Konu: Bili'i alklyorum

Bili'i alklyorum

Beiktan Trabzon karsndaki performans, oyun anlaynn her geen gn oturduunun kant. Trabzon sadece 2 gol giriimi retebildi Beikta karsnda, onlar da duran toptan. Bylesi bir ma iin srad bir durum. Beiktan 13 gol giriimi var ve ma net bir skorla ald. Daha fazlasn da yapabilirdi, man gidii bunu gerektirmedi. Bu arpc tablo kesinlikle Beiktan hanesine yazlmal. Trabzonun etkisiz kalna deil. O etkisizlik Beiktan rn.

Beikta pozitif futbol oynayan ya da oynamaya alan rakiplerine kar ok daha etkili ve baarl. Avrupa performansna bakn. Ersun Yanaln cesur dizilii karsndaki performansna bakn. Durum ortada. Hep sylyorum, Beiktan yaps pozitif futbol oynamaya yatkn. Gereken hcum retkenliine ulanca, saha ii coku da zirveye varyor. Uzun yllardr hcum futbolunu savunan bir yorumcu olarak bana den de bu performans alklamak.

Trk futbolunda bir katenayo hastal var tabii. Alldk deyile anakkale Geilmez, Schusterin deyiiyle 60l yllarn futbolu. Ligimizdeki takmlarn ou bu anlayta. Pozitif futbol oynamaya alanlar bile sknca bu yola bavuruyor. Beikta asl bu takmlara kar gereken hcum retkenliine ulamal. O tip malarda da kilidi erken amaya balarsa, ligin baskn takm haline gelir.

Katenayo hastalndan mustarip rakipler karsndaki reetemi daha nce yazmtm: Sosa-Atiba-Ouzhan orta ls. Hemen eklemitim ama: Atiba ve Veli rakip ceza alan yayna yakn oynar, takmn hcumda oalmasna katkda bulunursa, Sosa-Veli-Atiba ls de olur. nemli olan oyun anlay. Nitekim Trabzon manda bunu grdk: Veli ve Atibann nde presi ve bu sayede gelen ilk gol. 2. golde Velinin n diree kousu. Beikta hcum odakl olsun yeter.

Zorlu bir dnem hasarsz geildi. imdi kritik 4 lig ma var. Beikta bunlar en az 10 puanla geerse, 2. yar planlamas kolaylar. Pektemek uzun sre yok, Demba Ba da en az birka hafta. G.Saray derbisine kadar Cenk Tosunun omzuna ar bir yk binecek. Bu yk baaryla tarsa, Beikta da kendisi de ok ey kazanr. yle olacana da eminim.

Star / 11 Aralk Perembe

http://haber.stargazete.com/yazar/bi...um/yazi-979205

https://twitter.com/chakanarslan

Konu Canbolat Hakan Arslan tarafndan (11 Aralk 2014 Saat 11:08 ) deitirilmitir.

Abi gene gzel tespitlerde bulunmusun

Ayrca taraftar etkiside takma art motivasyon verdi Fener ma ayn sahada full stadla oynansayd o ma kesinlikle kaybetmezdik diye dnyorum sayglar

Aabey her zamanki gibi yine yerinde tespitlerde bulunmusun.

Bu takm 9 kii defans yapp uzun toplarla en ndeki adamn buluturan Anadolu takmlarna kar skor avantajn ele geirip gol yemeden fii ekmeye balarsa yada gol yedikten sonra bocalamazsa ok daha iyi yerlere gelecektir. Ah bir de Zulmpiyat olmasa...

Sevgi ve sayglarla.

Cenk Tosun kardeimizin bu zorlu srete hakkn vereceine benim de inancm tam abi. Ama bizde eksik olan ey biraz z gven bence. Bunu da ne yazk ki derbi malarda kazanmamz gerekiyor. Fenerbahe man kaybetmemize hala inanamyorum. Ne olursa olsun her zaman iin kendi futbolumuzu oynamalyz. Rakibe gre kadro karmaktan vazgemeliyiz. Rakip bize gre kadro karmal. Rakip bizim etkin silahlarmz iin nlem almal.

Beikta Beikta gibi oynamal. Tpk Trabzonspor mandaki gibi.

Allah utandrmasn.

Sosa ok gzel besliyor nnde oynayan oyuncular. Cenk ile Sosa iyi anlarsa gol sknts ekmeyiz. Cenk kaliteli bir futbolcu ve kalitesini pekitirmesi iin bu kriz bir frsat olabilir aslnda.
    Mustafa, kapasitesinin zerinde oynamak iin kendini paralayan bir oyuncu ve bence bu nedenle sk sk sakatlanyor. Cenk de kendini sakatlamayacak ekilde kendini paralamal bu dnemde ki adndan sz ettirebilsin.

sayglar / sevgiler

bu sakat bol gnlerin Furkan Yaman iin de harika bir frsat olduunu dnyorum. adam 18 yanda ayn hafta byk ihtimalle hem tottenham hem antep manda oynayacak. bir iyi deerlendirirse al sana canavar gibi forvet inallah, altyapy seviyorum, u sa beki de oradan karabilseydik sper olurdu ya neyse artk

Alnt Ali Gudulu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bu sakat bol gnlerin Furkan Yaman iin de harika bir frsat olduunu dnyorum. adam 18 yanda ayn hafta byk ihtimalle hem tottenham hem antep manda oynayacak. bir iyi deerlendirirse al sana canavar gibi forvet inallah, altyapy seviyorum, u sa beki de oradan karabilseydik sper olurdu ya neyse artk
    Saryer manda yapt asisti Gkhan Tre Trabzon manda daha basit pozisyonda yapamad. Bu yata futbolun dorularn bilmesi nemli. Ben bu takma gveniyorum Furkanda kar oynar nk artk belirli bir sistemimiz var. Forvet mi kalmad Olcay' koy yine oynarz. Elimizdeki uanki kadrodanda fazla kayp vermeden devreye girmemiz gerekiyor sonras kolay.

abi yazlarn ilgiyle takip ediyorum.
    ama ok fazla cevap yazma yorum yapma frsatm olmad.
    hcum futbolu ve retkenliinin sosa ve ouzhan n
    birlikte oynamasndan getiini yazlarnda ele alyorsun.
    bakalm bu akam ne olacak. ouzhan ve sosa birlikte oynayacak.
    onlara atiba elik edecek.
    umarm bu a tutar. ve her maa olmasa bile baz malara sosa ouzhan ikilisiyle klr.