STANBULdaki Benfica mann 2. yarsndan beri ak ara en iyi Beikta izledik.

stelik rakip Trkiye Liginin en iyi alan savunmas yapan ikinci takm Konyaspordu. Bu matan nce Konyaspor ligde Musleral Galatasaray ve Kjaerli F.Bahe kadar az gol yemiti. Disiplinli kompakt gei oyununu o kadar iyi oynuyorlard.

TOPSUZ OYUNDA Y

Peki, bu kadar salam takm savunmas nasl alt edilir? Tam da ilk golde Beiktan yapt gibi! Rakip savunmada alan daraltyorsa, sen hcumda o alan geniletirsin. Bunu da tempolu seri pas yaparak ve o paslarda oyunun ynn deitirerek yaparsn. lk golde asistin asisti sa ak Quaresmadan, asist merkez ofansif orta saha Taliscadan, gol sol ak Babelden. Sol iten kurulan oyun saa izgiye kadar alp sol an golyle bitiyor!

Beikta zaten aylardr ok iyi paslayor, baz malarda yzde 80e yakn topa sahip olma oranlar yakalyordu.

Buna ramen malar bir farkla ya da zar zor kazanyordu. Dn gece ise bu sezon Shakhtar Donetskten beri ilk kez bir takm, Konyaya 3ten fazla gol atmay baard. stelik ilk 4 gol ilk 55 dakikada att! nk topsuz oyunda da top ayanda olduu zamanki kadar etkiliydi.

Man turnusol kd an, Ouzhann golnden nce santrfor Cenkin, n libero Atibann yanna kadar gelerek yapt preste kaplan toptu. Ouzhan soluyla ok zekice bir vuru yapt. Atibann yanna dndnden beri de Beiktata oyunu dikte eden adam Ouzhan. Top ayanda deilken de ok verimli oynuyor. Wengerin onu Beiktaa satarken neden 5 milyona geri alrm maddesi koydurtmaya altn aklarcasna oyununu gelitiriyor.

CENK-TRCK!

enol Gnele alp gelimeyen ok az oyuncu vardr. Cenk de Benim hocann gol kral yapt Fernandaodan, Buraktan eksiim yok aslnda dercesine gollerine devam ediyor. Cenk att ilk golde Demba gibi dnd, Ba gibi vurdu! Demba Ba da tribnden Bu sefer ben Cenkin yedei olarak dnyorum dercesine izledi.

Ali Ece
Kaynak:
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ali-ece/demba-ba-bile-yedek-olur-40351099