Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

FIFA 2018 D?nya Kupas? Rusya

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Orhan Aslan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Hamit Bektas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Ekrem Bozbey tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Messi 32 Ronaldo 28 kupa. Ama Ronaldo ?ampiyonlar ligini 5 kez alm?? Messi 4 kez. Portekiz ile 1 Kupa alm?? Messi Arjantin ile hi? alamam??. Buda i?leri lehine ?ekiyor.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
    Kupalar kafa kafaya gibi g?r?nse de, Messi?yi besleyenler de en az Messi kadar y?ld?z say?labilecek isimlerdi hep. Barca?ya uzay tak?m? benzetmesi yap?ld??? zamanlarda Xavi-Iniesta, ?imdi de yan?nda Suarez-Neymar... ?ok b?y?k isimler. Ronaldo?nun yan?nda ?zellikle milli tak?mda o kadar parlak isimler olmad?.
    United d?neminde epey y?ld?z vard? tak?mda. Teknik direkt?r de zaten Alex Fergusondu. O d?nem kazand?klar?nda ciddi bir pay? vard? tak?m?n ve hocan?n. Portekiz ile zaten her zaman ba?ar?s?z oldu 2016 d???nda. Ordada zaten 3 beraberlik ile grup ???nc?s? oldular buna ra?men tur atlad?lar. H?rvatistan? uzatmalar da 1-0 yendiler. Sonra Polonya yi penalt?lar da yendiler. Galleri 2-0 yendiler ve Finalde mucizevi ?ekilde Fransa yi uzatmalar da yendiler. Real Madrid d?neminde ise s?rekli ?st d?zey oyuncular ile oynad? ve Hocalar ile ?al??t?. Bunu asla tart??mam ve tart??maya a??k bir?ey de de?il. Zaman zaman Barcelona zaman zaman real Madrid daha iyi kadroya sahip oldu. Ama ne Messi nede Ronaldo hi? bir zaman k?t? kadro ile oynamad?lar. Carvajal Ramos Varane Pepe Marcelo Casemiro Kroos Modric Isco James Asensio Bale Benzema Kaka Robben ?zil Xabi Alonso Morata ve daha niceleri.

Xavi ve ?niesta li takima Messi yerine atiyorum David Silva yi koy,yine o basarilari yakalardi o takim.Kaldi ki o donem ispanyol milli takiminin avrupa ve dunya kupalarini silip supurerek kazandigina sahit olduk.Real in su anki kadrosu cok iyi olsa da ben Ronaldo yu cikarip yerine kimi koyarsak koyalim bu basarilarin bircogunun yasanmayacagini dusunuyorum.Kendimizi kandirmanin anlami yok.Cok farkli duzeye getirdi olayi Ronaldo.
    Carvajal d?nyan?n en iyi sa? beki
    Ramos d?nyan?n en iyi stoperi
    Marcelo d?nyan?n en iyi sol beki
    Casemiro d?nyan?n en iyi 6 numaras?
    Kroos d?nyan?n en iyi 8 numaras?
    Modric d?nyan?n en iyi ikinci 8 numaras?. B?t?n bunlar vard? Ronaldo 4 kere ?ampiyonlar ligini al?rken. Xavi gittikten sonra Barcelona da kim kald?? Neymar kald?. Tamam Messi onunla birlikte Berlin de ald? ?ampiyonlar ligini. Sonra Neymar da gitti. Suarez Messi Iniesta kald?. Kadro Barcelona seviyesinde olmayan adamlarla doldu. Sergi Roberto ve Semedo mesela. Carvajal ile aralar?nda da?lar kadar fark var. Ayn? ?ekilde Ramos Varane ikilisi Piqu? Umtiti ikilisinden net ?st?n. Marcelo ile Alba ayn? seviyede yinede birini se?ecek olursam Marcelo derim. Busquets Casemiro da ayn? Alba ve Marcelo gibi. Kroos, Andre Gomes, Rafinha, Arda yada Rakitic den ?ok daha ?st?n. Modric ve Iniesta bence Iniesta daha iyi ama Modric daha gen? olmas?ndan ?t?r? daha faydal? oldu son d?nemlerde. Suarez ve Benzema a?a?? yukar? ayn? seviyedeler Suarez daha bile iyi ama buna ra?men b?y?k ma?larda Benzema bariz ?st?n. Sonra Alcacer Digne Deulefou gibi le?ler de vard? tabi kadro da. Hen?z kendini tam kanitlamamis olan Dembele var birde. Coutinho da yeni geldi zaten. Yani son 5 y?lda cl yi real 4 barca 1 kez kazand?. Ve bence Realin az da de?il feci bir kadro ?st?nl??? vard?. Her ?eyden ?nce sorumluluk alan bask?y? seven winner oyuncular? vard?. Barcelona da b?yle oyuncular yok. Puyol gitti Xavi gitti ?imdi de Iniesta gidiyor. Villa Fabregas Pedro Puyol Xavi d?neminde Real den iyiydi Barcelona kadrosu ama as?l kadro fark? son y?llarda g?ze batt?.

