Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Slaven Bilic

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı ?brahim ?n?z? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    Tufan, sonunu getiremedi Bili? ama son haftlara ?ampiyonluk umuduyla girmek ba?ka be karde?im. Son 10 senedir ka? defa yer ald?k ki ?ampiyonluk yar???nda?

G?khan abi, Bili?'in Avrupa ma?lar?nda oynatt??? futbolu Aybaba hayal bile edemez. Aybaba'n?n kadrosu iyi de?ildi -sadece art? olarak duran top kullanan adam? vard?- tamam ama "??k?n oynay?n" futbolu oynatan bir adamla Bili?'i k?yaslamam kendi ad?ma.

Ayr?ca Bili? kals?n gibi imza olaylar? falan da var. Bu durum Be?ikta?'?n hayr?na olmaz art?k. Bu kadar y?prat?lm?? bir ili?kiden hay?r gelmez.
    Ibrahim 'im

Mevzu Samet mi Bilic mi degil ki.
    Ya elbette Bilic,ben insanlarin o donemde kabul etmediklerini bu donemde surekli bahane gosterme celiskilerini anlamiyorum.Ayni hakemler,ayni yonetim daha vasat bi futbolcu toplulugu.O donemde Besiktas'in formasi zaten ilk 3 ' e girer derken bu donemde Malatya formasiyla mi cikiyoruz sahaya ? Bunlar genel gorusler,sahislara degil genel kanilarla benim derdim.

Yorum Yap

Aslı Devrim Sur tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Tufan Tokadc? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Aslı Cafer Evirgen tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Samet ile Bilic'i k?yaslamak da enteresan.

Bilic ile son 4 haftaya kadar hep ?ampiyonluk inanc? ile geldik ama son 4 haftadaki ani d?????m?z bizi ?ampiyonluktan etti.

Samet d?neminde ne zaman ?ampiyonluk inanc?m?z? kaybetmi?tik ?

10 hafta ?nce mi, 15 hafta ?nce mi ?
      Dikkat ettiysen teknik adamlar? de?il insanlar?n bak?? a??lar?ndaki de?i?imi k?yas ettim !
      Bana kal?rsa Bilic elbette Samet Aybaba'dan iyidir ama Samet Aybaba'dan iyi olmak Be?ikta? teknik direkt?r? olmak k?stas? m?d?r ?
      Ayr?ca sonunu getiremedikten sonra ha 4 hafta kala ?ampiyonluktan kopmu?sun ha 10 hafta kala fark? ne ?
      4 hafta kala ?ampiyonluktan kopup 3. olana ?d?l olarak CL bileti mi veriyorlar ?
      Ayr?ca bu Bilic'in ilk sezonu da de?il,2. sezonunda da ayn? d?neme?te ayn? hatalar? yap?yor.
      Sordu?um ?eyi bir daha soruyorum,o dandik kadroya kar??n Be?ikta??n formas? ilk 3 ' girerciler niye ?u an her ele?tiride savunma arg?manlar? ama kadromuz bu ?h?h? anlay???ndalar ?
      Mevzu Samet Aybaba de?il mevzu tutarl?l?k,bak yine s?yl?yorum Bilic'in yerine Samet Aybaba R?za ?al?mbay Ertu?rul Sa?lam ve daha ?n?nde ?ok uzun bir yol olan Sergen gelecekse Bilic'e yine 4 kolla da sar?l?r?m ben.
      Tufan herkesi ayn? sepete koymazsan sevinirim. D?n Samet Aybabay? ele?tirenler bug?n B?lic ide ele?tirebiliyor.

?ahsen ben Samet Aybaba n?n gelmemesini hi? istememe ra?men, TD li?ini hi? be?enmeme ra?men topi?ine yazd?m tek yaz? ayr?ld???n?n belli oldu?u g?nki te?ekk?rler yaz?s?d?r.
      Elbette herkes ayni degil,elbette istisnai durumlar var,onlari tenzih ediyorum ben.Ben tek tek su o zaman ne yazmis,simdi ne yazmis diye bakmiyorum ancak buyuk cogunluk kadro kalitesi argumanini kabul etmiyordu o zamanlar,kadromuz kalitesiz diyenlerde bir elin parmaklarini ge?miyordu.Hix istisnai durumlar var diye bu kaninin aksini iddia etme bence abi.Ayrica birisi bir seyleri zorluyorsa savunmak adina koydugun zorlama argumanlarla sensin bu,ben de?il. Su topicte en baba Bilic savunucusunun bile elestirdigi bir donem olmustur,ama senin oyle bir doneminde olmadi.Eger olduysa alintila biraz mahcup olayim abim.

