Sayfa 4/5 lklk 12345 SonSon

Konu: Avustralya Ak Tenis Turnuvas 2017

Hahahah. Adamsn ulan. Stan' i elediinde biraz hakaret etmitim sana kusura bakma kral telafi ettin bu ma

nnde saygyla eiliyorum.

Gelmi gemi en byk yine tarih yazd.
    Dierlerinin ancak yorumcu olabilecei yata tekniiyle zekasyla kalitesiyle savunmasyla yine en byk. RESPECT!..

Federer'e kariyerinin sonunda grand slam ampiyonluu yaattm iin son derece mutluyum. ampiyonluunda kendisinin pay en fazla yzde betir, kalan ksm tamamen bende.

2. setten itibaren baladm izlemeye, Nadal'a kar standart srekli basit hata yapt oyununu oynad ve seti kaybetti. nc setin ilk oyununda kendi servisini 40-0'dan zora sokunca olay anlayp kapattm, o seti ok iyi bir oyunla kazanm. Ulan acaba m deyip 4. seti izledim ve rezil oyununa geri dnp seti kaybedince artk emin olup yeniden kapattm ve ampiyonluu kazandrdm. Kendisi benim desteim olmadan bir hi. Bu durumdan haberi olsa bir Rolex saat falan ayarlar muhtemelen.

Majestelerine sayglar.

Byksn.

Her ikisi de efsane her ikisi de bir harikayd. Binlerce insann tribnde, milyonlarcasnn tvde bu ma izliyor olmas son kez bu iki tenis ikonunun bir finalde karlamasyd (karaborsada 102.000 TL tutarnda bilet satld).

Maa gelirsek ok kk farklar Federer'i galip getirdi. Set 3-1 iken 6-3 ma almak tecrbe ve biraz da kondisyon gerektirirdi, Federer bunu baard. Ama en nemli ma kazandran fark ise ace'lerdi 20-4.

Her iki ustaya da sayglar... Unutulmayacak bir ma izlettirdikleri iin ise teekkrler.

Son olarak adamlarn spor kltrne, rakibine saygsna da hayran olmamak elde deil. Son ana kadar byk bir stresle giden ve Nadal'n ok sinirlendii tavrlarndan belli olan gerilimli ma kaybetmesine ramen Rafa'nn ma sonu rportaj ise uydu;

"Roger inanlmaz bir ey yapt. Emeinin karln aldn iin ok mutluyum. Kiisel olarak ok iyi bir ay geti. lk kez kariyerimde tam 1 ay Avustralya'da geirdim. Buraya gelebilmek iin ok mcadele ettim, ok savatm. Bence Roger benden biraz daha fazla hak etti. Denemeye devam edeceim. Btn bir sezon tm kupalar kaldrmak iin denemeye devam edeceim."

Alnt Filiz Fidanoglu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Niye Nadal'i sevmiyorsunuz? Ben de sevmiyorum da nedeni ney bilmiyorum.

Nadal ok byk bir oyuncu. Bunda phe yok. Modern zamann en iyi savunma oyuncusu da olabilir. zellikle izgi gerisinden akl almaz savunmalar yapt kariyeri boyunca. Zaman ierisinde oyununu da ok gelitirdi. Her zaman toprak kortun en by olsa da uzun sre dier tip zeminlerde eksik kald. Ylmad, alt o zeminlerde de inanlmaz geliimler kaydetti; ama ite ofans gce dayal. tici gelen de bu akl almaz izgi savunmas ile birleen gce dayal hcumu. Federer ise Allah'n bir hediyesi. Zayf olan tek bir yn yok. nanlmaz bir oyun zekas, gelmi gemi en iyi service returner oluu, hcum eitlilii, st dzey savunma anlay, teknii ile belki de en "all around" tenisi tarihteki. Yani bir nevi Peps Barcelona's vs Jose Real'i durumu sz konusu..

Federer Wimbledon'da yine zafere kouyor an itibariyle setler 1-0; 2. sette ise servis krd ve 3-0

CILIC resmen ma brakt. 2-0

Alnt Arda elikmaden Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ama bu set baya iyi geiyor

GT-I9500 cihazmdan Tapatalk kullanlarak gnderildi

Alnt Burak Demir Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Alnt Arda elikmaden Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ama bu set baya iyi geiyor

Aynen, en azndan kendi servislerine tutunmaya balad..

Yok abi adam dank ok. Hi yakmad finale..

Servisi de krdrd...

fileye ok sama toplarn taktrd...