Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Biz kim,sen kimsin Onur ? Bir de ben kimleri kastetmi?im ?

Bak yukar?da tan?d???m ve bildiklerimi gayri ciddi ?sluptan ve yaz?dan tenzih ediyorum dedim,b?t?n yaz?y? sana yazm???m gibi cevap verme l?tfen.
    Yani senden Tolgay ve verimlilik ?zerine bir ele?tiri yapman istenmedi,ayr?ca benim kulland???m gayri ciddi ?slubun sana kar?? olmad???n? da biliyorsun.
    Sel?uk'uk ?zerine fazlas?yla konu?tum,senin yapt???n de?erlendirmeler seni,benim yapt?klar?m beni ba?lar.

Sel?uk ve Serdar konusunda fikrim sabit ve Olcay yerine Kerim oynasa kesin kazan?r?z gibi bir tabirim de olmad?,laf ?arp?tmay? bir kenara b?karsan biraz daha anla?abiliriz.
    Olcay'daki d?????n sorumlusu Olcay hadi eyvallah,Kerim'e ?ans verilmiyor,hadi ona da eyvallah.
    O?uzhan her ge?en g?n geriye gidiyor,Sosa'dan minumum verim al?yoruz,Tolga ge?en seneyi bile arat?yor,Demba Ba + ve - kadar z?t performans sergiliyor.
    Her ?ey de eyvallahla,kazanaca??m?z?n garantisi yokla ge?mez ki.

Ayr?ca bu tart??ma benle G?kay aras?ndayd?,siz verdi?iniz i?in genel bir cevap verdim.
    Tolgay - Sel?uk k?yas? d???nda sana cevap vermen gereken bir ele?tiri de bulunmad?m,yani do?aral olarak o konu d???nda verdi?in her cevap k?r? k?r?ne ele?tiren birine verdi?in cevapla ayn?,ben bunu kabul etmiyorum kusura bakma.

Benim kar?? oldu?um mant???n '' kadro kalitesi bu,ne yapal?m ? '' mant??? oldu?u ?ok a??k.
    Sen bunu yazmad???na ve yap?lacak ele?tirileri yapt???na g?re senin ?zerine al?nman gereksiz bir tart??ma ortam? do?uruyor.
    Ben yine s?yl?yorum,kadro kalitesi ?zerinden yap?lan ele?tiri mant???n? karartma alg?s?n?n sonuna kadar kar??s?nday?m.
    Ve sen bu alg?y? kullanm?yorsan,sa?l?kl? ele?tiri yap?p sa?l?kl? savunuyorsan,Sel?uk'un Tolgay'dan ya da Sabri'nin Serdar'dan iyi olmas?n?n bir ?nemi yok.
    Eldeki verilerle hocay? savunmak,sa?l?kl?k bir ele?tiri yapmak ve k?r? k?r?ne ele?tirmek ve savunmak aras?ndaki ?izgi ince de de?il ki.

Her neyse,bu sefer kendimi ifade etti?imi d???n?yorum.

Sa?l?cakla karde?im.

Ben zaten kendimle ilgili olan k?sm?n ?zerinde durdum. Kalan k?s?ma da genel olarak foruma yaz?lm?? bir cevap gibi cevap verdim. Forum oldu?undan hani ?zel muhabbet diye bir ?ey ?zel mesaj k?sm?nda yap?l?yor oldu?undan hani. Ama Bilic i ele?tirmemek konusunda al?nm?? olabilirim onda hakl?s?n gene de cevap vermek istedim yaz?n i?erisinde ad?m ge?ti?inden zan alt?nda kalmamak i?in. Beni senin tan?d???n? biliyorum ama a??k alana yaz?nca senin beni tan?d???n? insanlar bilemeyebilir o y?zden bir cevap hakk? da var o y?zden ?ok da garipseme o durumu. ?zel grubumuzda konu?muyoruz sonu?ta burada.

