vard?, Giresunspor'dan al?nm??, gelece?in milli kalecisi deniyordu, en son amat?rdeydi san?r?m, Bursa'da s?zle?mesini feshedip gitmi?ti.). K?sacas? Ajax gibi 16-17 ya??nda 11 oynayacak potansiyelli adamlar olmad??? s?rece o altyap? bir i?e yaramaz. ?yle 20 ya??na gelmi? adam? da "sa? bek olsa ?ok iyi i? yapar" diye dev?irilmeye u?ra??lmaz abiler, o adam k???kken pozisyonunun e?itimini almazsa hi?bir zaman tam verim vermez, (?smail k?yba??'n?n Forvet arkas? b?lgesinden sol beke ?ekilmesi, Mehmet Sedef'in de ayn? ?ekilde) ...

Yorum Yap

Bizim gibi bor? bata??nda olan bir kl?pte, alt yap?da gen? oyuncu yeti?tirip A tak?ma kazand?rmad???m?z s?rece gelece?imiz hep karanl?k olacak. ?u anki d?zen s?rd?r?lebilir de?il.
            S?f?rdan ba?lay?p temelleri do?ru atmal?y?z. Duygusal bakmadan b?t?n alt yap? kadrosunda revizyona gitmeliyiz. Be?ikta?'?n ?ocu?u gibi romantik yakla??mlar bize zarar veriyor. Be?ikta?'?n ?ocu?u kl?be bir?eyler kazand?ran benim g?z?mde.
            Kl?be ger?ekten bir?eyler kazand?racak profesyonel alt yap? antren?rleriyle ?al??mal?y?z. Bu i?te ger?ekten kariyer yapmak isteyen eski Be?ikta?'l? futbolcular var ise e?er onlara da gereken e?itimler i?in yat?r?m yap?p yol g?stermeliyiz.
            Gerekiyorsa yeti?tirilen oyuncu ba??na komisyonlar vs verilebilir. Bu ba?ta sembolik g?z?ksede, yeti?en futbolcu kariyer yapt???nda ??? gibi b?y?yebilece?inden bir motivasyon kayna?? olabilir. ?u anda anlad???m kadar?yla ?o?u al maa?? yat a?a?? modunda.
            Devrim yapmal?y?z alt yap?da.

Yorum Yap

Be?ikta?'?n ge?mi?inde b?y?k izler b?rakan Serpi Hamdi T?z?n, Sergen'den efsane kadroya kadar bir ?ok konuda a??klamalarda bulundu.

Be?ikta???n alt?n ?a??n? ya?ad??? 80?ler ve 90?lar?n ba??na kadar ge?en s?re?te imzas? bulunan gen? tak?m hocas? Serpil Hamdi T?z?n, ??lkeye gelen ilk kupa diye G.Saray??n UEFA Kupas??n? i?aret ediyorlar. Yalan, bir Allah??n kulu da ??k?p benim Gen? Milli Tak?m?da 1992 ve 94 y?llar?ndaki Avrupa ?ampiyonlu?umu g?rm?yor? dedi.
              Efsane teknik adam, ?Beni Be?ikta??tan sildiler? diye konu?tu. Siyah beyazl?lar?n alt?n ?a?? olarak adland?r?lan d?neme damgas?n? vuran Serpil Hoca, ?Nevzat Demir Tesisleri?ni ziyaretimde duvarlarda y?zlerce foto?raf bir s?r? isim g?rd?m. G?z ucuyla kendimi arad?m ama orada yoktum? diyerek serzeni?te bulundu.
              1975?te d?nemin ba?kan? Mehmet ?st?nkaya?n?n ?srarlar? ?zerine 8 senedir ?ampiyon olamayan Be?ikta??? eski g?c?ne kavu?turmak amac?yla yola ??kt???n? s?yleyen T?z?n, o g?nleri ??yle anlatt??

?A?ITLARI ZAFER ?ARKILARINA ?EV?RD?K?

Akl?m?zda Be?ikta???n gelece?ini olu?turmak, hatta T?rk futbolunun temellerini atmak d???ncesi vard?. Bunlar iddial? s?zler ama hepsi teker teker oldu. Taraftar?n ?Ba??n ?ne e?ilmesin ald?rma Kartal? a??tlar?n? biz o ?ocuklarla 14 y?l sonra zafer ?ark?lar?na ?evirdik. Allah??n bir i?areti belki de 81-82 sezonunda son ma?ta Eski?ehir?i 2-1 yenerek 14 y?l sonra ?ampiyon olurken iki gol de Ziya Do?an?dan geldi.
              86?da da bir ba?ka ??rencim G?khan Keskin?in Trabzon?a att??? golle 1-0 kazan?p, ?ampiyonlu?u son ma?ta elde ettik?
              O seneyle ba?layan 14 sezonda da tak?m 5 ?ampiyonluk, 5 ikincilik ya?ad? ve gasp edilen 2 ?ampiyonlu?umuz da bu d?nemlerdedir! 1987?de Gordon geldi Metin-Ali-Feyyaz?la her ?ey de?i?ti deniyor ya? Bu bizim eme?imizi g?rmezden gelmedir.
              O d?nem bu ?ocuklar rampalara konulmu? f?zeler gibi haz?rd?, Gordon da iyi bir teknik adamd? ve ?st ?ste 3 ?ampiyonluk geldi. Ve daha sonra geldi?imiz noktada kul?p beni yok say?yor. Bunun hesab?n? kim verecek!

