Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

?nder ?zen

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Biz bo?una bu topraklardan ??km??,k?lt?r?m?z? yak?ndan tan?m?? birileri olsun demedik.

Gelsin ?lhan Mans?z,?nder ?zen ondan bir ?eyler kapar,

Tak?m i?ini verin ?lhan Mans?za,?nder ?zen scout ekibine baks?n,bas?n a??klamalar? yaps?n.

?lhan Mans?z,top?ulara gerekti?inde f?r?ay? kays?n,sava?malar? gerekti?ini anlats?n.

Transfer edilecek top?uya ?nder-Bilic-?lhan karar versin.

Eminim ki Dany gibi bir transfer olmaz birdaha !!!

Yorum Yap

Do?ru ?ekilde ele?tirenlere k?zmam, k?zmak komik olur. Ele?tiri, mecvut yap?y? g??lendirir, do?ru ?ekilde yap?l?rsa. Ancak o kadar alakas?z ve komik ele?tiriler geliyor ki, anla??lan insanlar?n can? yaln?zca ele?tirmek istiyor.

Sinan Engin ?rnekleri g?r?yorum. Kusura bakmay?n ama g?lmekten ?lecek gibi oluyorum. Sinan Engin?
      -Hani ?u tapelerde Aziz Y?ld?r?m'?n her t?rl? i?ini halleden, Fenerbah?eli oldu?unu s?yleyen Sinan Engin mi?
      -Hani alemin maskaras? olan ger?ekten futboldan anlad???n? san?p her gece y?zbinlere televizyonda madara olan Sinan Engin m?
      -Hani D?nya'n?n en fantastik tayfas?yla s?zde futbol program? yapan Sinan Engin?
      -Hani y?llar ?nce bile 8-0'l?k ma? sonras? Ertu?rul Sa?lam'a ve futbolculara bile destek veriliyorken "Sinan'? da al git, Sinan'? da" dedi?imiz Sinan Engin mi? "Ya 101.y?l?n hesab?n? ver ya da huzur ver" pankartlar?na konu olan Sinan Engin mi?
      -"Ben Seri?'i ald?m, harika top?uydu" diyen, "Maradona Seri?" diyen, Drpic'i almaya gidip paras?n? ?deyen sonra transferden vazge?en ama paray? geri alamayan bunun ?zerine Gordon Schidenfeld'i getiren Sinan Engin mi?
      -Lucescu'nun arkas?ndan zehir zemberek konu?tu?u, tak?m? satt???n?, kendisini satt???n? s?yledi?i Sinan Engin mi? Binbir t?rl? garip olay?, uygunsuzlu?u kahve a?z?yla konu?an Sinan Engin mi?
      Be?ikta? duru?unu yans?tacak adam laz?m denmi?, ard?ndan Sinan Engin ?rnekleri gelmi?. ?nan?l?r gibi de?il...

?dari Direkt?r'?n veya y?neticilerin yapmas? gereken konular da ayr?ca ?nder ?zen'in ?zerine y?k?lm?? nedense.

D?nya'da her tak?m?n futbolcusu izin g?n? olmadan d??ar? ??k?yor. Tabii ki yanl??. Her tak?mda kavga ??k?yor, tabii ki yanl??. Ama kimse ?n?ne ge?emez bunlar?n. Adamlar 25-30 ya??nda insanlar ya, evine diye ??k?yor kafas?na g?re tak?l?yor. Bunun cezas?n? y?netim kurulu toplant?s?nda veriyorlar ya da teknik direkt?r?n raporuyla. Buna ?nder ?zen ne yaps?n?