Kerim e ?ans verildi ?ok iyi de?erlendirdi diyemeyiz o oynad???nda da b?y?k ele?tiriler yap?ld?. Olcay daki d?????n sorumlusu da tek ba??na Olcay de?il. Orta sahan?n etkisiz olmas? Olcay ?n bizde yapt??? i?leri yapamamas?na sebebiyet veriyor. Olcay G?khan T?re tarz? oynayamayacak bir oyuncu hepimiz biliyoruz. Onunla yak?n oynarsan Sosa n?n yapt??? gibi seninle verka? yapar seni gol pozisyonuna falan sokar. Gol b?lgesine sokarsan gol atabilir. Bu tarz ?zellikleri var. ?u anda Olcay ?n etkili olabilece?i bir futbol ?eklimiz yok ne yaz?k ki. O?uzhan konusunda hakl?s?n ama ben onu sakl? tutuyorum ??nk? O?uzhan ile ilgili ?zel bir ?al??ma oldu?u fazlaca s?yleniyor bu durumu netle?mesi laz?m. Sosa n?n sakatl??? oldu?unu s?ylememe gerek yok san?r?m. Bel b?lgesinden oldu?u i?in ameliyat olmas? da gerekiyor b?y?k ihtimalle bunun etkisiyle ma?ta ?ok k?sa s?reli etkili olabiliyor. Demba Ba konusunda hocan?n bir ?eyler yapmas? laz?m ama evet ?ok yaln?z kal?yor buna kimse bir ?ey diyemez ama tek ba??na kalan bir Mehmet Batdal bile iki drippling at?p top kontrol edip ?ut falan ?ekebiliyorsa Demba Ba n?n da bunlar? yapabilece?ine inan?yorum ki sene ba?? Arsenal Feyenoord ma?lar?nda b?yle i?ler yap?yordu. ?u an yorgunluk durumu da yok. Orada bir hoca m?dahelesi ?art. Bilic in hatas? baz? oyunculara evet fazla g?venmesi ama Bilic bu hatay? yapmasa kesin ba?ar?l? olcaz diye de bir ?ey yok. ??nk? oyuncular?n hepsi genel olarak yetersiz. Bizim tespitimiz hep bu y?nde bu y?zden kadro kalitesini ele?tiriyoruz zaten. Bilic i ele?tirmiyor de?iliz ama ??z?m noktas?ndan bakarsak Bilic in hatas?n? ??zebilece?i ve d?zeltebilece?i bir alternatifi de pek yok. S?k?nt? da burada ba?l?yor zaten.

?izgi ince de?il diyorsun ama bizim kadro kalitesiz tespitimize de kar?? ??k?yorsun Tufan nas?l olacak bu i?. K?r? k?r?ne mi savunuyoruz biz b?yle diyince ?imdi ? Senelerdir Be?ikta? ?n sorununun bu oldu?u ?ok a??k de?il mi ? Kadronun bir taraf? d?zeltiliyor di?er taraf? eksik kal?yor. Biraz m?cadele etti?i ma?lar olunca da kadro yeterli gibi hareket ediliyor. Biliyorum sen T?rkiye de anadolu kul?plerini yenebilecek kadar da iyi bir kadromuz oldu?unu d???n?yorsun ama i?te biz buna da pek inanm?yoruz. Adamlar kar??nda 10 ki?i kapan?nca senin o rakibi a?acak kadro kaliten yok. ?utun yok, duran topun yok, adam eksilten oyuncu say?n ?ok az, iyi orta a?an oyuncu say?n ?ok az. Kapanan rakibi neyle a?acaks?n Tufan ? Presle a?amazs?n ki. Presle ancak senin ?st?ne gelen rakibi bozup a??klar yakalayabilirsin.

Ben seni anl?yorum karde?im senin bakt???n nokta iyi niyetli ve yap?c? bir nokta fark?nday?m ama gene de ben kabul etmiyorum kadromuzun ?ampiyon olabilecek kalitede oldu?unu. Hele de Fenerbah?e gibi fazlas?yla alternatifli ve kaliteli bir tak?m orada duruyorken. Gs tespitine belki daha ?l?ml? bakabilirim ama i?te Sneijder Muslera fakt?rleri ?ok ?ok ?nemli ne yaz?k ki orada da.

Bilic in yapabilece?i sistemsel bir de?i?iklik olabilir ancak bu noktadan sonra bence yapmas? da gerekiyor. B?yle beklemenin bir faydas? yok. Hi? bir ?ey yapmadan beklemesi en b?y?k hatas? bence Bilic in. Zaten denenmi?leri denemesi, olmayacaklarda ?srar etmesi onu zor duruma d???r?yor. Ba?ka ?eyler denesin onlar olmas?n en az?ndan da insanlar bizim gibi izliyor yorumlar? yapmas?n. Ben Bilic in ?mr?n?n iyice k?sald???n? g?rmekteyim ve bu beni ?z?yor. Yerine getirebilece?imiz iyi bir hoca oldu?una inanm?yorum ??nk?.
    Yorumlar?n? genel olarak deklara etmedi?ine inand???m i?in cevap verdim,inanmasam vermezdim
    Her ?eyden ?nce biz de Bilic'i ele?tiriyoruz diyerek,benim ele?tirilerimin s?radan yahut k?r? k?r?ne oldu?unu iddia etmi? gibi olmu?sun,yani biz de Bilic'i ele?tiriyoruz ama siz e??e?in bir yerine su ka??r?yorsunuz gibi.