Yorum Yap

Aslı Atanur Mehmet Demir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aynen oyle abi. Hatta ben gunumuz teknolojisiyle yardimci hakemlerin gereksiz oldugunu dusunuyorum.

Cizgi teknolojisi neden sadece kale icinde kullaniliyor ki ? Yap sahadaki butun cizgiler icin, o sekilde kullan.

Ofsayti da cozecek teknolojiye ulastigimiza eminim. Istatistikler teker teker her oyuncu icin hesaplanabiliyorsa ofsayti da belirleyecek teknolojiyi uretebilmeliler.

Artik topa, butun oyunculara, butun cizgilere ?ip mi takarlar ne yaparlar bilemiyorum ama bu kadar buyuk paralarin dondugu endustride yan hakem hatasi diye bir sey kabul edilemez benim icin.

Utopik bir sey mi soyluyorum bilmiyorum ama ben soyledigim iki seyin de gayet yapilabilir oldugunu dusunuyorum. Yeter ki yapmak istesinler.

Alanya maci benim icime cok oturdu. Sampiyonu belirlediler ve o pozisyon konusulmadi bile.
      suan k? teknoloj? ?le ofsayt cok kolay tesp?t ed?l?r.sadece yap?lmak ?stens?n.

Yorum Yap

Aslı Orhan Aslan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        United d?neminde epey y?ld?z vard? tak?mda. Teknik direkt?r de zaten Alex Fergusondu. O d?nem kazand?klar?nda ciddi bir pay? vard? tak?m?n ve hocan?n. Portekiz ile zaten her zaman ba?ar?s?z oldu 2016 d???nda. Ordada zaten 3 beraberlik ile grup ???nc?s? oldular buna ra?men tur atlad?lar. H?rvatistan? uzatmalar da 1-0 yendiler. Sonra Polonya yi penalt?lar da yendiler. Galleri 2-0 yendiler ve Finalde mucizevi ?ekilde Fransa yi uzatmalar da yendiler. Real Madrid d?neminde ise s?rekli ?st d?zey oyuncular ile oynad? ve Hocalar ile ?al??t?. Bunu asla tart??mam ve tart??maya a??k bir?ey de de?il. Zaman zaman Barcelona zaman zaman real Madrid daha iyi kadroya sahip oldu. Ama ne Messi nede Ronaldo hi? bir zaman k?t? kadro ile oynamad?lar. Carvajal Ramos Varane Pepe Marcelo Casemiro Kroos Modric Isco James Asensio Bale Benzema Kaka Robben ?zil Xabi Alonso Morata ve daha niceleri.

Xavi ve ?niesta li takima Messi yerine atiyorum David Silva yi koy,yine o basarilari yakalardi o takim.Kaldi ki o donem ispanyol milli takiminin avrupa ve dunya kupalarini silip supurerek kazandigina sahit olduk.Real in su anki kadrosu cok iyi olsa da ben Ronaldo yu cikarip yerine kimi koyarsak koyalim bu basarilarin bircogunun yasanmayacagini dusunuyorum.Kendimizi kandirmanin anlami yok.Cok farkli duzeye getirdi olayi Ronaldo.
        Carvajal d?nyan?n en iyi sa? beki
        Ramos d?nyan?n en iyi stoperi
        Marcelo d?nyan?n en iyi sol beki
        Casemiro d?nyan?n en iyi 6 numaras?
        Kroos d?nyan?n en iyi 8 numaras?
        Modric d?nyan?n en iyi ikinci 8 numaras?. B?t?n bunlar vard? Ronaldo 4 kere ?ampiyonlar ligini al?rken. Xavi gittikten sonra Barcelona da kim kald?? Neymar kald?. Tamam Messi onunla birlikte Berlin de ald? ?ampiyonlar ligini. Sonra Neymar da gitti. Suarez Messi Iniesta kald?. Kadro Barcelona seviyesinde olmayan adamlarla doldu. Sergi Roberto ve Semedo mesela. Carvajal ile aralar?nda da?lar kadar fark var. Ayn? ?ekilde Ramos Varane ikilisi Piqu? Umtiti ikilisinden net ?st?n. Marcelo ile Alba ayn? seviyede yinede birini se?ecek olursam Marcelo derim. Busquets Casemiro da ayn? Alba ve Marcelo gibi. Kroos, Andre Gomes, Rafinha, Arda yada Rakitic den ?ok daha ?st?n. Modric ve Iniesta bence Iniesta daha iyi ama Modric daha gen? olmas?ndan ?t?r? daha faydal? oldu son d?nemlerde. Suarez ve Benzema a?a?? yukar? ayn? seviyedeler Suarez daha bile iyi ama buna ra?men b?y?k ma?larda Benzema bariz ?st?n. Sonra Alcacer Digne Deulefou gibi le?ler de vard? tabi kadro da. Hen?z kendini tam kanitlamamis olan Dembele var birde. Coutinho da yeni geldi zaten. Yani son 5 y?lda cl yi real 4 barca 1 kez kazand?. Ve bence Realin az da de?il feci bir kadro ?st?nl??? vard?. Her ?eyden ?nce sorumluluk alan bask?y? seven winner oyuncular? vard?. Barcelona da b?yle oyuncular yok. Puyol gitti Xavi gitti ?imdi de Iniesta gidiyor. Villa Fabregas Pedro Puyol Xavi d?neminde Real den iyiydi Barcelona kadrosu ama as?l kadro fark? son y?llarda g?ze batt?.