Tak?mda kavgaya bile engel olamad? denmi?. Kavga ??kmayan tak?m m? var? Ba?ar?s?z ?rnekleri pas ge?iyorum direkt b?y?k olaylar?n ya?and??? ama ba?ar?lar kazan?lan ?rneklere ge?iyorum.
      -Beckham ile Alex Ferguson'un birbirine krampon f?rlatmas?, soyunma odas?nda kavgas?. Manchester United'?n ba?ar?lar?ndan s?z etmiyorum bile.
      -Melo-Riera kavgas? ve gelen ?ampiyonluk.
      -Guinti-Ahmet Dursun, fal?ata olay?. Gelen ?ampiyonluk
      -?.Toraman-?.?z?lmez kavgas?, gelen ?ampiyonluk
      -?L'de ?ok ba?ar?l? bir sezon ge?iren ve ?ok kritik bir ma?a ??kmaya haz?rlanan Liverpool'da Riise'nin baseball sopas?yla Craig Bellamy'nin bacaklar?na sald?r???...

Say say bitmez. Bunlar b?y?t?lecek, su?lan?lacak ?eyler de?il. Hi?bir antren?r, direkt?r bunlara engel olamaz hatta Ferguson ?rne?indeki gibi i?in i?ine bile girebilir. ?nemli olan olaydan sonra su?lular?n cezaland?r?lmas? ki dedi?im gibi bu antren?r?n raporu ya da y?netim kurulu toplant?s? sonucunda belirlenecek bir ?ey. ?nder ?zen'in sorumlulu?u de?il.

Gelelim transfer meselesine.
      Dany transferine girmiyorum. O parametrelere kendisinin de inand???n? d???n?yor musunuz cidden? Belli ki oyuncuyu kazanmak ad?na kendisini ?ne att? Bilic ve ?zen ama kendi itibarlar? sars?ld?. Korktu?um ve bekledi?im de oldu. Dany'e girmeyelim derken, k?t? transfer oldu?u ilk g?nden belliydi. ?zerine konu?maya gerek yok demek istiyorum. Hatal?yd?. Ama en az onlar kadar stoper transferine b?t?e ay?rmayan y?netim de hatal?. Ay?racaks?n 3-5 neyse, yapacaks?n yat?r?m?n?. Stoper transferi, ?L'ne gitme yolunda bir yat?r?md?. Dany gibi ?l? yat?r?m de?il iyi yat?r?m yapsayd?k ?L biletini alm??, o yat?r?m?n paras?n? ??karmak bir yana kar etmi?tik. Hepimiz hemfikirizdir umar?m.

Ama Allah a?k?na bana s?yleyin ?u ne demek? "Ald??? iyi adamlar zaten biliniyordu, ben de ?neririrdim." Bilinmemeli diye bir madde mi var? Mourinho Willian'? al?rken veya Matic'i al?rken veya Real Madrid Bale'? al?rken herkes bilmiyor muydu? Sonu? olarak iyi transfer de?il mi bu adamlar.

?una a??kl?k getirelim, sportif direkt?r?n burda g?revi antren?r ve y?netim aras?nda ba? kurmak ve optimum ??z?m? bulmakt?r. Yani sen Atiba iyi futbolcu bilebilirsin. Ama o listede Atiba ve 3 alternatif var. Sportif direkt?r burda fayda-maliyet analizi yapar. Ve ?rne?in Atiba ile di?er 3 alternatif aras?nda, tak?m?n sistemine, b?t?esine, ?ehre, ?lkeye en iyi uyum sa?layacak oyuncuyu belirler, raporunu verir. Olay? budur. Yani Atiba, Pedro Franco, G?khan T?re, Ramon Motta... Sen bunlar? bil ya da bilme konu o de?il. Ben sana forvete 5 de?il 50 adam ?nereyim. Konu o de?il, konu uygunluk, fayda, maliyet analizi yapmak. E sen sayd???n "ama ben ismini biliyordum" diye ele?tirdi?in transferleri ele?tirecek ba?ka konu bulamad?ysan bu insanlar maliyet-fayda analizini ve uygunlu?unu do?ru de?erlendirmi? ve ba?ar?l? olmu? demektir. Bu demek de?il ki alternatifleri daha az katk? verecekti. Bilmek, imkans?z ama ba?ar?l? oldu?unu g?rmemek de imkans?z.