Kald? ki ben yine s?yledim,?u an yine s?yl?yorum sa?l?kl? ele?tiri veya savunma yapanlar? tenzih ediyorum,daha da nas?l a??k yaz?l?r bilmiyorum.
    Beni ?srarla ayn? kategorizede de?erlendirip,seni biliyoruz tamam ama deyip ayn? arg?manlarla savunmaya devam ediyorsun.

Her ?eyden ?nce ben kadro kalitesiz tespitine kar?? ??kt???m bir arg?man g?ster,aha s?z tart??may? b?rak?cam.
    Fb ile bariz bir kadro kalitesi fark? var,bunu zaten kabul ediyorum Fb'yi tart??maya ise hi? dahil etmedim bile.
    Gs'la ise kadro kalitesi fark?m?z a?a?? yukar? ayn? ve iddia ediyorum Gs'daki vasat futbolcular nerdeyse yine bizimle ayn?.
    Belki biraz Muslera biraz da Sneijder farkediyordur elbette,bunun aksini de iddia etmedim.
    Gs'la aram?zda b?y?k bir kalite fark? yok,sabaha kadar da tart??sak fikrim sabit bu konuda.

Bu ligde ?ampiyon olmak i?in ah?m ?ah?m bir kadro kalitesinin gerekli oldu?una inanm?yorum,oras? ayr?.
    Kadromuzun ortalaman?n biraz ?st?nde bir kalitesi var,?yle ki Avrupa Ligini lider bitirdik,Arsenal ve Feyenoord gibi ?st d?zey ma?larda iyi i?ler yapt?lar.
    Tottenham ve Liverpool'u sahaya dar ettiler,1-2 ma?tan bahsetmiyorum 12-13 ma?l?k bir ser?venden bahsediyoruz,bu kadar le? olan bir kadro i?in de mucize i?ler olsa gerek bunlar ?

Olcay'daki d???? elbette salt Olcay'la de?il,ancak Kerim'i Olcay'?n bu formsuzlu?unda bile ?ans vermeye de?er g?rm?yorsak,ki sene ba??nda harika bir sezon ba?lang?c? yapm??t?,biraz sorgulamakta fayda var.Dahas? bak Bilic'i savunup sabah ak?am Olcay'a sallayan adamlar?n bu konuda Bilic'i ele?tirememesi de ?ok enteresan,bu da ayr? bir vahamet.?stelik Ba?ak?ehir ma??nda bariz bir hoca hatas? varken (Ma??n en iyisi Tolgay'?n ??kmas?) buraya gelip Atiba ve Veli gibi futbolcularla bu kadar denmesi kar??s?nda susacak de?ilim.

Gelelim Sosa'ya,e?er Sosa sakatsa oynamaz olur biter karde?im. Sakat futbolcuyu sakat sakat,verim alamayaca??n? bilerek oynatmas? vahim ki ne vahim ? O?uzhan ' ? oynats?n o zaman ? Kerim'i Tottenham ma??ndaki gibi o b?lgeye ?eksin ? Varl?k i?inde yokluk ?ekmek zorunda m?y?z ?

Ayr?ca ben sadece anadolu tak?mlar?n? yenecek g??te oldu?umuzu da iddia etmedim,derbiler psikolojik ma?lar rezil kadrolarla kazand???m?z nice derbiler sayar?m sana.
    Kad?k?y'deki rezil Fb'ye bile 1-0 ma?lup olup ma? sonunda,berabere kalsak puan fark? 4 kalacakt? demek illa ki ele?tirilecektir.
    Bir tak?m?n h?cum plan? tamamen bireysel yetenekten ge?memeli,yahu Almeida,Fernandes,O?uzhan,Holosko,Olcay 5 ' lisi bile ?ok daha yarat?c?yd?,h?cumda inan?lmaz seri ve do?ru paslar yap?yorduk,bu tak?m?n h?cum ivmesini bu kadar kaybetmeye hakk? yok,?stelik daha kaliteli isimlere sahipken !

