Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Slaven T?re u?runa Ernesto'yu solda ve ortada oynatt?. O ne yapt?; sa?dan sol aya??yla iki pas verdi.

Demba ka??rd?
    Cenk att?...

Ernesto ve onun Arjantin inad?, hastas?y?m.

Sevgiler, sayg?lar...

Yorum Yap

Aslı Amac Ozgun Idris Okay tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      B?y?k Be?ikta? d???ncesi ?ok farkl? bir ?ey bunu bir kez daha g?rd?m.
      Son 21 sezonda diye ba?layan c?mleler art?k kabak tad? vermedi mi?
      Haydi bende ba?layay?m...
      Son 21 sezonda 3 ?ampiyonluk ald?k diye istemeyecek miyiz bu sene bu kadar yakla?m??ken ?AMP?YONLUK?
      Son 21 sezonda 3 ?ampiyonluk ald?k ama ya ka??r?lanlar, ?al?nanlar oh yeaaa biz m?tevaziyiz, unutkan?z ya olsun bu sene de kendi elimizle verelim.
      Son 21 sezonda 3 ?ampiyonluk ald?k diye gelecek 21 sezonda 21 ?ampiyonluk istemeyelim mi?
      ?ok mu doymu?sun Be?ikta?l? karde?im ?ampiyonluklara, ba?ar?lara...
      Sen isteme ama ben istiyorum.
      Bu sene, her sene ge?ti?imiz 21 sezonun ac?s?n? ?atlatarak, patlatarak 21 ?AMP?YONLUK istiyorum.
      Ben B?y?k Be?ikta?' ?n her sene yar??ta var olmas?n?, kupalar kazanmas?n? istiyorum. ?arp??mas?n? istiyorum ??nk? biz ?arp???rsak ?ARPI?TIRIRIZ.
      Biraz kendimize g?ven, ele?tiriye a??k, y?netimi ve futbolcular? ittirirsek, birle?irsek, ba?ar? istersek neden olmas?n.
      Rahmetli SEBA zaman?nda yapmad?k m?? Biz ya?ad?k karde?lerim o zamanlar?. Bakmay?n siz 3 sene ?st ?ste ?ampiyon oldu?umuz y?llara, ?al?nanlar, hakem facialar? olmasa, DOYDU bunlar DOYDU ?ampiyonluklara diye camia tarumar edilmese bu sar???nlar?n esamesi okunmazd?. Sonraki y?llar, Fatih Terim ve siyasiler neler yapt?lar bu B?y?k Be?ikta?' a biz o zamandan g?remedik, g?rd?k de lider yoktu bir ?ey yapamad?k. Son 21 sezon k?t? performans g?sterdiysek bu bizim eksikli?imiz, aman can?m olmasak da olur, o bahane bu bahane benim stad?m ?ahane...
      Ben ayn? fikirde de?ilim, ben istiyorum bu sene ?ampiyonluk ?ok ama ?ok ?nemli.
      Neden ?nemli;
      Camia tekrar birle?ir,
      Stad?m?z yeni sezona daha ?abuk yeti?ir,
      ?ampiyonlar Ligi
      Gelir
      Daha iyi oyuncular almaya zorlan?r y?netim,
      Taraftar ger?ek g?c?n? tekrar hat?rlar...
      Gelecek 21 sezon 21 ?ampiyonluk isterim ben arkada?...
      Abi 21 sezonda 21 ?ampiyonluk istemek b?y?k tak?m olmay? gerektirir. Biz mentalite olarak basit bir Anadolu kul?b? seviyesindeyiz ki en ufak ba?ar?ya a?, her t?rl? kupay? kazanmay? ya da kazand?rmay? mucizevi bir olay gibi g?r?yoruz.

Yorum Yap

Aslı Mustafa Caner Akbay tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Ben ele?tirilere verilen cevaplar? do?ru bulmuyorum b?y?k ?l??de.