Bak?? a??s? ?ok fark yarat?r, siz sanki tek g?revi "transfer" gibi d???n?yorsunuz, g?rev yelpazesi ?ok geni?. He ba?ar?s?z buluyorsan?z transfer y?netimini, transfer y?netiminden elini ?eksin, Slaven Bilic veya arzulad???m X antren?r daha iyi yapar deyin, eyvallah diyeyim, hak vereyim. Siz adam?n direkt?r olarak yapt??? di?er t?m i?leri silip atma pe?indesiniz.

G?revinde neler var ve neler ile ilgilendi bir bakal?m.

-Antren?r kadrosunda yenilemeye gitti. ?o?unlu?un hemfikir oldu?u ve istedi?i bir hoca ile anla?t?. Edin Terzic, Sambade gibi potansiyelli ve birikimli antren?rler getirdi.
      -Atletik Performans Departman? kurdu, o alanda ?lkede hatr? say?l?r isimleri getirdi.
      -Herkes doktorlar de?i?sin diyordu, de?i?tirdi. Fenerbah?e'deyken herkesin imrendi?i bir ismi getirdi. Adam doktor yahu doktor, ?nceki tak?m?ndan bize ne?
      -Sakatl?k y?llard?r sorun. Ama bug?ne kadar ?nder ?zen hari? kimse "tesislerdeki zeminin ?mr? y?llar ?nce dolmu?. bu sene ge? kal?nd? ama ilk ?nce de?i?mesi gereken o" demedi. Fark etti, fark ettirdi ve raporlad?. Paray? cebinden mi verecek. Art?k y?netim gerekeni yaps?n.
      -Almanya'da sayg?n kul?plerde dejenere odalar?n?, yeni antrenman metodlar?n? g?zlemledi, raporlad?. Bunlar?n kurulmas? i?in rapor verdi. Maliyeti tabii ki var, onun sorumlulu?u onda de?il.
      -Y?llard?r y?netimden kimse "Altyap?da ?ocuklar konteyn?rda soyunuyor" laf?n? kurmuyordu, taraftar hari?. Bu konudaki tesis eksikli?ine dikkat ?ekti. Y?netimi ele?tirelim ama tesisle?me ?abas?n? da projelerini de g?zard? etmeyelim.
      -"Toplu konut mant???yla stat yap?lmaz, spor mimar? diye bir ?ey var, onlarla ?al???lacak" diyen kimdi? A??n bakal?m ?nal Aysal neler diyor statlar? ile ilgili? Adam dert yan?yor, bu stat yanl?? yap?lm??, zemine ne kadar para yat?r?rsak yat?ral?m ne g?ne? giriyor i?eri ne hava, ?imenler ?l?yor diye.

K?sacas? adam?n g?rev yelpazesi ?ok geni? ve ele?tirdi?iniz tek konu transfer. Onda da Eneramo ve Sezer ?zt?rk transferleri kendisine ait de?il. Serdar Kurtulu? ve Dany transferlerinin yanl?? oldu?unu kabul etmeyen zaten yoktur. Onlar?n yanl??l???n? bug?n de?il, geldi?i g?n belirttik. Bunlara ra?men maliyet-fayda ve % olarak T?rkiye standartlar?n?n ?st?nde bir transfer ba?ar?s? vard?r. Rakip Galatasaray'?n 9'da 1 transfer isabetiyle devam etti?ini d???n?rsek.

Bana deyin, transfer i?ini o de?il hoca yaps?n. Diyeyim ki eyvallah. Ama antren?r se?iminden, tesislere, doktordan, spor mimar?na, atletik performans departman?ndan, teknolojiden faydan?lanan antrenman metodlar?na ?nder ?zen'in ?zerinde ?abalad??? ve etkisini hissettirdi?i ?eyleri ba?aracak ka? adam var T?rkiye'de? Yok. E d??ar?dan alal?m diyorsunuz, y?netime kimse g?venmiyor. Y?netim "futbolcu da alamaz, hoca da" diyor herkes. E ?nder ?zen'in yerine daha iyisi al?namayacaksa, kelle alma merak? neden? Maa?? da milyonlar de?il 40bin T?rk Liras? (ayl?k. ?evirmenler bile neredeyse yar? paras?n? kazan?yor zaten) Sana bana ?ok para ama futbol piyasas?na komik para.
      En son düzenleyen Berkay Kavak; 30-04-2014, 22:38.