Neyse yaz?m? bitirirken yineleyeyim,ben Bilic'in baz? futbolculardan tam verim al?rken baz? futbolculardan hi? verim alamamas?n? yad?rg?yorum.
    T?pk? baz? hatalar?ndan ?abuk ders al?rken,baz? konularda inad?n? devam ettirmesini yad?rgad???m gibi.
    At?yorum Serdar'? mesela keserek,h?rsland?rarak kazanabilirsin ancak bu durum her futbolcuda b?yle olacak de?il,ki?iden ki?iye de?i?iklik g?sterir.
    Yani baz? futbolculara yakla??m? do?ruyken baz?lar? yanl?? olabilir,bu verimsizli?in alt?nda bu da yat?yor olabilir.
    Bilic'ten daha iyisi gelece?ine inanm?yorum,o konuda hem fikiriz ancak baz? konularda kendisini geli?tirmeli.
    Ben ?ampiyonluktan umudumu kesinlikle kesmedim,hala hocaya inan?yorum inanmak istiyorum.
    Ancak baz? konularda kendini art?k geli?tirmeli.

Sa?l?cakla m?d?r

Yorum Yap

Luce ve fergusonu efsane yapan nedir? En pelte oyuncunun bile performans?n? yukar? ?ekmesidir. Bu kadroda performans? artan 2 adam oldu serdar ve t?re onun d???nda herkes d????te.

Yorum Yap

Oyuncu ?u mu olsun bu mu olsun fikri, o oyuncunun hem bireysel yeterlili?i, hem de tak?m i?indeki g?revi, tak?m arkada?lar?n?n tamamlay?c?l??? hesaba kat?lmadan yap?lamaz. Basit bir mant?kt?r bu.
        B?t?n-par?a ili?kisi.

-Oyuncu defansif anlamda nas?l, ofansif anlamda nas?l

-Basit d???n?p ?abuk mu oynar, yava? ya da kompleks d???n?p yava? m? oynar, pas atar

-Rakibi temasla m? bozar, tek hamlede mi top kapar yoksa ikinci toplara m? y?nelir,

-G?rev yerindeki rakip oyuncuyu kovalar m?, g?lge defans m? yapar, ?ylesine aya??n? m? uzat?r,

-Topsuz oyunda ko?aca?? yeri bilir mi,

-H?cumdayken do?ru yere ko?ar m?, kendisine ya da arkada?lar?na bo? alan yarat?r m?

-Top aya??ndayken sahay? tarar m?, ecnebilerin s?ylemiyle fark?ndal??? nas?l, g?r?r m? arkada?lar?n?,

-Top kontrol? nas?l, veri?i nas?l, verdikten sonraki ko?usu nas?l,

-Rakipten bask? yedi?inde ??z?m ?retir mi

-Birebirde adam eksiltebilir mi, patlay?c? ?zelli?i var m?
        Vs.

Bu ?zelliklerin hepsi bir futbolcuda toplanmaz. Bu i? tak?m oyunu oldu?u i?in farkl? ?zellikteki oyunculardan hem defansif hem ofansif bir yap? ortaya ??karamaya ?al???rs?n. Kurdu?un tak?m karmas?nda makinenin di?lerinin birbirine iyi oturmas?na ve hepsinin birden d?nmesine dikkat edersin.
        K?sacas? bu par?a-b?t?n ili?kisidir.

O?uzhan ilk geldi?inde tak?m?n b?t?n? yava?t?r ama o tak?mda krald?r, bug?n tak?m daha h?zl?d?r ve bu tak?mda yava?t?r. Joisti?in d??mesine ?abuk-seri basarak O?uzhan?? h?zland?ramazs?n.

Olcay forvettir, tek santraforla oynarken her dakikas? de?erlidir, ne yapaca??n? ne yapamayaca??n? bilirsin ama ?ok farkl? oyuncu tipindeki Kerim bize hayal ettirdi?i mini Hazard de?ildir. Sahaya ??kt???nda kendisi de ne yapaca??n? bilmedi?i i?in ne yapaca??n? nereden bileceksin.

Veli vasat bir sekiz numarad?r ve Tolgay??n kalite olarak uza??ndad?r ama bu stoperlerle olmazsa olmazd?r.

Kimse kusura bakmas?n. Biz futbolda 50 bilmem ka??nc? ?lkeyiz.

Futbolunu y?netenlerin m?tahit, t?ccar.

Onu yorumlayan yazarlar?n ?ayc?, manav.

Bizim bildiklerimiz de en az onlar kadar.

Ne bizim zanneti?imiz gibi teknik adam yedek kul?besine oturup elinde joistikle 11'e 11 birsiyle ma? yap?yor ne de biz bu oyunu biliyoruz. ??renmeye de ?al??m?yoruz.

Bili? T?rkiye de ?ok ?ey ??rendim, her g?n yeni bir ?ey ??reniyorum dese ne kendi inan?r ne de duyan inan?r. H?rvat adam T?rklerden futbol ??reniyormu? dense orada burada hadi can?m denir, elindekini y?z?ne f?rlat?r. Adam geldi?inde de tak?m?n ?zerindeydi ?imdi de ?zerinde. Ge?iniz Bili? ??reniyor, geli?tiriyor demeyi.

