Sayfa 9/9 lklk ... 6789

Konu: Fenerbahe Malarmz (An, Resim, Video vs.)

Eskilerden gidiyorSak
    -gel fenerim gel fenerim bitsin bu hasret feyyaz Sergen sifo mehmet ......hasret
    kadikoyde samiyende dolmabahcede BESIKTASIM ......gecer fenerbahceyle
    -Sus soru sorma ...bu cok agir kufur iceriyor)))
    -ormandan kestim cami ormandan kestim cami fener ....

Alnt Zeki Topaloglu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    17 nisan 2005 3-4 lk ma iin eki szlkte yazdklarm..

burada da 16 nisan gecesinin grntleri var. unutulmaz gerekten. vinle caddeye pankart aslyor. imdi tribnmz o gnlerden cok uzakta maalesef..

http://www.youtube.com/watch?v=vBQCEoORgSI&mode=related&search

bu man her beiktal iin hikayesi farkldr tabi ki ancak ma bizler gibi deplasmanda izlemiler iin hayat boyu unutulmayacak anlarla doludur ma ncesi , ma esnas ve sonras ile.

niversitedeyim. kendi apmzda bir de niversite kulubmz var. (bkz: marmaral kartallar)
    ma ncesinde fenerbahe tribnleri inaat halinde olduundan deplasman biletlerinin hangi tribnden kaca , ka tl olaca muamma. deplasmanclar bilir , bu konularn belli olmamas deplasman ncesi en byk skntdr. yaplan istihbarat sonucu biletlerin fenerbahe eref tribn yanndaki alana verilecei bilgisi gelmi fiyat aratrlmasna girilmitir. ayrlan tribnn muadil fiyatlar o zamann paras ile 100-150 tl arasnda olduundan ve renci iin verilemez meblalar gibi grndnden kulbn son kalan 70 tl'si iddaa'da garanti grlen dk oranl malara baslm ancak 13 nisan 2005 juventus liverpool ma 'ndan yatlmtr. arsamba gecesi gelen bu haber ile umutlarmz iyice tkenmitir ve hala biletler hakknda net bilgi yoktur. perembe akam okulda umutsuz umutsuz ne yaplabilir diye konuulurken son bir umutla ok fazla bir muhabbetimiz olmasa da alen abi'nin aranmas teklif edilir ve tarafmca aranr. dialog :

- alo alen abi merhaba .. pazar gn ma iin biletler ve fiyat belli olmad senin bilgin var m ? ne zaman nereden kacak ?
    -yarn sabah stattan kacak (cuma)
    -nasl yani abi gieden mi ?
    -evet
    -ne kadar olur peki sence fiyat ?
    -ya 5 olur ya 10
    -.. :s .. peki abi teekkrler.

sonrasnda arkadalarla bu bilgi paylalnca -olm manyak msn ? -kafas gzel heralde ? - seninle makara yapm cevaplar alnsa da geceden bir umut cepteki 10 lira ile stada doru gidilir ve kuyrua girilir.

saatler sren beklemeden sonra saat 10:00'da biletler sata kar ve fiyat 5 lira'dr. sanrm yd'nin beikta taraftar iin yapt ilk ve tek gzellik bu olaydr. biletlerin tamam satn alnm ve taraftara 5 liradan satlmtr. cepteki 10 lira ile iki adet bilet alnr ama 10 liraya iki adet deplasman bileti almaya bu bnye pazar gnne kadar inanmakta zorluk eker. bu mata bir eylerin olacann iaretidir sanki.

pazar gn saat 16 civarnda sadece beikta taraftarn kar yakaya geirmek iin ayrlm olan maltepe vapuru'na binilir ve 3000 kii tek vapurla intikal yaplr. vapurda kaptan kkne kmalar , vapurun ddyle l ekmeler ile kadkye inilir.

ama altyoldan yryerek stada gitmektir ama doal olarak polis nmz keser ve haldun taner nnden otobslerle stada gtrleceimiz sylenir. gelen tm otobslerin istisnasz camlar indirilir ve camlardan sarkan yzlerce beiktal bu ekilde stada gider . amir ldrmtr ve bir daha ki otobsn ayn ekilde olmas halinde otobsn karakola ekilmesini emreder. ayn ekilde patlayan camlar sonras otobs ierisinde olanlardan bir arkadamz geceyi nezarette geirme , bu ma da karmak zorunda kalr. sonrasnda nezaret anlar efsanedir o ayr bir konu.

