Sayfa 2/8 İlkİlk 12345 ... SonSon

Konu: Beşiktaş'ımız ile İlgili Basından Haberler

Ilhan mansiz beşiktaş'a dönüyor!

İlhan Mansız 10 yıl sonra yeniden Beşiktaş'a geliyor.
    Siyah beyazlı yönetim, İlhan Mansız'ı teknik direktör Slaven Bilic'in yardımcısı olarak teknik heyete dahil etmek için çalışmalara başladı. İlhan, bugün Nevzat Demir Tesisleri'ne gelerek Futbol Direktörü Önder Özen ile görüştü.Yaklaşık 3 saat süren görüşmede İlhan'ın Beşiktaş'a nasıl katkı sağlayacağını ve neler yapabileceğini Özen'e aktardığı ifade edildi. Özen'in de İlhan Mansız'a nasıl bir görev verileceği ve teknik direktör Bilic'in yardımcısı olarak kendisinden ne beklendiğini dair düşüncelerini aktardığı bildirildi.Görüşmenin olumlu geçtiği öğrenilirken, Özen'in yaptığı görüşme konusunda başkan Fikret Orman'a rapor verecek. Önder Özen ve İlhan Mansız'ın önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelecekleri ve bir aksilik çıkmaması durumunda 37 yaşındaki futbol adamının yeni sezondan itibaren antrenör olarak siyah beyazlı kulüpte göreve başlayacak.2001-2004 yılları arasında Beşiktaş'ta forma giyen İlhan Mansız, 2001-2002 sezonunda gol krallığı yaşamıştı. O sezon Arif Erdem ile birlikte 21 gol atarak siyah beyazlı forma ile gol krallığı yaşayan son futbolcu olan İlhan, 2004 yılında Japonya'nın Vissel Kobe takımına transfer olmuştu. Üst üste yaşadığı sakatlıklar nedeniyle 2005 yılında ve henüz 30 yaşında iken aktif futbol yaşantısını sona erdiren İlhan, sonraki 3 yıl futbola geri dönmek için yoğun uğraşlar vermesine rağmen yakasını bırakmayan sakatlıklar nedeniyle bu isteğini gerçekleştiremedi.Futbolu bırakmasının ardından yaşantısına Almanya'da devam eden İlhan Mansız, bugüne kadar antrenör olarak görev yapmadı.

Transfer budur. İlhan Mansız futbolculara ruh katar.

Gösterici antrenör olarak mı gelecek. Ayrıca ne ruhu la bu ruhlar aleminde mi yaşıyoruz, işimiz ruhlara kalsaydı ülke olarak 4 yılda 1 düzenlenen dünya kupasına katılırdık, proflaşmak lazım iş ahlakı lazım.

Lâkin Aç idik, yedik kombine parasını. . .

Yeni transfer taraftarı coşturacak

Beşiktaş yönetiminin transferdeki öncelikli hedefi takıma liderlik yapacak yabancı bir yıldızı kadroya katmak. Bu arada yönetim, 2-3 isim dışındaki tüm yabancı oyuncularını gönderecek.

Beşiktaş'ta yönetim, Futbol Genel Direktörü Önder Özen ile teknik direktör Slaven Biliç'in görüşleri doğrultusunda transfer stratejisini belirlerken, özellikle taraftarları tribünlere çekecek ünlü bir yabancı golcünün kadroya katılması hedefleniyor.

Siyah beyazlılar, taraftarın büyük beğenisini toplayacak yabancı santrfor düşünürken, Chelsea'de forma giyen Kamerunlu Samuel Eto'o alternatif olarak değerlendiriliyor.

Yönetimin gelecek bu isme kaptanlığı da vererek, takımın liderliğini yapmasını isteyeceği belirtildi.

Beşiktaş, yeni sezonda şu an kadroda bulunan yabancı futbolcularından 2 veya 3 tanesini dışındakilerle yollarını ayırmayı planlıyor. Siyah beyazlılar Atiba Hutchinson, Pedro Franco, Ramon motta dışındaki yabancı futbolcular ile yola devam etmeyecek.

Siyah-beyazlıların yabancı bir sol bekle de temasta olduğu ve bu transferin gerçekleşmesi halinde Motta'nın da gönderilebileceği öğrenildi.

Beşiktaş'ta yeni sezon planlarında daha önce Sezer Öztürk ile birlikte kadro dışı bırakılan İbrahim Toraman da düşünülmüyor. Yönetimin, İbrahim Toraman ile konuşarak tecrübeli futbolcuya "affedilsen bile gelecek sezon oynama şansın yok. Kariyerini başka takımda tamamla sonra gel Beşiktaş'ta görev al" teklifi yapılacak.