Futbolu bu adamlar nas?l oynuyor, nas?l yorumluyor ona bakal?m. Biz asla ilk 50?ye girmeyi haketmiyoruz ??nk?. Lay?k oldu?umuz yerdeyiz tam da.

Yorum Yap

Hadi en ?nemli meseleyi ??zd?k seneye tak?ma 4-5 tane kaliteli oyuncu transfer edildi diyelim peki Bili? kendi yapt??? hatalardan vazge?ecekmi oyuna m?dahele etmemekten vazge?ecekmi,gerekti?inde erken oyuncu de?i?ikli?i yapacakm?,risk alacakm?,derbilerde hucum edip rakipleri ezdirecekmi,olcay saplant?s? gibi ?n?m?zdeki senede baz? oyuncularda formsuz ve k?t?de olsalar bile ?srar edip yedek oyunculardan verim alabilecekmi k?saca kendini geli?tirebilecekmi beni d???nd?ren konu bu.

Hocayla devam edelim istiyorum ama tak?mdaki baz? oyuncularda oldu?u gibi hocada bi geli?iyo bi geli?miyo gibi sezon ba?l?yo her?ey ?ok g?zel tak?m iyi hoca iyi sezon sonuna do?ru hem tak?m hem hoca ?uvall?yo. Oyuncunun formsuz ve yorgun olma hakk? baz? ma?larda olabilir ama ligin finalini oynayaca??m?z d?nemde hem oyuncunun hemde hocan?n formsuz yada yorgun olma hakk? yok. Bili? bu kafayla devam edecekse bende ?enol G?ne? ten yanay?m.

Yorum Yap

Futbol basit bir oyundur zor olan basiti oymamakt?r.

Yorum Yap

ceh

maxi kaboul milo opare

tolgay mbia

tore sosa danny(zenitli)

ba

tolga

serdar franco ersan ismail

veli atiba

kerim oguzhan olcay

yabanc? forvet

cenk gonen
              cenk tosun
              necip
              at?n?
              En son düzenleyen Baris Oner; 09-04-2015, 04:26.

Yorum Yap

[MENTION=92]Tufan Tokadc?[/MENTION]

Ya ba?kan ben nerede senin ele?tirinin s?radan oldu?unu s?ylemi?im, benim senin ele?tirinle alakal? k???mseyici herhangi bir d???ncem de yok ifadem de yok. Ben ilk mesaj?nda da kendimce farkl? g?rd???m bana uymayan k?s?mlar? belirttim. Sana k?r? k?r?ne diye bir ?ey de s?ylemedim, ?yle gibi gibi gibi ... bir ?eyler de belirtmedim, kendi kendine beni yaftalay?c? yapm??s?n, aksine ben senin iyi niyetinden dem vurdum. Hala ayn? ?ekilde yok bana ?unu kast ettin bunu kast ettin hi? bir ?ey kast etmedim karde?im rica ediyorum b?yle ithamlarda bulunma. Konu ba?l?klar? belli onlar ?zerinden yorum yapt?m sadece kendi d???ncemi anlatmaya ?al??t?m senin bilin? alt? amellerin varm?? da bunlara temas ediyormu?um izlenimi yaratma l?tfen.

Arg?man?m?n kar??t? olarak somut bir sonu? g?stermedi?in i?in savunmaya devam ederim evet. Senin k?t? niyetli olmad???n? bildi?imi belirtmem de senin bak?? a??n?n da do?ru olabilece?iyle alakal?. Ben kesin do?ruyum diye bir ?ey belirtmiyorum yani. Ortada muallak bir ?ok durum var ??nk?. ?kimizin de hakl?l??? ?u donelerle anla??lamaz. Bunu belirttim senin iyi niyetini anlamam demek seni destekleyece?im anlam?na da gelmiyor. Ben sadece senin objektif ve dengeli bakan bir insan oldu?una vurgu yapt?m. Sen hakl? ??karsan da ?a??rmam benim de ihtimallerim dahilinde dedim. Ama biraz daha geni? ?er?eveden bakma yanl?s?y?m.

