Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

NBA 2017-2018 Sezonu

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Arda ?elikmaden tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Hemen cevaplayal?m :

Le Bron gittikten sonra Cavs'in o halde olmas? gayet normal; zira zaten fark? yaratan o. Bu do?unun le? olup-olmad???n? g?stermez. Zira eskiden basketbol oynam?? ya da basketbolun i?inde olan yerli(abdli) yabanc? herkes do?unun 90'lar?n sonundan itibaren nas?l bir gerileme i?inde oldu?unu defalarca s?yledi. Irving neden play-off yapamad?ya gelelim. Yapamad?; ??nk? daha lige yeni girmi?ti. Miami neden ba?ar?l? oldu. Boston'un a?m?? oldu?u big-three yolu sayesinde. Orda bile kral?m?z bat?dan gelen Dallas'?n 6. adam? Terry'e ezildi, b?z?ld?. Tekrar d?nd???nde ise Bosh talihsiz hastal??? y?z?nden sahalara veda ederken, Wade de yava? yava? veteranl??a ad?m at?yordu. Cavs ne yapt? peki? Timberwolves'un s?perstat? Love ve art?k oyununu olgunla?t?rm?? say? makinesi Irving'e evrilen kadronun yan?na ligin ?u andaki en iyi oyuncusunu ekledi. Yani ortada " aman allah?m bu nas?l bir ba?ar? yarabbi" denecek bir ?ey yok.
    Daha ?ncede s?ylemi?tim Jordan play-off kariyerinde 5 kez, normal sezonu +50 bitiren 3 tak?m? ya da +60 yapm?? iki tak?m? ezerek ?ampiyon oldu 6 ?ampiyonlu?unu al?rken. James b?yle tak?mlarla hi?; ama hi? oynamad? ka? kere kaybetti?i ortada..
    S?perstar Love [emoji3]

Love o finaldeki ma?lar?n ?o?unda oynamad? bile (hani tarihte e?i benzeri olmayan o 3-1 den d?n??) babam ya??ndaki Jefferson'la Frye'la, Mozgov'la, m?ptezelle ?ampiyon oldu LeBron.

Miami de yok bilmem Wade veteran olmu?ta yok Bosh hastal??a tutulmu? da b?rak sen bunlar? bu herif Ilgauskas,Varejao,West,Mo 4l?s?n? yan?na ekleyip Do?u'da Boston'a kafa tutuyordu. Sen neyden bahsediyorsun?

At g?zl???yle bak?p objektif olmayan sensin. Adama ?amur att?k?a bu foto?rafl? cevaplarla kar??nda olaca??m ama gel gelelim ne sen anlayacaks?n ne de t?m ?abama ra?men ben anlatabilece?im.

Yorum Yap

Ben adama ligin en iyi oyuncusu diyorum, ne ?amur atmas? yahu. Ge?mi?i bilmeden s?rf bug?ne bakarak, do?uda yapt?klar?yla bir adam? neredeyse ilah yapan sizin zihniyetiniz. Benim itiraz?m buna.
      Love evet Cavs'e gelmeden ?nce s?perstard?. Ben de?il istatistikleri s?yl?yor bunu. Ama Le Bron ne kadar b?y?k bir oyuncu olsa da yan?na gelen herkesi a?a?? ?ekti?i i?in Love da size g?re ??p oldu; ama bunu g?remeyecek kadar fanatiksiniz maalesef. Adam?n kariyerinde tek bir isim yok ki kendisiyle oynamazdan ?nceki istatistiklerini, hadi onu da ge?tim saha i?i verimlili?ini b?rak?n y?kseltmek e?it seviyede tutabilmi? olsun. ?stisnas?z hepsi a?a?? yuvarlanm??. Burada su?lu kim olabilir acaba, bir d???nmek laz?m. Bosh hastal??a tutulmad? m?, Wade ya??n? ba??n? almad? m?, neden ge?iyoruz hemen anlamad?m, sordun cevap verdik oysa ki. Boston'a kafa tuttu, tutmas?na da nihayetinde noldu onu da s?ylesene bana 3-1 den d?n?? tutturdunuz bir gidiyorsunuz. Evet e?i benzeri daha ?nce olmam?? bir geri d?n??; ama bu finallerde 3-1 geriye d??meyip 7. ma? g?rmeden %100 ba?ar? ile kupa kald?ranlar?n hay?flanaca?? bir ?ey de?il. Bak diyorsun adam 3-1 den d?nd?; e Jordan 3-1 geriye d??m?yor i?te, sorun burda Orada da Le Bron Mvp olmay? dibine kadar hak etmi? muazzam performans sergilemi?tir, yanl?? anla??lmas?n; fakat daha ?nce de belirtti?im ?zere o seride 27 say? ortalama ile oynay?p ?ampiyonlu?u getiren ?utu sokan Irving'e ??p dedi?iniz an olay? basketbolseverlikten ??kar?p holiganist fanboylu?a evriltmi? oluyorsunuz, bir ba?ka itiraz?m da buna.

