Sayfa 17/68 İlkİlk ... 7141516171819202767 ... SonSon

Konu: FIFA 2018 Dünya Kupası Rusya

Bana mı öyle geliyor, bilmiyorum; ama sönük, heyecansız bir Dünya Kupası izliyoruz şu ana kadar. Belki de ilk maçlar olduğu için böyledir. Ben zevk alamadım henüz Portekiz-İspanya maçı haricinde.

Alıntı Hamit Bektas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @SerhatSenel

Realin şampiyonlar ligini 4 kez Barcelonanın ise 1 kez kazandığı son 5 yılda ki kadrolara bir bakalım o zaman.

Birinci yıl : Casillas>Bravo, Alves>Carvajal, Puyol>Pepe, Ramos>Pique, Marcelo>Alba, Busquets>Khedira, Xavi>Modric, Iniesta>Di Maria, Bale>Pedro, Messi>Benzema, CR7>Alexis.
    Barcelona 6:5 önde.

İkinci yıl : Casillas>Bravo, Alves>Carvajal, Pepe>Bartra, Ramos>Pique, Marcelo>Alba, Kroos>Busquets, Modric>Rakitic, Iniesta>James, Messi=CR7, Suarez>Benzema, Neymar>Bale. Real Madrid 6-4 önde.

Üçüncü yıl : Navas>Bravo, Alves>Carvajal, Pepe>Bartra, Ramos>Pique, Marcelo>Alba, Casemiro>Busquets, Kroos>Rakitic, Iniesta>Modric, Messi=CR7, Neymar>Bale, Suarez>Benzema. Yine Real Madrid 6-4 önde.

Dördüncü yıl : Ter Stegen>Navas, Carvajal>Roberto, Varane>Umtiti, Ramos>Pique, Marcelo>Alba, Casemiro>Busquets, Kroos>Rakitic, iniesta>Modric, Suarez>Benzema, Messi=CR7, Neymar>Bale. Yine Real 6-4.

Son Sezon: Birşey değişmedi sadece Neymar gitti Dembele geldi. Buda 7-3 Realin lehine çevirdi durumu.

Yani 4 kere Real 1 kere Barca kadrosu daha iyiydi. Real Madrid bu dönemde 2 yıl Ancelotti tarafından 3 yıl da onun yardımcısı Zidane tarafından çalıştırıldı. Barcelona ise Martino, Enrique ve Valverde tarafından çalıştırıldı. Bence 5 sezondada Madrid hocası daha iyi oldu. Aynısı yedek kulübesi için de geçerli. Ayrıca Barcelona hep küçük oyuncular tarafından oluşan ve fizik gücü zayıf bir takım oldu. Ayrıca en iyi oyuncularından Alves ve Iniesta yaşlılardı. Sorumluluk alan Winner oyuncusu da daha azdı. Uzun lafın kısası Ronaldonun kadrosu daha iyiydi bence.
    Farklı düşündüğüm noktalar ama şuna değinmek istiyorum. Barcelona altyapısında hangi sistem oynanırsa Barcelona'da o oynanır biliyorsun. Ama Real Madrid böyle bir geleneğe sahip değil. Yani teknik adamlar bir şey değiştirmez Barca için.

Sadece şu şekilde bakalım. Barcelona'da Xavi ve İniesta ile oynayan Ronaldo mu daha iyi olurdu, yoksa Real'de Messi mi?

Valla bana göre Ronaldo burada da işi koparırdı. Şuna kesinlikle katılıyorum. Messi yetenek olarak şu an dünyanın en iyi adamıdır. Malum Ronaldinho bıraktı.
    Şuna da katılırım. Messi olağanüstü işler yapabilen 2 oyuncudan biri şu anda Neymar ile beraber.
    Ama Ronaldo hep belli bir seviyenin üstünde oynuyor. Sol açık oynasa da yapıyor, forvette olsa da yapıyor. Benzema malına rağmen de yapıyor. Portekiz'de ona göre çok düşük seviyede bir takımla da yapıyor.

