Sonular: Man Adam Kim?

Katlmc says
336. Anket kapatlmtr
  • Fabri

14 4.17%
  • Gkhan

3 0.89%
  • Marcelo

1 0.30%
  • Tosi

129 38.39%
  • Adriano

1 0.30%
  • Atiba

1 0.30%
  • Tolgay

17 5.06%
  • Talisca

17 5.06%
  • Quaresma

27 8.04%
  • Cenk

1 0.30%
  • Aboubakar

94 27.98%
  • Necip

1 0.30%
  • Caner

27 8.04%
  • mer

3 0.89%
Sayfa 4/4 lklk 1234

Konu: Beikta - Antalyaspor Man Adam

Hcum oynayan bir takmda olabilecek en iyi performanslardan birine sahip oldular. Hi ummuyordum ama Marcelo-Tosic hatt inanlmaz bir seviyeye kt, minimum hata ile oynuyorlar.

yelik tarihi
    Mays 2008
    Yer
    Kapalı Alt-Ust,Hayat Alt-Ust
    Ya
    33
    Yaz bandan beri Tosic diyorum.Beni bir kez daha artmadn hi teekkr ederim koca yrekli insan

Ben artk tosice oy vermek istemiorum geen sene atiba neyse bu sene tosic o

necip..

sanirim tek oyu ben vermisim kardesime

Talisca hala nerde oynuyor anlam deilim yani bir trl konumlandramyorum.

Kafam da tek yeri de 4 4 1 1 de forvet arkas ama tam arka deil yakn olacak.Forvet gibi ama forvet deil 10 numara gibi ama deil

Alnt Alper Aydogmus Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    necip..

sanirim tek oyu ben vermisim kardesime
    oyunah girdikten sonra kusursuz oynad, ama fazla gvenmeyelim her an her ey yapabilir!

Q7 nin kusursuz oynad bir ka ma var ise biri budur..ilk defa kzmadan izledim..sorumlu..takmn lideri gibi idi..defansa yardmlar harika idi..asistleri muhteemdi..lk kez Q7 yi bu kadar ok beendim..hem diri hem alkan hem sorumlu hem de grevini iyi yapt..

Bir tek sknts var ki onu da asa dnyann sayl oyuncular arasna girecek..o kusuru da u; topu ayanda tutma zevki gol atma zevkinden dahi ok..bu da ataca veya attraca bir ok goln saysn azaltyor..karsnda bo kale grse; acaba gol m atsam yoksa gidip bir tur daha m alm atsam diye dnyor..ayaklar ve yrei topa ak..brakamyor..bo kale dahi grse toptan ayrlamyor..
    Gol m top mu seeneini tercihen toptan yana kullanyor..yoksa sorumlu ve diri olduunda muhteem iler yapyor..

Benim sralamam;Q7 Tolgay Tosi..bunlara ayak uydurmaya alanlar Fabri Marcelo GG..Atiba bizi o kadar altrd ki birazck d ok gibi gzkyor..gene derbi maa bizi Atibasz karmann tezgahn hissettim..gemite bunu yaptlar..Tosi gene kafa vururken gzlerini kapad..o top kale iine atlmak zorunda artk..kolay olan deil zor olan yapyorsunuz..

Bu hafta operasyon haftas idi..dikkat edin FB yartan kopacak hale geldi hakem operasyonlar ile LG e ayar ekmeler balad..Bar imek de iyi niyetli deil idi..o da bizi dorayacak idi..frsatn bulamad..gol ncesi faul var m yok mu olaynda;gole ok uzak mesafede olduundan ve bir dk ncesi Talisca'ya yaplan benzer faul de vermediinden ayrca Tosi topa da dokunduundan oynatmak zorunda kald..olacaklar ngrebilseydi kesin alard..ama tertemiz pozisyonu faul yaptlar ya helal olsun alg operatrlerine..

Rdvan Dilmen gene sap saman kartrp ortaya kark bir aure yapt..benzer bile olmayan pozisyonlar aynlatrd..birinde arkadan mdahale dierinde cepheden mdahale var..ama ayn zamanda cepheden ve yandan mdahale..Konya'nn verilmeyen penalts konuuluyor, R.Dilmen gidiyor Tosi olayn konuuyor..stelik ne ayn pozisyon ne de bir benzerlik var..ne de skirtel in pozisyonu ile benze bir pozisyon..
    alakasz pozisyonlar karlatryor Rdvan Dilmen..hem de farkl hakemlerin farkl malardaki farkl kararlarn eletiriyor..Rdvan efendi biz senelerce ayn hakemin ayn mata ayn pozisyonlara verdii farkl kararlar, ifte standartlar grdk..uyanda bala kalm..

FB GS ye yaplan hakem desteklerine bizi de bulatrmaya alyor..biz bu iin her zaman maduru olduk..Rdvan Dilmen,suyu bulandrma..sap saman kartrma..bu hafta,puan olarak geride kalan FB yi kurtarma operasyonu vard..baarl da oldu..Konya'nn buz gibi bir penaltsn tetiki Blent hp letti..bu arada derbi yaklarken Atiba kartlar grmeye balad..Atibasz derbi planlyorlar gene..dertleri bize elme takp derbiye puan araln kapatacak ekilde kmak..bu hafta gleri yetmedi bizi engelleyemediler..emin olun GB manda ayn tezgah devam edecektir..imdiden syleyeyim..FB nin i saha mana gene Frat Aydinus'u verecekler..acil durum can simidi Frat..FB nin zel hakemi..nbeti hakemi..