Beşiktaş'ta Kasımpaşa ile hafta sonu oynanacak maçın hazırlıklarına devam ediliyor. Siyah beyazlıların sabah yaptığı antrenmana tedavi olan Manuel Fernandes, Ersan Gülüm, Julien Escude, Cenk Gönen ve Muhammed Demirci katılmadı. Atiba Hutchinson salonda Hugo Almeida ve Tomas Sivok takımla birlikte çalıştı. Beşiktaş, Kasımpaşa maçı hazırlıklarını cuma günü saat 18:00'de yapacağı antrenmanla tamamlayacak ve kampa girecek.

Kaynak: Lig TV

Beşiktaş'ın 7.5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanmadığı ve kiralık sözleşmesi 1 Haziran’da sona eren Gökhan Töre, siyah-beyazlı yönetime mesaj yolladı.

İnişli-çıkışlı kariyerinde Beşiktaş’ta kendisini bulan milli futbolcu, gönlünün Kartal’dan yana olduğunu söylerken bonservis sorununun çözülmesi durumunda imza atmaya hazır olduğunun altını çizdi.

Siyah-beyazlı kulüp çatısı altında kimseyle bir sorun yaşamadığını belirten yetenekli yıldız, “Beşiktaş’ı çok seviyorum. Ne takım arkadaşlarımla ne de teknik heyetten bir kimseyle sorun yaşadım. Kulübümle de maddi ya da manevi bir problemim asla olmadı. Ben Beşiktaş’ta oynamaktan keyif alıyorum. Şu an tek sorunum bonservisim. Eğer bu problem halledilirse çok sevdiğim Beşiktaş’a koşa koşa gelirim ve imzamı atarım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Vatan

Yeri burasimidir bilmiyorum ama Telgraph da cikmis haber. demekki Bir seyler var.
    Yanliz 5 million pound demisler ki komik. Sacma sapan topculara kapiyi 20 milyondan aciyorlar tore 5 milyon oyle mi? olur canim
    Dembabaya da 8 milyon demisler baska bir haberde.

Gokhani MANU ya 20 den asagiya vermemek lazim. dembabayi devra arasi gondermek olmaz oynasin sezon sonu onu da 20 den asagiya birakmamaliyiz.

Manchester United News & Rumours : Man Utd transfers: Louis van Gaal targets Besiktas wing Gokhan Tore... http://bit.ly/1C32fnv #united

Süper Lig’de liderlik koltuğuna oturan Beşiktaş, genç oyunculara yatırıp yapmaya devam ediyor. Transfer Merkezi’nin haberine göre, siyah-beyazlı ekip İran asıllı İsveçli futbolcu Daniel Tabrizi’yi İstanbul’a getirdi.

1997 doğumlu olan Daniel Reza Hossein Tabrizi, orta saha ve kanatlarda oynayabiliyor. Tabrizi, İsveç alt ligleri takımlarından Fassbergs formasını giymekte.

Siyah beyazlılar, Kasımpaşa'dan Ryan Babel ve Tunay Torun'a kancayı taktı. Teknik direktörlük koltuğunu Şenol Güneş'e emanet etmeyi planlayan Beşiktaş, transferdeki hedeflerini de belirledi. Gündemde Kasımpaşa'nın yıldızları Babel ve Tunay var.

ERSOY ÖZDEM / AMK SPOR

Şampiyonluk umutlarını kaybeden Beşiktaş, yeni sezonun kadrosunu oluşturmak için şimdiden çalışmalara başladı.
    Şenol Güneş ile prensip anlaşmasına varan futbol şubesi, tecrübeli çalıştırıcının hazırladığı liste doğrultusunda transferdeki hedeflerini belirledi. Yönettiği her takımda hızlı kanat oyuncuları ile oynayamayı seven Güneş’in, Kasımpaşa’nın yıldızları Ryan Babel ile Tunay Torun’u istediği kaydedildi. Yönetim de bu doğrultuda Kasımpaşa’nın kapısını çaldı.

1.5 MİLYON EURO
    Lacivert beyazlı yönetim, Tunay Torun için 2.5 milyon Euro talep etti. Paşa’dan ayrılmak isteyen Tunay için kulübü, “Pazarlık yapabiliriz” mesajını iletirken Beşiktaş’ın bu futbolcu konusunda 1.5 milyon Euro önerdiği öğrenildi.
    Ancak Babel konusunda Kasımpaşa’nın tavrı net oldu. 4.5 milyon Euro talep eden İstanbul temsilcisi bu rakamın altına kesinlikle inmeyeceklerini belirtti.

