Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Tek Eğlence Yine fenevbahçe

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Ali ko? u istemelerin en b?y?k amac? maddi olaylar ama atlad?klar? bir ?ey var, aziz ayn? demir?ren gibi fenevin gelece?ine ipotek koydu.

Stad ismini 10 seneli?ine ?lkere satt? ve ge?en sezon t?m paray? k?rd?r?p harcad?, bu sene de ac?badem ile forma sponsorlu?u yapt?.

Ali ko? taraftar? baz? gazeteciler ali ko? 120 milyon euro transfer b?t?esi ile gelecek haberi yapmaya ba?lad? ama hi? biri finansal fair play varken ba?kan ve y?neticilerin b?yle bir para koyamayaca??n? s?ylemiyor.

Sponsorluk olabilir ama o da yazd???m gibi ?u anda m?mk?n g?z?km?yor.

Ali ko? tek ba??na y?netmeyecek tabi kl?b? ve kendi ne kadar sayg?n biri olursa olsun, pislik bir camian?n ba??na ge?ece?i i?in k?sa bir s?re sonra y?netimdekiler ile ?at??malar ba?layacakt?r.

Ali ko? un ?n?nde tek bir yol vard?r o da zaman?nda bizim yapt???m?z gibi Feda demesidir ama camia olarak da bu durumu istemeyen bir yap?lar? var ve yine muhalif sesler y?kselecektir.

K?sacas? ali ko? belki vizyon olarak bir ?eyler katsa da i?leri o kadar kolay de?il.

Yorum Yap

Baba ve a?abey ko? izin vermez bu i?lere.

LG-H870 cihaz?mdan Tapatalk kullan?larak g?nderildi

Yorum Yap

?ngiliz gazetesi The Guardian, 2010-2011 sezonundaki '?ike s?recinde' d?nemin UEFA Genel Sekreteri olan FIFA Ba?kan? Gianni Infantino'nun, Fenerbah?e'nin gerekti?i gibi cezaland?r?lmamas? i?in TFF'ye yol yordam g?sterdi?ini iddia etti.

?ngiliz gazetesi The Guardian, T?rkiye futbol tarihinin 2010-2011 sezonunda ya?anan '?ike s?recine' dair yeni iddialar g?ndeme getirdi. 2016'dan beri FIFA Ba?kan? olan Gianni Infantino'nun, ?ncesinde UEFA Genel Sekreteri iken Fenerbah?e'ye g?z yumdu?unu ileri s?rd?. Infantino'nun Fenerbah?e'ye verilecek ceza konusunda gerekli yapt?r?mlar? uygulamad??? ve s?re? boyunca ihmalkar davrand???n? iddia eden gazete 'UEFA'n?n ?ike yapan tak?mlara kesinlikle taviz g?stermemesine kar??n Fenerbah?e'nin gerekli cezay? almad???n?' savundu.

AYDINLAR-UEFA PAZARLI?I
        Hem T?rkiye'deki mahkumiyetten beraata uzanan s?reci hem de UEFA'n?n iki sezon Avrupa'dan men karar?n? hat?rlatan The Guardian, di?er yandan d?nemin T?rkiye Futbol Federasyonu Ba?kan? Mehmet Ali Ayd?nlar'?n UEFA ile pazarl?k yap?p Fenerbah?elilerin bir alt lige d???r?lme cezas?n?n uygulanmamas? konusunda g?r??t???n? aktard?.

K?KSAL-INFANTINO MEKTUPLA?MASI
        Buna g?re d?nemin TFF Genel Sekreteri Ebru K?ksal Infantino'ya mektup yaz?p UEFA kurallar?nda TFF'nin kendi disiplin y?netmeliklerini de?i?tirme hakk?n?n olup olmad??? sordu. Infantino, ''Bu olay ile ilgili ?ncelikli olarak karar sorumlulu?u T?rkiye Futbol Federasyonu'nundur'' cevab?n? verip daha az ceza verilmesinin UEFA kurallar?n? ?i?nemeyece?ine i?aret etti. Daha da ileri gidip ''UEFA ad?na diyebiliriz ki, t?m ?artlar hesaba kat?ld???nda, sizin ?neriniz, bu konuda uygulanmak i?in mant?kl?, orant?l? ve m?nasip bir kar??l?k gibi g?r?nmektedir'' diye yazd?. The Guardian, buradan hareketle FIFA Ba?kan? Infantino'nun o d?nemde gerekli uygulamalar? yapmad??? ve sorumsuz davrand??? i?in koltu?unun sallanabilece?ini ?ne s?rd?.

https://twitter.com/JamilChade/statu...977856/photo/1

TRABZONSPOR AVUKATI GUARDIAN'A KONU?TU
        Gazeteye konu?an Trabzonspor avukat? Erdem Egemen, "TFF'nin kendi disiplin kurallar?n? uygulamama karar?n? tart??maya devam ediyoruz ve Trabzonspor'a verilen ?ampiyonlu?un Fenerbah?e'den al?nmas? i?in ?a?r?da bulunuyoruz. TFF, kendi y?netmeliklerini ve UEFA'n?n Fair Play ve s?f?r tolerans ilkelerini ihlal etti. Infantino'nun yakla??m?n? veya UEFA ile olan i?birli?ini a??klayamay?z ya da hakl? ??karamay?z'' dedi. Trabzonspor, haberle ilgili resmi Twitter adresinden a??klamada da bulundu.

