Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

FIFA 2018 D?nya Kupas? Rusya

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

ma? perunun hakk?yd? cueva ile carrilo etkiliydi peru ad?na cok ka??rd?lar

Yorum Yap

Aslı Ekrem Bozbey tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Hamit Bektas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      2018 D?nya Kupas? + 2019 CL ?ampiyonu olamazsa Messi, Ronaldo daha ba?ar?l? bir kariyere sahip olacak buda kendisini 1 ad?m ?st?ne ??karacak Messinin.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
      CR zaten ?ok daha ba?ar?l? Messi?den. Do?ruya do?ru... Bunu Real Madrid?den pek hazzetmeyen birisi olarak s?yl?yorum.
      Messi 32 Ronaldo 28 kupa. Ama Ronaldo ?ampiyonlar ligini 5 kez alm?? Messi 4 kez. Portekiz ile 1 Kupa alm?? Messi Arjantin ile hi? alamam??. Buda i?leri lehine ?ekiyor.

Kupalar kafa kafaya gibi g?r?nse de, Messi?yi besleyenler de en az Messi kadar y?ld?z say?labilecek isimlerdi hep. Barca?ya uzay tak?m? benzetmesi yap?ld??? zamanlarda Xavi-Iniesta, ?imdi de yan?nda Suarez-Neymar... ?ok b?y?k isimler. Ronaldo?nun yan?nda ?zellikle milli tak?mda o kadar parlak isimler olmad?.
      United d?neminde epey y?ld?z vard? tak?mda. Teknik direkt?r de zaten Alex Fergusondu. O d?nem kazand?klar?nda ciddi bir pay? vard? tak?m?n ve hocan?n. Portekiz ile zaten her zaman ba?ar?s?z oldu 2016 d???nda. Ordada zaten 3 beraberlik ile grup ???nc?s? oldular buna ra?men tur atlad?lar. H?rvatistan? uzatmalar da 1-0 yendiler. Sonra Polonya yi penalt?lar da yendiler. Galleri 2-0 yendiler ve Finalde mucizevi ?ekilde Fransa yi uzatmalar da yendiler. Real Madrid d?neminde ise s?rekli ?st d?zey oyuncular ile oynad? ve Hocalar ile ?al??t?. Bunu asla tart??mam ve tart??maya a??k bir?ey de de?il. Zaman zaman Barcelona zaman zaman real Madrid daha iyi kadroya sahip oldu. Ama ne Messi nede Ronaldo hi? bir zaman k?t? kadro ile oynamad?lar. Carvajal Ramos Varane Pepe Marcelo Casemiro Kroos Modric Isco James Asensio Bale Benzema Kaka Robben ?zil Xabi Alonso Morata ve daha niceleri.

Yorum Yap

Vida 11'de. H?rvatistan ve Portekiz yar? final yapsa s?rpriz olmaz. ?ki tak?m?n da defans?n?n en ?nemli adamlar? bizim kadromuzda. De?erlerini bilmeliyiz.

Yorum Yap

Arjantin sabah g?sterdi?i performansla H?rvatistan'? da Nijerya'y? da yenemez

Yorum Yap

Afrika ve Asya futbolu rezalet. Avrupa futbolu ciddi y?kseli?te. G?ney Amreika eh i?te...

Yorum Yap

Her ma?ta penalt? oluyor ilgin?

Yorum Yap

Aslı Cihan Yaman tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                VAR?la cok sik olur bundan sonra.

Penalti konusundaki "penalti penalti gibi mi olmalidir yoksa disardaki faul icerde de fauldur" ikilemi VAR?la kalkar.

Pozisyon pozisyon izlendigi icin artik kucuk mudahelelere de faul vermek zorunda kalacaklar. Bu da yonetimdeki standarti degistirecek.

Mesela ben oynatan, biraz sertlige izin veren hakemleri seviyorum. Bu hakemler disarda izin verdikleri sertlige icerde izin veremeyecekler ve surekli penalti calacaklar mecburen. Cunku tek basina bakildiginda o pozisyon fauldur ama normalde sert oynatan hakem asla calmaz.

VAR belki biraz adalet getirir ama sertlik konusundaki standartin icine edecek. Bu da bana gore futbolun zevkini kaciracak.

Teknoloji sonuna kadar kullanilmali bence ama bu sekilde degil. VAR?da teknolojinin yaninda yorum da gerekiyor. Bu da sistemi uygulanmasi cok zor ve karisik hale getiriyor.