Yorum Yap

Derbiyi yenerse, kalsin diyenler cogalir, yenemezse gitsin diyenler baya bi cogali ama anlamadigimiz sey bu saatten sonra gitmeli yada kalmali tartismasi yapmanin bir gerigi yok. Cunku hoca %99 gidiyor, tek yapabilcegimiz muhabbet Derbiden sonra, ayri bir topic altinda, Hangi hoca gelmedilir ve neden gelmelidir, olumlu olumsuz olarak

Yorum Yap

Skybette westham i?in slavene 1/2 veriyor. Bu adamlar s?ylentiyle i? yapmazlar.

Yorum Yap

Hocam bu hafta da Pektemek'le ba?larsan ma?? izlemeyece?im.

Yorum Yap

Burada art?k ?yle 100'lerce sayfa tart??acak bir konu kalmad? bence, y?netim karar?n? verdi. Y?netim kurulu toplant?s? ?ncesinde ve s?ras?nda ??kan haberlerin yalan oldu?unu sanm?yorum. Mutlaka o muhaberiler bir yerlerden ald?lar haberleri. 2 ma? daha devam edip g?nderecekler Slaven'i. Yani gitsin kals?n tart??malar? san?r?m art?k zaman kayb?.

Sorun ?u ki ne yaz?k ki alternatif yok. ?ncelikle bu y?netimin vizyonunu biliyoruz. Bence Slaven iyi bir se?imdi ama kendisini ?nder ?zen istedi ve getirdi, y?netim de?il. Y?netimin vizyonsuzlu?unu ve bor?, FFP gibi dezavantajlar? d???n?nce zaten ?st segment hocalar eleniyor. Lucescu kalaca??n? s?ylemi? okudu?um kadar?yla ki zaten hi? bir ihtimal yoktu kendisinin T?rkiye'ye geri d?nmesi i?in. Bundan 12 ya? daha gen?ken, daha iyi maddi ?artlarda ve futbolun i?inde siyasetin (yine oldu?u ama...) bu kadar olmad??? d?nemde kendini zor kurtaran adam ?u anda Shaktar'daki ortam? b?rak?p hayatta gelmez. Adam resmen orada do?u Avrupa'n?n Porto'sunu yaratt?. Tabiri caizse kl?pte tanr? gibi. 1-2 sene daha kl?bede devam eder, sonra futbol direkt?r? gibi bir rolle devam eder Shaktar'da. Onu ge?elim. ?enol G?ne? olmu? bitmi? gibi konu?uyor herkes ama bursa fakt?r?n? unutuyorsunuz. Tak?ma geldikten sonra ligin en iyi h?cum oynayan tak?m?n? yaratt?. Seneye yeni stada ge?iyorlar ve belli ki ?ampiyonlu?u, en k?t? ?ampiyonlar ligini hedefleyecekler, sizce ?enol G?ne?'i b?rak?r m? bursa? Neden bozsunlar kurulan d?zeni? Hele s?z konusu Be?ikta? ise ta? koymak i?in her ?eyi yaparlar. Ger?i ?imdi bakt?m, san?r?m May?s sonunda bitiyor s?zle?mesi ama karakter olarak tak?m?n? yar? yolda b?rakaca??n? sanm?yorum. Uzat?r bence bursa ile. Sergen hepimiz i?in g?zel ?eyler hat?rlat?yor. 1. d?nemi de 2. d?nemi de. Teknik direkt?rl??e de heyecanl? bir ba?lang?? yapt? ama bu i?ler ?yle y?r?m?yor i?te. Antep'i Sivas'? canland?rd? diye gelip Be?ikta?'? direk ?ampiyon yapacak anlam?na gelmiyor. Kald? ki disiplinle ilgili ge?mi?ini de biliyoruz.

Benim korkum, ki ne yaz?k ki ?zellikle Be?ikta?la ilgili korktu?um ?eyler %80 oran?nda ger?ekle?ir, bu y?netim temmuz'a kadar hoca falan bulamayacak. Bu arada kendi kararlar?yla 1-2 bonservisi elinde oyuncu al?rlar. Temmuz'dan sonra ise her ?ey i?in ge? olacak gibime geliyor. Umar?m ne olacaksa Be?ikta?'?n faydas?na olur. Hepimizin tek dile?i bu.