Senin kadro konusundaki yorumlar?na da destek ??kmama ra?men hala bana soruyorsun ben nerde kalitesiz demi?im diye. E karde?im Be?ikta? zaten elindeki kadronun bulundu?u yerde Fb den k?t?, gs den de bitirici noktalarda k?t? olan bir tak?m zaten do?al olarak 3. Oluyor. ?nsanlar da demiyor ki zaten Ba?ak?ehir in de alt?nda kalacak kadar kalitesiz bir kadromuz var. Herkes fb ve gs den k?t? kadromuz oldu?u tespitini yap?yor. E sen ne yap?yorsun ? Sen de buna kar?? ??k?yorsun gs ile ayn?y?z diyorsun sonra da diyorsun ???? Sneijder ve Muslera. E zaten o Sneijder Muslera Melo hatta Burak Gs nin bizden fazla puan almas?n?n sebebi i?e. Sende onlardan yok i?te daha neyi konu?uyoruz, yooook. Ma?a direkt etki eden adam?n yok. E o zaman nedir ? Sen gs den kalitesizsin karde?im bunun lam? cimi yok. Sen ma?lar? iyi oynasan da bitirici i?leri yapam?yorsun, bu oyuncularla kapanan tak?mlara kar?? da yapamazs?n bu kadar basit. Ama anadolu tak?mlar?na da yenilmezsin i?te ve 3. Olursun yani bu normal bir ?ey.

Arsenal Tottenham Feyenoord ma?lar?ndaki performans?n neyle ilgili oldu?u daha ?nce defalarca konu?uldu, kadronun alternatifsizli?i y?z?nden yar?? i?erisinde sonlar? getiremedi?imiz de daha ?nce konu?uldu. Kadro kalitesiz derken ilk 11 seviyesinde adam eksikli?inden de bahsediliyor yani. 12-13 ma?l?k bir seri yapabilecek kadar geni?likte bir tecr?be ve yetenek havuzun var senin i?te. Demba Ba y? nerdeyse mahalle ma??nda bile oynatmak zorunda kald?n ayda 5-6 ma? yapt???n d?nemlerde. ?yle olunca oyuncular bu hale geliyor i?te.

Kerim Olcay Tolgay tespitlerini ben kendim de bu ba?l?kta daha ?nce yapt???m ve ele?tiri getirdi?im i?in kar?? ??km?yorum hakl?s?n ben de bir ?eyler denemesi yanl?s?y?m. Ama Sosa konusunda kat?lm?yorum. Evet sakat futbolcuyu oynatmak son derece vahim bir durum ama as?l vahim olan senin sakat olan o futbolcu yerini doldurabilecek bir tane dahi adam?n olmamas?. Ne O?uzhan ne Tolgay ikisi de Sosa n?n yapmas? gereken oyun tutma, oyunu organize etme, oyunu sakinle?tirme, duran top kullanma gibi i?leri yapabilecek oyuncular de?il. Sosa n?n oyun i?erisinde 5-10 dakika k?p?rdanmas? ile bile gol pozisyonu ?retebiliyorsun b?yle bir oyuncuyu ameliyata al?p sezonu kapatmak Bilic in i?ine gelmiyor ??nk? alternatiflerinin Sosa n?n oyun yap?s?yla alakas? yok. Varl?k dedi?in kim merak ediyorum toptan m?temadiyen oyun i?erisinde ka?an O?uzhan m? ? Hen?z markaj ve pres alt?nda nas?l oynayaca??n? bilmedi?imiz Tolgay m? ? Bu mu varl?k Tufan. Ben kat?lm?yorum.

Daha ?nce muhabbetimiz ge?ti. Bu tak?m anadoludaki di?er tak?mlardan da m? k?t? s?ylemlerin oldu bildi?im i?in konu?uyorum. Derbiler psikolojik ma?lar oldu?u i?in zaten kald?ram?yoruz. Son fenerbah?e derbisinin ikinci yar? tamamen hakimi olmam?za ra?men ma?? kaybettik. Bitirici i?ler yapam?yoruz bu kadar basit. Sen 3 tane net pozisyon bulup atam?yorsan ma?? kazanma ?ans?n nas?l olacak ? Sneijder uzaktan 2 tane at?yor ma?? bitiriyor keza, gs hi? bir top oynamamas?na ra?men. Schuster le fenerbah?e ma?? ya?ad?k hat?rlarsan herkes fark geliyor derken ma?? kaybettik b?y?k bir kaosa girdik. Be?ikta? ?n genel bir kompleksi de var son senelerde bu konuda. Bask? ve stres kontrol?, y?netimi ?ok kolay bir ?ey de?il. Stadyumsuzlu?un bundaki etkisi de b?y?k. Sen o rezil kadrolar?nla kazand???n bir ?ok ma?? zaten taraftar etkisiyle kazand?n onu da es ge?memeni beklerdim. Ayr?ca son ma?ta da h?cum ivmemiz o kadar k?t? de?ildi Fenerbah?e ye kar?? o konuda da haks?zl?k etti?ini d???n?yorum. Kad?k?yde oynad???m?z bir ma?ta 3 tane net pozisyon bulmak k?t? bir h?cum ivmesine sahip olmak demek de?ildir. Daha iyisi olabilirdi evet ama olmad? diye bu da k?t? denemez.

