Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Herkese selamlar,
    Liverpool ma??ndan sonra T.direkt?r?m?z? ele?tirenlerden birisi olarak, biz ele?tirenlere yapm?? oldu?unuz ele?tirilere istianeden bunu yaz?yorum.

1-Bilic i?in k?t? teknik direkt?r, hemen gitsin. Bu adamla asla olmaz vs gibi yorumlar yapm?yoruz (en az?ndan kendi ad?ma yapmad?m)

2-Yazd???m yorumlardan bir tanesinde, bizde seviyoruz lakin ele?tirebilmek en do?al hakk?m?z dedim. Halen daha sevmiyorumu?uz gibi karalama kampanyas? ya da futbol cahili vs gibi ithamlarda bulunmay?n
    .
    3-T?m ele?tirilerimi ( yine kendi ad?ma) bug?ne kadar tahmini olarak 150?den fazla kez ?n?n? stadyumunda canl? ma? izlemi? birisi olarak + 15 ya??ndan 25 ya??na kadar amat?r futbol hayat? olan birisi olarak yap?yorum, bilgisayarda FM oynayan ya da PlayStation?da yapt???m taktikle rakiplerimi ezen birisi olarak de?il.

?Hep daha ileri, Hep daha yukar?? insan o?lunun do?as?nda bulunan bir olay. En basitinden bakarsak, kendi i? hayatlar?m?zda bile geldi?imiz noktan?n hep bir ?t?k? ?tesini hayal etmiyor muyuz?

Futbolda da ayn? ?ekilde bu durum i?te. Arsenal ve Tothenam ile ba?a ba? di?e di? futbol oynay?p galibiyetleri tabiri caizse k?l pay? ka??ran bir tak?m taraftar? olarak Liverpool ma??nda galibiyet beklemek bug?n bu taraftar?n en do?al hakk? haline gelmi?tir.

Kald? ki, sizin bakt???n?z a?? ile bakacak olursak, O Tothenam kendi sahas?nda y?l?n favorisi Chelsea ile oynad??? ma?a bakarsak ve biz o Tothenam?? kendi sahas?na hapsetmi? bir tak?msak, demek oluyor ki Liverpool?u ezip ge?memek i?in hi? bir neden yok.

Bir ba?ka not ise, cesur oynamaktan kast?m?zda, Motta ve Ersan?? ??kar ?uursuzca sald?r , belki gol atars?n demiyoruz. Hakan Arslan abimizin dedi?i gibi ; H?cum Be?ikta? H?cum dedi?imizde, top t?fek sald?r?n anlam?na gelmiyor.
    Liverpool ma??nda benim beklentim, ?ngiltere?deki Arsenal ma?? gibi, Mustafa?n?n ya da ba?ka bir oyuncunun Ba?n?n yan?na daha fazla sokulmas?, G.T?re ve Frei gibi adamlarla Liverpool sald?r?rken h?zl? h?cuma ?ikabilme olay?n? d???nmesini istemekti.
    Elindeki t?m kadro hakk?nda en fazla bilgiye biz de?il teknik heyet sahip. Bu bilgiler ?????nda benzer ve ya farkl? varyasyonlar ma? i?inde denenebilirdi.

Bir ?ok arkada??mla ma? esnas?nda yapt???m konu?mada, ?zellikle 2. Yar? ba?lad?ktan 5-10 dk. Sonra, Liverpool?un 1-0 kazanaca??n? s?ylemi?tim ??nk? bizim gol atmaya niyetimiz yoktu ve Liverpool?unda bize ?yle 3-5 gol atacak durumu yoktu. B?t?n ma? boyunca bu kadar yetenekli ve tecr?beli olmad?klar?n g?rd?k.
    En son düzenleyen Fatih Bas; 21-02-2015, 10:42.

Yorum Yap

Aslı Fatih Bas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Herkese selamlar,
      Liverpool ma??ndan sonra T.direkt?r?m?z? ele?tirenlerden birisi olarak, biz ele?tirenlere yapm?? oldu?unuz ele?tirilere istianeden bunu yaz?yorum.

1-Bilic i?in k?t? teknik direkt?r, hemen gitsin. Bu adamla asla olmaz vs gibi yorumlar yapm?yoruz (en az?ndan kendi ad?ma yapmad?m)

2-Yazd???m yorumlardan bir tanesinde, bizde seviyoruz lakin ele?tirebilmek en do?al hakk?m?z dedim. Halen daha sevmiyorumu?uz gibi karalama kampanyas? ya da futbol cahili vs gibi ithamlarda bulunmay?n
      .
      3-T?m ele?tirilerimi ( yine kendi ad?ma) bug?ne kadar tahmini olarak 150?den fazla kez ?n?n? stadyumunda canl? ma? izlemi? birisi olarak + 15 ya??ndan 25 ya??na kadar amat?r futbol hayat? olan birisi olarak yap?yorum, bilgisayarda FM oynayan ya da PlayStation?da yapt???m taktikle rakiplerimi ezen birisi olarak de?il.