Dip Not : Daha ?nce defaatle s?yledi?im ?zere "balon" yak??t?rmas? espri mahiyetinde olup; sezar?n hakk?n? sezara her daim vermeye ?al???r?m. Ama abart?lara- realiteden uzak y?celtmelere sonuna kadar kar??y?m.
      Sana g?re ben, bana g?re sen objektif olmamaya devam edelim. Benim i?in s?k?nt? yok..

Yorum Yap

Aslı Halil Umut Eyaz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Aslı Ismail Gorkem Saydam tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Aslı Atilla Acar tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        tek adamla buraya kadar gelebilirsiniz belki ama ?ampiyon olamazs?n?z.
        iki tak?m aras?nda ciddi bir siklet fark? var. bir tarafta 4 all star ve kenardan gelen ciddi bir destek di?er tarafta sadece lebron .
        adam zaten buraya gelene kadar g?c?n?n %80-90 ?n?n? harcad?. konferans finalinde bile her yerinde buz torbalar?yla duruyordu kenarda.
        LeBron'u ??karsan Nba'de k?me d??me olsayd? k?me d??erdi Cavs ?yle s?yleyeyim. Nba'nin en k?t? 2-3 tak?m?ndan biri hatta en k?t?s? diyebilirim ?zellikle de savunma anlam?nda ve b?yle bir tak?ma Nba finali oynatt? bu herif. O y?zden tarihin en iyisi.
        Sen yazd?k?a Lebron'dan so?udum yemin ediyorum adam? Peygamber ilan etmedi?in kald?..
        Basketbol din olsayd? peygamberi LeBron'du zaten.

Videolarla tatmin olan Jordan fanboyu da LeBron'a kafa tutanlar?n ne hallerde oldu?unu y?llarca izlememi? gibi.

Yine durup durup Jordan videolar? at?yor, de?i?ik [emoji3]
        Peygamberi Lebron da..
        Tanr?s? da Jordan i?te.

Yorum Yap

8.30-12.30 aras?n? dinlersek asl?nda g?nlerdir s?ren tart??man?n ?z?n? belki kavram?? oluruz.
          Orada ufak bir ayr?nt?ya da dikkat ?ekmek isterim : " Jordan'? saym?yorum bile" diyor.

Yorum Yap

Sen yazd?k?a Lebron'dan so?udum yemin ediyorum adam? Peygamber ilan etmedi?in kald?..
            Basketbol din olsayd? peygamberi LeBron'du zaten.

Videolarla tatmin olan Jordan fanboyu da LeBron'a kafa tutanlar?n ne hallerde oldu?unu y?llarca izlememi? gibi.

Yine durup durup Jordan videolar? at?yor, de?i?ik [emoji3]
            Peygamberi Lebron da..
            Tanr?s? da Jordan i?te.
            ??yle a?al?m bunu. Basketbol bug?n lokal bir spor olmaktan ??k?p Kanada'dan ?in'e; Nijerya'dan Finlandiya'ya kadar bu kadar ?ok izlenip takip edilen ve yat?r?m yap?lan; futboldan sonra yery?z?nde en ?ok takip edilen 2. spora evrildiyse sebebi Jordan'd?r. Jordan o donan?m ve zihinsel b?y?kl?k ile bir amerikan futbolcusu olsa yahut beyzbol, bug?n basketbolun yerinde belki de o spor olacakt?. Bir spora bu kadar etki edebilmi?, adeta kaderini de?i?tirmi? ba?ka bir sporcu gelmedi hi?bir spor dal?nda..

Edit : Belki Muhammed Ali..

Yorum Yap

Yillardir tartisiyorsunuz da neyin mucadelesi abicim bu ?

Bu spor muhabbetlerinde kim daha iyi, kim daha buyuk benzeri tartismalarina hic anlam veremedim. Kimseye bir faydasi oldugunu da dusunmuyorum. Sadece isin zevkini kaciriyor.

