Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

m?kemmel insan diye bir ?ey yok, m?kemmel teknik direkt?r de yok.

Bilicin k?t? y?n? yok mu var, ama ayn? Bilicin iyi ?zellikleridir ki ?u anda buraday?z. Ki stads?zl?k olay? az buz s?k?nt? de?il, en basitinden ligte min 5 puan daha fazlam?z vard? , ?yle olsak kimse bir ?ey demiyordu

bir konu daha var , bu tak?m avrupada iyi oynamas?n? bir sebebi de yabanc? hakemler, hangi Avrupa ma??nda hakem bizi bi?ti eyyam yapt?, ligte her ma?ta sa?ma salak kararlar al?yorlar, bu ligimizin temel problemi ve biz bu hakemler ile oynamay? bilmeyen bir tak?m?z (bkz bariz ?ekilde utakadan kafa yiyen necip in ayakta durmas? versus velinin parmak ucu ile yere y?k?lan sneider)

Yorum Yap

Bili?'in elindeki kadro iyi konusu cidden ?ok tart??mal? bir konu. Tamam kadro de?eri olarak FB ve GS ye baya?? yakla?t?k ama bu de?eri olu?turan rakamlar?n ?o?u oyuncular?n son 2-3 y?ld?r g?sterdikleri y?ksek performans sonras?nda olu?an de?erler.
      G?khan T?re ?rne?in; y?llard?r yoklar? oynarken ?zellikle bu sezon g?sterdi?i performans sonras?nda "iyi oyuncu" diyebiliyoruz.
      Bana g?re Sow en az Ba kadar iyi bir oyuncu. Burak Y?lmaz ise geride duruyor ama onun da golc? ?zellikleri arkas?nda oynayan Sneijder sayesinde peki?iyor.
      Orta sahalara bakt???n?zda FB ile k?yaslanamaz bir orta saham?z var. GS ise tart???l?r.
      Savunmada ise yine FB nin gerisinde, yakla??k GS ayar?nday?z.
      Tolga'y? iyi kaleci bulsam da bu sezon kaleci konusunda FB'nin de GS'nin de gerisindeyiz.
      E bir de kronik sakatl?klar konumuz var...

Bizden daha iyi durumda olmalar?na ra?men FB ile ayn? s?ralarda olmam?z?n sebebi bana g?re teknik adam fark?d?r. ?smail Kartal cidden ?ok k?t? bir Teknik Adam. En son GS ma?lar?n? izledim, kaybetmek i?in elinden geleni yapt?; Volkan engel oldu.

GS ise sezon ba??ndan beri aleyhte neredeyse hi? hakem hatas? g?rmedi. Ben bir tek GSli y?neticinin hakem ?ikayetini duymad?m. GSnin hakem hatas? ile kaybetti?i bir ma? da hat?rlam?yorum.
      Lehlerinde ?ok ?ok fahi? hatalar da olmad? ama aleyhlerinde olan hatalardan ?ok fazlas?n? lehlerine ald?lar.
      Yan?lm?yorsam 0 k?rm?z? kart ile ilerliyorlar. Onlar? yar??ta tutan da bu.

?ok yorucu bir d?nemden ge?iyoruz. 3 hedeften 2 sinde (T?rkiye Kupas? hari?) ilerliyoruz.
      Bu tak?m ligde her ma?ta rakibini ezecek, 4 atacak 5 atacak kadro kalitesinde de?il. Bunu kabul etmek laz?m.
      K?t? oynad???m?z g?nler olacak. (Sivas ma?? gibi).
      Oyunu tutmaya ?al???p acemice hatalar ile rahat kazanaca??m?z ma?? zor sokaca??m?z g?nler olacak (Bal?kesir ma?? gibi).
      Sakatl?klar; stad yoklu?u; destek yoklu?u; T?rk tak?mlar?n?n beceremedi?i hem lig hem Avrupa yolunda ilerlemeler; daha d???k de?erli kadro gibi bir ?ok olumsuzluklara ra?men bulundu?umuz nokta gayet iyi say?labilir.
      Kendi g?be?imizi kesme ?ans?m?z bize ve sar???nlara b?rak?l?rsa; sahad??? fakt?rler devreye girmezse tek rakibimizi FB olarak g?r?yorum...