?Hep daha ileri, Hep daha yukar?? insan o?lunun do?as?nda bulunan bir olay. En basitinden bakarsak, kendi i? hayatlar?m?zda bile geldi?imiz noktan?n hep bir ?t?k? ?tesini hayal etmiyor muyuz?

Futbolda da ayn? ?ekilde bu durum i?te. Arsenal ve Tothenam ile ba?a ba? di?e di? futbol oynay?p galibiyetleri tabiri caizse k?l pay? ka??ran bir tak?m taraftar? olarak Liverpool ma??nda galibiyet beklemek bug?n bu taraftar?n en do?al hakk? haline gelmi?tir.

Kald? ki, sizin bakt???n?z a?? ile bakacak olursak, O Tothenam kendi sahas?nda y?l?n favorisi Chelsea ile oynad??? ma?a bakarsak ve biz o Tothenam?? kendi sahas?na hapsetmi? bir tak?msak, demek oluyor ki Liverpool?u ezip ge?memek i?in hi? bir neden yok.

Bir ba?ka not ise, cesur oynamaktan kast?m?zda, Motta ve Ersan?? ??kar ?uursuzca sald?r , belki gol atars?n demiyoruz. Hakan Arslan abimizin dedi?i gibi ; H?cum Be?ikta? H?cum dedi?imizde, top t?fek sald?r?n anlam?na gelmiyor.
      Liverpool ma??nda benim beklentim, ?ngiltere?deki Arsenal ma?? gibi, Mustafa?n?n ya da ba?ka bir oyuncunun Ba?n?n yan?na daha fazla sokulmas?, G.T?re ve Frei gibi adamlarla Liverpool sald?r?rken h?zl? h?cuma ?ikabilme olay?n? d???nmesini istemekti.
      Elindeki t?m kadro hakk?nda en fazla bilgiye biz de?il teknik heyet sahip. Bu bilgiler ?????nda benzer ve ya farkl? varyasyonlar ma? i?inde denenebilirdi.

Bir ?ok arkada??mla ma? esnas?nda yapt???m konu?mada, ?zellikle 2. Yar? ba?lad?ktan 5-10 dk. Sonra, Liverpool?un 1-0 kazanaca??n? s?ylemi?tim ??nk? bizim gol atmaya niyetimiz yoktu ve Liverpool?unda bize ?yle 3-5 gol atacak durumu yoktu. B?t?n ma? boyunca bu kadar yetenekli ve tecr?beli olmad?klar?n g?rd?k.
      Forzadaki en b?y?k s?k?nt?, do?ru d?zg?n ele?tiri yapanlar?n araya kaynamas?.
      K?t? niyetli birinin burda oldu?unu sanm?yorum ve d???nmek bile istemiyorum. Baz? abilerimiz, karde?lerimiz a??r? sab?rs?z ve tatminsiz.
      Karakteristik ?zellikleri gere?i biraz da olumsuzlar. K?t? sonu?larda ?ok ?abuk parlay?p, oyuncular?n vs. ?st?n? ?izebiliyorlar.
      Sonra da biraz inat ediyorlar.

Bu da b?y?k ?o?unlu?u rahats?z ediyor. Yaftalamalar, taraf olmalar ba?l?yor.
      Bir iki de laf sokma olunca, herkes bir yana ayr?l?yor.

?rne?in yenildi?imiz bir ma?tan sonra biri ??k?p Olcay'a sar?yor. Ele?tirinin ?irazesi biraz kay?p sald?r?ya d?n???nce, baz? insanlar bu duruma k?z?yor ve deyim yerindeyse bileniyor.
      Olcay iyi oynad???nda bir taraf ??k?yor ve "tam zaman?" deyip yard?r?yor. "Kapak oldu" "nerde olcaya sallayanlar" vs.
      Olcay 2 hafta k?t? oynad???nda laf? yutan di?er taraf ??k?yor. "ptt top?usu olamaz" vs.

Yani ele?tiri ne kadar ki?isel ve keskin olursa, savunma mekanizmas? da bir o kadar sertle?iyor. Sonra k?s?r bir d?ng?ye giriliyor.