biz bir grup ansl insan polis otobsne denk gelmiizdir ve polis otobs altyoldan stada gitmektedir. altyolun iinden binlerce fenerli arasndan geip maa gitmek keyiflidir. stadn iine girdiimizde artk sinir tavan yapm polis otobs bile talanmaya , ie atlmaya balanmtr.

bu artlar altnda stada girilir ve yerimiz alnr. tam karmzda rza efendi iki ekmek bir st pankart alr ve ilahi adalet tecelli etmeye belki de o andan itibaren balar.

ma anlatmak gerek belki ama ok fazla hatrlamyorum. hele 4. golden sonra nasl bir umusak en arkalardan tribnn ortalarna gelmitik. tek hatrladm ma 3-3 olduktan sonra arkamz dnp hakemi protesto ediimiz aktrmadan ma izlememiz ve goln gelii. golden sonra ekilen l, ma sonras oyuncularn gelip su datmas , fenerlilerin alklar arasnda stattan k unutulmaz.

matan sonra 3000 kiilik tayfa ile altyoldan iskeleye yrmemiz , yolda ekilen ller , camlardan alklayan fenerliler, elik edilen tezahratlar ile gidiimiz olay kmz olay olmutu yle bir olay olmutu ki matan sonra toplu maa gidiler yasaklanmt.

sonu olarak ;

-5 liralk biletleri ile,
    -gidile , dnyle
    -ma iinde yaananlar ile

her tribncye nasip olmayacak bir mat ok kr bize nasip oldu. bir daha da byle bir ma yaanacan sanmyorum.

--- spoiler ---

giriimiz olay
    kmz olay
    nasl koydu ama
    kadkyde koray (x2)
    --- spoiler ---

gidiimiz ile ilgili bir video mevcut ama tasvip etmediimiz grntler bunlar tabi ki

http://www.youtube.com/watch?v=-VUij1Z8TPY

hocam selam ok gzel mat hakikatten ama ben baya kzmtm size o ma iin zira maltepe vapurunda alyordum o zaman stajer makinac olarak 4-5 lgn arkada makina dairesine girip yaz yazdktan sonra onlar zar zor kartp makina dairesini kilitlemitiko yazdklar yaz 1sene boyunca ben staj bitirene kadar silinmedi makina dairesinden sonras ne oldu bilemiyorum sayglar

senesini hatirlamiyom ama cimbomla kapistigimiz Gordon yillari mahhaleden 3 besiktasli ( ki biri aykan turk) sabahin 7 sinde samiyene gitmerk icin yola ciktik samiyene vardigimizda kapalinin kuyruguna girdik ama garip bi durum vardi tayfa orda yoktu darken taksim tarafinDAN bi gurultu koptu bi baktik ki fenerliler bagira bagira geliyolar herkeste bi korku kuyrukta kizlar filan da var baktik fenerlilerin arkasinda onlarin en az 3 kati bizimkiler osmanli ordusu gibi fenerlileri sararaktan geliyolar onumuzde pandomima koptu fenerliler sokaklara kacti carsi bi zafer edsaiyla kuyruga geldi alkisladik bu arada ( biz o aralar 17-18 filaniz) 3o larinda bi adam fener sapkasiyla aglaya aglaya geldi ya atkimi kim aldi yeni almistim diye az daha linc edilecti)) hey gidi

Benim kameramdan yansyanlar

eref Bey'deki Derbide Alen Abinin 3'ls

Alnt Metin Vardarbas Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Alnt Mehmet Erman Ozden Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Fb deplasmann da rakip takm taraftarlarna doru cinsel organn aan bir ahs vard.
    Resmini koymak istemedim. Silinmez bir hatradr phesiz.
    Onlarn tribnnde bir sene sakall sonraki sen de bykl vard tam tersi de olabilir onlar hatrlayan var m? kudurmutu adamlar resmen bizim yzmzden

Sakall sakall
    Seveyim anan...

Bykl bykl
    Seveyim anan...

Zaaa XD

kupa rvan manda 1-1 bitmiti. elemitik. baki kasaplklar yapt atmad, gitti dereli luganoyu att. bi de elemiiz ki gl allah gl.. man bandan sonuna giydirmitik byklya. o da ma unuttu bizimle urat

Alnt Halil Nuri Yurdakul Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Eskilerden gidiyorSak
    -gel fenerim gel fenerim bitsin bu hasret feyyaz Sergen sifo mehmet ......hasret
    kadikoyde samiyende dolmabahcede BESIKTASIM ......gecer fenerbahceyle
    -Sus soru sorma ...bu cok agir kufur iceriyor)))
    -ormandan kestim cami ormandan kestim cami fener ....
    Bizm sus soru sorma yeni ackta balamt diye hatrlyorum. Yar yaryayken.

