Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu: Futbolda sakatlk sorunu(zamandan alma)

Futbolda sakatlk sorunu(zamandan alma)

bir futbol sever olarak malarda oyunun durmas zellikle zamandan almak iin oyuncularn kendilerini yere atmalarndan ok skldm.
    aklmda bir fikir var forumda bu fikiri gelitirebiliriz sizlerde aklnzda olan bieyler var ise syleyebilirsiniz.
    ''bir futbolcu sakatlk dolays ile yerden kalkmyor hakemde oyunu durduruyor ise o futbolcu salk gerekesi ile saha kenarnda 3 dakika bekletilsin''
    4.hakem yada bununla ilgili bir hakem atansn 3 dakika zaman tutsun zaman bitince oyuna girebilsin sakatlanan oyuncu.
    hibir futbolcu zaman geirmek iim n kendini yere atmaz diye dnyorum.
    bununla ilgili uefa,fifa,tff kime yazabilecek isek yazalm ingilizcesi iyi olan arkadalar ile uefa ve fifaya dileke yazalm diyorum ne dnyorsunuz.

bu kuralla olacak biey deil de biraz ahlakla olabilecek biey aslnda
    ssporcu ahlak olursa veiyi bir birey olunca kii byle eylere bavurmaz.
    ben ingiltere de byle biey grmedim hi.
    italya ve ispanya da bi ka defa rastladm ama bi ka defa.
    bizim genler manda bile birsr oldu byle pozisyon

Hentboldeki 2 dakika kuralna benzer olmu ama futbolda bunu yapamazsn... Oyunculara ahlak dersi vermek tek are. Yada hakem eer oyuncu yalandan yere yattn anladnda ya oyunu durdurmayacak yada yere yatana sar kart verecek, bu kadar basit.

ingiltere de yanl hatrlamyorsam adam yerde diye topu dar atarsan sar kart ile cezalandrlyor.

ama bende trkiyede bu durumun suistimal edildiini dnyorum.karakterli , ahlakl futbolcu says trkiyede saylcak kadar az bir aresi olmal.

aslinda yeni kurala gerek yok cunku ''hakemi aldatmaya yonelik hareket''in cezasi sari kart.
    yani yerde yatan oyuncunun amaci oyunu durdurup sogutmak ise oyunun durup , sakatlik numarasi yapan oyuncu agir adimlarla saha kenarina gelip sonra kosarak oyuna girmek icin izin aldiginda hakemin sari kart vermesi gerekir.
    veya ona buna ceza veren tff'nin boyle durumlarda sakatlik numarasi yapana sportmenlige aykiri ve hakemi aldatmaya yonelik davranislarindan dolayi mac cezasi vermeli, kulubune de kufure verdikleri cezanin iki uc mislini vermeli

bak bakalim ozaman yerde yatan oluyormu..

Abdullah Avc isiz kalr.

yelik tarihi
    Ocak 2010
    Yer
    Yerli Ugur ,"Pirlo"... Italyan Basn///Sarler Parki
    Ya
    27
    dedigin gibi yapsak 0 0 a yatan takim dakka 80 bi baslar arkadan gomeZi indirir hart diye gomez yerde kivranir adama sari kart gomez 3 dk yok bi dakka sonra bi bakmissin gokhan tore 3 dk disarda biz sahada 9 kisi..dersinki harbiden sakatlanan adam hemen oyuna girsin, e hakem onu nasil anlayacak bu sefer mactan sonra spor programlarinda 1 saat konusurlar numaradan mi sakatlandi gercekten mi diye

SM-N9000Q cihazmdan Tapatalk kullanlarak gnderildi

Alnt Burak Kara Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    dedigin gibi yapsak 0 0 a yatan takim dakka 80 bi baslar arkadan gomeZi indirir hart diye gomez yerde kivranir adama sari kart gomez 3 dk yok bi dakka sonra bi bakmissin gokhan tore 3 dk disarda biz sahada 9 kisi..dersinki harbiden sakatlanan adam hemen oyuna girsin, e hakem onu nasil anlayacak bu sefer mactan sonra spor programlarinda 1 saat konusurlar numaradan mi sakatlandi gercekten mi diye

Dediklerine katlyorum. Bu kural rakip takmn futbolcularn daha da ahlaksz yapar. Rakip takm nemli bir oyuncunu 3 dakika darda tutmak iin kasti olarak sakatlar.Bizim ligde bunu yapacak ok sayda takm ve futbolcu var.Baar iin her yol mbah diyen zihniyetler mevcut bu lkede.

gerek yok, ka dakika oyun durduysa o sre ma sonuna ekleniyor zaten, sadece bu sreyi orta hakem deil de 6. hakem tutsun, sylesin, yazsn tabelada kendinde zaten.

yelik tarihi
    Haziran 2010
    Yer
    ayrlk da sevdaya dahil nk ayrlanlar hala sevgili #7
    Ya
    26
    Fairplay adr altnda yaplan bu "ahlakszln" zm basit aslnda. Kafa yaralanmalar dnda hakem oyunu durdurmayacak. Sen de, ayana basld diye baca kopmu gibi yalandan yerde kvranan oyuncuyu grp topu taca atmayacaksn. Artk byle kk numaralar ile oyunu soutamadn gren sahtekar sakatlar bylece bir bir ortadan kalkacak.

Malesef bunun zm yok.

Basketboldaki gibi sureyi durdursan srekli yatp oyunu souturlar.

Oyunu devam ettirirsen bu defa da ciddi bir sakatlkta hayati tehlike sz konusu olabilir. Futbolda fiziki temas dier sporlara gre daha fazla olduu icin ayn kurallar futbolda uygulamazsn.

yelik tarihi
    Mays 2008
    Yer
    Siyah ile Beyaz arası bir yerdeyimdir.
    Ya
    29
    normal bir mdahalede aya kopmu gibi yuvarlanan adamlardan nefret ediyorum.

Alnt Burak Kara Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Byle durumlar iin deil ama mesela hakem faul vermedi oyuncu bilinli ekilde kalkmyorsa veya oyun devam ederken kendini yere atyorsa bu uygulama yaplabilir.yani hakem faul verdiyse zaten orada bir sertlik olduundan karamazsnz oyuncuyu ama faul vermedii halde srf oyunu durduran oyuncular iin sylyorum.zaten tedaviye ihtiyac olan oyuncu tedavisini olmak iin kenara gelir.
    Konu Mustafa Yusuf Ayranc tarafndan (11 Ekim 2015 Saat 12:11 ) deitirilmitir.

Rugby'de oyuncu oyun sirasinda sakatlandimi doktorlar saha icine girip mudahele edebiliyorlar. Bu sirada oyun devam ediyor. Tabi bu ceza sahasi disinda uygulanabilir. 4. Hakem baslarinda bekler.
    Hatta oyuncu degisikligi icin de oyun durmamali, yandan tabela kalkar, cikacak oyuncu ister kosaradim, ister yuruyerek cikar. 4 hakem olaya goz kulak olur, kulakliktan hakemi bilgilendirir.

konya-fener mayd yanl hatrlamyorsam.
    fenerli iki oyuncu saha dnda sakatken ma devam ediyordu yuvarlanarak emekleyerek
    saha iine girip yerde kvranmlard.
    ben zirveyi orda grdm.
    tay baya yksekte braktlar.
    bu arada topu taca atmycan hakemlere de oyunu durdurma diycen.
    tek zm bu bence.