Konu: Beikta'n Transfer Amazlar

Beikta'n Transfer Amazlar

Beiktan sezon performansn ayrntl biimde deerlendireceim nmzdeki haftalarda. Ama nce transfer. Beikta ligde 2.lik frsatn teptii iin, snrl bir transfer btesi var. Kadro alternatifleri kstl. Gereki olmak art, yle 1-2 takviyeyle gl bir kadro yaps oluturmak olanaksz. Yani? ok iyi bir transfer politikas, hataya yer brakmayan, aklc bir planlama gerekiyor. Snrl bte transferde tam isabet orannn yksek olmasn gerektiriyor.

Ska dile getiriyorum, Bili Beikta deerlerine yakan bir ad. Ama bu sezon taktik eitlilik ve yaratclk asndan iyi bir snav vermedi. te yandan, ligi tand ve gelecek sezon kendini yenileyeceine, daha cesur olacana inanyorum. Yine de bunu baarmas, zirveyi zorlamas iin kaliteli bir kadro yapsna ihtiyac var. Tersi durumda, bu sezonkinden farkl bir tablo izlememiz zor.

Ac gereklere devam: Fernandes artk yok. Almeida da gidici gibi. Motta ve G.Tre takmda kald diyelim. Elde tutulsun diyeceimiz ka oyuncu var? Sayalm: Tolga, Cenk, Motta, smail, P.Franco, Ersan, Ouzhan, Atiba, Veli, Necip, Muhammed, Olcay, G.Tre, K.Frei, M.Pektemek. Bunlara Cenk Tosunu da eklersek: 2si kaleci 16 ad. Kalecileri kalm, kalan 10 pozisyon iin yalnzca 14 oyuncu. Tablo net deil mi? Tablo bu sezonun da zeti deil mi?

Gelelim gerekenlere. Ka sezondur ayn dert: Ofansif yn gl bir sa bek. En az 2 stoper. Ouzhann yannda oynayacak bir ift ynl orta saha. Olcay, G.Tre, K.Freiya alternatif oluturacak bir kanat forveti. Almeida kalsn kalmasn, skorer bir santrfor. Hzlca saynca bile, 6 etti imdiden. Bte belli. Gen yeteneklere ynelmek? Ligimiz genlere fazla frsat tanyan bir yapda deil. Byle transfer yaptn m, tam isabet kaydetmek zorundasn.

5+3 var bir de. Benim lig iin 5 yabanc tercihim yle: Santrfor, ift ynl orta saha, defans n sigorta, stoper, sa bek. Motta iyi bir oyuncu, ama ofansif yn yetersiz bence. Burada smail daha fazla ans bulmal. Bekler iin ligin tas Caner-G.Gnl ikilisi. Bekleriniz bu ofansif katky yakalamak zorunda. Son bir nokta: Beikta sezon ba zorlu bir n eleme dnemi bekliyor. Yani? i son dakika transferlerine brakmamak da art. Yani? Dndk baa: Hatasz ve aklc planlama art.

Star / 29 Mays Perembe

http://haber.stargazete.com/yazar/be...ri/yazi-888760

https://twitter.com/chakanarslan
    Konu Canbolat Hakan Arslan tarafndan (29 Mays 2014 Saat 08:11 ) deitirilmitir.

Transfer konusunda ynetim imdiye kadar gven vermedi...! Futbolcu ne zaman formay giydi imzay attysa o zaman inanrm...!

Hakan Abi sen bu yazdklarnn olacana inanarakm yazdn?

Alnt Huseyin Ozkoc Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Hakan Abi sen bu yazdklarnn olacana inanarakm yazdn?
    Dorusu benim herhangi bir konuya inancm, gvenim falan yok Hseyin kardeim, yalnzca uyar grevini yerine getiriyorum diyelim.
    Ka sezondur "uzun vadeli dnme"ye, "aklc planlama"ya vurguda bulunmaktan da yoruldum artk.
    Selam ettim.