Yorum Yap

Aslı Cenk Gen?o?lu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        tufan'c?m, daha ?nce s?yledim ben art?k ?nder ?zen'e pek g?venemiyorum.
        ama futbol bilgisinin benden daha iyi oldu?una inand???m ki?iler ise ?nder ?zen'in faydal? olaca??n? s?yl?yor.
        bu y?zden de ele?tirmeme ra?men, en az?ndan bu transfer sezonunda da ?ans verilmesini gerekti?ini d???n?yorum.

ayr?ca pedro franco'yu ?nder ?zen kendi s?yledi onun bulmad???n?. tamer k?ran zaman?nda kurulan ara?t?rma ekibi bulmu? ve ?nder ?zen'e iletmi?. o da onay vermi?.
        ger?i kimin buldu?u da ?nemli de?il, e?er bu tarz adamlar bulunacaksa zaten ba??m?z?n ?zerinde yeri var ?nder ?zen'in.
        ama herkesin bildi?i adamlar? "buldum" diye ?n?m?ze koyacaksa gereksiz yer kapl?yor demektir.

?nder ?zen ger?e?inin ne oldu?unu g?rmek i?in de bu transfer d?nemi ?nemli.
        zaten hata yaparsa kimsenin destekleyece?ini sanmam.
        k?saca biraz daha sabredecez ve ak g?z kara g?z ortaya ??kacak
        Tamer K?ran'?n scout ekibi mi ?

Her neyse benim bildi?im internet ?zerinden g?n?ll? scoutluk yapan arkada?lar buldular Franco ismini,ki o arkada?lardan biride Twitter'dan takip edenler bilir H?seyin karde?imizdir.

Zaten isim bulmak ?nder Hocan?n ?ncelikli y?k?ml?l??? de?il,scout ekibi isimleri bulup sunmakla y?k?ml?,?nder Hoca ise aralar?ndan en potansiyellisini se?mekle y?k?ml?.
        Hem dedi?in gibi ismi kimin buldu?u ?nemli de?il,?nemli olan ismin kul?b?m?ze potansiyel katk? yap?cak bir isim olmas?.

?n?m?zdeki transfer d?nemi ?o?u ?eyi,net bir bi?imde ortaya koyacakt?r,kat?l?yorum.
        Bekleyip g?rmekte fayda var.

Yorum Yap

Aslı Tufan Tokadci tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Tamer K?ran'?n scout ekibi mi ?

Her neyse benim bildi?im internet ?zerinden g?n?ll? scoutluk yapan arkada?lar buldular Franco ismini,ki o arkada?lardan biride Twitter'dan takip edenler bilir H?seyin karde?imizdir.

Zaten isim bulmak ?nder Hocan?n ?ncelikli y?k?ml?l??? de?il,scout ekibi isimleri bulup sunmakla y?k?ml?,?nder Hoca ise aralar?ndan en potansiyellisini se?mekle y?k?ml?.
          Hem dedi?in gibi ismi kimin buldu?u ?nemli de?il,?nemli olan ismin kul?b?m?ze potansiyel katk? yap?cak bir isim olmas?.

?n?m?zdeki transfer d?nemi ?o?u ?eyi,net bir bi?imde ortaya koyacakt?r,kat?l?yorum.
          Bekleyip g?rmekte fayda var.
          Bu Franco mevzusu ?ok kar???k. R?zgar Sa?nak, Tello'yu bize getiren Fikret Demirer'in buldu?unu yazm??t?

