Ma saati yaklayordu..zmir Atatrk Stadnn etrafndaki kuyruklar azalrken kara kara dnyordum.. Gelmeyecekler ite.. Gelirlerse beni darda brakmazlarm.. yle demiti Devrim.. Ne anslsn takm ayana geliyor yi de bileti nereden bulacam.. Param yok ki stanbul dan gelenler olacak.. Optii sor.. Durumunu anlat.. Seni darda brakmaz.. Artk hava iyiden iyiye kararm, polis, simiti ve kfteciden baka etrafta kimse kalmamt.. Takm cezalyd, Trabzon ile nnde oynamamz gereken ma federasyon zmire aldnda duyduum sevin yerini hzne brakmaya balamt ki karanlktan sesler ykselmeye balad.. Olum bir kere de ma balamadan ieri girelim be.. teki Beiktam sen ook yaaaaaa.. Canm fedaaaa olsun sanaaaaaa Kesin onlard.. Saydm.. Toplam 7 kii.. Nasl bir deplasman otobsyd bu?.. imdi bunu dnmenin zaman deildi.. Yaklatm.. Bir insann lakabnn optik olmas iin bence gzlkl olmas gerekirdi.. Yok.. Tamam gzlksz.. lerinden en uzun boylu olan liderleri gibiydi, sordum.. Abi ben Optii aryorum, stanbuldan gelecekti.. Benim.. ime aklayamadm bir gven duygusu gelmi, rahatlamtm.. Durumumu anlattm ve sordum Fazla biletiniz var m? Yok gzm ne gezer.. Yine hzn.. lerinden bir kolunun olak olduunu fark ettiim dieri lafa girdi Sahi Optik ne yapacaz? Beriki bir hmla Karaborsac patlatalm dedi.. Optik, soran gzlerle bana bakt.. Yok abi, ka saattir buralardaym ben, hi grmedim Gelin benle.. Peine takldk.. Tek sra ilerledik.. Ma artk balayal 15-20 dakika oluyordu.. Turnikelerin nndeki polis says azalmt.. Yaklatk.. Bilet giesinin nnden transit geince bileti bard.. Hooop nereye .. Optik devam etti.. Arkasndan biz.. Turnikenin nndeki memurla konumaya balad.. En arkada kalmtm ve konuulanlar net duyamyordum ki Optik bard.. stanbuldan geldik, girmeden dnmeyiz! ler pek iyi gitmiyordu.. eriden barlara koup gelen amir, ne olduunu sordu.. Pazarlk balad.. Olumlu sonulanmasnda amirin BEKTALI kmasnn pay byk oldu.. Turnikeden bir bir geerken sra bana geldiinde memur beni durdurdu.. Sen nereye Eee ey stanbuldan geldik Parola bu deil miydi?.. Amirim bu yalan sylyor, sabahtan beri buralarda geziniyor bu.. Yapmayn amirim hepsi girdi .. Optik ieriden koarak geldi.. Amirim kardeim olur.. Burada renci, bizi bekliyordu eri girdim.. Merdivenlerden karken gzlerimin dolduunu hatrlyorum.. Yanna yaklatm saol ABݔ.. Laf olmaz kardeim..

Biz stanbul dan sekiz kii gelmitik..

Timur Ozan ZAY