?nsanlar oyuna m?dahaleden bahsediyor, derbilerde motivasyondan bahsediyor mesela.

GS'nin hi? k?rm?z? kart g?rmemesi ya da FB'nin ?ok say?da penalt? sayesinde yar??a tutunmas? ile Bilic'in oyuna m?dahalesi ile aras?nda bir ba?lant? kuram?yorum ben.

Fenerbah?e veya Brugge ma??ndaki hatalar?n?n sebebi Ba?ak?ehir ma??nda verilmeyen penalt? veya yukar?da sayd???m ?eyler mi mesela?

Ele?tirenlerin hepsi mevcut ko?ullar?n fark?nda zaten.
        Bahsetti?in tarz savunmalar? yapanlardan biri benim.
        Ben olaya "rekabet" olarak bak?yorum. Ki Lig de Avrupa Ligi de bir rekabettir.
        Ve evet, Ba?ak?ehir'de verilmeyen penalt? 3 hafta sonraki GS ma??n? etkiler.
        O ma? ??kma takti?ini etkiler. O ma?ta oyuncunun oyununu etkiler.
        Ba?ak?ehir ma??nda penalt?y? g?r?p ?almayan hakemi GS ma??nda d?d?k ?alarken g?receksin ??nk?. Derbilerin hakemleri uzaydan gelmiyor.
        Ba?ak?ehir ma??nda do?ranan da senin oyuncun; derbiyi oynayacak da senin oyuncun. C?neyt ?ak?r ayn? C?neyt ?ak?r mesela. Be?ikta?'l? oyuncu derbiye ??karken nas?l "en ufak bir hareketimde beni atacak" diye d???n?yorsa GS li de fazladan tolerans g?rece?inin fark?nda.
        Misal; G?khan T?re'nin "bug?n ne kadar kasarsak kasal?m, biri bir yerde dur diyecek, ya eksilece?iz, ya tekme tokat durdurulaca??z" diye d???nmedi?ini mi san?yorsun derbiye ??karken?
        10 tane k?rm?z? g?rm?? tak?m puan itibar? ile en b?y?k rakibinin daha k?rm?z? g?rmemesini; hakemlere b?rakt??? bir tek puan?n?n bile olmad???n? g?rd??? halde ma?a "her?ey s?per" diye haz?rland???n? m? d???n?yorsun mesela?

Ve direk derbi hakemleri ile ilgili ele?tiriler de var. Yani iki hafta ?nce senin oyuncun i?inden say?labilecek bir durumda "fuck off" dedi diye at?l?yor ve 2 ma? ceza al?yorken 2 ma? sonra derbide ortal?kta bir dallama o laf? hakemin ?zerinden sana ba??r?yorsa ve sen hala "hocan?n etkileri" ne odaklanm??san fazla objektifsin diyebilirim senin i?in.

Burada "hata" olarak tespit edilmi? bir ?ok ?ey de sizin kendi ger?ekleriniz. Futbolda b?yle bir durum yok.
        Liverpool ma??n? salt Bili? kazanmad?ysa; o tur ge?ildi diye "Bili?'in do?rular? sayesinde" ?zerine bir konu?ma ne kadar havada kal?rsa Brugge e elenince de "Bili?'in hatalar? sayesinde" bir konu?ma o kadar havada kal?r.
        D?nden ?rnek verirsek. Bana g?re Sosa'y? oyunda tutmak bir Bili? do?rusu. Bir s?r? arkada?a g?re de hata etti. Nedir bunun aras??

Ben geni? pencereden bakmay? tercih ediyorum.
        Be?ikta? "pek al???k olmad???" bir ?ekilde Avrupa'da ?eyrek final oynad? m??
        Oynad?.
        O zaman ba?ar?l?d?r. Daha ba?ar?l? da olabilirdi ama bir k?yas yapt???n?zda hi? bir kriteriniz size "ba?ar?s?z" sonucunu vermez.
        Be?ikta? pek al???k olmad??? bir ?ekilde uzun zaman sonra ligde son 6 haftaya lider ve yar???n direk i?inde girdi mi?
        Girdi. Ve bunu di?erlerinden ?ok daha fazla olumsuzlu?a ra?men mi ba?ard?? Evet. Var m? bu duruma itiraz edecek?
        O zaman ba?ar?l?d?r.