Tunay’ın, Olcay Şahan, Tolgay Arslan, Gökhan Töre gibi Beşiktaşlılar’la olan yakın dostlupu transferin gerçekleşme ihtimalini güçlendiriyor.Siyah beyazlılar, Kasımpaşa'dan Ryan Babel ve Tunay Torun'a kancayı taktı. Teknik direktörlük koltuğunu Şenol Güneş'e emanet etmeyi planlayan Beşiktaş, transferdeki hedeflerini de belirledi. Gündemde Kasımpaşa'nın yıldızları Babel ve Tunay var.

http://amkspor.sozcu.com.tr/2015/05/...ombasi-419003/

(haber Ersoy Özdem'in olduğu için paylaştım, normalde hiç bir gazete haberine inanmam. Ersoy'un yalan yazacağını düşünmüyorum, görmedim)

Alıntı Murat Dugencioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    <xqwerx
    Kucağımda oğlum vardı. Yavru kartalımın forzadaki ilk mesajı oldu

Ordu Beşiktaşlılar Derneği'nden örnek davranış

Ordu Beşiktaşlılar Derneği, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 150 gıda kolisini dağıtmaya başladı.

15 Haziran 2015 - 18:02 | Son Güncelleme: 15.06.2015 - 18:03 |
    A+A-

Yorum Yaz0

Milliyet

Ordu Beşiktaşlılar Derneği’ne üye taraftarlar Ordu’da takdir edilecek bir davranışa imza attı. Dernek üyesi taraftarlar, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere gıda kolileri hazırlatarak ilgili yerlere ulaştırmaya başladı. Ordu Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Korkut Karakoç, “İlk etapta dernek üyelerimize çağrı yaparak Beşiktaş kulübünün kuruluşunun 112. yıl dönümü sebebiyle ‘112. yılda 112 koli’ kampanyası başlatmıştık. Ancak ilgi giderek artı ve şu an 150 koliyi geçtik. 50 koliyi Ordu Gençlik Merkezi’ne, kendilerinin tespit ettiği ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere teslim ettik. 50 koli de Ordu Engelliler Derneği’ne vereceğiz. Onlar iftar saatlerinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracaklar" dedi.

Dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında yer alan Pakistan, Hindistan benzeri bir futbol yatırımı yapmak istiyor. Kriketten sonra ülkedeki en popüler spor dalı olan futbolun en büyük tutkunlarından birisi de Pakistan’ın eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref.
    2012 yılında İstanbul'da fanatik taraftarı olduğu Beşiktaş Kulübü'nü ziyaret eden Müşerref'e Fikret Orman, "kırmızı" bir Beşiktaş forması takdim etmişti. Müşerref o dönemde Orman'dan, Pakistan'daki futbolun gelişmesi için de yardım sözü almıştı. Eğitimini Türkiye'de alan Müşerref siyasetten el çektirildiği için kendini futbola adadı.

Ülkedeki büyük firmaların futbola yatırım yapması için harekete geçen Müşerref'in ilginç bir de hamlesi oldu. Ülkenin şu anda en fazla umut vaadeden oyuncusu Saadullah Khan'ı Beşiktaş'a gönderebileceğini ama tüm masraflarının bu şirketler tarafından karşılanmasını talep etti.

Müşerref'in, Beşiktaşlı yöneticilerle görüşerek Khan'ı kabul etmeleri durumunda Pakistanlı büyük şirketlerin de siyah-beyazlı takıma sponsor olacakları konusunda güvence verdiği gelen bilgiler arasında. Bu arada anlaşma olursa Beşiktaş ilerleyen dönemde Pakistan'da futbol okulu kuracak ve futbolun gelişimine katkı yapacak

http://spor.mynet.com/besiktas/85751...iz-teklif.html

Spor gazetelerinde adı geçen Balanta ve Mehmet Ekici alınırsa takımımızın en büyük zaafları hallolmuş olur. (hızlı stoper ve duran toplar) Mehmet'e 2 m Euro ve Balanta'ya Franco + 3 m Euro yeterli olur.

TRANSFER | Beşiktaş, Fiorentina'nın Şilili ortasahası Mati Fernandez'in menajeriyle transfer görüşmelerine başladı.