?Neyse yaz?m? bitirirken yineleyeyim,ben Bilic'in baz? futbolculardan tam verim al?rken baz? futbolculardan hi? verim alamamas?n? yad?rg?yorum.
                T?pk? baz? hatalar?ndan ?abuk ders al?rken,baz? konularda inad?n? devam ettirmesini yad?rgad???m gibi.
                At?yorum Serdar'? mesela keserek,h?rsland?rarak kazanabilirsin ancak bu durum her futbolcuda b?yle olacak de?il,ki?iden ki?iye de?i?iklik g?sterir.
                Yani baz? futbolculara yakla??m? do?ruyken baz?lar? yanl?? olabilir,bu verimsizli?in alt?nda bu da yat?yor olabilir.
                Bilic'ten daha iyisi gelece?ine inanm?yorum,o konuda hem fikiriz ancak baz? konularda kendisini geli?tirmeli.
                Ben ?ampiyonluktan umudumu kesinlikle kesmedim,hala hocaya inan?yorum inanmak istiyorum.
                Ancak baz? konularda kendini art?k geli?tirmeli.?

Yaz?n?n bu k?sm?na imza at?yorum karde?im. Zaten ?nceki yaz?mda da bahsettim biraz asl?nda Bilic in baz? zaaflar?ndan, benim de beklentilerim var. Ama as?l beklentim y?netimle olan durumundan. Bu tak?ma gerekli transferleri yapmas? gerekiyor e?er kalacaksa. Yeni stadyuma ??kaca??m?z bir sene hele de tak?mda 3. Senesine giriyorken kadronun en az?ndan y?zde 80 inden kimsenin ??phesi olmamas? laz?m. Bakal?m hay?rl?s?.

Yorum Yap

edit (ayn?s? bir daha atm??)

Yorum Yap

Aslı Ozgur Gultekin tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    ?u anki problemimiz ne oyuncu kalitesi ne de dizili?.
                    ?u an tak?m sahaya b?rak?n 11 ki?iyi 12 ki?i ??ksa bile bundan fazla oynayamaz.

??in ?z? ?u an tak?m kontak kapatm?? vaziyette.
                    Mental olarak yerlerde s?r?n?yoruz ve toparlanabilece?imizi zannetmiyorum.
                    2 hafta dinlenen tak?m en az?ndan m?cadele edebilirdi onu da beceremedik.
                    Yine oyuncu kalitemizden kaynaklan?yor i?te buda.Hocan?n da su?u vard?r mental du?u?te ama sezon i?inde kendi kapasitelerini zorlayan oyuncular oldu,?imdi normal olarak ters tepiyor i?te,maalesef kald?ram?yorlar bu kadar ma? oynamay?.Art?k g?n?m?zde kalite 1-2 ma? patlamaktan de?il performans? sezon geneline yaymaktan,y?lda 40-50 ma? istikrarl? ma? yapmaktan ge?iyor.

Yorum Yap

?yi bir taktisyen de?il olmayacakta. ?kinci bir plan? olmad??? s?rece b?yle zorlamayla ma? kazan?r?z kapanan tak?mlara kar??.

??in garibi Avrupa tatl? Lig ekmek diyen birinin lig i?in g?re g?re bu taktik d?zen de ?srar etmesi de garip olmuyor hoca i?te bu taktikle olmuyor 4-2-3-1 uymuyor..

Yorum Yap

Socrates Dergi'de ?brahim Alt?nsay'?n 'BIELSAMPAOLISMO' yaz?s?n?n son paragraf?;

"Yazmayacakt?m ama yazay?m: B?y?k bir kul?b?m?z ?? sezon ?nce 'yeniden yap?lanma' s?recinde Jorge Sampaoli ile g?r??t?. Hoca da istekliydi ama y?neticilerin dar g?r??l?l??? ve ki?isel kompleksleri y?z?nden s?re? i?di? edilince ?lke futbolu Sampaoli'yi g?remedi. Bir ba?ka b?y?k kul?b?m?z yana yak?la hoca ararken Marsilya'yla hen?z anla?mam?? olan Bielsa'ya teklif g?t?rd?. Olumlu yakla?an Hoca hemen videolar izleyip ara?t?rmalara koyuldu. Ne ki y?netim tam o s?rada ba?ka bir hocayla anla??verdi ve Bielsa'ya te?ekk?r? bile ?ok g?rd?. Bunlar? diyeyim ve memleket futbolu hakk?nda ba?ka bir ?ey demeyeyim."