Savunanlar?n hi? biri de "kusursuz, d?nyan?n en iyisi" demiyor ki adam i?in.

Yorum Yap

Aslı Okan Arcan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Aslı Mustafa Caner Akbay tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Ben ele?tirilere verilen cevaplar? do?ru bulmuyorum b?y?k ?l??de.

?nsanlar oyuna m?dahaleden bahsediyor, derbilerde motivasyondan bahsediyor mesela.

GS'nin hi? k?rm?z? kart g?rmemesi ya da FB'nin ?ok say?da penalt? sayesinde yar??a tutunmas? ile Bilic'in oyuna m?dahalesi ile aras?nda bir ba?lant? kuram?yorum ben.

Fenerbah?e veya Brugge ma??ndaki hatalar?n?n sebebi Ba?ak?ehir ma??nda verilmeyen penalt? veya yukar?da sayd???m ?eyler mi mesela?

Ele?tirenlerin hepsi mevcut ko?ullar?n fark?nda zaten.
          Bahsetti?in tarz savunmalar? yapanlardan biri benim.
          Ben olaya "rekabet" olarak bak?yorum. Ki Lig de Avrupa Ligi de bir rekabettir.
          Ve evet, Ba?ak?ehir'de verilmeyen penalt? 3 hafta sonraki GS ma??n? etkiler.
          O ma? ??kma takti?ini etkiler. O ma?ta oyuncunun oyununu etkiler.
          Ba?ak?ehir ma??nda penalt?y? g?r?p ?almayan hakemi GS ma??nda d?d?k ?alarken g?receksin ??nk?. Derbilerin hakemleri uzaydan gelmiyor.
          Ba?ak?ehir ma??nda do?ranan da senin oyuncun; derbiyi oynayacak da senin oyuncun. C?neyt ?ak?r ayn? C?neyt ?ak?r mesela. Be?ikta?'l? oyuncu derbiye ??karken nas?l "en ufak bir hareketimde beni atacak" diye d???n?yorsa GS li de fazladan tolerans g?rece?inin fark?nda.
          Misal; G?khan T?re'nin "bug?n ne kadar kasarsak kasal?m, biri bir yerde dur diyecek, ya eksilece?iz, ya tekme tokat durdurulaca??z" diye d???nmedi?ini mi san?yorsun derbiye ??karken?
          10 tane k?rm?z? g?rm?? tak?m puan itibar? ile en b?y?k rakibinin daha k?rm?z? g?rmemesini; hakemlere b?rakt??? bir tek puan?n?n bile olmad???n? g?rd??? halde ma?a "her?ey s?per" diye haz?rland???n? m? d???n?yorsun mesela?

Ve direk derbi hakemleri ile ilgili ele?tiriler de var. Yani iki hafta ?nce senin oyuncun i?inden say?labilecek bir durumda "fuck off" dedi diye at?l?yor ve 2 ma? ceza al?yorken 2 ma? sonra derbide ortal?kta bir dallama o laf? hakemin ?zerinden sana ba??r?yorsa ve sen hala "hocan?n etkileri" ne odaklanm??san fazla objektifsin diyebilirim senin i?in.

Burada "hata" olarak tespit edilmi? bir ?ok ?ey de sizin kendi ger?ekleriniz. Futbolda b?yle bir durum yok.
          Liverpool ma??n? salt Bili? kazanmad?ysa; o tur ge?ildi diye "Bili?'in do?rular? sayesinde" ?zerine bir konu?ma ne kadar havada kal?rsa Brugge e elenince de "Bili?'in hatalar? sayesinde" bir konu?ma o kadar havada kal?r.
          D?nden ?rnek verirsek. Bana g?re Sosa'y? oyunda tutmak bir Bili? do?rusu. Bir s?r? arkada?a g?re de hata etti. Nedir bunun aras??

