Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

NBA 2016/2017 Sezonu

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Garnett diyorsunuzda garnett kariyerinin en olgun d?nemini ya?arken James daha yeni tecr?be kazan?yordu o d?nemki James ile ?imdiki James, oyun g?r??? liderli?i bir de?il. LeBron 3 seneki ?nceki halinden bile daha hayvanca oynuyor ?uanda.

Yorum Yap

Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Garnett diyorsunuzda garnett kariyerinin en olgun d?nemini ya?arken James daha yeni tecr?be kazan?yordu o d?nemki James ile ?imdiki James, oyun g?r??? liderli?i bir de?il. LeBron 3 seneki ?nceki halinden bile daha hayvanca oynuyor ?uanda.

Onu senin d???nd???n anlamda demedim. Yukar?daki isimlerin yan?na yaz?labilecek 3 isimden biriydi anlam?nda s?yledim ve kaybetti diye ekledim.
      Yukar?daki listeye s?rf bu sebeple Shaq ve Ray Allen gibi isimleri yazmad?m zaten. Onlar kariyerlerinin ba??ndayd?. Jordan onlar? da yendi.

Yorum Yap

Gene nereden geldik Jordan'a ya?

Yorum Yap

Garnett ezdi dedi?iniz i?in bu anlamda s?yledim. LeBron ger?ekten ?ok daha ??lg?nca oynuyordu o zaman ?imdi tecr?be ve lider olarak oynuyor. O d?nemde b?yle bir LeBron olsa ?ok daha farkl? olabilir mesela.

Ya abs?rd bir ?rnek olacak ama sizin di?er konudaki yorumlar?n?za g?re messi > Maradona. ?statistikleri verileri yapt?klar? hep bu y?nde zaten ama Maradona da zaman?nda ?imdiki zamanda olmayan s?perstarlar ile kar??la?t?. Ve ona ra?men d?nya kupas?n? ald? napoli'yi ?ampiyon yapt?. ?imdi A class bi messi bi Ronaldo var ki Ronaldo da messi kadar t?m rakiplerine ?st?nl?k sa?lad? ve messi kadar bir?ok rekor k?rd? ama siz bunu bile kabul etmiyorsunuz. Neyse konuyu da??tmadan futbol ile ilgili son olarak ?unu s?yleyim eskiden ne y?ld?zlar vard? bi yoklay?n haf?zan?z? kimler vard? kimler Maradona o efsaneler ile oynarken messi daha dybla'y? bile eleyemedi mi diyelim o zaman ? . Yetenek b?yle mi belirleniyor? Yada seneye barca veya real gruplardan ??kamazsa k?t? olduklar? anlam?na m? gelecek?

Futboldan ??kacak olursak eskinin ?artlar?nda olabilecek en m?kemmel oyunu ?artlar? zorlam?? Jordan ve en iyi olmu?. ?uanda da James en m?kemmeli yap?yor teknoloji geli?iyor, her?ey de?i?iyor leblebi gibi 3'l?k atanlara kar??, atletik ve full kondisyona ba?l? adamlara kar?? m?cadele ediyor. Her d?nemin belli ba?l? zorluklar? vard?r. LeBron zorluk ya?am?yor yada daha kolay ilerliyor demek insafs?zca olur bence.

En az 5-6 sene daha oynayacak belki y?z?kler alacak, nba tarihinin hemen hemen t?m rekorlar?n? elinde bulunduracak birini b?yle pasifize etmek do?ru de?il ki muhtemelen Jordan bile bu kadar hor g?rm?yordur, yak?n zamanda lebron'un en iyi basket?i se?ilece?ini tahmin ediyordur.

Yorum Yap

2007-2013-2014
            Duncan ,Parker ,Ginobili ,Bowen (2007), Horry (2007) ,Kawhi Leonard (2013-2014)

2011
            Nowitzki ,Kidd

2012
            Westbrook ,Harden, Durant

2015-2016-2017
            Curry ,Thompson , Durant(2017) , Green

Lebron'un finallerde oynad??? isimler
            Buradan 26 tane HOF ??kar?n kendimi kesecem. Bir?o?u da HOF olamayacak adamlar? da yazd?m.
            En son düzenleyen Doruk Ilhan; 10-06-2017, 15:03.