Yorum Yap

@G?khan Kal

Abi genel olarak kat?lmakla beraber gene de Bilic in b?t?n bu s?re?te en b?y?k su?lu oldu?una kat?lamam. Y?netimden ba?lay?p, hakemlere kadar giden geni? bir yelpaze i?erisinde tabi ki Bilic in de tak?m?n motivasyonunu sa?lam tutma konusundaki hatalar? da yer alacakt?r. Do?ru s?yl?yorsun hoca oyuncular? ?zellikle b?y?k ma?lar sonras? kafa olarak toparlayam?yor. Bunu en ?ok G?khan T?re, Demba gibi oyuncularda anlayabiliyoruz. Ama hocan?n bu olaya yapabilece?i hamleler nedir diye d???n?rsek.

1- Rotasyon 2- Psikolojik destek 3- Prim ve ekonomik destek

Rotasyon yapacak oyuncun neredeyse yok. Prim ve ekonomik destek sa?layacak ?ans?n da yok. Tek yapabilece?in psikolojik bir hamle onu da Bilic yapamad? evet. Ama ?artlar?m?z d?zeldik?e rotasyon ile bunu sa?layabilece?ini d???n?yorum ben. ?zellikle Mustafa Cenk Tosun Sivok Milo?evi? bu oyunculardan en az 3 tanesi iyile?sin hocan?n ?ok daha iyi bir denge kurma ?ans? olacakt?r.
        [MENTION=4807]Bar?? A???[/MENTION]

Serdar ? bence hoca bask?dan uzakla?t?rmak i?in b?yle bir ?ey yapt? buna yapabilece?im ba?ka bir a??klama yok. ??nk? Serdar tak?mdayken Necip in oynat?lmas?n?n ba?ka bir a??klamas? yok. Serdar b?y?k ihtimalle taraftar bask?s?nda ezilmekten ?ekiniyordu ya da Serdar ?ekinmese de hoca onun etkilenece?ini d???n?yordu.

Tolga ve Cenk konusunda evet hocan?n tercihine kalm?? bir durum. Kimi oynatsa hata yapm?? diyebilece?imiz sonu?lar ortaya ??kabilir ama ben de senin gibi d?n???ml? oynatmas?n? daha sa?l?kl? buluyorum. K?t? oynad???nda kesip di?erini oynatarak en az?ndan motivasyonu daha ?st seviyede tutabilir.

Ersan konusunda hocan?n ?ok huzurlu oldu?una inanm?yorum lakin gene de stoper ?zellikli bir oyuncu dururken Necip d???nda ba?ka bir risk alaca??n? sanm?yorum. Sivok, Pedro, Milo?evi? iyi duruma gelirse onlar? de?erlendirecektir. Ya da belki At?n? ? halen haz?rl?yordur bu konuda hocay? tam anlam?yorum gen?leri oynatmayacak dedi?imiz anlarda bir anda ilk 11 e yerle?tirebiliyor. O zamanlama i?lerini fena da ayarlam?yor asl?nda.

O?uzhan konusunda bir kay?p ya?ad???na ben de kat?l?yorum. O?uzhan ?n fiziksel bir y?klenme d?nemine girdi?inden bahsediliyor e?er b?yle bir ?ey varsa da hocan?n bu s?re?te O?uzhan da ?srar? yanl??t?. ?imdi daha toparlam?? duruyor mesela ?ans almas? iyi olur bu d?nemlerde. Ama Demba ve Olcay konusunda kat?lm?yorum. Demba n?n alternatifleri kimler ? Mustafa ve Cenk. Olcay ?n alternatifleri kimler ? Kerim, U?ur Boral, Mustafa, Cenk ve Sosa. Demba n?n alternatifleirnin ikisi de sakatt? zaten onu rotasyona ?ekme ?ans? yok. Olcay yerine Kerim oynayabilir denebilir lakin Eski?ehir ma??nda T?re nin sakatl???nda Kerim ilk 11 de ba?lad? ve iyi bir performans g?stermedi. Kerim ilk 11 oyuncusu olmad???n? ibr ?ok ma?ta g?sterdi asl?nda daha ?ok hamle oyuncusu. U?ur Boral ? denememek ne derece bir hata bu sorgulanabilir ben bir ?ey diyemeyece?im. Mustafa ve Cenk zaten sakatlar. Sosa da bildi?in gibi sa?l?k olarak s?k?nt?l? bir zaman ge?iriyor. Yani k?sacas? Olcay ?n da alternatifleri ?ok i? a??c? de?il. ?imdi bunlara hata diyebilirsin ama inat demek biraz ay?p olur. O?uzhan a ve Tolga ya olan ?srar?yla bu Demba, Olcay ve Ersan tercihleri aras?nda bence fark var. Ayr?ca hoca tecr?beli isim ihtiyac? duydu?undan baz? oyuncular? kolay kolay kadrodan kesemiyor. Olcay da san?r?m bunlardan biri. Transfer ihtiyac?m?z oldu?u ?ok a??k bu tecr?beli oyuncu konusunda. Hoca da belirtti ?ok?a kez bunu.