Yorum Yap

Fenerbah?e Kul?b? Ba?kan? Aziz Y?ld?r?m, haziran ay?ndaki genel kurulda ba?kanl??a yeniden adayl???yla ilgili a??klamay? yak?n zamanda yapaca??n? s?yledi.

Ba?kan Y?ld?r?m, sar?-lacivertli kul?b?n Karadeniz Ere?li ?ubesi taraf?ndan d?zenlenen etkinli?e kat?ld?.

G?l?? beldesindeki etkinlikte konu?an Y?ld?r?m, g?reve ilk geldiklerinde, tesisle?me ve ekonomik olarak b?y?yerek sportif ba?ar?lara imza atman?n planlar?n? yapt?klar?n? bildirdi. Ge?mi?e d?n?k 20 y?la bak?ld???nda, Avrupa standartlar?nda stat yapt?klar?n? vurgulayan Y?ld?r?m, Fenerbah?e'nin sponsorlarla beraber 1998 y?l?ndan sonra b?y?yerek bu hale geldi?ini anlatt?.
          "Diyorlar ki, '?zlenen Fenerbah?e.' Yirmi sene ?ncesinde sadece futbol tak?m? olan ve ezeli rakipleriyle yapt??? ma?larda bazen yenen, yenilen bir tak?mken 19 senedir Galatasaray'a i?eride hi?bir ma?ta yenilmedik, 6-0'la tarih yazd?k." diyen Aziz Y?ld?r?m, "Bunlar? bir tarafa b?rakaca??z. ?zlenen Fenerbah?e yok, gelece?i olan Fenerbah?e var. Gelece?i hayal etmemiz laz?m ve bu hayaller ?zerine Fenerbah?e'yi oturtmak laz?m." ifadelerini kulland?.

- Gebze'de spor tesisinin temeli at?lacak

Kul?plerin altyap?lar?na ?nem vermeleri gerekti?ini, her altyap? i?in 8-10 sahaya ihtiya? duyuldu?unu belirten ba?kan Y?ld?r?m, ?u anda Fenerbah?e'nin altyap?s? i?in 2, A tak?m? i?in 2 sahas? oldu?una de?indi.
          Y?ld?r?m, Gebze'de ?n?m?zdeki nisan ay?nda, ge?en sene plan?n? a??klad??? 15 sahal?k arazi ?zerine kurulacak spor tesislerinin ilk temelini atacaklar?n? bildirdi.

- "Alttan alttan Fenerbah?e'yi b?lme operasyonu ba?lam??t?r"

Fenerbah?e Kul?b?n?n 3 Temmuz s?recinde b?y?kl???n? g?sterdi?ini, birlik ve beraberlik i?erisinde olunmas? durumunda her t?rl? sorunun ?stesinden gelinebildi?ini vurgulayan Aziz Y?ld?r?m, ??yle devam etti:
          "Fenerbah?e ?una dikkat etmelidir; FET? T?rkiye'deki s?reci devam ettirmektedir, bitmeleri uzun y?llar alacakt?r. T?rkiye Cumhuriyeti'nin bekas?, Fenerbah?e'nin bekas? i?in bu ?rg?te kar?? m?cadelenin 3 Temmuz'daki gibi devam etmesi gerekir. Bunun d???nda bir sapmaya u?rarsak, 'Bu olay bitmi?tir.' tezine bakarsak hepimiz yan?lg?ya d??eriz. O zaman ?u anda oldu?u gibi alttan alttan Fenerbah?e'yi b?lme operasyonu ba?lam??t?r ve devam edecektir. Kendi a??zlar?yla 3 Temmuz'dan sonra ?unu s?yl?yorlar; Aziz Y?ld?r?m ve y?netimler aras?na taraftar nifak tohumu atarak... Bunu trib?nlerde yapmaya ba?lam??lard? ama ba?aramad?lar. Bunu ba?ararak bizleri birbirimizden koparmak ve kendi emellerine alet etmek istediler. Buna hi?birimiz d??memeliyiz, bu tuza?a d??meyelim."
          Y?ld?r?m, ?n?m?zdeki hafta Sapanca ve Kayseri'de, nisan ay?nda da Edirne ve Antalya'da, i?erisinde sosyal tesisi bulunan Fenerbah?e Evi temellerini atacaklar?n?, Ere?li il?esinde de arazi bulunmas? durumunda gereken evin a??lmas?na katk? sa?layacaklar?n? belirtti.
          Kul?b?n elindeki en ?nemli de?erin "1 milyon ?ye" projesi oldu?unu, bu say?ya mutlaka ula?malar? gerekti?ini kaydeden Y?ld?r?m, "?u anda 33 bin civar?nda ?ye say?m?z, 20 bine yakla?an temsilci ?yemiz var. Bu rakamlar ?o?ald?k?a halkla Fenerbah?e i? i?e ge?mi? olacak. Bu, hi?bir yerde bulunmayan bir demokrasi ?rne?idir. Bunu hepimizin iyi hazmetmesi laz?m. Halka inebilmek i?in herkesin kul?be ?ye olmas? laz?m." de?erlendirmesinde bulundu.

