Konu: Bir cesaret ars daha

Bir cesaret ars daha

Cesaret Bili, Cesaret! Hcum Beikta, Hcum! Ka sezondur bunlar yazmaktan gna geldi artk. Carvalhal ve Aybabaya da benzer arlarda bulundum, ama Bilii hep baka bir yere koydum. Geen sezon ligi tanma ve deneyim kazanma dnemiydi. Eletirilerimin yapc olmasna zen gsterdim. Bugn de tutumum farkl deil. Biliin ar eletirilere uramasn doru bulmuyorum. Bu yl zellikle Avrupa malarnda sahaya yansyan oyun karakterini ok nemsiyorum.

Biliin temel sorunu, ligimizdeki negatif futbol anlayna kar bir panzehir gelitirememi olmas. Taktik adan daha cesur ve yaratc olmas gerekiyor. Saysz ayak oyununa, masa ba hesabna sahne olan, teknik adam ve oyuncular zerinde ok abuk bask kurulan bir ligde engeller ancak bu yolla alr. Biliin bunu baarabileceine inanyorum. Yeter ki ligin kt alkanlklarna ayak uydurmaktan vazgesin ve Beiktaa kendi yapsna uygun, kalc bir oyun karakteri kazandrsn.

K. Erciyes mann son anlarndaki tedbirli hamle 3 puana mal oldu. Derbideki kontroll anlay ve sahadaki dizili daha dk.3te gelen golle anlamn yitirdi. Beikta, zellikle de derbilerde ok balanglarn takm olmal. Agresif balamal, oyuna hakim olmal. Sosa oynayacak durumdaysa, sahaya Ouzhan-Sosa ikilisiyle klmal. Bu bile rakibin oyun anlayn etkileyecek bir mesajdr. Sosa 90 dk oynayacak hale gelmemiti denebilir. Sen onunla bala, oyun anlayn dikte etmek, skor avantajn elde etmek iin gerekenleri batan yap. Sosa tkendiinde oyundan al, Sosay hamle oyuncusu olarak saklama. Kaybetsen de byle kaybet.

Beiktan bu akam Partizan rahatlkla geeceinden kukum yok. 3 puan cebine koymal, Avrupa ayanda kafasn rahatlatmal. Benim nemsediim Pazar gnk Baakehir ma. Eksikler malum, ama ben bunu byk bir frsat olarak da gryorum. Beikta rakibi karsnda Ouzhan-Atiba-Sosa orta lsyle ve Pektemek-Demba Ba-K.Frei hcum hattyla ok iyi iler yapabilir. Kadro yeterlii konusunda zgven tazeleyebilir. Yukarda szn ettiim oyun anlayn sahaya kolaylkla yanstabilir. Sa bek sorunu ara transferde zlene kadar bir k yakalamak art. Pazar gn sahada szn ettiim dizilii grmeyi umuyor ve bir kez daha ekliyorum: Cesaret Bili, Cesaret!

Star / 6 Kasm Perembe

http://haber.stargazete.com/yazar/bi...ha/yazi-962152

https://twitter.com/chakanarslan

Konu Canbolat Hakan Arslan tarafndan (06 Kasm 2014 Saat 10:25 ) deitirilmitir.

''Sosa oynayacak durumdaysa, sahaya Ouzhan-Sosa ikilisiyle klmal. Bu bile rakibin oyun anlayn etkileyecek bir mesajdr. Sosa 90 dk oynayacak hale gelmemiti denebilir. Sen onunla bala, oyun anlayn dikte etmek, skor avantajn elde etmek iin gerekenleri batan yap. Sosa tkendiinde oyundan al, Sosay hamle oyuncusu olarak saklama. Kaybetsen de byle kaybet.''
    bilicin bu kadar acik net olan birseyi yapmamasi feneri gsyi buyuk takim sifatina sokup cekinmesi hep bizi yerimizde saydiriyor, zaten 3 tane takim var ligde, ikisini senden buyuk gorup korkarsan zaten 3.sun iyiside olmaz kotusude, oldugun yerde durursun..

Alnt Bulent Golbas Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ''Sosa oynayacak durumdaysa, sahaya Ouzhan-Sosa ikilisiyle klmal. Bu bile rakibin oyun anlayn etkileyecek bir mesajdr. Sosa 90 dk oynayacak hale gelmemiti denebilir. Sen onunla bala, oyun anlayn dikte etmek, skor avantajn elde etmek iin gerekenleri batan yap. Sosa tkendiinde oyundan al, Sosay hamle oyuncusu olarak saklama. Kaybetsen de byle kaybet.''
    bilicin bu kadar acik net olan birseyi yapmamasi feneri gsyi buyuk takim sifatina sokup cekinmesi hep bizi yerimizde saydiriyor, zaten 3 tane takim var ligde, ikisini senden buyuk gorup korkarsan zaten 3.sun iyiside olmaz kotusude, oldugun yerde durursun..
    Aynen yle Blent, selam ettim.

Hep dediim zere: Hcum Beikta, Hcum!

yelik tarihi
    Ocak 2013
    Yer
    bazen istanbul manchmal deutschland
    Ya
    56
    [QUOTE=Canbolat Hakan Arslan;281607]
    "Biliin temel sorunu, ligimizdeki negatif futbol anlayna kar bir panzehir gelitirememi olmas. Taktik adan daha cesur ve yaratc olmas gerekiyor. Saysz ayak oyununa, masa ba hesabna sahne olan, teknik adam ve oyuncular zerinde ok abuk bask kurulan bir ligde engeller ancak bu yolla alr. Biliin bunu baarabileceine inanyorum. Yeter ki ligin kt alkanlklarna ayak uydurmaktan vazgesin ve Beiktaa kendi yapsna uygun, kalc bir oyun karakteri kazandrsn."

Scala teknik direktrmzken, yardmcs ziya doandan ilk olarak hzl bir stoper alnmasn istemiti. ve ziya doan da erman graar' bulmu, getirmiti. mit bozkurt takmda varmyd o zaman yoksa sonradan m geldi? hatrlamyorum. Erman graar sakar bir futbolcuydu ama ok hzlyd. bizim en byk skntmz geride hzl adammz olmamas. bu arada ad soyad hitabn reten kazm aabey rahmet istedi, rahmet dileyelim.
    Genelde rakibe basky ikinci blgede yapyoruz. Oysa bizim nc blgede bask yapacak bir oyun kimliine ihtiyacmz var. ve geride arka tarafmz toparlayacak hzl bir stopere. mevcut stoperlerimizin hibirinde o zellik yok.