Son s?ylediklerinde sonuna kadar hakl?s?n karde?im, piksel ekranlarda g?rmek istedi?imiz harkeetler bunlar

Yorum Yap

Aslı Okan Arcan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Bili?'in elindeki kadro iyi konusu cidden ?ok tart??mal? bir konu. Tamam kadro de?eri olarak FB ve GS ye baya?? yakla?t?k ama bu de?eri olu?turan rakamlar?n ?o?u oyuncular?n son 2-3 y?ld?r g?sterdikleri y?ksek performans sonras?nda olu?an de?erler.
          G?khan T?re ?rne?in; y?llard?r yoklar? oynarken ?zellikle bu sezon g?sterdi?i performans sonras?nda "iyi oyuncu" diyebiliyoruz.
          Bana g?re Sow en az Ba kadar iyi bir oyuncu. Burak Y?lmaz ise geride duruyor ama onun da golc? ?zellikleri arkas?nda oynayan Sneijder sayesinde peki?iyor.
          Orta sahalara bakt???n?zda FB ile k?yaslanamaz bir orta saham?z var. GS ise tart???l?r.
          Savunmada ise yine FB nin gerisinde, yakla??k GS ayar?nday?z.
          Tolga'y? iyi kaleci bulsam da bu sezon kaleci konusunda FB'nin de GS'nin de gerisindeyiz.
          E bir de kronik sakatl?klar konumuz var...

Bizden daha iyi durumda olmalar?na ra?men FB ile ayn? s?ralarda olmam?z?n sebebi bana g?re teknik adam fark?d?r. ?smail Kartal cidden ?ok k?t? bir Teknik Adam. En son GS ma?lar?n? izledim, kaybetmek i?in elinden geleni yapt?; Volkan engel oldu.

GS ise sezon ba??ndan beri aleyhte neredeyse hi? hakem hatas? g?rmedi. Ben bir tek GSli y?neticinin hakem ?ikayetini duymad?m. GSnin hakem hatas? ile kaybetti?i bir ma? da hat?rlam?yorum.
          Lehlerinde ?ok ?ok fahi? hatalar da olmad? ama aleyhlerinde olan hatalardan ?ok fazlas?n? lehlerine ald?lar.
          Yan?lm?yorsam 0 k?rm?z? kart ile ilerliyorlar. Onlar? yar??ta tutan da bu.

?ok yorucu bir d?nemden ge?iyoruz. 3 hedeften 2 sinde (T?rkiye Kupas? hari?) ilerliyoruz.
          Bu tak?m ligde her ma?ta rakibini ezecek, 4 atacak 5 atacak kadro kalitesinde de?il. Bunu kabul etmek laz?m.
          K?t? oynad???m?z g?nler olacak. (Sivas ma?? gibi).
          Oyunu tutmaya ?al???p acemice hatalar ile rahat kazanaca??m?z ma?? zor sokaca??m?z g?nler olacak (Bal?kesir ma?? gibi).
          Sakatl?klar; stad yoklu?u; destek yoklu?u; T?rk tak?mlar?n?n beceremedi?i hem lig hem Avrupa yolunda ilerlemeler; daha d???k de?erli kadro gibi bir ?ok olumsuzluklara ra?men bulundu?umuz nokta gayet iyi say?labilir.
          Kendi g?be?imizi kesme ?ans?m?z bize ve sar???nlara b?rak?l?rsa; sahad??? fakt?rler devreye girmezse tek rakibimizi FB olarak g?r?yorum...
          Te?ekk?rler abi derli toplu yazm??s?n. Ben de aynen b?yle bir d???nce yap?s?nday?m. Olay? biraz daha geni? g?zlemlemek laz?m. Son olanlara g?re de?il.

