Beikta sezon bandan beri en iyi yapt iki eyi sahaya yanstarak balad: Presle kap hzl k, seri paslarla gole git. Rizespor ise sezon bandan beri yapt en byk hatay tekrarlad: Rakibin duran topu en tehlikeli kullanaca alanda faul yapt.

Sosa o alandan baka birok oyuncunun penalt kullandndan bile daha etkili frikikler kullanabiliyor. Bir kez daha Sosa kale direklerinin 90 diye tabir edilen yerine musallat olan toz topra bir seferde yok edecek ekilde vurdu, Beikta ne geirdi.

Tolgann ma 1-0ken kulland penalt ise Sosann ma 1-0a getiren harika frikii kadar byk katk. Tolga, Boyko geldikten sonra Ben konsantre olduumda ne kadar iyi insansam, o kadar da iyi kaleciyim Ali Ece! dercesine saygdeer bir performans sergilemeye devam ediyor. Ben halen Tolgann % 100 konsantre olduunda sergiledii iyi kalecilik seviyesinden de daha iyi insan olduunu dnyorum. Sporting ve Brugge malarnda bu kadar iyi bir adamn o kadar kt kalecilik yapmas ekstra dramatikti, kalemimi burkan cinsten bir ileydi.

lk yarnn kalannda Ouzhan-Kerim ikilisinin toplu resitalini izledik. Ouzhann barol, Kerimin en iyi yardmc oyuncu rolnde olduu bu verka-seri pas gsterilerinden birinde Beikta fark ikiye kard. Kendisine iyi bakan, profesyonel gibi yaayan hrslanm bir Ouzhana futbol topu ve onun futbol dilinden anlayan takm arkadalar verin, yeter. Ayn eline bir mikrofon yanna da Kurtalan Ekspres Grubu verilmi Bar Mano lezzetinin futbol versiyonu gibi.

Bordeauxdaki Zidane gibi oynayan Ouzhan, 51de sakatlanp kt. Beikta Ouzhann kmasndan sonra da bir sr pozisyon buldu ama yerde bulunan bozuk paraymasna harcad. Arkadalar gol kardka, Tolga kurtarmaya devam etti. Gomez ar hrslyd. Hlbuki daha nceki malardaki Gomezin yars kadar serinkanl olsayd, en az 2 gol atp ma erkenden koparabilirdi. Olcay ise bal yapmak dnda her eyi deneyen kovann kaybetmi ar gibiydi. zellikle final paslar ve vurularnda Olcaydan ok Yayaya aaa filminin son 15 dakikasndaki lyas Salman gibiydi.

Bu arada robot futbolcular yapmlar, Atibann onlardan tek fazlas nefes alp veriyor olmas!

Ali Ece
Kaynak: http://www.aliece.com/2016/03/90-dak...n-iyisi-tolga/