Yorum Yap

Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
              Garnett ezdi dedi?iniz i?in bu anlamda s?yledim. LeBron ger?ekten ?ok daha ??lg?nca oynuyordu o zaman ?imdi tecr?be ve lider olarak oynuyor. O d?nemde b?yle bir LeBron olsa ?ok daha farkl? olabilir mesela.

Ya abs?rd bir ?rnek olacak ama sizin di?er konudaki yorumlar?n?za g?re messi > Maradona. ?statistikleri verileri yapt?klar? hep bu y?nde zaten ama Maradona da zaman?nda ?imdiki zamanda olmayan s?perstarlar ile kar??la?t?. Ve ona ra?men d?nya kupas?n? ald? napoli'yi ?ampiyon yapt?. ?imdi A class bi messi bi Ronaldo var ki Ronaldo da messi kadar t?m rakiplerine ?st?nl?k sa?lad? ve messi kadar bir?ok rekor k?rd? ama siz bunu bile kabul etmiyorsunuz. Neyse konuyu da??tmadan futbol ile ilgili son olarak ?unu s?yleyim eskiden ne y?ld?zlar vard? bi yoklay?n haf?zan?z? kimler vard? kimler Maradona o efsaneler ile oynarken messi daha dybla'y? bile eleyemedi mi diyelim o zaman ? . Yetenek b?yle mi belirleniyor? Yada seneye barca veya real gruplardan ??kamazsa k?t? olduklar? anlam?na m? gelecek?

Futboldan ??kacak olursak eskinin ?artlar?nda olabilecek en m?kemmel oyunu ?artlar? zorlam?? Jordan ve en iyi olmu?. ?uanda da James en m?kemmeli yap?yor teknoloji geli?iyor, her?ey de?i?iyor leblebi gibi 3'l?k atanlara kar??, atletik ve full kondisyona ba?l? adamlara kar?? m?cadele ediyor. Her d?nemin belli ba?l? zorluklar? vard?r. LeBron zorluk ya?am?yor yada daha kolay ilerliyor demek insafs?zca olur bence.