Yorum Yap

Su teknik direktor bulma isini ibrahim altinsay 'a versinler

yeni bir facia yasamayalim

Yorum Yap

Aslı Fatih Sultan Bak?r tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  Hocam bu hafta da Pektemek'le ba?larsan ma?? izlemeyece?im.
                  oyle yaparsa o zaman ilk defa mac izlemem bende

Yorum Yap

Futbolcu ve teknik direkt?rlere garip bir ba??n?z var...heleki biraz bizim kafadan ise ba?ka ba?ka anlamlar yukluyorsunuz bu insanlara...
                    Fernandes bizi b?rakmaz
                    Q7 bizi satmaz
                    Egemen para i?in gitmez
                    T?mer terk edip gitmez
                    Schuster karakterlidir hemen ka?maz
                    Bili? adamd?r ba?ka tak?mla g?r??mez...

Sonu? hep hayal k?r?kl???...Bu adamlar?n senin benim gibi olaylara duygusal bakmad???n? bu heriflerin profesyonel oldu?unu ne zaman anlayacaks?n?z acab???
                    ?ubat ay?ndan beri westham ve Premier Lig muhabbeti var...o zaman bili? Premier lige gitmeyi ?ok istiyormu?.gorusmeleri de var dedi?imde lin? edildim burda...
                    Anlayin art?k i?ler sizin d???nd???n?z gibi y?r?m?yor!

Yorum Yap

Aslı Murat Baltaci tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      Aslı Mustafa Zeybek tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      Aslı Yusuf Kazanci tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      Bursan?n kadrosu bizimkinden k?t? sadece ba?lar?nda oyunculardan %100 verim alan hocalar? var
                      Tamam kadrolari bizden kotu.
                      Buyuk oranla bu sebepten 13 puan gerimizdeler su an.
                      bulunduklari konum cok normal degil mi?
                      Senol hoca degil ne bileyim ertugrul olsaydi 10. Mu bitirirlerdi ligi?

Senol hoca bursa da gencleri kazandi eyvallah.
                      Goze hos gelen futbol oynatiyor eyvallah.
                      Buyuk saygi gerektiriyor ozellikle buyuk maclardaki cesareti eyvallah.

Ama gel gelelim sonu?? Bursa kadro kalitesiyle nerde olmasi gerekiyorsa orada. ne asagi ne yukari.
                      Sivas ?n yada karab?k ?n kadrosu bursadan ?okmu a?a??da onlar niye d??memeye oynad?lar o zaman. Bencede bursan?n kadrosu bizden k?t? ?enol hoca oyunculardan maxsimum verim ald??? i?in iyi top oynuyolar,tarafl? tarafs?z herkezin be?enisini kazand?lar,derbilerde fb,gs ve bize k?k s?kt?rd?ler acemi bi kadro oldu?u i?in sonuca yans?tamad?lar belki ama son fener ma??nda g?rd?kki ?ekirge bir s??rar iki s??rar sonunda ?? tane yer oturursun. Bizde derbilerde bursa gibi oynasak birini kaybederdik ikisini kaybederdik yedi derbiyide kaybetmezdik.

S?rf Bili?i savunmak i?in ?enol G?ne?i k?t?lemek yapt??? i?i de?ersizle?tirmek yak??m?yo bize e?riye e?ri do?ruya do?ru.
                      ??te ?enol hocan?n marifeti maksimum verim alabilmesi. Burak y?lmaz denilen top?u ptt yolcusu olacakken ald? gol kral? yapt? ayn? ?ekilde volkan ?en in de gidece?i yer ptt iken ?uan T?rkiye nin en iyi sol a???? yapt? Vs Vs...

Yorum Yap

Bursan?n puan olarak a?a??da olmas?n?n nedenlerinden biri de hakemler taraf?ndan onlar?nda puanlar? gasp edildi g?z ard? edilmesin bu ayr?nt?da

Yorum Yap

Aslı Mustafa Diler tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                          Bursan?n puan olarak a?a??da olmas?n?n nedenlerinden biri de hakemler taraf?ndan onlar?nda puanlar? gasp edildi g?z ard? edilmesin bu ayr?nt?da
                          Bizim ma? d???nda ma?lar?n? izlemedim hakem fakt?r?n? bilmiyorum ama ge? form tuttular san?r?m.

Yorum Yap

Aslı Berk Dincturk tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            Su teknik direktor bulma isini ibrahim altinsay 'a versinler

yeni bir facia yasamayalim
                            Ba?kan her zaman oldu?u gibi o i?i de kimseye b?rakmaz abi merak etmeyelim....