Araya da Olcay k?t? oynad???nda "?unu yapamad?, bunu yapamad?." diyen adamlar kayn?yor.
      Ben de bunlardan biriyim. Ama hi? ?st?me bir ?ey al?nmad?m bu g?ne kadar. ?yiyken iyi diycez, k?t?yken k?t?.
      "Hayatta olmaz" dedi?imiz Serdar Kurtulu? bile tak?ma en ?ok katk? veren adamlardan biri olmu?sa, bo?una birbirimizi ?zmeyelim.

Yorum Yap

Aslı Fatih Bas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Herkese selamlar,

.

burada sizin gibi yap?c? ?eyler s?yleyenlere laf s?ylendi?ini zannetmiyorum. Tepki g?sterilenler ma?ta gol yedigimiz anda "bilic defol git" tarz? ?eyler yazanlar ve bu zihniyette olanlar. Onlar? g?r?nce ?ahsen ben de sinirleniyorum. Umar?m yap?c? ele?trilerinize devam edersiniz.

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum Yap

Bilic b?y?k hoca kim ne derse desin. Hatalar? olabir. S?f?rdan sana ?u kadar malzeme verebilirz ile kafaya oynayan bir tak?m yaratt? oyuncular?nda de?erini artt?rd?.

Arsenal ile Tottenham ile Liverpool ile kafa kafaya oynad?k galibiyeti ga??rd?k. Kim ile nas?l oynayaca??n? ?ok iyi biliyor. 13-14 adamla 3 ligde lideriz uefada iddam?z devam ediyor. Tak?m ruhunu yaratt? bizede b?yle adam laz?m.

Kazanmaya o kadar al??t?rd? ki 12 ma?ta tek yenigisi var yinede yerden yere vuruluyor.

Seviyorum seni hocam

Yorum Yap

Aslı Muhammed Dilek tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            Aslı Sergen Pervance tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
            ?S 2 Arsenal'i ma??nda toplam 8 gol yedi.
            Biz oynad???m?z 5 ?ngiliz tak?m?ndan toplam 3 gol yedik.
            Bu hocan?n ve tak?m?n ba?ar?s?d?r.
            Olur mu ama buyuk takim boyle oynar mi ?
            D?n bursa ma??ndan ne gibi bir farkl?l?k g?rd?n sahada ?
            Bursa ile Liverpool'u birmi tutuyosun ?
            Bursa ile liverpool'u bir tutan yok. Ben 2 ma?ada ayn? ?ekilde haz?rland???m?z? d???n?yorum.

Liverpool ma??n? kazanmak i?in extra bir?eyler yapmad?k ve ele?tirdi?im nokta buras?.

Kimse ele?tirilmez de?il liverpool'un o sahada kimleri yendi?ide ?nemli de?il. Bu konuda son 30 sayfaya bak?l?rsa Bilic'e olan d???ncelerim zaten g?r?lebilir ancak liverpool ma??nda biz m?kemmel de?ildik , kazanmaya ??kmad?k ve Bilic bana g?re yanl?? tercihler yapt?.

Bu demek de?ilki gitsin , istifa etsin , ?ok k?t? bir hoca vs vs .

Olay? duygusal bir tabloya ?ekip b?yle bir hoca nas?l ele?tirilir demenin bir mant???da ?uanda yok.Lucescu sonras? yakalanan en iyi tablo var ortada ve g?zel bir tak?m olma omurgas? yaratt?.Bunlar? zaten g?r?yorum ve en az 1 sene daha kalmas? gerekti?ini d???n?yorum.

Futbolda mourinho , van gaal , ronaldo vs gibi ki?ilerin bile yeri geldi?inde ele?tirildi?i yerde herkes ele?tirilebilir.
            En son düzenleyen G?kay G?kdo?an; 21-02-2015, 12:19.

Yorum Yap

@G?kay G?kdo?an

Bilic hakk?ndaki genel d???nceni biliyoruz,onlara gerek yok.
              Hala Liverpool ma??na hangi anlay??la ??kmam?z ve nas?l oynamam?z gerekti?ini yazmad?n.
              Allah a?k?na bir yaz,Bursa ma??na haz?rlan?r gibi haz?rland?k diyorsun ya,nas?l haz?rlanabilirdik ?

Yorum Yap

Aslı Erdem Can tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                Bilic b?y?k hoca kim ne derse desin. Hatalar? olabir. S?f?rdan sana ?u kadar malzeme verebilirz ile kafaya oynayan bir tak?m yaratt? oyuncular?nda de?erini artt?rd?.