- Ac?badem Sa?l?k Grubu sponsorluk anla?mas?

Fenerbah?e ile Ac?badem Sa?l?k Grubu aras?nda ge?ti?imiz g?nlerde yap?lan sponsorluk anla?mas?na de?inen ba?kan Y?ld?r?m, Mehmet Ali Ayd?nlar ile kul?b?n menfaatleri do?rultusunda el s?k??t???n? s?yledi.

"Adama ??k?p sallad?k sallad?k, sonra anla?ma yapt?k." diyen Aziz Y?ld?r?m, ?u ifadeleri kulland?:

"Mehmet Ali Ayd?nlar'la, ?niversiteyle ilgili Vefa K???k ve Mahmut Uslu g?r???rken, sa?l?k sponsoru olmak istedi?ini ifade etmi?. Y?lda 1 milyon dolar bunun i?in ?cret ?deyebilece?ini s?ylemi?. Biz Medical Park'a 3 y?lda 1 milyon dolar kar??l???nda hakk?m?z? verdik. Bir yanda 3 y?lda 1 milyon dolar, di?er yanda y?lda 1 milyon dolar. Bunun ?zerine topland?k, ?niversiteyi konu?tuk. ?niversiteye destek olaca??n? ifade etmi?. 'Ne getirir ne g?t?r?r?' dedik. Bir tarafta tenkit etti?imiz bir konu, ?b?r tarafta Fenerbah?e'nin menfaatleri... Bu kayna?? yaratmak zor. ??k?p, 'Sponsor bulaca??m, getirece?im.'... Peki niye sponsor olmad?lar bug?ne kadar. Hep ka?t?lar da bu saatte mi sponsor olmak ak?llar?na geldi. 'Otural?m konu?al?m.' dedik. Oturduk konu?tuk. Alt? sene, 1 milyon dolardan 6 milyon dolar sa?l?k sponsoru; 4 milyon dolardan 6,5 sene, 26 milyon dolar forma reklam?. Toplam? 32 milyon dolar. Art? 3 milyon dolar Fenerbah?e ?niversitesine yard?m; art? k?z voleybol tak?m?na forma reklam? verilmesi 1 milyon dolar, e?er isim anla?mas? yap?l?rsa 3 milyon dolar; art? Fenerbah?e, ?niversite yaparsa kamp?s? i?in yap?lacak binalarda orada da 5 tane fak?lte yap?lacak her biri 10 bin metrekare, bu fak?ltelerden birini de kul?be yap?p hediye edecek. S?zle?me budur."

Aziz Y?ld?r?m, 1999 y?l?nda kul?be 30 milyon dolar verdi?ini ve hibe etti?ini s?yleyerek, "Para vermek kolay de?ildir. Fenerbah?e ba?kanl???na adayl???m? a??klayaca??m k?sa s?rede ve daha net konu?malar yapaca??m." diyerek s?zlerini tamamlad?.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorum Yap

Aslı Fahri Capci tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Mahalle yanarken o...pu sa??n? tararm??!

Yorum Yap

?u g?r?nt? bile olaylar?n ne denli planl? oldu?unun g?stergesidir.

Febeli oyuncular?n rahat tav?rlar?, ayk?t?n tak?ma taktik vermeye ?al??malar?, volkan gibi olay ??karmak i?in bir k?v?lc?m arayan birinin sessiz sakin tav?rlar?, tak?m halinde bence b?yle bir ?eyi beklediklerinin i?aretidir.

Yorum Yap

fernerbah?e bu T?rk futbolunun kanayan yaras?d?r...Allah tez zamanda kap?lar?na kilit vuruldu?unu g?stersin..?erefsizler toplulu?u...