Ben geni? pencereden bakmay? tercih ediyorum.
          Be?ikta? "pek al???k olmad???" bir ?ekilde Avrupa'da ?eyrek final oynad? m??
          Oynad?.
          O zaman ba?ar?l?d?r. Daha ba?ar?l? da olabilirdi ama bir k?yas yapt???n?zda hi? bir kriteriniz size "ba?ar?s?z" sonucunu vermez.
          Be?ikta? pek al???k olmad??? bir ?ekilde uzun zaman sonra ligde son 6 haftaya lider ve yar???n direk i?inde girdi mi?
          Girdi. Ve bunu di?erlerinden ?ok daha fazla olumsuzlu?a ra?men mi ba?ard?? Evet. Var m? bu duruma itiraz edecek?
          O zaman ba?ar?l?d?r.

Savunanlar?n hi? biri de "kusursuz, d?nyan?n en iyisi" demiyor ki adam i?in.
          ele?tirenlerde d?nyan?n en k?t?s? demiyor zaten.

Yorum Yap

G?khan ben Bili?'e bela okundu?unu; futbolun f sinden anlamad???n? ve cahil oldu?unu; Be?ikta?'? sabote etti?ini; ?ngiltere'ye ka?mak i?in Be?ikta?'ta abuk subuk i?ler yapt???n? filan ba?ka forumda okudum san?r?m.
            O c?mlemde anlatmak istedi?im "Bili?'i en a??r savunanlar bile baz? kusurlar? oldu?unu kabul ediyor" demekti...
            Kat?lmasam da "hamle becerisi yok" "tak?m? b?y?k ma? psikolojisine sokam?yor" gibi ele?tirilerden okuyucu olarak hi? ?ikayet?i de?ilim; payla?an arkada?lar?n de?erli g?r??leridir. Ben de bu g?r??lere kar?? iyi buldu?um yanlar?n? yaz?yorum. Ama ?yle bir ortam oluyor ki - bu hem Bili?'i savunan, hem ele?tirenler i?in ge?erli- adam? savunan iki c?mle yaz?yorsun; hakaret yiyorsun. Ayn? ?ekilde; ele?tiren iki c?mle yaz?yorsun; hain oluyorsun gibi...

Yorum Yap

Hocay? ele?tirenlerin kendilerine g?re d???nceleri olabilir, kendilerine uygun olmayan g?r??leri tercihleri olur, onlar? masaya yat?r?r ele?tirir amenna.
              Ama sen bu halde(Tak?m?n bu seneki Avrupa ba?ar?s?,son y?llara g?re ligdeki puan durumu,her ma??n deplasman olmas?, finansal durum, taraftar?n trib?nlerden uzak kalmas?, transfer k?s?tl?l???m?z, futbolcu sakatl?klar? vs.) Be?ikta?'?n hocas?n? g?nderiyorsan ?apkay? kendi ?n?ne koyup birazda kendini sorgulaman gerekir.
              Hepimiz eminiz ki ligin ilk yar?s?nda Bilic'in ?n?ne sihirli lamba konup dilek dilemesi istendi?inde; Necip'e sa? bek ?zelli?i katmak istiyorum dememi?tir.

Yorum Yap

Ele?tirme?i bilmeyenleri, ele?tirme?i bilme?enleri ele?tirme?i bilme?enler ele?tiriyor...

Be?ikta?'?m ?ile ile g?zel : ))
                G?nder gelsin Sebastian...

Sevgiler, sayg?lar...