Arsenal ile Tottenham ile Liverpool ile kafa kafaya oynad?k galibiyeti ga??rd?k. Kim ile nas?l oynayaca??n? ?ok iyi biliyor. 13-14 adamla 3 ligde lideriz uefada iddam?z devam ediyor. Tak?m ruhunu yaratt? bizede b?yle adam laz?m.

Kazanmaya o kadar al??t?rd? ki 12 ma?ta tek yenigisi var yinede yerden yere vuruluyor.

Seviyorum seni hocam
                Teknik Direkt?r yenilgiler i?in ele?tirilmez, ??nk? tak?m yenilir.
                Bili? oyuna m?dahale etmedi?i i?in ele?tiriliyor, ki ele?tirenler de hakl?lar.
                Kazand???m?z ma?larda da oyuna m?dahale etmiyor.
                Olcay k?t? olabilir, kimse her g?n m?kemmel olamaz, bakt?n olmuyor, de?i?tirmen laz?m.
                MA? seyrederken bir ?ok ki?i (bulundu?um yerde) Olcay'?n de?i?mesi gerekti?ini s?yledi, 60. dakikaya kadar bekleyin dedim. Zira Bili? ilk de?i?ikli?i sakatl?k gibi bir zorunluluk olmazsa 60. dakikada yap?yor, ikincisini de 75. Bunun oyuna m?dahale ile ilgisi bile yok.

Yorum Yap

@G?kay G?kdo?an

Hala Liverpool ma??na hangi anlay??la ??kmam?z ve nas?l oynamam?z gerekti?ini yazmad?n.
                  Allah a?k?na bir yaz,Bursa ma??na haz?rlan?r gibi haz?rland?k diyorsun ya,nas?l haz?rlanabilirdik ?

Kazanmak i?in hatta gol atmak i?in ne yapt?k mesela ? Hangi de?i?iklik ile ma?? kendi lehimize ?evirmeyi d???nd?k ? 3-5-2 oynayan bir rakibe kar?? olcay ile ba?lamam?z?n sebebi nedir ? T?re ile Olcay bursa ma??nda bile kanat de?i?tirip rakibin dengesini bozarken bu ma?ta neden ma? i?erisinde kanat de?i?tirmedi ? Rakip sol kanad? otobana ?evirmi?ken neden ?nlem almad? ? Emrecan hata ?st?ne hata yapm??ken neden g?khan t?re ?zerine sal?nmad? ? Bu b?yle uzar gider ancak as?l mesele tabiki bunlar de?il.

Sahaya rakip liverpool farkl? yenilmeyelim , 1 farkla yenilsek makul , berabere kal?rsak tamamd?r , yenersek mucize olur gibi bir mant?kla ??km???z. Ki asl?nda bu mant?k da hoca felsefesine g?re ele?tirilmemesi gerekir. Ayn?s?n? yeri geldi Lippi yapt? , yeri geldi?i zaman Mourinho yap?yor. Ancak o ki?iler 11 ki?i defansta yapsa ya duran toplar ?al???p gol pozisyonu yarat?yor yada rakibi kilitleyip hamle ?ans? b?rakm?yor. Bizim gol atma gibi bir d???ncemiz olmad??? gibi rakibide tam anlam?yla kitleyemedik. Motta kanad? istanbul bo?azi?i k?pr?s? gibi ?al??t? rakip o kanatta birazc?k becerikli olsa ma? ?ok rahat bir ?ekilde 2-3 goll? bitebilirdi.

Kar??m?zdaki tak?m liverpool , ileride hucum yapal?m , sald?ral?m , rakibi bo?al?m , sa?l? sollu ataklar geli?tirelim gibi bir beklentim yok.

"2010 FIFA D?nya Kupas??na H?rvatistan gidemedi ama, O tak?m?n ba??nda kald?. Euro 2012?de Euro 2008 ile 2010 FIFA D?nya Kupas? ?ampiyonu ?spanya?ya kar?? H?rvatistan?? 'fazla ofansif' oynatmakla ele?tirenlere Bilic?in verdi?i cevapta:

? Beni Everton?a Howard Kendall ald? ama onun yerine gelen Walter Smith?in ne yapmaya ?al??t???n? asla anlayamad?m. Beni stoper yerine orta sahada oynatarak daha az gol yiyece?imizi zannetti. Ama neredeyse her ma? gol yedik ve bizden g??l? oldu?unu d???nd??? tak?mlara kar?? ?aresizce geriye g?m?l?p s?rekli yenilmeye devam ettik. Futboldaki en b?y?k yan?lg?, ?ok defans oyuncusu oynat?nca daha az gol yiyece?inizi ve ?ok h?cum oyuncusu oynat?nca ?ok gol atabilece?inizi sanmak. Halbuki as?l mesele d?n gece oldu?u gibi defansif karakterli oyuncular?n ofansa katk?s? ve ofansif oyuncular?n defansa katk?s? aras?nda denge kurabilmek. H?rvatistan?? ?spanya?ya kar?? Walteraccio (?talyan katena?yosunun Walter Smith versiyonu) ile oynatsayd?m belki daha da farkl? yenilebilirdik. Ancak ma??n hakemi adil olup Busquets?in Corluka?ya yapt??? faul? g?rseydi d?nk? korkusuz oyunumuzla yenilmez denilen ?spanya?y? bile yenebilirdik!"
                  Ama b?yle bir a??klamay? yapm?? bir hoca'n?n da b?yle ma?larda ( derbiler ve kritik ) baz? ?eyleri de?i?tirmesi gerekiyor. Sosa'y? kanat oyuncusu olarak oynatabilir mesela , oynam??l??? var. Olcay'? demba'n?n yan?na yada arkas?na koyabilir. O?uzhan yerine tolgay'? tercih edebilir. Bunlar detayl?ca uzat?labilir ancak tabiki fm de oynam?yoruz onu ??kar bunu sok oklar? ileri do?ru ta?? gibisinden basit bir olayda de?il. Anlatmak istedi?im ilk 11'imiz sabit. Oyuncu de?i?ikliklerimiz sabit. Oyun tarz?m?z sabit. Bu taktik s?per lig'de i?e yar?yor ancak kritik ma?larda ters tepebiliyor. Bu oyuncu kalitesi ve tecr?besizlik ile %100 alakal? olsada bu durumu birazc?k olsun lehimize ?evirmek i?inde bir ?aba sarfedilmiyor...

Ben bursa ma??ndaki ayn? ilk 11'i g?rd?m ( zorunlu oynayan cenk ve at?n? hari? ) , ben bursa ma??ndaki ayn? sadece G?khan T?re'nin ayaklar?na dayal? ( Ve dakikalar ilerleyince frei oyuna girer onun bireysel yetenekleri kullan?l?r ) hucumsal anlay??? g?rd?m. Ben ayn? bursa ma??ndaki de?i?iklikleri g?rd?m.

?ahsen liverpool'a kar?? nas?l gol yemeyiz k?sm?n? ?al??m???z ama 3'l? defansa kar?? nas?l gol atar?z k?sm?n? ?al??mam???z gibi g?rd?m. Ne duran toplardan gol atmay? ?al??m???z ( ki chelsea'den daha fazla duran top kullanma ?ans? yakalad?k ) Nede h?zl? hucum ile gol atma k?sm?n? ?al??m???z.

Hat?rlars?n bir frikik pozisyonu vard?. Sa? ta? ?izgisinde , sosa topu koydu t?re gitti ko?tu geri geldi 50 metreden rakibin aya??na att? topu. Orada ne bi organizasyon var , nede tehlike yaratacak bir pozisyon (Ayn? ?ekilde kornerlerde de etkisizdik)... Tamamen spontane geli?en ataklar sergiledik ve benim ele?tirdi?im nokta buras?.Biz liverpool ma??nda gol atmak i?in hi?bir?ey yapmad?k. Bu belki istanbulda de?i?ir. Yeniliriz , yeneriz , eleriz , eleniriz ?nemli de?il ama bu konuda biraz ?aba sarfedersek iyi olacak sanki ??nk? derbilerdede ayn? ?eyleri ya??yoruz.
                  En son düzenleyen G?kay G?kdo?an; 21-02-2015, 13:19.

Yorum Yap

Renkliler bizim i?in "Adamlar Liverpool'a kar?? ne top oynad?" diyor.
                    Buradaki yorumlar? okudum,kafam kar??t?.

Yorum Yap

Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      @G?kay G?kdo?an

Kazanmak i?in hatta gol atmak i?in ne yapt?k mesela ? Hangi de?i?iklik ile ma?? kendi lehimize ?evirmeyi d???nd?k ? 3-5-2 oynayan bir rakibe kar?? olcay ile ba?lamam?z?n sebebi nedir ? T?re ile Olcay bursa ma??nda bile kanat de?i?tirip rakibin dengesini bozarken bu ma?ta neden ma? i?erisinde kanat de?i?tirmedi ? Rakip sol kanad? otobana ?evirmi?ken neden ?nlem almad? ? Emrecan hata ?st?ne hata yapm??ken neden g?khan t?re ?zerine sal?nmad? ? Bu b?yle uzar gider ancak as?l mesele tabiki bunlar de?il.