Yorum Yap

Aslı Nedim Efe Ozikiz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                          Socrates Dergi'de ?brahim Alt?nsay'?n 'BIELSAMPAOLISMO' yaz?s?n?n son paragraf?;

"Yazmayacakt?m ama yazay?m: B?y?k bir kul?b?m?z ?? sezon ?nce 'yeniden yap?lanma' s?recinde Jorge Sampaoli ile g?r??t?. Hoca da istekliydi ama y?neticilerin dar g?r??l?l??? ve ki?isel kompleksleri y?z?nden s?re? i?di? edilince ?lke futbolu Sampaoli'yi g?remedi. Bir ba?ka b?y?k kul?b?m?z yana yak?la hoca ararken Marsilya'yla hen?z anla?mam?? olan Bielsa'ya teklif g?t?rd?. Olumlu yakla?an Hoca hemen videolar izleyip ara?t?rmalara koyuldu. Ne ki y?netim tam o s?rada ba?ka bir hocayla anla??verdi ve Bielsa'ya te?ekk?r? bile ?ok g?rd?. Bunlar? diyeyim ve memleket futbolu hakk?nda ba?ka bir ?ey demeyeyim."
                          Bu ne dergisi b?yle abi. Yeni mi ??kt? ? ?brahim Alt?nsay yazm?? ka??rm???m ?z?ld?m. Ulan yeminle ?u ?brahim Alt?nsay ?n gidi?i ve bu sene de ?nder ?zen in gidi?i beni b?y?k umutsuzlu?a iten ?eylerdi. D?nyaca ?nl? bir futbolcuyu elimizden ka??rmaktan daha da beter bir hissiyat benim i?in. ?kisinin birden oldu?u bir kul?p hayal ediyorum, sadece hayal i?te..

Yorum Yap

Aslı Onur Essizoglu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            Aslı Nedim Efe Ozikiz tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Bu ne dergisi b?yle abi. Yeni mi ??kt? ? ?brahim Alt?nsay yazm?? ka??rm???m ?z?ld?m. Ulan yeminle ?u ?brahim Alt?nsay ?n gidi?i ve bu sene de ?nder ?zen in gidi?i beni b?y?k umutsuzlu?a iten ?eylerdi. D?nyaca ?nl? bir futbolcuyu elimizden ka??rmaktan daha da beter bir hissiyat benim i?in. ?kisinin birden oldu?u bir kul?p hayal ediyorum, sadece hayal i?te..
                            Ikisi de cok buyuk kayip. Madem kucuk butcelerle yeni yapilanmaya gidiyoruz bu iki adama cok ihtiyacimiz vardi. Yoksa bugun oldugu gibi kucuk butcelerle kucuk yerlerde kalirsin. Turkiyede bu tur adamlara sabredilmedigi veya cekilemedigi icin bu tur yapilanmalar bosa gidiyor. Para lazim para. Bugune kadar bir umut vardi icimde belki bu sefer olur ulan diyordum ama boyle olmayacak malesef. Sezon sonunu bekleyelim yine de ama yine 3.olursak bazi seylerin degismesi gerekecek. Ya parali ve guclu bir sisteme gecilecek, ya da Altinsay, Onder Ozen gibi adamlara yonelinecek. Gerci boyle adamlari bu saatten sonra ne biz bulabiliriz ne de onlar bizi kabul ederler

Yorum Yap

Aslı Atanur Mehmet Demir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Ikisi de cok buyuk kayip. Madem kucuk butcelerle yeni yapilanmaya gidiyoruz bu iki adama cok ihtiyacimiz vardi. Yoksa bugun oldugu gibi kucuk butcelerle kucuk yerlerde kalirsin. Turkiyede bu tur adamlara sabredilmedigi veya cekilemedigi icin bu tur yapilanmalar bosa gidiyor. Para lazim para. Bugune kadar bir umut vardi icimde belki bu sefer olur ulan diyordum ama boyle olmayacak malesef. Sezon sonunu bekleyelim yine de ama yine 3.olursak bazi seylerin degismesi gerekecek. Ya parali ve guclu bir sisteme gecilecek, ya da Altinsay, Onder Ozen gibi adamlara yonelinecek. Gerci boyle adamlari bu saatten sonra ne biz bulabiliriz ne de onlar bizi kabul ederler
                              Aynen karde?im. ?zellikle ?nder ?zen in g?nderilmesi sonras? bir daha b?yle bir projenin samimiyetine inanmak ?ok zor.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X