Yorum Yap

Aslı Okan Arcan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  G?khan ben Bili?'e bela okundu?unu; futbolun f sinden anlamad???n? ve cahil oldu?unu; Be?ikta?'? sabote etti?ini; ?ngiltere'ye ka?mak i?in Be?ikta?'ta abuk subuk i?ler yapt???n? filan ba?ka forumda okudum san?r?m.
                  O c?mlemde anlatmak istedi?im "Bili?'i en a??r savunanlar bile baz? kusurlar? oldu?unu kabul ediyor" demekti...
                  Kat?lmasam da "hamle becerisi yok" "tak?m? b?y?k ma? psikolojisine sokam?yor" gibi ele?tirilerden okuyucu olarak hi? ?ikayet?i de?ilim; payla?an arkada?lar?n de?erli g?r??leridir. Ben de bu g?r??lere kar?? iyi buldu?um yanlar?n? yaz?yorum. Ama ?yle bir ortam oluyor ki - bu hem Bili?'i savunan, hem ele?tirenler i?in ge?erli- adam? savunan iki c?mle yaz?yorsun; hakaret yiyorsun. Ayn? ?ekilde; ele?tiren iki c?mle yaz?yorsun; hain oluyorsun gibi...
                  evet o konuda hakl?s?n hakaret etmek tabikide olmaz.ama ele?tiride ?ok sert kar??lan?yor maalesef.ben ele?tiren oldu?um i?in bunu bizati ya?ad?m hemen ??k?yorlar ba??na.saha i?i g?rd?klerimi yaz?yorum yendi?imiz ma?tan sonrada yenildi?imiz ma?tan sonrada bunlar? yaz?yorum ki skora g?re yazd? durumu olmas?n diye.ama yenince g?lge etmeyin yenilince ortal??? buland?rmay?n oluyor.ozaman bu ba?l??? kapatal?m kimse bi?ey yazmas?n.
                  bir s?redir yazm?yordum bu ba?l??a sadece okuyordum en iyisi o galiba kar??l?kl? at??malardan s?k?ld?m art?k.

Yorum Yap

Fikret Orman topicinde insanlar baskani elestirirken kimse neden elestiriyorsun demezken bu topicte bilic elestirildiginde neden bu kadar tepki gosteriliyor anlamis degilim. Bana gore birsey yanlissa yanlistir dogruysa dogrudur. Herkes dusuncesini buraya yazmakta ozgurdur. Elestirmek icin fm oynamaya da gerek yoktur ayrica. Yukaridan bir edayla elestiren insanlari kucumsemek de kimsenin haddi degildir. Bu forum kimsenin mali degildir. ?steyen elestirir isteyen elestirmez. Hakaret olmadiktan sonra hicbir sikinti yoktur.

Ayrica bu takimi Bilic buralara getirmistir. Avrupada onemli isler yapmistir. Takim icinde guzel bir atmosfer olusturmustur. Ama Bilic hatasizdir demek de fazla iyimserlik olur.

Dun geceki gol Allah'in bize bir lutfuydu. Bilicin teknik direktorluk dehasi degildi. O gol olmasaydi simdiden gelecek sezonu konusmaya baslamistik bile. Bizim kizdigimiz nokta buralara kadar gelmissin sampiyonluk icin 6 hafta kalmis hersey senin elinde ama 10 kisi kalmis takima karsi 1-0 onde oldugun macta bu kadar kotu ve pisirik fotbol oynamamizdir. Derdimiz takimin sampiyon olmasidir. Bilici gonderelim derdinde de degiliz ama ortada bir gercek var iyi oynamiyoruz. Bu sorunu cosmesi gereken kisi de Bilictir. Bunlari soylemek bu forumda bu kadar suc olmamali.

Saygilar...

Yorum Yap

Bilic kalan ma?larda bursan?n hocas? de?ilde Be?ikta?'?n hocas? psikolojisi ile ??karsa ?ampiyon oluruz, Galatasaray?da arenaya g?meriz.