En az 5-6 sene daha oynayacak belki y?z?kler alacak, nba tarihinin hemen hemen t?m rekorlar?n? elinde bulunduracak birini b?yle pasifize etmek do?ru de?il ki muhtemelen Jordan bile bu kadar hor g?rm?yordur, yak?n zamanda lebron'un en iyi basket?i se?ilece?ini tahmin ediyordur.
              Ben Messi Maradona'dan iyi demedim. D?nya Kupas? eksik sadece dedim. Messi-CR7 konusunda ise genelde gayriciddi tak?l?yorum. Keza Bar?a-Real de ?yle. Ayr?ca her zaman CR7'yi de sevdi?imi ?zellikle azmine hayran oldu?umu s?ylemi?imdir. Bunun d???nda gruptan ??kamamak ile ba?ar?lar?n? mukayese etti?imi ya da ima etti?imi hat?rlam?yorum. Yok basketbol ile k?yas olu?turmak i?in verdi?in bir ?rnekse t?mden yanl??. Basketbol'un dinamikleri ile futbolunkiler ?ok ?ok farkl?. Hele g?n?m?z futbolu ile.. Dedi?in gibi Maradona o g?nk? futbol ?artlar?nda daha Bosman Kural? yokken Napoli'yi ta??d?. Bug?n ?u ko?ullarda bunu yapabilmesinin imkan? yok. Bug?nk? Napoli'de Messi-Cr7 olsa ?ampiyon olabilirler tabi; ama at?yorum bir Udinese'de olamazlar. (O g?n?n Napoli kadrosu kalitesine benzer oldu?u i?in verdim bu ?rne?i)
              Basketbol ise ?zellikle NBA tamamen y?ld?zlar ?zerine kurulu bir sistem. ?u an NBA ?nceki zamanlara g?re ?ok daha kolay. Bunu o y?llardan ma?lar? izleyerek kolayl?kla anlyabilirsin. Bug?n teknik faul ve belki oyundan ihra? gerektirecek hareketler o g?nlerde oyunun bir par?as?yd?. Yukar?da yaz?lan isimler benim de?il t?m otoritelerin ortak g?r???d?r, t?m zamanlar?n en b?y?k isimleri. Kimi en ?ok say? atanlar, kimi en ?ok asist yapanlar, kimi en ?ok top ?alanlar, kimi en dominant pota alt? oyuncular?. ?statistiksel olarak da b?yle genel g?r?? olarak da. Bug?n gidip kime sorsan gelmi? ge?mi? en iyi 1 numaralar kimler desen, 1- Magic 2- Stockton derler. Yani Jordan tart??mas?z olarak en b?y?kleri yendi. En b?y?kleri yenerek en b?y?k oldu.
              Gelelim y?z?k meselesine. ?u anda da kariyerinde MJ'den daha fazla y?z?k kazanm?? oyuncular var. Aralar?ndaki fark MJ hepsini en iyi oldu?unu g?stere g?stere kazand?. 80 say?lar at?lan playofflarda az ?nce s?yledi?im sertlikler varken 33 say? ortalama ile bitirdi kariyerini. Hi?bir finali kaybetmedi. Asla geriye d??medi. Mental olarak ula?t??? seviye ak?l almaz. O sahadayken en b?y?k oldu?unu bir ?ekilde kazanaca??n? biliyordun. James'de b?yle bir ?ey yok maalesef. Yanc? olarak Miami'ye gitti?i g?n kaybetti o ?ans?n?. Ayn? ?ey Durant i?in de ge?erli. Bu ba?lamda James'in yak?n zamanda en b?y?k olma ihtimali s?f?r. MJ'n?n b?yle bir ?eyi akl?ndan ge?irdi?ini dahi d???nm?yorum.. Ortada bunun tersini g?sterir tek bir ibare dahi yok. Yendikleri-yenildikleri, kimlerle m?cadele ettikleri, oyun ko?ullar? her ?ey ortada.

Dip Not : Ya?mur gibi ??l?k at?yorlar demi?sin. 2. ma?ta yazm??t?m san?r?m. 3. ?eyrek ortalar?nda en az 10 tane bombo? ??l?k bir o kadar orta mesafe ?ut vard? oyunda. Onu 90'larda yaps?nlar ben de g?reyim. ?u anki finallerin o zamankilerle uzaktan yak?ndan alakas? dahi yok. ?zleyenler (canl?-veya banttan) ne demek istedi?imi anl?yorlard?r..

Yorum Yap

La yine mi MJ v LJ

Yorum Yap

Jordan hayat? boyunca ne Gsw gibi tarihin en makina tak?m?na kar?? oynad? ne de Popovich'in sisteminin i?ler par?alar?n?n tam oturdu?u istikrarl? Spurs'e kar??. ?yi oyuncular? olan iyi tak?mlara kar?? oynad? o kadar. Curry,Klay,Green,Durant,Iguadala's? olan bi tak?ma kar?? oynasayd? ben g?r?rd?m o Jordan'? 😁 bu defa da hentbola merak salard?. Yats?n kalks?n Pippen'a dua etsin 😁 o olmasa kariyerinde sadece say? krallar?klar? olan bi adam olarak kalacakt?. Bi insan sorar kendine tarihin en iyisiyse me?er nas?l olur da 28 ya??na kadar bir tane y?z?k takamaz Pippen geldikten sonra 2 y?l aral?kl? olmak ?zere 6 y?z?k takar. LeBron her t?rl? >MJ

Yorum Yap

Garnett,Pierce,Allen,Westbrook,Harden,Durant,Dunca n,Parker,Ginobili,Leonard,Curry,Klay,Dirk,Kidd,How ard bunlar sadece bi solukta akl?ma gelen LeBron'un finallerde kar??la?t??? sepet?iler. Habire eskileri daha b?y?k g?sterme ?abas?ndas?n?z. Hangisi Durant kadar elit bi skorerdi eskilerden? Veya Robinson ?ok mu iyiydi Howard'dan veya hangi PF Duncan, Garnett seviyelerindeydi ? Curry, Klay, Allen gibi ??l?k??ler var m?yd? o d?nem?