Ronaldo şu an itibariyle benim için, şu ahir ömrümde gördüğüm EN BAŞARILI oyuncudur. EN YETENEKLİ ise Ronaldinho'dur.

Messi özel, messi süper. Ama 10 sıradan oyuncum olsa 11. olarak ben Ronaldo isterim O bir şekilde yapar yapması gerekeni...
    Konu Serhat Senel tarafından (19 Haziran 2018 Saat 02:26 ) değiştirilmiştir.

İngiltere izlediğim en inançlı, azimli ve istekli takım olabilir ama pas yok, özellikle uçtaki adamların pas yeteneği çok zayıf. 1-1 bitseydi yine aynı şeyi yazacaktım.

Pas çok önemli bir yetenek, de bruyne şu takımda olsa çok farklı olurdu.

Alıntı Mehmet Erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana mı öyle geliyor, bilmiyorum; ama sönük, heyecansız bir Dünya Kupası izliyoruz şu ana kadar. Belki de ilk maçlar olduğu için böyledir. Ben zevk alamadım henüz Portekiz-İspanya maçı haricinde.
    etrafımdaki herkes aynı şeyi düşünüyor.
    5 dünya kupası izledim şu ana kadar izlediğim en vasat dünya kupası açık ara.

Alıntı Noyan Hacıpaşaoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İngiltere izlediğim en inançlı, azimli ve istekli takım olabilir ama pas yok, özellikle uçtaki adamların pas yeteneği çok zayıf. 1-1 bitseydi yine aynı şeyi yazacaktım.

İngiltere'nin yapması gereken, 4-3-3 oynamak ve ileri ucu Sterling-Kane-Rashford ile kurmak.

Alıntı Atilla Acar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Mehmet Erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    etrafımdaki herkes aynı şeyi düşünüyor.
    5 dünya kupası izledim şu ana kadar izlediğim en vasat dünya kupası açık ara.
    94, 98, 02, 06, 10, 14, 18 izlediklerim. Hiçbiri 2010 kadar kötü olamaz, vuvuzelasına soktuklarım, ızdırap olmuştu maçlar Afrika'da Oynanan futbol da düşük kaliteydi, ben şu ana kadar memnunum turnuvadan, ilk maçlar zaten genelde bu kıvamda geçer, 2. ve 3. maçlarda artık takımlar açık oynayacağı için keyif artar.

Alıntı Metin Sayan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Noyan Hacıpaşaoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İngiltere'nin yapması gereken, 4-3-3 oynamak ve ileri ucu Sterling-Kane-Rashford ile kurmak.
    O iyi kadro sacma sapan bir dizilisle oynuyor.

Polonya-senegal macindan umutluyum guzel mac olucak gibi )
    Senegalin sag kanat 20yasinda bi cocuk izleyen taniyan var mi ?
    2 is yapsa fransa pazari adi yeter 30dan okuturlar.
    Bizimde turkiyede. Her sene disari transferler yapmamiz lazim ligin transferdeki piyasasi artmasi lazim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Keşke bu stad da olduğu gibi bizim stad da bütün tribünler aynı yükseklikte olsaydı. Köşelerin olduğu yerler dahil. Ne güzel çatı tribün arası boşluğu da kapatmış adamlar.

Wague, Serkan Recber'in Wague'si değil mi?

Senegal sağ beki Wague'yi Serkan Reçber programda bize öneriyordu

Alıntı Mustafa Cem Konuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet,nasıl oynuyor?

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Utku Riza Pirim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Mustafa Cem Konuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet,nasıl oynuyor?

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İlk defa izliyorum, yorum yapmak için erken ama şimdilik iyi görünüyor. Az önce gayet etkili bir bindirme yaptı.

ilk maclar sonunda ligimizde de puan durumu olustu. ikinci maclar oncesi 1er transfer yapabilirsiniz. katilmak isteyenler ve takip edecekler bu linki kullanabilir. https://fantasy.fifa.com/en/leagues?...425A545351394D