Yorum Yap

?u videoyu yeni g?rd?m; (barcelona - arsenal u11 ma??)

yap?lanma diyoruz ya, bak?n barcelona'n?n u11 tak?m? nas?l bilin?li top oynuyor.
            bebeler bizim herhangi bir s?per lig tak?m?ndan daha organize.
            ?ocuklara daha o ya?ta bu bilinci verebilmi?ler.
            yap?lanma olacaksa b?yle temelden ba?lanmal?. yoksa "yap?lanaca??z" demekle olmaz san?r?m.
            in?allah ?nder ?zen'in s?yledi?i "bundan sonra b?t?n alt tak?mlar a tak?m?n?n sistemi ile oynayacak" laf? bunun ba?lang?c? olur.

?u ?ocuklar?n oynad??? oyunu g?r?nce d???n?yorum da zaman?nda barcelona muhammed'i istedi?inde gitseydi ?imdi farkl? bir oyuncu olur muydu?

Yorum Yap

9 ve 10 numara ?ok iyimi? ya harbiden top?u olur onlardan. 9 numara k???c?k boyuya t?m sahay? y?nlendiriyo bu ya?ta bu oyun zekas? valla helal olsun. Abi bence gitseydide bi?ey de?i?mezdi Be?ikta?ta olup bu kadar ??maran barcada kendini ?a??r?rd?. Sa?lar? yap?p k?zlara yazmakla top?u olunmuyo ki

Yorum Yap

1.20'deki pozisyonda verdi?im tepki :11 ya??ndaki ?ocuk bile pas? verdikten sonra ?n dire?e ko?uyor bizim almeida olsa arka dire?e gider,top gelecek diye beklerdi..

Yorum Yap

allah a?k?na ?nder reiz sen y?netimin s?yledi?i adamlara bakma kendin yap transferleri e?er alm?yorlarsa istifa et kendini mundar etme ??nk? ba?ar?s?zl?k sana kalacak

Yorum Yap

Aslı Ersan Demir tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                    allah a?k?na ?nder reiz sen y?netimin s?yledi?i adamlara bakma kendin yap transferleri e?er alm?yorlarsa istifa et kendini mundar etme ??nk? ba?ar?s?zl?k sana kalacak
                    sonuna kadar kat?l?yorum. ayr?ca ba?ar?s?zl?k da onun olmal? zaten. g?rece?iz transferleri ?n?allah yine kontrol? kaybettim demez. ben ?nder ?zene ?ok g?venen biri olarak tak?m?m?za BEKLENEN katk?y? yapamad???n? d???n?yorum.

Yorum Yap

Aslı Cenk Gen?o?lu tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                      ?u videoyu yeni g?rd?m; (barcelona - arsenal u11 ma??)

yap?lanma diyoruz ya, bak?n barcelona'n?n u11 tak?m? nas?l bilin?li top oynuyor.
                      bebeler bizim herhangi bir s?per lig tak?m?ndan daha organize.
                      ?ocuklara daha o ya?ta bu bilinci verebilmi?ler.
                      yap?lanma olacaksa b?yle temelden ba?lanmal?. yoksa "yap?lanaca??z" demekle olmaz san?r?m.
                      in?allah ?nder ?zen'in s?yledi?i "bundan sonra b?t?n alt tak?mlar a tak?m?n?n sistemi ile oynayacak" laf? bunun ba?lang?c? olur.

?u ?ocuklar?n oynad??? oyunu g?r?nce d???n?yorum da zaman?nda barcelona muhammed'i istedi?inde gitseydi ?imdi farkl? bir oyuncu olur muydu?
                      ?u bebelerin yapt??? bindirmeyi bizim bekler yapmad? bi sene de =D

Yorum Yap

ayr?ca iki beki de alal?m koyal?m tak?ma =D

Yorum Yap

Aslı Adem Coskun tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                          Bilic&?nder ?zen ikilisini 1 sezon daha g?rmek istiyorum.
                          2 sezon daha kalmalar? laz?m..

