Beiktal oluumun hikayesi bir tr aresizlik ve yokluk hikayesidir. Be alt yalarndaym. Yldztepe Mahallesinde oturuyoruz. Evimizin tam karsnda geni bir arsa var. Mahallenin ocuklaryla beraber sabahtan akama kadar it gibi top koturuyoruz. Takm falan tutmuyorum henz ama krmzy ok sevdiimden Galatasaraya yakn gibiyim..
Kahvalt sonras kendimi arsaya attm her zamanki gnlerden bir gn. Bir ka arkada bekliyor zaten. Birlikte minyatr kale ma yapmaya balyoruz. Bir sre sonra yanmza geliyorlar srta srta. imdi isimlerini bile anmsamadm iki karde. Srtlarnda prl prl Galatasaray formalar. Babalar almanc, izne gelirken alm hediye diye. Nasl da gzeller. O gne kadar ne benim ne de dier ocuklarn formas olmamt hi. Geberiyoruz kskanlktan. Resmen geberiyoruz. Devam ediyoruz bir sre sonra maa ama kimsenin oyunla alakas kalmam. Herkesin akl formalarda. Brakyoruz ma. Ben fazla dayanamayp koarak eve gidiyorum. Babam ite. Annem evde. Soluk soluaym. Annee diyorum, anne nolur bana forma alalm. Glyor annem nce. Israrm grnce de barmaya balyor. Para nerde diyor, kardeinin gtne bez alamyoruz sen forma derdindesin. Sahi ya lan. Bizim paramz yok ki. Zaten ben bildim bileli hi olmad ki paramz. Neyse.. ekiliyorum bir keye burnumu eke eke alyorum. Annem kap aralndan bana bakyor. yice abartyorum alamay. Annem yan odaya geiyor. Takr tukur sesler. Hi dar kasm yok. Alamay da kestim. Mal mal oturuyorum. Annem sesleniyor. steksizce yanna gidiyorum. Bir ey uzatyor bana. Eski siyah tirtmn zerine beyaz atlet paralar dikip forma yapm. Arkasna da 7 rakam dikmi. Anne diyorum bu Beikta formas. Ben Galatasaray istiyorum. Olsun olum diyor bu daha gzel. Hem bak 7 numara bu Feyyazn formas. Forma bir eye benzemiyor aslnda. Alelacele ocuk avutmak iin yaplm uyduruk bir ey. Ama annem o kadar gzel glyor ki. O dakika karar veriyorum. Ben artk Beiktalym..
Velhasl neden Beikta sorusunu duyduumda sallama cevaplar verirdim bugne kadar. lk kez itiraf ediyorum. Beiktalym nk paramz yoktu. Beiktalym nk krmz tirtm yoktu. Beiktalym nk o gn annem bana ok gzel glyordu..