Carvajal hala 30 k?s?rl?k Dani Alves'ten iyi de?il bence. Messi Dani Alves ile oynad? y?llarca onu hat?rlat?r?m.
        Casemiro ka? senedir direkt oynuyor bilmiyorum ama Messi Xavi ?niesta gibi ?st d?zey adamlarla ge?irdi y?llar?n?. Hatta Ronaldinho ile bile oynad?.
        Kroos asla d?nyan?n en iyi 8 numaras? de?il bence. D?nem d?nem ?ok iyi evet ama, yine de bence REAL MADR?D gibi bir tak?mda daha iyisi olmal?. Modric'e bay?l?yorum. Az laf ?ok i? adam
        Ramos bence Chiellini ile birlikte d?nyan?n en iyi stoperidir ama Varane i?in ne bileyim yorum yapmak zor tabi.

BEnzema'ya gelelim REal Madrid tarihinin en k?t? golc?lerinden birisi. O tak?mdan kimler geldi kimler ge?ti. Asla o formay? hak etmeyen birisi. Barcelona'da Messi'nin oynad??? forvetlerin yan?nda Negredo kal?r Benzema sana.

Messi kadro kalitesi a??s?ndan hep daha avantajlayd? totale bakarsak. Ronaldo ise do?ru yerde do?ru zamanda bir psikopat olarak bence kariyerinde ba?ar? olarak Messi'den kesinlikle daha ?st?n.

Yetenek olarak MESS? tabi ama h?rs, disiplin, ?al??ma, fizik g?c?, golc?l?k vb anlamlarda Ronaldo ezdi ge?ti Messi'yi diye d???n?yorum. Bir tak?m?m olsa yetenekli yeteneksiz 10 adam?m olsa, 11. Ronaldo olsun isterim. ??nk? tak?m seviyesi farketmeksizin i?ini en ?st d?zeyde yapaca??na emin oldu?um ki?idir. Messi sana imkans?z dedi?in ma?? kazand?rabilir. Ronaldo ?ampiyona kazand?r?yor tam bir maratoncu diye d???n?yorum.

Tarih ne yazacak bilinmez ama RONALDO an itibariyle bu d?nyan?n en iyi futbolcusu. Bakal?m 3-4 y?l sonra belki Messi deriz belli olmaz

Yorum Yap

Tank reis ilk 11 de..

Yorum Yap

Kolarov ?ok b?y?k top?u.

Yorum Yap

Meksika yense ke?ke

Yorum Yap

Timo werner 11 de. Isliktan gittiydi ahah

Yorum Yap

Meksika fena top oynamiyor. Insallah yenerler de su itici almanya brezilya ile eslesir.

Yorum Yap

Hadi lan meksika 🇲🇽

Yorum Yap

Meksika turnuvanin supriz takimi olabilir guzel oynuyorlar

Yorum Yap

helal olsun lan. Golun gelecegi belliydi

Yorum Yap

Biri Lozano diyordu, ?ovunu yapt?. Meksika bu turnuvaya ?ok iyi haz?rlanm??. Bireysel olarak da yetenekli oyunculardan kurulular. Belli bir disiplin ve d?zene de sahipler.

Yorum Yap

Meksika sa?lam oynuyor derken chucky att?... 3 kez son anda bat?rd?lar ama bu kez att?lar

Yorum Yap

Meksika ?ok iyi oynuyor

Yorum Yap

Bu lozano b?y?k top?u olacak fena oynuyor

Tapatalk kullanarak iPhone arac?l???yla g?nderildi

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X