Buda son dep. Teki

http://youtu.be/OL_Xh5znrCs

Balkonunuza - caminiza bayrak asin

Bu balktan yola karak derbi ncesi baz anlar st ste izleyerek derbi havasna girmek isteyen ben ve benim gibileriniz iin yle bir derleme yapm bulundum

http://onedio.com/haber/besiktas-in-...e-anisi-394346

Alnt Zeki Topaloglu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    17 nisan 2005 3-4 lk ma iin eki szlkte yazdklarm..

burada da 16 nisan gecesinin grntleri var. unutulmaz gerekten. vinle caddeye pankart aslyor. imdi tribnmz o gnlerden cok uzakta maalesef..

http://www.youtube.com/watch?v=vBQCEoORgSI&mode=related&search

bu man her beiktal iin hikayesi farkldr tabi ki ancak ma bizler gibi deplasmanda izlemiler iin hayat boyu unutulmayacak anlarla doludur ma ncesi , ma esnas ve sonras ile.

niversitedeyim. kendi apmzda bir de niversite kulubmz var. (bkz: marmaral kartallar)
    ma ncesinde fenerbahe tribnleri inaat halinde olduundan deplasman biletlerinin hangi tribnden kaca , ka tl olaca muamma. deplasmanclar bilir , bu konularn belli olmamas deplasman ncesi en byk skntdr. yaplan istihbarat sonucu biletlerin fenerbahe eref tribn yanndaki alana verilecei bilgisi gelmi fiyat aratrlmasna girilmitir. ayrlan tribnn muadil fiyatlar o zamann paras ile 100-150 tl arasnda olduundan ve renci iin verilemez meblalar gibi grndnden kulbn son kalan 70 tl'si iddaa'da garanti grlen dk oranl malara baslm ancak 13 nisan 2005 juventus liverpool ma 'ndan yatlmtr. arsamba gecesi gelen bu haber ile umutlarmz iyice tkenmitir ve hala biletler hakknda net bilgi yoktur. perembe akam okulda umutsuz umutsuz ne yaplabilir diye konuulurken son bir umutla ok fazla bir muhabbetimiz olmasa da alen abi'nin aranmas teklif edilir ve tarafmca aranr. dialog :

- alo alen abi merhaba .. pazar gn ma iin biletler ve fiyat belli olmad senin bilgin var m ? ne zaman nereden kacak ?
    -yarn sabah stattan kacak (cuma)
    -nasl yani abi gieden mi ?
    -evet
    -ne kadar olur peki sence fiyat ?
    -ya 5 olur ya 10
    -.. :s .. peki abi teekkrler.

sonrasnda arkadalarla bu bilgi paylalnca -olm manyak msn ? -kafas gzel heralde ? - seninle makara yapm cevaplar alnsa da geceden bir umut cepteki 10 lira ile stada doru gidilir ve kuyrua girilir.

saatler sren beklemeden sonra saat 10:00'da biletler sata kar ve fiyat 5 lira'dr. sanrm yd'nin beikta taraftar iin yapt ilk ve tek gzellik bu olaydr. biletlerin tamam satn alnm ve taraftara 5 liradan satlmtr. cepteki 10 lira ile iki adet bilet alnr ama 10 liraya iki adet deplasman bileti almaya bu bnye pazar gnne kadar inanmakta zorluk eker. bu mata bir eylerin olacann iaretidir sanki.

pazar gn saat 16 civarnda sadece beikta taraftarn kar yakaya geirmek iin ayrlm olan maltepe vapuru'na binilir ve 3000 kii tek vapurla intikal yaplr. vapurda kaptan kkne kmalar , vapurun ddyle l ekmeler ile kadkye inilir.

ama altyoldan yryerek stada gitmektir ama doal olarak polis nmz keser ve haldun taner nnden otobslerle stada gtrleceimiz sylenir. gelen tm otobslerin istisnasz camlar indirilir ve camlardan sarkan yzlerce beiktal bu ekilde stada gider . amir ldrmtr ve bir daha ki otobsn ayn ekilde olmas halinde otobsn karakola ekilmesini emreder. ayn ekilde patlayan camlar sonras otobs ierisinde olanlardan bir arkadamz geceyi nezarette geirme , bu ma da karmak zorunda kalr. sonrasnda nezaret anlar efsanedir o ayr bir konu.

biz bir grup ansl insan polis otobsne denk gelmiizdir ve polis otobs altyoldan stada gitmektedir. altyolun iinden binlerce fenerli arasndan geip maa gitmek keyiflidir. stadn iine girdiimizde artk sinir tavan yapm polis otobs bile talanmaya , ie atlmaya balanmtr.