Sahaya rakip liverpool farkl? yenilmeyelim , 1 farkla yenilsek makul , berabere kal?rsak tamamd?r , yenersek mucize olur gibi bir mant?kla ??km???z. Ki asl?nda bu mant?k da hoca felsefesine g?re ele?tirilmemesi gerekir. Ayn?s?n? yeri geldi Lippi yapt? , yeri geldi?i zaman Mourinho yap?yor. Ancak o ki?iler 11 ki?i defansta yapsa ya duran toplar ?al???p gol pozisyonu yarat?yor yada rakibi kilitleyip hamle ?ans? b?rakm?yor. Bizim gol atma gibi bir d???ncemiz olmad??? gibi rakibide tam anlam?yla kitleyemedik. Motta kanad? istanbul bo?azi?i k?pr?s? gibi ?al??t? rakip o kanatta birazc?k becerikli olsa ma? ?ok rahat bir ?ekilde 2-3 goll? bitebilirdi.

Kar??m?zdaki tak?m liverpool , ileride hucum yapal?m , sald?ral?m , rakibi bo?al?m , sa?l? sollu ataklar geli?tirelim gibi bir beklentim yok.

"2010 FIFA D?nya Kupas??na H?rvatistan gidemedi ama, O tak?m?n ba??nda kald?. Euro 2012?de Euro 2008 ile 2010 FIFA D?nya Kupas? ?ampiyonu ?spanya?ya kar?? H?rvatistan?? 'fazla ofansif' oynatmakla ele?tirenlere Bilic?in verdi?i cevapta:

? Beni Everton?a Howard Kendall ald? ama onun yerine gelen Walter Smith?in ne yapmaya ?al??t???n? asla anlayamad?m. Beni stoper yerine orta sahada oynatarak daha az gol yiyece?imizi zannetti. Ama neredeyse her ma? gol yedik ve bizden g??l? oldu?unu d???nd??? tak?mlara kar?? ?aresizce geriye g?m?l?p s?rekli yenilmeye devam ettik. Futboldaki en b?y?k yan?lg?, ?ok defans oyuncusu oynat?nca daha az gol yiyece?inizi ve ?ok h?cum oyuncusu oynat?nca ?ok gol atabilece?inizi sanmak. Halbuki as?l mesele d?n gece oldu?u gibi defansif karakterli oyuncular?n ofansa katk?s? ve ofansif oyuncular?n defansa katk?s? aras?nda denge kurabilmek. H?rvatistan?? ?spanya?ya kar?? Walteraccio (?talyan katena?yosunun Walter Smith versiyonu) ile oynatsayd?m belki daha da farkl? yenilebilirdik. Ancak ma??n hakemi adil olup Busquets?in Corluka?ya yapt??? faul? g?rseydi d?nk? korkusuz oyunumuzla yenilmez denilen ?spanya?y? bile yenebilirdik!"
                      Ama b?yle bir a??klamay? yapm?? bir hoca'n?n da b?yle ma?larda ( derbiler ve kritik ) baz? ?eyleri de?i?tirmesi gerekiyor. Sosa'y? kanat oyuncusu olarak oynatabilir mesela , oynam??l??? var. Olcay'? demba'n?n yan?na yada arkas?na koyabilir. O?uzhan yerine tolgay'? tercih edebilir. Bunlar detayl?ca uzat?labilir ancak tabiki fm de oynam?yoruz onu ??kar bunu sok oklar? ileri do?ru ta?? gibisinden basit bir olayda de?il. Anlatmak istedi?im ilk 11'imiz sabit. Oyuncu de?i?ikliklerimiz sabit. Oyun tarz?m?z sabit. Bu taktik s?per lig'de i?e yar?yor ancak kritik ma?larda ters tepebiliyor. Bu oyuncu kalitesi ve tecr?besizlik ile %100 alakal? olsada bu durumu birazc?k olsun lehimize ?evirmek i?inde bir ?aba sarfedilmiyor...

Ben bursa ma??ndaki ayn? ilk 11'i g?rd?m ( zorunlu oynayan cenk ve at?n? hari? ) , ben bursa ma??ndaki ayn? sadece G?khan T?re'nin ayaklar?na dayal? ( Ve dakikalar ilerleyince frei oyuna girer onun bireysel yetenekleri kullan?l?r ) hucumsal anlay??? g?rd?m. Ben ayn? bursa ma??ndaki de?i?iklikleri g?rd?m.