Akl?ma ilk ?eref Bey gelir...

Ben g?z?m? kapat?p Be?ikta??? d???n?nce ilk ?eref Bey gelir akl?ma ard?ndan da Hakk? Bey? Ahmet Fetgeri, Teyyareci Muammer de ?ok ?nemli birer fig?rd?r. Feda d?nemi ?u anki Be?ikta??? anlat?yor. O safl?k temizlik ?imdi de var Be?ikta??ta...
              Avrupa?da ?ampiyon olunabilece?ini g?sterdim
              T?rkiye?nin Avrupa?da kazand??? ilk kupa olarak G.Saray??n 2000 y?l?nda kald?rd??? UEFA Kupas??n? g?steriyorlar. Ama benim Gen? Milli Tak?m?da 1992 ve 94 y?llar?nda kazand???m Avrupa ?ampiyonlu?umu kimse g?rm?yor.
              Ben T?rk antren?rlere Avrupa?da ?ampiyon olunabilece?ini g?sterdim. Bizi y?llarca olmam?? gibi g?stermeye ?al??t?lar. Benim Avrupa ?ampiyonlu?um Be?ikta???n ?ampiyonlu?udur. Beni o noktaya getiren Be?ikta??t?r, ben o okyanusun bir damlas?y?m. 1923?ten ?enol G?ne? d?nemindeki 2002 D?nya Kupas? 3.?l???ne kadar ge?en 79 y?lda ba?ar? ad?na ne g?sterilmi?se alt?nda benim imzam vard?r.

Be?ikta??a kazand?rd?klar?
              ? Ziya Do?an
              ? R?za ?al?mbay
              ? Fikret Demirer
              ? Sinan Engin
              ? Ali G?ltiken
              ? Feyyaz U?ar
              ? G?khan Keskin
              ? Sergen Yal??n
              Ba?ar?lar?
              ? U18 Milli Tak?m?-1992 Avrupa ?ampiyonlu?u
              ? U18 Milli Tak?m?-1993 Avrupa ?kincili?i
              ? U16 Milli Tak?m?-1994 Avrupa ?ampiyonlu?u

LUCESCU EN ?Y?S?

? Lucescu: Belki de T?rkiye?ye gelen hocalar?n en iyisi. ?Sergen Hagi?den b?y?k oyuncu? dedi ve benim takdirimi kazand?.
              ?Sergen?i 15 saniye izleyip kimse g?rmesin diye saklad?m?
              Sergen?e sahada 15 saniye bakt?m ve hemen d??ar? ald?m kimse g?rmesin diye! Onun iyi bir futbolcu olaca??n? anlamak i?in ?ok fazla tecr?beye ihtiya? yok. D?nyada iki ?e?it tak?m vard?r. Bir tanesi Sergen?i olan di?erleri ise geri kalanlar.
              B?t?n d?nya pas verme idman? yapar, ben Sergen?e ?pas vermeme? ?al??t?rd?m. ??nk? paslar? tabelaya yazm?yorlar, gol? yaz?yorlar. Ceza alan?na yak?n yerlerde arkada?lar? onun aya??na vurmaya ?al???rken top daha gelmeden b?t?n hesaplar? yapar gol? atard?.
              Sergen?in Be?ikta??ta oynad??? ma?larda Ali olsun Feyyaz olsun zorlan?rlard?. ?yle bir yerde top atard? ki onlar beklemiyor olurdu. Bizim oyuncular?m?za da ?al?m atabiliyordu yani rakibin yan?nda!
              ?ngiltere?de idmanda yan yana geldi?imiz Ferguson?a Sergen?den bahsetmemek b?y?k bir pi?manl???md?r.
              Ma?? 10 ki?i b?raksa, Ziya tek ba??na isyan ederdi
              ?Yenilgiye ilk tepkiyi sahada Ziya Do?an g?sterir, arkada?lar? da utan?r ona ayak uydururdu. Ama ayr?l??? Be?ikta??a hi? yak??mad?...?
              ? Metin Tekin: ??rencim olmad?, direkt A Tak?m?a geldi ama onunla yaz kursunda ?al??t?m. Karde? tak?m?m?z Kocaeli?nden almaya ?al??t?m. Daha sonra ?18 ya??n? dolduran ?niversite ??rencisi futbolcular ?ehir de?i?tirebilir? yasas? ??k?nca Metin, Kartal oldu.