T?rkiye gibi zaten futbol oynanmayan liglerde adalet konusunda faydali olacaktir ama bu kadar tartisma olmayan, hakemlerin genel olarak daha adil oldugu liglerde VAR dezavantaj bana gore.

Yorum Yap

Aslı Atanur Mehmet Demir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  Aslı Cihan Yaman tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  VAR?la cok sik olur bundan sonra.

Penalti konusundaki "penalti penalti gibi mi olmalidir yoksa disardaki faul icerde de fauldur" ikilemi VAR?la kalkar.

Pozisyon pozisyon izlendigi icin artik kucuk mudahelelere de faul vermek zorunda kalacaklar. Bu da yonetimdeki standarti degistirecek.

Mesela ben oynatan, biraz sertlige izin veren hakemleri seviyorum. Bu hakemler disarda izin verdikleri sertlige icerde izin veremeyecekler ve surekli penalti calacaklar mecburen. Cunku tek basina bakildiginda o pozisyon fauldur ama normalde sert oynatan hakem asla calmaz.

VAR belki biraz adalet getirir ama sertlik konusundaki standartin icine edecek. Bu da bana gore futbolun zevkini kaciracak.

Teknoloji sonuna kadar kullanilmali bence ama bu sekilde degil. VAR?da teknolojinin yaninda yorum da gerekiyor. Bu da sistemi uygulanmasi cok zor ve karisik hale getiriyor.

T?rkiye gibi zaten futbol oynanmayan liglerde adalet konusunda faydali olacaktir ama bu kadar tartisma olmayan, hakemlerin genel olarak daha adil oldugu liglerde VAR dezavantaj bana gore.
                  Aynen kat?l?yorum. Ben de sertli?e k?smen izin veren hakemleri daha ?ok seviyorum. Penalt?yla gol atmak i?in biraz kolay?na ka?mak oluyor.Kaleci ile kar?? kar??ya kalan oyuncuyu arkadan indirmekle, ceza sahas?n?n k??esinde pozisyon bile yokken oyuncu indirmenin cezas? ayn? olmamal?.Baz? hakemler de dedi?in gibi o pozisyonlara penalt? ?alm?yor. VAR'?n o konuda zarar? var evet.Ceza sahas?ndaki her faule penalt? veriliyor g?rd???m?z gibi. Ama VAR'?n faydas? da ofsayt ve ?izgi hatalar?nda ortaya ??kacak.?ok canlar yand? bu zamana kadar bu hatalarda,?zellikle yan hakemler sayesinde.Bu sene resmen ?ampiyonlu?un kaderi Alanya ma??nda kalkan o ofsayt bayra?? ile de?i?ti. Yan hakemler daha ?ok etki etmeye ba?lad? g?n?m?z futboluna,VAR in?allah bu hatalar? minimuma indirir.Ama genel olarak tart??malar?n daha ?ok devam edece?i de ortada

Yorum Yap

Aynen oyle abi. Hatta ben gunumuz teknolojisiyle yardimci hakemlerin gereksiz oldugunu dusunuyorum.

Cizgi teknolojisi neden sadece kale icinde kullaniliyor ki ? Yap sahadaki butun cizgiler icin, o sekilde kullan.

Ofsayti da cozecek teknolojiye ulastigimiza eminim. Istatistikler teker teker her oyuncu icin hesaplanabiliyorsa ofsayti da belirleyecek teknolojiyi uretebilmeliler.

Artik topa, butun oyunculara, butun cizgilere ?ip mi takarlar ne yaparlar bilemiyorum ama bu kadar buyuk paralarin dondugu endustride yan hakem hatasi diye bir sey kabul edilemez benim icin.

Utopik bir sey mi soyluyorum bilmiyorum ama ben soyledigim iki seyin de gayet yapilabilir oldugunu dusunuyorum. Yeter ki yapmak istesinler.

Alanya maci benim icime cok oturdu. Sampiyonu belirlediler ve o pozisyon konusulmadi bile.

Yorum Yap

Messi milli tak?m? b?rakmal? art?k. Arjantin e yaz?k oluyor. Tak?m oyunu ile kupalarda ?st d?zey olabilirler.

SM-A700F cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

Aslı Atanur Mehmet Demir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Aynen oyle abi. Hatta ben gunumuz teknolojisiyle yardimci hakemlerin gereksiz oldugunu dusunuyorum.

Cizgi teknolojisi neden sadece kale icinde kullaniliyor ki ? Yap sahadaki butun cizgiler icin, o sekilde kullan.

