Beikta maa doru stratejiyle balad. Bizim orak futbol topraklarnda kovulmaktan beter edilip spanya ile dnya kral olan Del Bosque stratejisi: Dnya Kupas finalinden 1 gn nce Seri ksa paslar sadece hcum etmek iin deil topa sahip olurken takm savunmasn da glendirmek iin yapyoruz demiti, kulaklar nlasn.

Beikta oyun samasapan durana kadar bu stratejiyi iyi uygulad ancak 3. alana geince kimse topa gitmeyip alan deitirmedii ve herkes topu ayana bekledii iin takm hcumunda bocalad.

Oyun gerekli gereksiz srekli durmasa byle olur muydu? Oyun bu kadar ok durmaz! lk 45te futboldan ok bol duraklamal Japon sanat filmi, topsuz oyunda bolca Bugn ne kfretsem program ve bol gerilimli gelgitler izledik. Lefter baba Ben bu formay sadece giymedim bamda tadm demiti. Sadece bir ayda Lefter babalarn hayat boyu futboldan kazand paray kazanan Emenike o formay karp gitme cretini nasl gsterebilir? Hadi smail Kartal mecburen sakatlanan Meireles yerine zaten oyuna Sowu almak zorundayd diyelim, peki Frat Aydnus kartlar evinde mi unutmu? lk yarda Frat Aydnusun bizden tek fark ma stne para alarak en yakn yerden izlemesiydi!

Tabii son yllarda derbide bir tarafta Beikta varsa mutlaka bir aksilik olur. Bu sefer de Brugge hayalkrklnn aksine gayet iyi oynayan Tolga sakatland yerine Cenk de olmad iin 3. kaleci Gnay kariyerinin ilk Sper Lig manda oyuna girdi, tek bir hata yapmad ama yetmedi!

Bir kere ters gitmesin insann ii, muhallebi yerken krlr dii: Fenerbahe henz 50. dakikada 3. oyuncu deiiklii hakkn da zorunlu olarak kulland. Sakatlklar tamam da artk Emenike, Kadkyde muhallebi bile yiyemez. Ancak Ergen United takmna kaptan olur.

Fenerbahe 3 zorunlu deiikliini erkenden yaparken Bili reaktif kalarak hata yapt. Ma iinde bu kadar kaotik hale gelen Fenerbaheye kar hem hamlelerde gecikti hem de galibiyete yeteri kadar aslmad!

Yenilgide tm su Biliin mi? Hayr tabii ki. Olcay geliine yaptrma fantezisi deneyeceine topu kontrol ederek dzeltip vursa, byk ihtimal skor byle olmazd. Peki, ya Ouzhann bo kaleye kardna ne demeli? Valla Ouzhandaki doutan yeteneklerin yars Rza almbayda olsa efsane kaptan Mattheusun ezeli rakibi olurdu. Lakin Ouzhan bu gidile 2. Zeyer olacak diye korkuyorum. lk geldiinden beri Ouzhana verdiim destein yarsn kendime verseydim, NTVsporu bile ap BBCde Gary Linekerla program yapabilir miydim? Beiktata baz oyuncular ve Bili baz dakikalarda byle devam ederse, bu gidile iki kuru aklmn kalann da kaybedip Kamboyada ay oca ileteceim. Beraberlie oynarsan en batan kafadan, son anda da gerekten kaybedersin! Bu futbolda da ay iinde de byle!

Ali Ece
Kaynak:
http://www.aliece.com/2015/03/siz-in...delirtirsiniz/