Ayrica bu tartismalarda genellikle elma ile armut kiyaslanir.

Ornegin, Messi mi Ronaldo mu ? Neye gore ? Kriter nedir ? Saf yetenek mi yoksa bir oyuncunun fizik, mental ve yetenek gelisiminin ulasabilecegi en ust nokta mi ?

Ayni sekilde Federer mi Nadal mi ?

Veya Messi mi Maradona mi ? E adamlar ayni donemde mi oynadi ki kiyaslayabilelim ? Ikisi de pur yetenek ama hangisinin daha iyi oldugunu nasil olcelim ?

Jordan mi LeBron mu diyince de hem birbirinden tamamen farkli ozellikler tasiyan, hem de farkli donemlerde oynamis adamlardan bahsediyoruz. Tam elma ile armut durumu. Hatta bu elma ile kayisi resmen. Bir de istatistik uzerine konusuyorsunuz, ki ona hic anlam veremiyorum. NBA?in butun istatistiklerini paylasin o zaman ki bireysel istatistikleri de ona gore uyarlayip yorumlayalim hep beraber

Kit basketbol bilgimle ben de Jordan?in basketbol ikonu oldugunu dusunuyorum ama bu beni baglar. Ayni zamanda da LeBron?un oyunundan cok fazla zevk aliyorum. Fakat o yetenegin "tarihin en iyisi" olacak yetenek oldugunu dusunmuyorum. Oyledir diyene de saygi duyarim ama "en iyisi" dedigim adam icin benim "boyle bir adam bir daha gelmez" diyebilmem lazim. Bu da benim kriterim, hadi bakalim

Her neyse uzun oldu ama diyecegim su ki, bence zevk almaya bakin, uzmeyin birbirinizi

Yoksa yemisim Jordan?i LeBron?u, benim icin en buyuk Deron Williams anasini satayim. Ha LeBron yarin bir gun gelir bizde oynar, o olur

Hadi kalin saglicakla, en buyuk Muhammed Ali (otobiyografisini okumayanlara siddetle tavsiye ederim).

Yorum Yap

Aslı Atanur Mehmet Demir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                Yillardir tartisiyorsunuz da neyin mucadelesi abicim bu ?

Bu spor muhabbetlerinde kim daha iyi, kim daha buyuk benzeri tartismalarina hic anlam veremedim. Kimseye bir faydasi oldugunu da dusunmuyorum. Sadece isin zevkini kaciriyor.

Ayrica bu tartismalarda genellikle elma ile armut kiyaslanir.

Ornegin, Messi mi Ronaldo mu ? Neye gore ? Kriter nedir ? Saf yetenek mi yoksa bir oyuncunun fizik, mental ve yetenek gelisiminin ulasabilecegi en ust nokta mi ?

Ayni sekilde Federer mi Nadal mi ?

Veya Messi mi Maradona mi ? E adamlar ayni donemde mi oynadi ki kiyaslayabilelim ? Ikisi de pur yetenek ama hangisinin daha iyi oldugunu nasil olcelim ?

Jordan mi LeBron mu diyince de hem birbirinden tamamen farkli ozellikler tasiyan, hem de farkli donemlerde oynamis adamlardan bahsediyoruz. Tam elma ile armut durumu. Hatta bu elma ile kayisi resmen. Bir de istatistik uzerine konusuyorsunuz, ki ona hic anlam veremiyorum. NBA?in butun istatistiklerini paylasin o zaman ki bireysel istatistikleri de ona gore uyarlayip yorumlayalim hep beraber

Kit basketbol bilgimle ben de Jordan?in basketbol ikonu oldugunu dusunuyorum ama bu beni baglar. Ayni zamanda da LeBron?un oyunundan cok fazla zevk aliyorum. Fakat o yetenegin "tarihin en iyisi" olacak yetenek oldugunu dusunmuyorum. Oyledir diyene de saygi duyarim ama "en iyisi" dedigim adam icin benim "boyle bir adam bir daha gelmez" diyebilmem lazim. Bu da benim kriterim, hadi bakalim

Her neyse uzun oldu ama diyecegim su ki, bence zevk almaya bakin, uzmeyin birbirinizi

Yoksa yemisim Jordan?i LeBron?u, benim icin en buyuk Deron Williams anasini satayim. Ha LeBron yarin bir gun gelir bizde oynar, o olur

Hadi kalin saglicakla, en buyuk Muhammed Ali (otobiyografisini okumayanlara siddetle tavsiye ederim).
                Sevgili karde?im, ?ncelikle "bence" dedi?in i?in s?ylediklerin son derece de?erli ve hatta b?y?k ?l??de do?ru. Fakat yaz?nda belirtti?im iki koyu s?zden ilki asl?nda tam da k?yas yapma kritedir. ?kincisi de kendi s?yledi?inle ?eli?mene sebep olmu?.

