Konu: Bir Beikta Maceras

Bir Beikta Maceras

Ben 20 yanda Beikta sevdals bir niversite rencisiyim.En byk hayallerimden birisiydi nn standnda Beikta plak gzler ile seyretmek,boazm patlayncaya kadar ona destek olmak.Ama olmad zmit'te oturmama ramen frsat olmad,aksilikler brakmad peimi gidemedim ve bu sene Beikta Uefa'da gruplar geti.Kuray drt gzle bekledik ve hibir zaman kk takm gelsin istemedik,ezeli dmanmz olan intikam alnmas gereken bir takm vard ''Liverpool'' ve dualarmz kabul oldu.Liverpool ile eletik ve sra bendeydi ilk man ngilterede olmasna ramen sonucu dnmeden biletlerin sata kt gn bileti almtm.ngiltere'de ki ma ekran banda nefes almadan izlemitim.1-0 malup olmutuk ama bizim umudumuz vard,biz onlar yeniceimize inanmtk.

Zaman gelmiti 25 ubat 2015 tarihinde anakkale'nin Biga ilesinden otostop ile yola kmtk arkadamla ile beraber,renciyiz sonuta biletti,ordaki harlkt otobs bileti almaya para kalmamt.Biga'dan Bandrma'ya ,Bandrma'dan Bursa'ya,Bursa'dan Yalova'ya kadar gelmitik ve akam olmak zereydi.Akam trafiinde stanbul'a gemek zor olucakt.Bizde Yalova'dan vapur ile gemitik stanbul'a zor bir gn oluyordu bizim iin ve yorulmutuk ama stanbul bu gezmeden duramyor insan.Akam Kadky'de,Badat Caddesinde geirdikten sonra konaklamaya Kavac'a gelmitik artk tkenmitik ve ertesi gn bizi bekleyen bir ma vard.Ama gene uyuyamamtk heycandan.

Sabah 10 gibi Kavack'tan skdar'a indik.Belkide bir stanbul gelenei olan simit ay ikilisi ile kahvaltmz yapp vapura bindik.Her Beikta'l insann yaamak isteyecei semte varmtk ve her yerde sabahn ilk saatlerine ramen taraftarlar dolamaya balamt.nce semtte dolamaya baladk Barbaros Bulvar,Dolmabahe,Kazan derken en son Abbas Aa parknda taraftarla bulumutuk belkide zafere herkesten ok inanmtk.Byk bir coku byk bir heycan vard herkesin iinde.Ard arkadas kesilmeyen marlar,arklar zafer naralar imdiden semti sarmt.Ma saati yaklayordu yava yava Taksim'e kp metro bindik.Duraklar getike metrodaki insanlar deimeye balamt.Aktarma yaparken taraftarlar toplanmaya,marlar sylenmeye balamt ve son durak ''Atatrk Olimpiyat Stad'' aman Allahm bu nasl bir atmosfer maa daha saatler var ve her yer siyah beyaz, her tarafta baka bir gzel.Hayallerim gerek oluyordu birer birer.Bir nn olmadn hepimiz biliyorduk ama bugn intikam gnyd bizim iin stat,yer,zaman farketmiyordu bugn,bugn BZM GNMZD nk.Ma saatine doru turnikelerden geerek stada giriyorduk.Attmz her admda ayaklarm titriyodu,her ktm basamakta heycanm bir kat daha artyordu.

Biletimiz dou alt olmasna ramen biz dayanamayp st tribne ''ARI'' nn yannda yerimizi almtk.Yeni yeni insanlarla tanyorduk.Resmen bir aile havas vard tribnde sanki herkes birbirini yllardr tanyormu gibiydi.Trkiye'nin drt bir yanndan deil sadece,farkl farkl lkelerden gelmi insanlar vard yanmzda.Stat dolmaya balarken oyuncularmz sahaya kmt snmak iin.Bu nasl bir ses bu nasl bir atmosferdi daha stadn yars botu o an dedim ki ''Gemi olsun Liverpool'' arkadamn bana verdii tepki u idi ''Kardeim bu nasl bir ses,biz nereye geldik'' gldm ve dedim ki ''Buras bugn BEKTA''.

Ve ma mehur l ile balamt,o andan itibaren dnya ile balantm kopmutu sanki.Aman Allahm bu nasl bir ses,top her Liverpool'lu futbolcularn ayana geldiinde statta kan ses kulaklar sar edicek gibiydi,grtlamzn son ses teline kadar bararak mar sylyorduk.Bunlar olurken pozisyonlar bir bir geliiyordu ve kalemizde olan her atakta yreimiz azma geliyordu.lk yar bitmiti yorulmutuk barmaktan ve ansmz zaman getike azalyordu,mitler azalyordu.kinci yar balamak zereyken bizim tribnn amigosu barmaya balad ''Beni dinleyin!! Siz Beikta taraftarsnz,asla pes etmek yok.Bu ma sizler kazandracaksnz.Top onlarn ayaklarnda olabilir ama onlar oynatan sizlersiniz,siz gerekirse ma izlemiceksiniz,siz seyirci deilsiniz.Siz taraftarsnz'' derken herkesin tyleri diken diken olmutu.Taraftara bir gven gelmiti sesimiz daha ok kyordu sanki.Bizim sesimiz ykseldike oyununda temposu ykselmiti.Beikta'n ataklar birer birer artyordu.Dualar ykseliyordu tribnde.Herkesin duas birdi belkide ''Allahm ne olursun 1 GOL'' ve kabus bitiyordu belkide dualarmz kabul oluyordu.Dakikalar 72yi gsterirken sol kanattan Gkhan'n kard pas Demba Ba durdurmu ve Tolgay stattaki 65bin kiiyi,ekran banda ki milyonlarca insan ldrtcak vuruu yapmt.Mthi bir duyguydu btn stat mutluluktan gzya dkmek zereydi.Sevinten herkes en az 3 sra aa inmiti tribnde.Bu gol ma uzatmaya yeticekti ve ylede oldu.Dakika 90+1 de Demba Ba'nn utu direk dnm ve belkide btn stat 1 dakika nefes alamamtk.Man uzatmalarnda da gol olmaynca mrden mr gtren o penaltlardayd sra.Gerekten nefesin nasl tutulduunu orda renmitim belkide 15 sene yalanmtm ama deerdi.Liverpool'un son penalts kanca yaadmz mutluluk belkide paha biilmezdi.Yoktu byle bir olay,byle bir heycan tarif edilemez bir duyguydu.Mutluluktan alyorduk hepimiz.Hala bunlar yazarken tylerim diken diken oluyor.Bir daha yayorum o anlar.Kazanmann verdii oku stmden atlatktan sonra telefonu elime aldm ve iki gn nce hayatma giren onun ansm olduunu dndm kz arkadam aradm ve onunla kutladm bir seferde bu galibiyeti.Hayatmda ilk defa stanbul'da bir maa gidiyordum ve bu man yeri ok farklyd bizde.Stadn dna taan taraftarn sevin gsterileri vard her yerde.Sokaklarda,metroda herkesin yz gllyordu.Herkes sevin naralar atyordu.Ama artk sesimiz kmyordu.Belkide futbolcular kadar yorulmutuk bizlerde.Ve eve dn vaktiydi ilk defa eve dnerken bu kadar mutluydum.Bu mutluluu bana ve tm Trkiye'ye yaatm olan Beikta'a teekr bor biliriz.
    26.02.2015

Unutulmaz malardan biriydi, gzel hikaye hocam.

GT-I9301I cihazmdan Tapatalk kullanlarak gnderildi