Ben Motta ile Gkhan Tre'nin de kalacana inanmyorum. Akll planlamadan bahsedilmi ama Bakan daha imdiden kendi plann izdi. Stat bitmeyecek zaten Austos masalna da inanmamtk. Bu da konar ger yola devam edeceiz demektir. Bir de sama sapan e-bilet uygulamas ! GS ve FB ile ilgili ierde ne yaanr bilmiyorken biz yneticilerimizin ahbap/avu muhabbetlerini bile basnda okur olduk. Bir eyleri ynetmek yle grnd kadar kolay deildir bu konuda Bakana yklenmeyelim denilebilir ama arkada ynetmeninde bir bilimsel, teorik tanm vardr. Bizim ynetim bundan bile bihaber! Yok Demirren dneminde niye susuldu, yok Bakan stat yapyor! Bunlar ku kafal Demirren geri gelsin istiyor falan... Ne oluyor yahu!

Arkada 30 senedir bu takmn daha zor dnemlerini de grdm. Bilemediim, yaayamadm gemi tarihinde daha kt gnleri de var. Ancak olmayan tek ey beceriksiz, amatr, i bilmeyen ynetimi! Hibir dnem Beikta bu kadar aciz bir ynetim kurulu tarafndan ynetilmedi. Bakn burada kimsenin kiiliinden, adamlndan sz etmiyorum. Kiilikleri harika olabilir ama byle diye de kalkp alk tutacak halimiz yok. nk insan olmann gereidir kiiliin dzgn olmas. Yani art bir deer deildir.

Benim inancm yok. Fikret Orman ta ynetim kurullarnda grev ald zamanlardan biliriz. Yneticilik, liderlik vasflar yetersizdir. Bunu en iyi onursal Bakanmz bilir. Yetmezmi gibi babasnn yllarn verdii irketini batran EB gibi acemiler, i bilmeyen KAVALCI ve ATALAY gibi adamlar bu kulb ynetiyormu gibi davranmaya devam etsinler. Gazetelerin elence malzemesi olduk. Her TV kanalnda bir ynetici ! Tek bir soru soracam hangi dnem Beikta ynetimindeki yneticileri bu kadar ok tanyordunuz? Sadece Bakan ve belki bir ynetici daha... imdi yedek yeleri bile tanyoruz, gryoruz, izliyoruz.

KAra bir tablo izmek deil derdim ancak Erman hocann cack muhabbeti ile gnl verdiimiz Beiktamn u anki hali ayn... Allah sabr versin bizlere... ekilecek daha ok ilemiz var!!!

100. yl da ki gibi bir kadro kurmamz lazm. O yl da renklilerden daha ok para harcamadk diye dnyorum.

yelik tarihi
    Ocak 2013
    Yer
    Levent / Ka??thane / istanbul
    Ya
    34
    [QUOTE=Tolga Bostanci;57765]10401504_672821899422259_8559675058846584691_n.jpg[Bu olay ok iyi anlatm

Tolga Bostanc emeine salk. Eto - Demba Ba - Diego vs... vs... Gelecekler ise yeni Dentinho ve Niang'lar

Ynetim ve Bakanda pek k grmyorum.Yukarda ki ema gibi herey stada balanyor.Ahmet Nur ebi diye birisi km diyor ki nmzde ki 2-3 ylda 1 kez ampiyon olma ihtimalimiz olduuna inanyorum !!Byle vizyonsuz yeteneksiz insanlarla daha ok oyalanrz zaman kaybederiz biz.Bu nasl laftr Beikta her yl ampiyon olacak kadro kurara ve ampiyonlua oynar!!

Hakan abi yazm olduklarndan Gkhan Trenin Mottann takmda kalma ksm bile gereklese pp bamza koyalam.Daha 2 hafta geti imdiden diego dediler fenerle anlat olcan dediler gs'ye gitti.Bizi inallah daha kt gnler beklemiyordur

mottay bile karrz brakn transferi