Yorum Yap

Aslı Mehmet Erhan tarafından Gönderilmiş Mesajı göster

Mahalle yanarken o...pu sa??n? tararm??!
                      Hahaha 😂

Yorum Yap

E?leniyormuyuz gen?ler? 621 kere ma?allah diyelim

Yorum Yap

SPK denen kurum bakal?m tepesine binecek mi bu yav?aklar?n, ka? y?ld?r hem yat?r?mc?lar?n? hem de devleti kand?rd?lar y?netim kurulu kararlar?yla!

Yorum Yap

Aslı Metin Vardarbas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                            SPK denen kurum bakal?m tepesine binecek mi bu yav?aklar?n, ka? y?ld?r hem yat?r?mc?lar?n? hem de devleti kand?rd?lar y?netim kurulu kararlar?yla!
                            sabahtan girip bag?ms?z denetci raporlar?na bakt?m,beyimiz fikir beyan etmekten ka??nm?? nedense her raporunda,sonra bag?ms?z denetcinin twitter profiline bakt?m adam s?r?ls?klam fenerbahceli,spk ya sorsan etik kurallar? ihlal eden her denetci liste d?s? b?rak?l?r bidaha denetim yapamaz

yaln?z bu borc alacak fark? muhabbetine bay?l?yorum simdide gs liler kendini kand?r?yor bu yontem ile borc alacak fark? 1 milyar tl imi? o yuzden durumlar? iyiymi?

simdi benim cebimde 100 tl 12.ay vadeli cek var , ama 7. ayda odemem gereken 90 bin tl cekim var,borc alacak fark?m 10 tl + di mi bu mant?kla,
                            odeme gunu geldi kasada 1 lira yok mecbur gittim cekle bankaya veya fakroting firmas?na dedim ki su ceke kac para verirsiniz adamlar bakt?lar dediler ki %20 komisyon al?r?z sana 80 lira veririz mecbur verdim ceki ald?m paray?,
                            ne oldu 10 lira - deyim simdi,sonra gittim bi bankaya dedim ki bana 10 lira kredi verin tamam dediler al sana 10 lira 1 sene sonra 12 lira olarak geri odeyeceksin 2 lirada oradan faiz borcum oldu ne oldu 10 tl art? olan borc alacak fark?m odeme gunu gelince 12 tl- oldu,
                            bu salaklarda en az borc bizde diye hesap yap?yorlar,azizde boyle borc alacak fark? ac?klaya ac?klaya klubu deniz banka satm?? i?te,suan klup cogunluk hissesi f.b. a.s. de degil denizbankta temlikli

Yorum Yap

Aslı Mehmet Kartal Kara tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              Aslı Metin Vardarbas tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                              sabahtan girip bag?ms?z denetci raporlar?na bakt?m,beyimiz fikir beyan etmekten ka??nm?? nedense her raporunda,sonra bag?ms?z denetcinin twitter profiline bakt?m adam s?r?ls?klam fenerbahceli,spk ya sorsan etik kurallar? ihlal eden her denetci liste d?s? b?rak?l?r bidaha denetim yapamaz

yaln?z bu borc alacak fark? muhabbetine bay?l?yorum simdide gs liler kendini kand?r?yor bu yontem ile borc alacak fark? 1 milyar tl imi? o yuzden durumlar? iyiymi?

simdi benim cebimde 100 tl 12.ay vadeli cek var , ama 7. ayda odemem gereken 90 bin tl cekim var,borc alacak fark?m 10 tl + di mi bu mant?kla,
                              odeme gunu geldi kasada 1 lira yok mecbur gittim cekle bankaya veya fakroting firmas?na dedim ki su ceke kac para verirsiniz adamlar bakt?lar dediler ki %20 komisyon al?r?z sana 80 lira veririz mecbur verdim ceki ald?m paray?,
                              ne oldu 10 lira - deyim simdi,sonra gittim bi bankaya dedim ki bana 10 lira kredi verin tamam dediler al sana 10 lira 1 sene sonra 12 lira olarak geri odeyeceksin 2 lirada oradan faiz borcum oldu ne oldu 10 tl art? olan borc alacak fark?m odeme gunu gelince 12 tl- oldu,
                              bu salaklarda en az borc bizde diye hesap yap?yorlar,azizde boyle borc alacak fark? ac?klaya ac?klaya klubu deniz banka satm?? i?te,suan klup cogunluk hissesi f.b. a.s. de degil denizbankta temlikli
                              Bilmedi?imden soruyorum... Biz de durum farkl? m?? Daha iyi durumda m?y?z? ?imdiden te?ekk?r ederiz bilgilendirme i?in...

Yorum Yap

Biz dahil t?m kl?pler hemen hemen ayn? durumda. Fenerbah?e sadece hep en az bor? bizim diye b?k b?k ?t?yorlard? ama durum hi?te ?yle de?ilmi?..

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X