Yorum Yap

Hoca yine kadro problemi ya?ayacak.Bundan ?nce sakatl?klardan dolay? s?k?nt? ya??yordu,?imdi de cezal? ve kontenjan problemi var.Yine kimi nerede oynataca??n?,kimin mevkisi ile oynyaca??n? kara kara d???n?yor...

Yorum Yap

Bence bo?una yoruyorsunuz kendinizi.. Bili? ne kadar sevsenizde sevmesenizde seneye Be?ikta?'?n ba??nda zaten olmayacak...

Bu kararda hocan?n karar? gibi g?z?k?yor seneye premier ligde olaca?? o kadar kesin ki.....

Yorum Yap

Bilic'in s?zle?mesi 2016 sonunda bitiyor.

Biz gitmesini istemedi?imiz s?rece yada istifas?n? kabul etmedi?imiz s?rece bu sezon sonu ayr?lamaz.

Yorum Yap

Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              Bilic'in s?zle?mesi 2016 sonunda bitiyor.

Biz gitmesini istemedi?imiz s?rece yada istifas?n? kabul etmedi?imiz s?rece bu sezon sonu ayr?lamaz.
                              S?zle?mesinin son senesi i?in 500 bin Euro fesih bedeli maddesi varm?? s?zle?mesinde. O paray? ?deyen taraf (biz yada Bilic) s?zle?meyi tek tarafl? feshedebilir. Ahmet Nur ?ebi bas?n mensuplar?yla yemek organizasyonunda s?ylemi? bunu.

Yorum Yap

bu hoca ve baskan tartismasi asla bitmez bu hayat var oldukcada devam eder !
                                bir baskan geliyorsa bu agir yuk demektir en az 2 sene beklemek zorundasin neden agir yuk cunku baskan var futbolu bilir parasini ona gore harcar kaliteli kadro kurar baskan vardir futbol cahilidir eldeki parayi bitirdikten sonra bankaya tefeciye borclandirir kadro bi naneye yaramaz ,
                                bir hoca geliyorsa en az 2 sene beklemek zorundasin sectigin hoca asla sapkadan tavsan cikartmaz bekleyeceksin zamanla nasil bir kadro kuruyor nasil bir sistem empoze etmeye calisiyor , bu sistem elindeki futbolculara uygunmu degilmi 3 ayda bir a gitsin b gelsin gibi yap boz bir anlayis hem kulube zarar verir hemde futbolcuyu futboldan sogutur !
                                besiktas kulubunde baskaninda hatalari vardir hocaninda bu demek hic bir baskan hata yapmaz hic bir hoca hata yapmaz anlamina gelmez..
                                taraftarin gozunde baskanin son senesi ,yeni statla beraber eldeki coplerden kurtulmadigi ve yeni takima yarayacak dislileri tamamlayacak transferleri yapmadigi muddetce yerinde oturmasi mumkun degildir bu taraftar onu gonderir ,
                                hoca meselesi avrupa maclarina baktiginda bir kac iyi transfere sahip olsaydi bulundugu yer hicde kucumsenmecek bir yerde olacakti..
                                elinde bugun iyi hizli bir satrafor defansta saglam bir dortlu iyide bir kaleci olmus olsaydi gesefebenin bu kotu sezonunda onlara fark atmis bi hoca karsimizda olacakti..
                                sonuc baskanlar gelip gecicidir hocalarda ama oyuncu kitlesi bir takimin herzaman kaderini etkiler , eldeki bu copleri konusmadiginiz onlarin yerine baskan ve hocayi tartistiginiz surece bu sorun hep devam edecek !
                                hala tarftarin gozunde kurtarici gozuken isimler tolga cenk ismail sivok ersan pedro serdar motta pektemek tosun pasa ve muhtesem futbolun prensi necip oldugu surece bunlardan kurtulmadigin surece besiktasin basina kim gelirse gelsin rahat yuzu gormez !
                                En son düzenleyen Orhan Baladin; 28-04-2015, 21:57.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X