?lki i?in benim takip etti?im spor dallar?nda iki isim var Jordan ve Muhammed Ali. ?kisi de kendi spor dallar?nda ?a? kapat?p-?a? a?m??; bir sporun kaderini de?i?tirmi? isimler.
                Bir sporcunun b?y?kl??? kazand??? ba?ar?lardan, ma?lardan, ald??? kupa veya ?nvanlardan ve nihayetinde kariyer istatistiklerinden daha ?ok (bunlarda ?nemlidir elbet) o sporda yaratt??? etkiden anla??l?r.
                Misal Kareem i?in oynad??? d?nemde kurallar de?i?mi?tir, keza Shaq i?in de. Curry'nin oyunu basketbol sahas?ndaki dizili?leri etkilemi?tir. Durant 2.10 k?s?r boyuna ra?men ?ut yetene?i ile bilinen t?m defans anlay??lar?n? ?aresiz b?rakm??t?r. LeBron Allah vergisi fiziksel ?st?nl??? ile ligi domine etmi?tir. Jordan ise kural de?i?tirtmek falan ge?iyorum bir sporun kaderini de?i?tirmi?tir. T?pk? Muhammed Ali gibi.
                Son c?mlende de ??yle bir tezat var. Ali kariyeri boyunca 5 kez kaybetti, misal Floyd Mayweather 50/50 yapt?. Bunu da 6 siklette en iyileri yenip bu 6 sikletin t?m kemerlerini toplayarak ba?ard?; ama bakt???n zaman gelmi? ge?mi? en iyi Ali'dir. Bence-sence-onca de?il, bu b?yledir. ??nk? istatistikler ve ba?ar?lar asl?nda bir yere kadar. Yaratt???n hikaye ve bu hikayenin o spora etkisidir nihayetinde seni en b?y?k yapan.
                O y?zdendir ki ilk al?nt?lad???m k?s?mdan hareketle bir?ok sporun GOAT'? vard?r ve bu b?y?k mucizeler olmazsa de?i?mez kolay kolay.

Sevgiler..

Yorum Yap

Kobe bryant>lebron james

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Yorum Yap

Aslı Hamza Caliskan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    Kobe bryant>lebron james

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
                    Iverson>kobe>LeBron (:

Tapatalk kullanarak iPhone arac?l???yla g?nderildi

Yorum Yap

8.30-12.30 aras?n? dinlersek asl?nda g?nlerdir s?ren tart??man?n ?z?n? belki kavram?? oluruz.
                      Orada ufak bir ayr?nt?ya da dikkat ?ekmek isterim : " Jordan'? saym?yorum bile" diyor.
                      S?z konusu liderlik ise Jordan'? ge?tim..
                      Kobe Bryant'a yakla?amaz.. Kobe emekli olmadan Lakers&Cavs finali olsayd? herkes g?recekti arada ki fark?..

Yorum Yap

S?z konusu liderlik ise Jordan'? ge?tim..
                        Kobe Bryant'a yakla?amaz.. Kobe emekli olmadan Lakers&Cavs finali olsayd? herkes g?recekti arada ki fark?..
                        Aynen zaten dikkat ettiysen onlar da Jordan'? saym?yoruz bile diyorlar. Hani o zaten kategori d???.

Yorum Yap

Bakal?m seri bu gece bitecek mi yoksa cavs uzatabilecek mi?
                          Gsw taraftar?yla kutlamak da isteyip kasmayabilir, ister istemez o psikoloji olur bu nedenle cavsi bu ma?ta galibiyete daha yak?n g?r?yorum.

Yorum Yap

Ne guzel tartisma donmus lan burada

Yorum Yap

Bug?n Cavs alacak bence de, 3-1 olur

Yorum Yap

Gene ilk ?eyrek bitmeden 34 say? oldu bile, lanet gelsin b?yle basketbola ya, herkes sall?yor sokuyor...

Tapatalk kullanarak iPhone arac?l???yla g?nderildi

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X