? Ali G?ltiken: Bask? futbolumuza uyacak bir oyuncuydu. Bu k?z evlendirmeye benzer. Her hoca ister ki ??rencisi iyi ellerde olsun? Metin-Ali-Feyyaz ??l?s? Gordon?un eline ge?ti?
              ? Feyyaz U?ar: Bize gelmeden ona 2. Lig?in iyi tak?mlar?ndan L?leburgaz?dan teklif vard?. Antren?r? ?L?leburgaz ilkokul, Be?ikta? Gen? Tak?m? ?niversite? demi?? Bu beni onurland?rd?.
              ? R?za ?al?mbay: Topsuzken daha rahatt? rakip oyuncu onun hareketlili?i kar??s?nda ne yapaca??n? ?a??r?rd? topa m? baks?n ona m? baks?n arkada?lar?na m? baks?n? Di? ?eker gibi topu al?rd? rakipten. Atak a??s?ndan da sa? taraftan derin ortalar? vard?.
              ? Ziya Do?an: Ma? gidiyor bir ki?i isyan eder b?rakmaz. 10 ki?i b?raksa o b?rakmaz ve onu g?ren tak?m arkada?lar? da utan?r iki olur, ?? olur, d?rt olur. Bir bakm??s?n ma? ?evrilmi?. Ayr?l??? Be?ikta??a yak??mad?. ?Verem? dediler 6 y?l daha top oynad? 1. Lig?de.
              ? G?khan Keskin: ?zellikle savunmas? iyi olan bir ??rencimdi. Onu ilk y?llar?nda, y?ld?z tak?ma g?nderdik 1 sene sonra tekrar gen? tak?ma d?nd?.

Yorum Yap

Be?ikta?' Kul?b?'n?n spor, siyaset, sanat?? ve i? d?nyas?ndan d?nyas?ndan bir ?ok ?nemli ismi davet etti?i Vodafone Arena Stad?'n?n a??l???na siyah-beyazl? kul?b?n tarihine ad?n? alt?n harflerle yazd?rm?? Serpil Hamdi T?z?n'? davet etmedi?i ortaya ??kt?.

Sporx'te yer alan habere g?re, Cumhurba?kan? Recep Tayyip Erdo?an'?n a??l?? konu?mas?nda isminin alt?n? bir ka? kez ?izerek vefa ?rne?i g?sterdi?i T?z?n, Cumhurba?kan? Erdo?an'a te?ekk?r ederek, "Beni unutmad??? ve onurland?rd??? i?in Cumhurba?kan?'na te?ekk?r ederim" dedi.

22 Haziran 2017 haberine bak?n !!!!

1980?lerin ba??nda bir d?nem Be?ikta? teknik direkt?rl??? yapan ve Alzheimer hastas? olan Serpil Hamdi T?z?n kaybolup Gebze Sebze ve Meyve Hali?nde bulundu.
                Bir d?nem Be?ikta? teknik direkt?rl??? yapan Serpil Hamdi T?z?n bir s?re ?nce Alzheimer hastas? oldu. Nerede kayboldu?u bilinmeyen Serpil Hamdi T?z?n bug?n sabah Gebze Sebze ve Meyve Hali?nde bir vatanda? taraf?ndan bulundu. Hal ?al??anlar? taraf?ndan bir s?re misafir edilen T?z?n??n ailesine ula?mak i?in seferber olundu. Yo?un ?al??malar sonucunda ailesine ula??lan T?z?n??n sa?l?k durumunun iyi oldu?u ve ailesine teslim edildi?i ??renildi.

Yorum Yap

Altyap?y? aya?a kald?rmak i?in baz? fikirlerim var. Dileyen alta eklemeler yapabilir.