Yorum Yap

bu sezon deplasman da = 12 ma?ta 10 galibiyet 2 ma?lubiyet
            ev sahibi oldu?umuz ma?lar da = 11 ma?ta 6 galibiyet 3 beraberlik 2 ma?lubiyet alm???z ..

deplasman da erciyesspora nas?l kaybetti?imizi zaten biliyoruz eski?ehir de ayn? ?ekilde liverpool ma??ndan sonra ingiltere'de 12 de biten ma? sonras? 2 g?n sonra eski?ehirin k?t? zemininde yorgunluk ve rakibin ?l?m?ne kapand??? bir ma? neticisinde ma?lup olmu?tuk herhalde lig tarihinde ?u ana kadar bu deplasman istatisti?ini tutturan olmam??t?r.Yani biz i? saha ma?lar?m?z? ?ayet in?n?'de veya yeni stad?m?z olacak vodafone arena da oynasayd?k derbileri de d???n?rsek fark en az 7-8 puan olurdu.Bili? hatalar? ?ok olan ama bir o kadar da iyi bir hoca,ilerde b?y?k bir hoca da olacakt?r o y?zden bu tak?mda en az 2 sene daha Bili? olmal?..

Yorum Yap

https://eksisozluk.com/entry/49737814

edit:okurken son paragraf? g?rmezden gelin o k?s?m ek?i'deki ba?l??a yazanlar? hedef alm??
              En son düzenleyen Mehmet Karabacak; 11-03-2015, 17:46.

Yorum Yap

bas?n toplant?s? ka?ta olur bug?n

Yorum Yap

Bu sene ?ampiyon olamazsak %51 stad ,%49 di?er fakt?rleri neden olarak yazar?m.

Sene ba??nda ligde ve Avrupa'da ?u pozisyonda olaca??m?z? s?yleseler nerdeyse kimse inanmazd?.

Bug?n ligde ?ampiyonluk,Avrupa'da final beklentimiz varsa,bizi bu noktaya getiren Slaven Bilic'tir.

Umar?m seneye 3 y?l daha anla?ma yap?l?r.

Yorum Yap

8 Mart tarihinin ba?lang?c?, o g?n g?nd?z oynanan Sivas ma?? ve son ?? g?n i?inde toplam 73 farkl? ki?i bu topi?e mesaj atm??.
                    A?a??daki tablo bu s?rede ?? ve daha fazla mesaj atanlar?n ka? mesaj att???n? g?steriyor.

Onur Essizo?lu 13

G?khan Kal 12

Bar?? A??? 11

Mehmet Karabacak 7

Kemal Erce Avaro?lu 7

Okan Arcan 6

?a?r? G?khun Sevindik 5

Olgan Sar?cal?k 4

Orhan Baladin 3

?yi oynamad???m?z ama ?ok ?nemli bir 3 puan ald???m?z ma? sonras? insanlar?n g?r?? bildirmesi normaldir.

Ama ligde zirvede oldu?umuz ve Avrupa?da oynayaca??m?z ?nemli bir ma? ?ncesinde bu kadar polemik nedir ki?

-Sosyal medyan?n herhangi bir k??esinde, ek?i s?zl?kte, blog alt?nda, forzada ya da ba?ka bir forumda s?rekli ayn? ?eyleri s?yl?yorsan,

-S?yledi?ine ele?tiri de?il ele?tiri ?zg?rl??? diyorsan,

-Ortak ??kara hizmet edebilecek d???nce ortaya atam?yorsan,

-Muhatab?n? tatmin edici, doyurucu s?ylemde bulunam?yorsan,

-T?m bunlara ra?men mesaj kas?yorsan

??e o zaman ya g?venirlili?inle ilgili, ya trol oldu?unla ilgili, ya da bu tak?m? tutup tutmad???nla ilgili soru i?areti olu?turursun.

Yorum Yap

Ad?m ge?ti diye yaz?yorum, yazd???m yaz?lar? ger?ekten okudunuz mu?

Bu da 6 oldu

Yorum Yap

Aslı ?a?r? G?khun Sevindik tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        Ad?m ge?ti diye yaz?yorum, yazd???m yaz?lar? ger?ekten okudunuz mu?

Bu da 6 oldu
                        Hay?r okumad?m kimseyi fi?lemek gibi bir derdim yok

Yorum Yap

Aslı Erol Ergin tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                          ismi laz?m de?il cinconun hocas?;
                          sa? a??k oynayan olcan? solbeke ?ekiyor
                          gen? stoperi en ?nemli ma?larda kullan?yor
                          fener ma??nda beraberlik yeterken burak,umut ile ma?a ??k?yor
                          bizim ki
                          sa?bek yede?i olarak al?nan opare mecburiyetten en kritik ma?ta solbek oynat?l?yor me?er adam solbek mi?
                          at?n? oynad??? ma?larda ba?ar?l? ama g?venilmiyor
                          en k?yt?r?k ma?larda bile demba ba tek ba??na
                          necip stoperde harika imi? ama onuda yoklukta ke?fediyoruz
                          komandante diyoruzda adam muhafazakar?n dibi
                          mesela ??yle bir tak?m yap;en az?ndan kendi sahanda bir ma?