?ahsen liverpool'a kar?? nas?l gol yemeyiz k?sm?n? ?al??m???z ama 3'l? defansa kar?? nas?l gol atar?z k?sm?n? ?al??mam???z gibi g?rd?m. Ne duran toplardan gol atmay? ?al??m???z ( ki chelsea'den daha fazla duran top kullanma ?ans? yakalad?k ) Nede h?zl? hucum ile gol atma k?sm?n? ?al??m???z.

Hat?rlars?n bir frikik pozisyonu vard?. Sa? ta? ?izgisinde , sosa topu koydu t?re gitti ko?tu geri geldi 50 metreden rakibin aya??na att? topu. Orada ne bi organizasyon var , nede tehlike yaratacak bir pozisyon (Ayn? ?ekilde kornerlerde de etkisizdik)... Tamamen spontane geli?en ataklar sergiledik ve benim ele?tirdi?im nokta buras?.Biz liverpool ma??nda gol atmak i?in hi?bir?ey yapmad?k. Bu belki istanbulda de?i?ir. Yeniliriz , yeneriz , eleriz , eleniriz ?nemli de?il ama bu konuda biraz ?aba sarfedersek iyi olacak sanki ??nk? derbilerdede ayn? ?eyleri ya??yoruz.
                      G?kay

Seni irite etmek i?in s?ylemiyorum,s?rf yazmak i?in yaz?yorsun konu?mak i?in konu?uyorsun.
                      ?nce oyun anlay???ndan bahsediyorsun,oyun anlay???m?z bu olmamal?yd? diyorsun,Bursa ma??na haz?rlan?r gibi haz?rland?k diyorsun,ho? nas?l haz?rland???m?z? da nas?l bu kadar iyi bilebiliyorsan,sonra oyuna m?dahelelerdeki s?k?nt?y? anlat?yorsun bana.
                      Oyun anlay???m?z bu olmamal?yd? dedin,sonra gittin Bilic'in ?n libero oynamas? falan ba?lad?n olay?.
                      Bizim ideal kadromuz bu de?il mi ? Hemen hemen herkesin hem fikir oldu?u kadro bu de?il mi ?
                      Sosa'n?n yerine Pedro'yu ?ekip geriye At?n?'? m? koyduk ? Verdi?in ?rnekteki vahameti birden fazla d???n istersen.
                      Sosa-Olcay-DemBa Ba-G?khan T?re 4 tane h?cum oyuncusu oynad? ve bu oyuncular taktik gere?i alan yapt?lar.
                      Yad?rgad???n ?ey bu mu ? Ne yapmal?yd?k ilerde mi basmal?yd?k ? Savunmay? orta sahaya yak?n m? kurmal?yd?k ?

Yorum Yap

Aslı Turgut Inanbak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Seviyorum seni hocam
                        Olcay k?t? olabilir, kimse her g?n m?kemmel olamaz, bakt?n olmuyor, de?i?tirmen laz?m.
                        MA? seyrederken bir ?ok ki?i (bulundu?um yerde) Olcay'?n de?i?mesi gerekti?ini s?yledi, 60. dakikaya kadar bekleyin dedim. Zira Bili? ilk de?i?ikli?i sakatl?k gibi bir zorunluluk olmazsa 60. dakikada yap?yor, ikincisini de 75. Bunun oyuna m?dahale ile ilgisi bile yok.
                        Kiminle m?dehale yapab?l?r. Kadromuz 14 ki?i. Kerim'i al?r, o?uzhan'? al?r, Tolgay'? al?r ba?ka adam m? var ?
                        Olcay'? bende son ma?larda be?enmiyorum. G?khan, Sosa seviyesinde bir oyuncu de?il.

Ama ka??rd???n?z bir?ey var. ?nder ?zen'de ayn?s?n? s?yledi ma?tan sonra Bili?'te Liverpool'a kar?? heleki deplasmanda 1'e 1 oynayamazs?n?z. Olcay ??k?nca Motta teke tek yakanland??? ilk pozisyonda ne oldu hepimiz g?rd?k. Penalt? hatad?r ama nas?l rahat ge?ildi?ini g?rd?k. Sa?da Serdar'?n ?al?m yedi?i her pozisyonda arkas?nda T?re vard?. Olcay ??kt?ktan sonra Kerim'in defansa bekin arkas?nda pozisyon ald???n? g?rmedim.

Ben olsam bende Olcay'? 60'ta al?rd?m ama ?be kar?? ne olurdu sol kanatta bilmiyorum.

Yorum Yap

Tufan hala ilerdemi basmal?yd?k , savunmay? orta sahada m? kurmal?yd?k diyorsun. Bu soruna cevab? yukar?da hay?r ?nde basmamal?yd?k diyerek verdim zaten.