Yorum Yap

Aslı Emre Ke?k?? tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Gitme Dur Ne Olur...
                              izleyince bir tuhaf oldum ama G?ltekin Onay?n yaz?s? da hislerime terc?man olmu?

Yorum Yap

ek?i s?zl?kten al?nm?? bir yaz?d?r .

ard?ndan g?zya?? d?kt???n?z s?leyman seba'n?n g?z?n?n i?ine baka baka "ahmet dursun seba gitsin" diye ba??rd?n?z, stattayd?m.

?imdi kap?s?nda yatt???m?z lucescu'ya b?t?n stat "siktir ol git luce, siktir ol git" diye ba??r?rken de oradayd?m.

t?rkiye'ye gelmi? en d?zg?n karakterli ve bence en yetenekli oyunculardan delgado'yu in?n?'de ?yle ?sl?klad?n?z ki a?layarak sahadan ??kt?, yine stattayd?m.

"ke?ke gelse" dedi?imiz mustafa denizli'ye yar?m saat boyunca "s?ylesene bize hoca tak?m niye oynam?yor" diye ba??rd?n?z, hem de ?ampiyon oldu?umuz sezonda. oradayd?m.

"evimi soysa ihbar etmem" dedi?im metin tekin i?in "be?ikta?'? kay?rm?yor, ?ok objektif konu?uyor, b?yle be?ikta?l? olmaz" diyecek kadar insanl?ktan ??kanlar?n?z oldu.

hat?rlam?yorum sanmay?n, nouma, ilhan mans?z, carew, quaresma, hepsine toplu k?f?rler edildi o statta. bunlar g?z?mle g?r?p kula??mla duyduklar?m. televizyonda izlediklerimi de eklesem daha kimleri kimleri sayar?m.

?imdi de s?ra bilicte. y?llard?r ligin ilk yar?s?nda havlu atan tak?m? 30. haftaya lider soktu?u halde final ma?lar?n? oynayamad??? i?in, 8-0 liverpool travmas?n? atlatmam?z? sa?lad??? ve avrupa karnesi 8-0, 6-0, 5-0, 4-0l?k ma?lubiyetlerle dolu tak?mla arsenal'e, tottenham'a, liverpool'a k?k s?kt?rd??? halde brugge ma??n?n son yar?m saatlik b?l?m?ndeki basit hatalar nedeniyle elendi?i i?in yerin dibine soktunuz. ne insanl??? kald?, ne futbol bilgisi, ne karakteri. yahu ?unu ne ?abuk unuttunuz: (bkz: #47810047)

elindeki vasat kadroyu bu seviyelere y?kseltenin bilic oldu?unu g?rmeden, "bu kadroyu nas?l ?ampiyon yapamaz" triplerine girdiniz. ayn? oyunculara 1-2 y?l ?nce neler dedi?inize bakabilirsiniz. burada duruyor hepsi. sanki her y?l ?ampiyon oluyormu? gibi davran?lan o be?ikta? 1995 y?l?ndan 2015 y?l?na sadece 2 (yaz?yla: iki) kez ?ampiyon olmu?. bu tak?m senelerdir ligin ilk yar?s?nda havlu at?yor. ne ?abuk unuttunuz?

rakiplerin kendi sahalar?nda ald??? seyirci ve hakem deste?ini g?rd???n?z ve puan durumuna etkisini ad?n?z gibi bildi?iniz halde 2 senedir kendi evinde oynamayan teknik direkt?r? yerden yere vurdunuz. her ?eyi ge?tim, stats?zl???n cefas?n? 2 sene ?eken, ?ehirden ?ehir dola??rken a?z?n? a?mayan, bu halde y?llard?r avrupa'da ba?ar?ya hasret tak?ma liverpool, tottenham zaferleri ya?atan teknik direkt?r bir y?l da yeni stad?n sefas?n? ?ekerek tak?m y?netmeyi hak etmiyor mu? olimpiyat stad?nda bombo? trib?nlere oynarken neredeydiniz? ?imdi vodafone arenada bilice kar?? ?demeniz gereken bir vefa borcu yok mu ger?ekten?

iyi bir sezon ge?irdik, sonlar?nda fiziki, psikolojik ve taktiksel olarak d??t?k, kadromuzun yetersiz kald???n? g?rd?k, bilic de hatalar yapt? ve 3. olduk. bu kadar basit. ?ampiyonu tebrik edip niye yolumuza bakam?yoruz? son 3-4 ma? d??t?k diye neden koca sezonu, ba?ard?klar?m?z? ya?anmam?? sayal?m? 3 sene ?nceki be?ikta?'a, ge?en seneki be?ikta?'a ve bu seneki be?ikta?'a bak?yorum. tart??mas?z ilerleme var. do?ru yolday?z. seneye daha iyi olaca??n? g?rmek i?in kahin olmaya gerek yok. neden silba?tan ba?l?yoruz?