bu artlar altnda stada girilir ve yerimiz alnr. tam karmzda rza efendi iki ekmek bir st pankart alr ve ilahi adalet tecelli etmeye belki de o andan itibaren balar.

ma anlatmak gerek belki ama ok fazla hatrlamyorum. hele 4. golden sonra nasl bir umusak en arkalardan tribnn ortalarna gelmitik. tek hatrladm ma 3-3 olduktan sonra arkamz dnp hakemi protesto ediimiz aktrmadan ma izlememiz ve goln gelii. golden sonra ekilen l, ma sonras oyuncularn gelip su datmas , fenerlilerin alklar arasnda stattan k unutulmaz.

matan sonra 3000 kiilik tayfa ile altyoldan iskeleye yrmemiz , yolda ekilen ller , camlardan alklayan fenerliler, elik edilen tezahratlar ile gidiimiz olay kmz olay olmutu yle bir olay olmutu ki matan sonra toplu maa gidiler yasaklanmt.

sonu olarak ;

-5 liralk biletleri ile,
    -gidile , dnyle
    -ma iinde yaananlar ile

her tribncye nasip olmayacak bir mat ok kr bize nasip oldu. bir daha da byle bir ma yaanacan sanmyorum.

--- spoiler ---

giriimiz olay
    kmz olay
    nasl koydu ama
    kadkyde koray (x2)
    --- spoiler ---

gidiimiz ile ilgili bir video mevcut ama tasvip etmediimiz grntler bunlar tabi ki

http://www.youtube.com/watch?v=-VUij1Z8TPY
    bu man ncesini sonrasn ma ann 70 yama da gelsem unutmam. her eyden nemlisi milyonlarca Beiktal iinde orada olma erefine ulaan ok ansl 2000-2250 taraftardan biriydim. dediin gibi ma biletlerinin fiyatn 5 TL olarak duyduumda ok vaziyetteydik. giedeki elemana paray uzatana kadar o fiyat olduuna inanmamtm

bu bileti lene kadar saklarm

Karda be i.ne
    beri gel fener beri gel
    ormanda kesitim am
    fener an....a........

Bzde Amokachi oynarken FB liler
    Nijeryann pi.i
    d.amokachi
    ok da s.kimdeydi
    d.amokachi.....

o sene de fb de okocha ve uche var hemen kontra gelir

Nijeryal piten
    sizde 2 tane
    uramayn bize
    i.ne fenerbahe...

Arkadalar Beikta marlarn .flac olarak yada hi olmazsa 320 kbps .mp3 olarak nereden indirebilirim?

Alnt Umit Gulek Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    1999 senesiydi sanrm, Kadky'de 2-1 kazanmtk. Uche'nin ayann krld ma. Biz lise tarafndaki kale arkasndayz, olay da kar kalede oldu. Adam sakatlanp karken ''oh,oh'' ekiyorduk tribnde, salaka bir tezahrat belki ama o zaman yleydi. Matan ktktan sonra ayann krldn renince zlmtm, resmen galibiyet sevincimi glgeledi. Bir de tabi buradaki genler maalesef ki hatrlamyor ama o zaman feneri yenince ok ar sevinmiyorduk zaten. nk feneri yenmek 90'l yllarda ok olaan bir eydi. Bu arada o zamanlar adamlarn stadnda doru drst tuvalet yoktu, mata sonra duvara ierdi millet. Bunu da her fenerli arkadama sylerim ''ulan nereden nereye geldiniz'' diye.
    - Bu mata fb nin o zamanlardaki gen tribnclerinden ikizler beni maratona fb tribnne sokmutu (ayn mahalledeydik, misafir ettiler hesapta, zaten bende de bilet yoktu ) Yaa bizden byklerdi. Bildiin fb maratonunda izledim bu ma. Gzmn nnden gitmez Uche'nin yerde bacak krk otururken rahat ekilde sakz inemesi. Ma 2-1 almtk diye hatrlyorum ben de. Sonra Kadky deplsamanlarmz oldu tabii ama o kadar fenerlinin arasnda ma izlemek gzel anyd.

- Runje'nin ma sonu mesale yakt deplasman knda Polis haydarpaa'ya yrtrken enteresan gen biimsiz bi binann nnden geiyorduk. o kadar yorgunluk vs sinir harbi zerine "bu binay yapann an.. seveyim" eklinde durup dururken tezahurat sylenmeye balanmt. Vapura kadar glmtm.