Ya yazd?klar?m? anlamak istemiyorsun yada kafanda olu?turdugun "liverpool'a kar?? alan savunmas? yapmak zorundayd?k" savunma mekanizman? kaybetmek istemiyorsun.
                          En son düzenleyen G?kay G?kdo?an; 21-02-2015, 13:56.

Yorum Yap

G?kay,

Yazd?klar?na kendin inan?yorsan benim ad?m Tufan de?il.
                            S?rf Bilic'i her zaman savunan adam olmamak ad?na bir ?eyler yazmaya ?al???yorsun,abes alakas?z ?rnekler veriyorsun.

Yorum Yap

Aslı Turgut Inanbak tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Seviyorum seni hocam
                              Kiminle m?dehale yapab?l?r. Kadromuz 14 ki?i. Kerim'i al?r, o?uzhan'? al?r, Tolgay'? al?r ba?ka adam m? var ?
                              Olcay'? bende son ma?larda be?enmiyorum. G?khan, Sosa seviyesinde bir oyuncu de?il.

Ama ka??rd???n?z bir?ey var. ?nder ?zen'de ayn?s?n? s?yledi ma?tan sonra Bili?'te Liverpool'a kar?? heleki deplasmanda 1'e 1 oynayamazs?n?z. Olcay ??k?nca Motta teke tek yakanland??? ilk pozisyonda ne oldu hepimiz g?rd?k. Penalt? hatad?r ama nas?l rahat ge?ildi?ini g?rd?k. Sa?da Serdar'?n ?al?m yedi?i her pozisyonda arkas?nda T?re vard?. Olcay ??kt?ktan sonra Kerim'in defansa bekin arkas?nda pozisyon ald???n? g?rmedim.

Ben olsam bende Olcay'? 60'ta al?rd?m ama ?be kar?? ne olurdu sol kanatta bilmiyorum.
                              Liverpool ?yle aman aman bir tak?m de?il, oynad??? oyun ortadayd?, nedir bu korku bunu anlam?yorum, ismine verdik puan?.
                              Olcay y?z?nden tak?m 10 ki?i oynad?, ikinci yar?ya ??kmas? hatad?r, Tolgay al?nmal?yd?, kiminle diye bir sorunun anlam? yok bana g?re.

Motta b?t?n ma? boyunca ge?ildi, Olcay varken de yokken de sorundu, Olcay'?n olmas? hi? bir ?eyi de?i?tirmedi.
                              Ben Olcay'? genel olarak severim, ama k?t? oynad??? ma?larda (ki normal olarak arada olabilir) sahada tutulmas? Bili?'in zay?fl???d?r.

Yorum Yap

adamlar?n forumlar?nda be?ikta? iyi tak?m iyi oynad?lar r?van? zor olacak derken bizim forumdaki z?t g?r??ler hakketten ilgin? sayg? duyar?m da ?a??rmamakta elde de?il.Bazen ger?ekten eldeki futbolcular? unutuyoruz bu kesin motta ve savunmas?n? m?thi? geli?tirsede h?cumda k?s?tl? katk? verebilecek h?zl? olmayan serdar gibi bek'in varsa Allah a?k?na ne bekliyorsunuz liverpool'a kar??.E?er daha fazla ??kmaya ?al??sayd?k ?ok adamla h?cum yapmaya kalksayd?k ersun yanal'?n futbolcular?n?n kapasitesine bakmadan napoliye kar?? h?cuma kalk?p 4 yiyen trabzonuna d?nebilirdik.?ahsen e?er avrupa da ba?ar? istiyorsak kesinlikle bili?le yola devam etmeliyiz ligimizde avrupa futbolunu bilen taktik becerisi y?ksek sistemi olan bir teknik adam yok .Yani olduda bili? gitti yerine ligimizden biri gelse dedi?im gibi avrupada ba?ar?y? unutmak laz?m lig de kim gelse bir ?ekilde idare edebilir,d??ardan biri gelse tak?m? tan?ma s?reci uyum vs. Yani ?ok ?a??r?yorum bili?'in eksikleri kesinlikle var ligimizde ?zellikle oyuna m?dahalelerini zay?f g?r?yorum yani ma? ?n? tak?m? iyi haz?rlasada ma? i?indeki teknik adam performans?n? iyi bulmuyorum ama zamanla geli?tirecektir biraz sab?r yani ligde liderken avrupa da iyi gidiyorken bili?'i ?ok fazla ele?tirirsek kazayla ligde alt s?ralar da olsak ne olurdu d???nmek bile istemiyorum sergen gelir belki o zaman kurtar?rd? bizi..

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X