Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

?talya Serie A 2016-2017

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

?talya Serie A 2016-2017

?talya Serie A 2016-2017 Sezonu takip ba?l???

Serie A, ?talyan futbol liglerinin en ?st seviyesidir. Ana sponsoru TIM ( Telecom Italia Mobile) ad?ndaki ?talyan telekom?nikasyon ?irketidir.
    Avrupa ligleri i?inde en zorlu liglerden biridir. 20 tak?m yer al?r. O tarihe kadar b?lgesel ligler devam ederken, Serie A1898 y?l?nda ba?lam??t?r. Sezonu ?ampiyon bitiren tak?m scudetto unvan?yla an?l?r ve bir sonraki sezon formas?nda ?talyan bayra??n?n ?? rengi olan bir arma takar.
    En ba?ar?l? olan tak?mlar Juventus, Milan ve Inter'dir. Bunlar?n haricinde Roma, Napoli, Fiorentina ve Lazio en tan?nm?? di?er tak?mlard?r. Her 10 ?ampiyonlu?a bir y?ld?z verilir. Bundan dolay? Juventus'un 3, AC Milan ve ?nter'in 1 y?ld?z takma hakk? vard?r.
    Sezon sonunda puan durumunda son 3 s?ray? alan tak?mlar Serie B'ye d??er.

En ?ok Kazanan Tak?mlar

Tak?m Say? Son ?ampiyonluk
    Juventus 32 2015/2016
    Milan 18 2010/2011
    Inter 18 2009/2010
    Genoa 9 1923/1924
    Torino 8 1975/1976
    Pro Vercelli 7 1921/1922
    Bologna 7 1963/1964
    Roma 3 2000/2001
    Fiorentina 2 1968/1969
    Lazio 2 1999/2000
    Napoli 2 1989/1990
    Sampdoria 1 1990/1991
    Hellas Verona 1 1984/1985
    Casale 1 1913/1914
    Cagliari 1 1969/1970
    2016-17 Tak?mlar

Atalanta
    Bologna
    Cagliari
    Chievo
    Crotone
    Empoli
    Fiorentina
    Genoa
    Internazionale
    Juventus
    Lazio
    Milan
    Napoli
    Palermo
    Pescara
    Roma
    Sampdoria
    Sassuolo
    Torino
    Udinese

2000'li y?llar ?ok g?zeldi,roma,lazio nun f?rt?na gibi estikleri,?imdi,stadlar? sahaya ?ok uzak,ancak bir d?nya kupas? d?zenleyip stdalar? yenileseler ve tak?m say?s?n? 18 e d???r?p tekrar eski pop?lerli?ine kavu?ur belki...

Yorum Yap

Aslı ?zcan Bostan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      2000'li y?llar ?ok g?zeldi,roma,lazio nun f?rt?na gibi estikleri,?imdi,stadlar? sahaya ?ok uzak,ancak bir d?nya kupas? d?zenleyip stdalar? yenileseler ve tak?m say?s?n? 18 e d???r?p tekrar eski pop?lerli?ine kavu?ur belki...
      Senelerdir Milan ve ?nter ortalarda yok, Juventus iyice tek ba??na kald? silip s?p?r?yor hi? zevki kalmad? ligin. Bizim lig bile ?ok daha iyi durumda ?u an bence.
      Hele Premier ve Primera liglerini izledikten sonra, Serie A amat?r k?me ligi gibi kal?yor

Yorum Yap

Dedigin gibi 2000 ler lise yillarimizdi ve futbol muhabbetlerinde genelde o donemin italyan futbolculari ve italyan ligi olurdu del piero, stefano fiore, delvecchio, nesta, inzaghi, montella, panucci, totti... geriye sadece totti kaldi zaten

LG-D855 cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

Vallahi ?ev?enkolu, Gattusolu Milan'?, ?L ma?lar?n? ?zledik

Yorum Yap

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  lazio-1999-2000-kadrosu-9451.jpg
Görüntüleme: 1
büyüklüğ?:  66.5 KB

Yorum Yap

selam olsun cm 00-01 oyununa...

Yorum Yap

selam olsun cm 00-01 oyununa...
                v.a.s ne efsane oyundu be

Bu arada Atalanta 1-0 yendi Napoli'yi..

Bizde bunlar? evimizde yenebiliriz.

Yorum Yap

Milan sassuolo ma??n? ??birden ?evirdi d?rt ?? kazand? sosa bug?nde oynamad?.

Yorum Yap

Bug?n Juve-Napoli ma?? var.?zlenecek ma?.Ne yalan s?yliyim Hamsik ve Mertens sakatlansin ba?ka bir ?ey istemem😊

GM 5 Plus d cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

Sosayi oyunda oldugu kadariyla izlemeye calistim yaptigi attigi ortalarin paslarin yaridan cogu taca gitti aynen devam.

LG-D855 cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

Belki benim gibi dikkat edenler vard?r.
                        Ben ilk kez Napoli taraftar?ndan yakla??k 2-3 y?l ?nce duymu?tum bu tezah?rat? ve ilk duydu?umda bile ritimiyle ve her ne kadar s?zlerini anlamasam da hissettirdikleriyle ?ok be?enmi?tim.
                        ?imdi dikkat ediyorum sadece ?talya'da de?il, ?spanya'da ve hatta Almanya'da (d?n Dortmund taraftar? da s?yledi Bayern ma??nda) ?ok pop?ler oldu. Bana trib?nlerin ?ok ?n planda oldu?u 80-90'lar d?nemindeki ?talyan ve hatta Arjantinli taraftarlar?n yaratt??? atmosferi an?msat?yor nedense.
                        ??te o tezah?rat ve ?ngilizce alt yaz?s?.

Yorum Yap

?talyada derbi g?n? milan inter derbisi var.Milan puan olarakta interin ?n?nde inter frank de boeru g?nderdi bug?n milana kaybederse ?ok gerilerde kalacak umar?m goll? zevkli bir ma? olur.

Yorum Yap

Biz de yeni stad?m?zda g?nd?z ma?? oynasak ya.
                            Evet Juventus ma?? izliyorum ve k?skand?m.
                            Aha 2-0 oldu. Higuain att?.

Yorum Yap

Crotone Vs Roma izliyorum. B?y?k tak?mlar harici trib?n yap?lar? taraflarlar olsun bizim ligin 90 lar trib?nleri gibi.
                              Hi? olmazsa s?rf trib?nleri g?rmek i?in bi serie a ma?? a??p 5 dk izleyip de?i?tiriyorum 😸

LG-H860 cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X