Bize gene bir tetiki verecekler..yani btn hesap derbiye puan araln indirerek kmak..ama biz puan farkn 13 e karacaz..onlar Bizans entrikas peindeler..biz ise, daha iyi nasl futbol oynarz,onun derdindeyiz..nc yldza ant itik..bouna nefesinizi tketmeyin..bu arada Baakehir de aktrmadan kollanyor..dikkat edin FB geriye dt akabinde hakem hatalar da balad..cazgrlk yapmalarnn sebebi de durumun anlalmamas iin bakalarna yklenme taktii..hem sulu hem gller..kimse salak deil..operasyonlar ok erken balad bu sene.. Ama biz FB yi de Baakehiri de yeneceiz..bu sezon ak aara ampiyonuz..yar ikincilik iin olur GS ve Baakehir arasnda..

Necip de grevini yapt..Caner'in yerine ofans defans i yapabilen Olcay da oyuna girebilirdi..Olcay Cenk Ozi ve Kerim acilen toparlanmallar..hem de ok acil..oynayacak seviyede olmamalar dndrc..kapris deil sava zaman..mcadele zaman..trl oyunlara kar uyank olup kimseye frsat vermeme zaman..ok almamz lazm oook..

Oyuncularn ar sakatlklar ile ilgili en nemli blgelerinin ail tendonlar ve n apraz balar olduu biliniyor..tptaki teknik ile bu balarn son durumunu inceleme ve liflerde tek tk de olsa kopma anma var m diyerek,nleyici periyodik kontrolleri olamaz m? bu kopma mutlaka bir sre iinde olmutur..vapur halatnn eskiyerek liflerinin er beer kopmas gibi bir sre olabilir..ve bu durum gzlenebilir diye dnyorum..

Caner kardeimize ok gemi olsun..eskisinden daha gl bir ba ile sahada olacaktr..seneye bu zamanlar gene form tutar ve futbolunu oynar..

Gelelim Aboubakar ve Talika'ya..

kisinin de artlar ve eksileri var..

Aboubakar iin geen hafta, inanlmaz goller de atar, sa bata da yoldurur demitim..adeta dorulad..

En kuvvetli zellii..futbola ak bir oyuncu..futbol oynamak iin can atan cokulu bir adam..futbolu severek oynamann avantaj tm dier avantajlardan bir adm daha ndedir..bu ak bu oynama itah bu azim Aboubakar' vazgeilmez yapar..bunun iin de ilk art hep gl hep diri olmas gerekir..gol vuruunu ise,hem ayak hem kafa ok almas lazm..att gol yanltmasn..vurular iyi deil..ama gezginci oyunu harika..sk top kaptrmas iyi deil ama gidip tekrar kazanmas iyi..ancak efor kaybetmemek iin nce gereksiz yere top kaptrmamay renmeli..

Talica ise tam tersi..vurular mkemmel..ayak kafa akyor..ama o da Aboubakar gibi hatta daha da ok top kaybediyor..stelik Aboubakar gibi kaybettii topun peine pek dmyor veya demiyor..gereksiz yere kaybettii topu, tekrar kazanma durumu da ok nadir oluyor..

Yani bu verilere gre aslnda Talica 1.golc Aboubakar 2. golc pozisyonu iin daha uygun gibi..nk gol blgesinde Talica gol iin ok daha etkili..golcnn arkasndaki blgede ise Aboubakar Talikaya gre ok daha etkili hareketli mcadeleci alkan..

Q7 izgide de oynuyor ieri de giriyor..karsndaki kanatta Adriano olabilir ise..pek ala 442 de oynayabiliriz..Eer Rhodolfo Marcelo ikilisi tutar ise..Tosi sol beke geer..yok o tandem tutmaz ise u anki tandem bozulmaz..ve Beck sol beke geer..veya Adriano beke geer Aras kanat oynar..Olcay da bunu yapabilir..eer Tre gelir ise sol kanad gene alr..ama her durumda da Talica'nn ok top kayb yapmamas ve orta sahaya yardma gitmesi salanmal..keza Aboubakarn da top kayplar hzla azalmal..ve sabah akam ayak kafa gol vuruu almal..

Bunlar yaparlar ise 442 oynayabiliriz..

------------------Fabri
    GG------Marcelo---Tosi-------Adriano
    Q7------Ozi-----Tolgay--------Aras
    -------Aboubakar---Talisca

-----------------Fabri
    GG------Marcelo---Tosi-------Beck
    Q7------Ozi-----Tolgay--------Adriano

-----------------Fabri
    GG------Rhodolfo----Marcelo---Tosi
    Q7------Ozi-----Tolgay--------Adriano

-----------------Fabri
    GG-----Marcelo---Tosi----Adriano
    Q7------Ozi-----Atiba------Tolgay

Aboubakarn fzesinden sonra renklilerin surat kire gibi olmutur..

Durmak yok fzelere devam..
    Konu Mustafa Bilgic tarafndan (25 Ekim 2016 Saat 03:13 ) deitirilmitir.

Bence ok net Tosi...Takm ok diri tutuyor,hameleleri hem defans hem orta sahay rahatlatyor,bu da yetmiyor kapt toplar pozisyon oluyor...

abubakar topun gittii yere bir oy ok deil diye dnyorum.