-----------tolga(cenk)----------------
                          g?khan-----necip---at?n?-----opare(motta)
                          o?uzhan----------atiba----- kerim(sosa)
                          mustafa---- ----ba-------- cenk
                          Ayn? cinconun hocas? sol bek oynayan Telles'i sol a??k da oynat?yor.

Fener ma??na Burak-Umut ikilisi ile ??kt? ama Umut'un kadroda olmas? daha ofansif bir kadro oldu?unu g?stermez. Umut'un ordaki rol? ne bizim G?khan'dan ne de Olcay'dan daha fazlad?r. Sezon ba??nda Mustafa sa?lamken Bilic de ayn? taktikle ??k?yordu ma?lara. Hem de Arsenal ma?lar?na.

Opare'nin, Necip'in yeni yeni mevkiler edinmesi zaten Bilic'in ba?ar?s?d?r, ele?tiri yapmak isterken bence yanl??l?kla ?vm??s?n?z hocay?

Kurdu?unuz kadroya gelince;

Kusura bakmay?n ama bug?ne dek g?rd???m en hayal ?r?n? kadrodur. Hele G?khan'? sa? beke hapsetmi? olman?z tamamen facia olmu?. ??nk? bu ?ocu?un 1-2 t?k ?st? Robben'dir, Ronaldo'dur sa? beke koyma fikri ?ok enteresan olmu?.

Yorum Yap

devrim sur
                            kaybetti?imiz ma?tan sonra yaz?yoruz felaket tellallar? geldi deniliyor kazand???m?z ma?tan sonra yaz?yoruz polemik yap?p ortal??? buland?rmay?n diyorsunuz.pardon ama biz g?r???m?z? sizin keyfinize g?re mi yaz?caz? benim Be?ikta?l?l???m? sorgulamak ?u forumda hi? kimsenin haddine d??mez ??phe eden a?ar di?er ba?l?klarda yazd?klar?m? okur cevab?n? da al?r.ben rahats?z oldu?um eksik g?rd???m bir k?s?mla ilgili forumda mesaj atamayacaksam ozaman bu forumun amac? nedir?insanlar?n birbilerini poh pohlad??? aferim bravo sen ?ok ya?a dedi?i bir ortam yaratmak m??neyin ?etelesini tutuyorsun hem?
                            muhattab?m tatmin olmuyorsa bu benim su?um de?il ben yazd?klar?m? birilerinin d???ncesini de?i?tireyim diye yazm?yorum kendi d???ncelerimi yaz?yorum.tatmin olmu? olmam?? beni alakadar etmez.kimse benim gibi d???nmek zorunda olmad??? gibi bende kimse gibi d???nmek zorunda de?ilim.ben kendi arg?manlar?m? ortaya d?ker yazar?m kar??dakide kendi arg?manlar?n? yazar.at?yorum senin bili?i savunan yaz?lar?ndan da ben tatmin olmam???m demek ki, sende doyurucu s?ylemlerde bulunamam??s?n s?ylediklerine bakarsak.ne oldu ?imdi ne demeliyim senin yetersiz oldu?unu mu?ben art niyetli biri olsam senin imalar?na g?re 13 de?il ak?ama kadar 103 tane mesaj atar?m hani mesaj kas?yorum ya o bak?mdan! 37 ya??nda adam?m neyin mesaj?n? kasacam arkada??m.sen derecelendirme kurumu musun? milletin mesaj say?s?na g?re Be?ikta?l?l???n? iyi niyetli k?t? niyetli oldu?unu ima ediyorsun?

Yorum Yap

Hocam,

Koyacaz ge?icez Brugge mrugge kalmayacak.
                              Erciyes ma??na kadar rahats?n,ama o ma?ta olas? bir puan kayb?nda buralar? yine dar ederler sana.

Yorum Yap

hocam mottay? ve opareyi birlikte oynatsan onlu arkal? olcay? dinlendirsen en az?ndan erciyes mac?nda denesen sonradan oyuna girecek 2 degil daha fazla alternatifimiz olsa

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X