al?nmaca g?cenmece yok, ben de koyu bir be?ikta?l?y?m ama be?ikta? seyircisi ergen bir seyircidir. tabii ki aram?zda olgun insanlar, m?thi? adamlar, g?n?lden destek veren harika kad?nlar da var. ama ortalama be?ikta? seyircisi ergendir. futboldan pek anlamaz. anl?k tepkiler verir. bunlar? rasyonel analizler gibi sunar. duruma g?re an?nda taraf de?i?tirir.

bunun g?zel yan?; ger?ekten istedi?inde yeri g??? inletir bu seyirci. t?rkiye'nin t?m iddial? seyircilerinin ortas?nda ma? izledim, avrupa'da da ?ok ciddi ma?lara gittim. g?n?nde be?ikta? seyircisinin etkisinin yar?s?n? kimsede, hi?bir statta g?rmedim. ba??r?rken biz mi sall?yoruz yoksa deprem mi oluyor bilemezdik in?n?'de. "d???ncelerimi bile duyamad?m" demi?ti manchester united'?n kalecisi. ama k?t? taraf? da ?u; bu taraftar ger?ek bir ergen kadar duygusal. olaylara mant?kl? yakla?m?yor.

?lkede herkes futbolu ad? gibi biliyor s?zde ama futbol teorisine ili?kin adam gibi tek bir t?rk?e kaynak yok. demek ki talep yok. o girsin, bu ??ks?n, o nas?l oynar, bu nas?l oynamaz. derinli?imiz bu. futbol taktiklerini futbolcular?n diziliminden ibaret zanneden insanlardan olu?uyoruz. schuster'e de sabredemedik, del bosque'ye de. bir model olu?turmaya niyetli olan kimseye tahamm?l?m?z yok. varsa yoksa k?sa vadeli ba?ar?lar. sonra ayn? adam barcelona ma??nda "bunlar?n oynad??? futbolsa bizimki ne" geyi?i yap?yor. kusura bakma da, b?yle lige, b?yle taraftara, bu kadar futbol.

sevinmek i?in sevmedik diyor ama sevinemedi?inde hemen adam as?yor bu seyirci. sevmeyi bilmeyen ayars?z bir grubuz biz. bilic'i de ast?k, hay?rl? u?urlu olsun, s?radaki gelsin. ne olacaksa art?k.

debe editi: ?ok say?da destek mesaj? ald?m. bana de?il, bilic'e destek tabii. "ne yapal?m?" diyenler de olmu?. bilic?in kalmas?n? isteyenler ne kadar be?ikta?l?ysa, gitmesini isteyenler de o kadar be?ikta?l?. taraftar?n fikirlerine tahakk?m edemeyiz.

yaln?z, ?n?m?zde 31 may?s 2015 be?ikta? gen?lerbirli?i ma?? var. 34. hafta, i? saha ma??m?z, ankara'da oynanacak. in?n?'ye veda ma??m?z da yine bir gen?lerbirli?i ma??yd?, unutulmazlar aras?na girdi. bu ma?? da ?slaven bilic?e veda ma??? haline getirebiliriz. stad? t?kl?m t?kl?m doldurup bilic'e 90 dakika boyunca aral?ks?z tezah?rat yapabiliriz. oyuncular? da unutmadan tabii. bilic?in gitmesini isteyenler dahi g?zel bir veday? hak etti?ini d???n?yorlard?r mutlaka.

olimpiyat stad??n?n r?zgar? ve ?amuruyla, hakemlerin g?lgesinde oradan oraya g??ebe gibi ge?irdi?imiz, teknik direkt?r?m?ze, tak?m?m?za adamak?ll? tezah?rat bile yapamad???m?z bu sezona b?yle bir son yak???r bence. bu ko?ullarda sezonun yar?s?n? lider ge?iren, taraftar?na ligde ve avrupa?da bir?ok unutulmaz an? ya?atan bu tak?m ve bilic g?mb?r g?mb?r ?bu taraftar sizinle gurur duyuyor? tezah?ratlar?n? hakediyor. ba?ka zaman ve f?rsat olmayabilir. 31 may?s, ankara.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X