Yorum Yap

ge?en sene ?nder ?zen a??kland???nda burdan sadece sormu?tum ??nk? o g?n ge?mi?teki yapt?klar?na bak?p, buradaki sevin?e anlam verememi?tim, demi?timki ?nder ?zen ge?mi?inde b?yle bir g?revde ba?ar? elde etmemi?, futbolumuz i?inde ortaya koydu?u ve herkesin konu?tu?u bir sistemde yok, alt liglerde yapt??? hocal?k g?revleri ?ok ba?ar?s?zl?klarla sonu?lanm?? ve ntv de 1 sene ?ncesine kadar yorum yapmadan ?nce kimsenin tan?mad??? fb li bir ki?i i?in niye bu kadar sevinildi benim ara?t?r?rken g?rmedi?im bir ?eymi vardiye ve o g?n 3 ay ceza alm??t?m, hi?bir hakaret yoktu ve ger?ekten tan?m?yordum kim oldu?unu sadece o zamanlar benim bilmedi?im ne var diye merak etmi?tim, ama bu sene kendisi bana, t?rk futbolunun i?inde bunca y?l durup ntv de yorum yapana kadar kamuoyunun tan?mad??? biri olmas?n?n nedenini g?sterdi, maalesef ge?mi?i ile ilgili ba?ar?s?zl?klar? d???nda bilmedi?imiz bir cevherde yokmu?, hatta g?rev ba??nda yapt??? yorumlar?da g?r?nce, ntvdeki eskiden yapt??? yorumlar?n etkiside kayboldu g?z?mde, ba?kan y?z?ndenmi isteklerini yapamad?n o zaman dirayet g?sterir bana verilen s?zler tutulmad? o zaman g?revde kalmam dersin, maddi imkans?zl?klarm? var, o zaman en ?nemli rakibinin kadrodan yollamaya ?al??t??? adam? al?p komik duruma d??mezsin, kavga eden iki oyuncuya m?sammaha g?stermeyecek kadar disiplinlimisin o zaman gece kul?b?nde fb ma?? gecesi kur?unlanan oyuncuyada keseceksin cezay?, ge?en sene devre aras? golc? almad???m?z i?in yar??tan koptu?umuzu g?rebilecek kadar futbolun i?inde olup almeidan?n daha ?nce defalarca oldu?u gibi istikrars?zla?abilece?ini d???n?p ikinci devre ma?lar?nda 10 tane gol atabilecek bir oyuncuyu arayacaks?n sonuna kadar, 17 ma?ta sa?bek sorununu g?rebileceksin ve ona g?re ikinci 17 ma?a sa?beksiz ba?lamayacaks?n, alternatifin en bol oldu?u yerlere oyuncu al?pta alternatifsiz iki b?lgeye oyuncu alamad?ktan sonra ntv de bana s?sl? c?mleler yapaca??n yorumlar?n hi?bir ifade etmez maalesef

Yorum Yap

bar?al? ?oluk ?ocu?un bitiricili?i almeidadan daha iyi

Yorum Yap

?nder ?zen bu sene kendini ispatlayacakt?r. Daha ?ncede yazm??t?m adam?n gerekli ara?t?rmalar? yapacak zaman? yoktu. Bir sene boyunca gerekli ?al??malar?n? yapm??t?r. ?n?allah gerekli b?t?e sa?lan?r ve egolar?n?n tatmin etmek i?in ba?kan ve y?neticiler transfere kar??maz. K?r de?ilim ?ok ??k?r g?r?yorum sezere 1.5 milyon verdirip stopere bonservissiz oyuncu aratt?rd?lar. ?nder ?zen olmasa ne olacak menajerler Be?ikta? tak?m?n? kuracak. ?n?allah bu sene kendini ispatlar ve biz isimlerini bilmesek bile ?ok kaliteli oyuncular? kul?b?m?ze kazand?r?rlar. Bu sene ba?ar?l? olamazsa i?te o zaman kat?l?r?m ba?ar?s?z oldu?una. Seneye bu d?nemde ba?ar?s?zsa ben dahil istifaya davet ederim.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X