Eskilerin daha efsanevi olmas? tamamen ?i?irmedir.

Yorum Yap

Anl?yorum, daha fazla yorum yapmaya gerek yok

Yorum Yap

Hahahaha Garnett a?latm?? m?? 😁😁

Yahu madem basketbolu izliyorsun senelerdir g?zel abim o d?nem o Garnett'in ilk 5 inin Rondo-Allen-Pierce-Garnett-Perkins oldu?unu benchden Tony Allen'?n, O'Neal'?n falan geldi?ini ayn? ?ekilde LeBron'un yan?nda Mo,West,Varejao ile oynad???n? buna ra?men kariyerinin en iyi ma?lar?n? Boston'a kar?? ??kard???n? bilmiyor musun? Tart??aca??z bari az objektif ol yahu bu kadar da olmaz ya.

Adam son 7 y?ld?r her sene NBA finali oynuyor 3 ?n? de ald? ve bir tanesini tarihte Jordan'?n feri?tah?n?n alamayaca?? ?ekilde ald?. ?u adama a?lak diyorsun ya ne diyim.

Yorum Yap

Tamam karde?im lebron daha b?y?k basket?i. Jordan adam olsayd? Nowitzki'yi , Durant'i yenerdi.

Yorum Yap

Aslı Doruk Ilhan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            Tamam karde?im lebron daha b?y?k basket?i. Jordan adam olsayd? Nowitzki'yi , Durant'i yenerdi.
                            Bu ?slupla yazan sizsiniz. Adama a?lak dediniz, balon dediniz, s?p?r?l?yor dediniz. Her sene may?s? haziran? g?ren LeBron'dan ba?ka bi basket?i var m?? ?yle yazarsan?z ben de b?yle yazar?m. 28 ya??na kadar bir tane y?z?k almam?? Pippen's?z elit bi skorer ?st d?zey bi atlet ?nvanlar?ndan ?tesi olmayan Jordan'? tek ba??na d?nyalar? alm?? stat?s?ne koyarsan?z o stat?n?n hakiki sahibinin fan? da b?yle cevap verir. Kusura bakmay?n hayat kar??l?kl?.

Yorum Yap

He deyin ge?in.

Yorum Yap

Yahu yazmay?m diyorum dayanam?yorum. Bana ??p do?u liginde Boston'un big three'si d???nda yukar?da listede bulunan isimlerin bak ayn?s? demiyorum kolayl?k olsun ?eyre?i kadar b?y?k bir isme sahip hangi tak?m? yendi de finale ??kt? James, onu s?yle. Anlat bekliyorum. Boston big three de kazand? zaten. Bana tek bir tak?m s?yle l?tfen..Do?u 10-15 senedir s?r?n?yor ??nk? benim takip etti?im kadar?yla.

Jordan'?n kazanamayaca?? ?ekilde kazanm??m??. Do?ru; zira Jordan hi?bir zaman 3-1 geriye d??medi. Hep kazand?.
                                Objektiflik ar?yorsan l?tfen ?nce bir aynaya bak. Sonra a? otoriteler neler diyor, o g?nleri ya?am?? b?y?k isimler ba?ta Magic neler diyor onlara bak, sonra o g?nlerin hikayelerini oku, ma?lar?n? izle, kurallar?n? i?selle?tir ve gel.

Y?z?k i?in tak?m satm??, big three kurup ??p do?uyu ge?tikten sonra finalde Jason Terry gibi bir adama y?z?k b?rakm?? ismi sonra tart??al?m..

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X