1. Devlet Nevzat Demir'in yan?n? (kiral?k veya sat?l?k) verse de oraya b?y?k bir tesis yap?lsa. Mesela Alt?nordu'nun bir s?r? tesisi var.
                  2. Kaliteli altyap? hocalar? bulunmal?. Maa?lar? da asgari ?cret civar?nda de?il de ayl?k 5-10 bin tl olmal?.
                  3. Kaliteli scout ekibi olmal?. ?zellikle T?rkiye'nin en b?y?k 10-15 ?ehri etraf?na yo?unla??lmal?. Ayr?ca Almanya'da veya ba?ka ?lkelerde de scoutlar olmal?. Mesela K?rg?zistan'da ?u anda futbol okulu var ve 3 oyuncu ?u anda altyap?da. Bir tanesi Messi gibi gol atm??t? hatta (Avtand?l Dui?oyev). T?rkiye i?inde de mesela ?rnek olarak ?stanbul'da 15, Ankara, ?zmir ve Bursa'da 5'er, Adana,Antalya,?zmit,G.Antep ve Konya'da 2'?er, Kayseri, Malatya, Samsun ve Bal?kesir'de 1'er scout olmal?. Bunlar her kazand?rd?klar? kaliteli oyuncular i?in prim almal?lar.
                  4. Yeme i?me, taktik, fitness ve teknolojik olarak b?y?k tak?mlardaki sistem takip edilip uygulanmal?d?r. Mesela B. Dortmund'un kulland??? sistem gibi yenilikler, ?ok fahi? fiyatlarda de?ilse buraya da getirilmelidir.
                  5. Kiraya gidecek oyuncular?n kul?pleri itinayla ara?t?r?l?p ma? ma? takip edilmelidir. Yeti?en hi? bir ortalama ?st? oyuncu da bedava yollanmamal?d?r. Altyap?dan kazan?lan paralar tekrar altyap?ya harcanmal?d?r.
                  6. Altyap?ya maddi,manevi destek i?in bir fark?ndal?k olu?turmak da gerekir. Mesela baz? ma?lardan sonra A tak?mdan baz? oyuncular onlar? yeme?e g?t?rebilir veya Be?ikta?l? i?adamlar? baz? oyunculara sponsor olabilir.
                  7. M?mk?nse Alt?nordu kul?b?n? incelenip yapt?klar? g?zel i?ler taklit edilebilir. (Helal olsun adamlara)
                  En son düzenleyen Atakan Uslu; 26-07-2017, 13:48.

Yorum Yap

?enol G?ne?, M.Enes'in kiral?k gitti?ini s?yledi. S?zle?me uzat?p kiralad?lar o zaman.

Edit: Bonservisle gitmi?.
                    En son düzenleyen Atakan Uslu; 09-08-2017, 19:13.

Yorum Yap

Altyap? Haberleri

NEC Nijmegen'de Ferdi Kad?o?lu diye bir oyuncu var. Kesinlikle al?nmal?. Emre Mor ve Bilal Ba?ak??o?lu'nda ya?ad???m?z pi?manl??? ya?ayabiliriz. Ozi'nin varisi bu ?ocuk.

Yorum Yap

Aslı Beran Mehmet ???i tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        NEC Nijmegen'de Ferdi Kad?o?lu diye bir oyuncu var. Kesinlikle al?nmal?. Emre Mor ve Bilal Ba?ak??o?lu'nda ya?ad???m?z pi?manl??? ya?ayabiliriz. Ozi'nin varisi bu ?ocuk.
                        Almam?z ?ok zor. Tr'ye gelmek istemiyor diye duymu?tum.

Yorum Yap

U21 tak?mlar? bu y?l profesyonel liglerde oynayabilecek denmi?ti ama uygulamad?lar, oysa ?ok faydal? olabilecek bir sistem. Almanya'da ve ?spanya'da uygulan?yor.

Yorum Yap

U21 tak?m? i?in yurtd???ndan 2 transfer yapt?k. ?kisi de 1999 do?umlu. Muhtemelen 3 y?l sonra altyap? oyuncusu olsun diye bu ya?ta ald?k. ??in garibi yurtd???ndan T?rk oyuncu almak T?rkiye'den oyuncu almaktan belki daha kolay. Tr'de kul?pler f?rsat bu f?rsat deyip ?ok paralar istiyorlar. Oyuncular:
                            Gani Sevim - ?nlibero (N?rnberg U19'dan al?nd?)
                            Marlon ???nc? - Orta Saha (Rennes U19'dan al?nd?) - Gen? milli tak?mlarda oynam??.
                            En son düzenleyen Atakan Uslu; 26-08-2017, 18:03.

Yorum Yap

Futbol okullar? sorumlusu Ufuk Pak'?n g?revine son verilmi?. Sinan Vardar bas bas ba??r?yor yanl?? yap?ld? diye. Faydal? m?yd? bilmiyorum ama bildi?im bir ?ey varsa altyap?da ciddi bir revizyon gerek. Hareket gerek. Bug?n 21.00'de G?khan Keskin Bjk Tv'ye konu?acakm??. ?mkan? olan izlesin.

Yorum Yap

Eslem ?zt?rk ?stanbulspor'a kiralanm??. Maharafa ve Junior Amokachi ayr?lm??lar san?r?m.

Edit: Eslem bonservisiyle gitmi?, yetenekli ?ocuktu asl?nda.
                                En son düzenleyen Atakan Uslu; 17-09-2017, 05:27.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X