Ofsayti da cozecek teknolojiye ulastigimiza eminim. Istatistikler teker teker her oyuncu icin hesaplanabiliyorsa ofsayti da belirleyecek teknolojiyi uretebilmeliler.

Artik topa, butun oyunculara, butun cizgilere ?ip mi takarlar ne yaparlar bilemiyorum ama bu kadar buyuk paralarin dondugu endustride yan hakem hatasi diye bir sey kabul edilemez benim icin.

Utopik bir sey mi soyluyorum bilmiyorum ama ben soyledigim iki seyin de gayet yapilabilir oldugunu dusunuyorum. Yeter ki yapmak istesinler.

Alanya maci benim icime cok oturdu. Sampiyonu belirlediler ve o pozisyon konusulmadi bile.
                        Hepsine kat?l?yorum, g?n?m?z teknolojisi ile ?ok kolay yap?l?r, bug?n denemelere ba?las?nlar ?? be? ayda %100 ba?ar? yakalan?r.

Tapatalk kullanarak iPhone arac?l???yla g?nderildi

Yorum Yap

Asya, Afrika ve G?ney Amerika'dan gelen tak?mlar? g?r?nce keyfim ka??yor. Tamam bizim tak?m ruhu ve genel olarak kadroda yetersiz ama bizden ?ok daha k?t? tak?mlar her turnuvada var bu ba?l? olduklar? fedrasyondan dolay? tabi

LG-H870 cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

Penalt? muhabbetine kat?lm?yorum. ?zellikle futbol oynamaya ?al??an tak?mlara avantaj sa?layacak mis gibi uygulama.

Her sene en az 6-7 p6m?z yeniliyor. Q7 Babel O?uzhan. Hepsini hat?rl?yoruzdur pozisyonlar?n. Beyinsiz defans oyuncular?na kar?? VAR sistemi gayet g?zel. Yapmayacaks?n karde?im 10 kusurlu hareketi.

Yorum Yap

Messi 32 Ronaldo 28 kupa. Ama Ronaldo ?ampiyonlar ligini 5 kez alm?? Messi 4 kez. Portekiz ile 1 Kupa alm?? Messi Arjantin ile hi? alamam??. Buda i?leri lehine ?ekiyor.

Kupalar kafa kafaya gibi g?r?nse de, Messi?yi besleyenler de en az Messi kadar y?ld?z say?labilecek isimlerdi hep. Barca?ya uzay tak?m? benzetmesi yap?ld??? zamanlarda Xavi-Iniesta, ?imdi de yan?nda Suarez-Neymar... ?ok b?y?k isimler. Ronaldo?nun yan?nda ?zellikle milli tak?mda o kadar parlak isimler olmad?.
                              United d?neminde epey y?ld?z vard? tak?mda. Teknik direkt?r de zaten Alex Fergusondu. O d?nem kazand?klar?nda ciddi bir pay? vard? tak?m?n ve hocan?n. Portekiz ile zaten her zaman ba?ar?s?z oldu 2016 d???nda. Ordada zaten 3 beraberlik ile grup ???nc?s? oldular buna ra?men tur atlad?lar. H?rvatistan? uzatmalar da 1-0 yendiler. Sonra Polonya yi penalt?lar da yendiler. Galleri 2-0 yendiler ve Finalde mucizevi ?ekilde Fransa yi uzatmalar da yendiler. Real Madrid d?neminde ise s?rekli ?st d?zey oyuncular ile oynad? ve Hocalar ile ?al??t?. Bunu asla tart??mam ve tart??maya a??k bir?ey de de?il. Zaman zaman Barcelona zaman zaman real Madrid daha iyi kadroya sahip oldu. Ama ne Messi nede Ronaldo hi? bir zaman k?t? kadro ile oynamad?lar. Carvajal Ramos Varane Pepe Marcelo Casemiro Kroos Modric Isco James Asensio Bale Benzema Kaka Robben ?zil Xabi Alonso Morata ve daha niceleri.

Xavi ve ?niesta li takima Messi yerine atiyorum David Silva yi koy,yine o basarilari yakalardi o takim.Kaldi ki o donem ispanyol milli takiminin avrupa ve dunya kupalarini silip supurerek kazandigina sahit olduk.Real in su anki kadrosu cok iyi olsa da ben Ronaldo yu cikarip yerine kimi koyarsak koyalim bu basarilarin bircogunun yasanmayacagini dusunuyorum.Kendimizi kandirmanin anlami yok.Cok farkli duzeye getirdi olayi Ronaldo.

Yorum Yap

[edirt

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X