Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

?ek Cum. ve Letonya Ma?lar?n?n Aday Kadrosu A??kland?

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Fuat Seymen tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    A sporda a2 milli ma?? var ?ngiltere ile. Kerim frei ve cenk tosun oynuyor. Gen?ler g?zel oynuyor izleyebilirsiniz.
    A2 milli tak?m?m?z m? var yeminle senden duydum bunu ?u an ve bakt?m hakikaten varm??.
    yakla??k 10 y?l kadar ?nce a2 tak?m ??km??t? toraman, necati falan oynuyordu o d?nem. kalkt? san?yordum ben bunu.
    milli tak?m zaten umrumda de?il ?o?unuzun da ?yle. galibiyet alamadan rezil r?sva olarak grubu sonland?r?rlar umar?m.

Yorum Yap

Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
      Yabanc? s?n?r? kalkmal?.

Tek ??z?m bu.
      Kesinlikle kat?lm?yorum. Milli Tak?m daha geriye gider.

Bizim altyap? problemimiz var. Kul?pleri zorunlu tutmal?lar baz? olaylara altyap? ile ilgili. B?t?elerin bir k?sm? mutlaka gen?lere harcanmal?.

Her tak?m 18e 2-3, 11e 1-2 gen? oyuncu almak zorunda kalsa ve bu tip ?eyler geli?tirilse belki daha iyiye gider T?rk oyuncular?n durumu diyece?im ama biz yatmaya ?yle al??m???z ki... Pek umudum yok.

Yorum Yap

Aslı Serhat Senel tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Yabanc? s?n?r? kalkmal?.

Tek ??z?m bu.

Bizim altyap? problemimiz var. Kul?pleri zorunlu tutmal?lar baz? olaylara altyap? ile ilgili. B?t?elerin bir k?sm? mutlaka gen?lere harcanmal?.

Her tak?m 18e 2-3, 11e 1-2 gen? oyuncu almak zorunda kalsa ve bu tip ?eyler geli?tirilse belki daha iyiye gider T?rk oyuncular?n durumu diyece?im ama biz yatmaya ?yle al??m???z ki... Pek umudum yok.
        Bende G?kay ile ayn? fikirdeyim. Yabanc? s?n?r? futbolun alt?nda dinamit gibi duruyor. T?rk futbolcusunun daha ?ok ?al???p kendini g?stermesi i?in kalkmal?d?r yabanc? s?n?r?. Bunu silah gibi kullan?yor ?o?u top?u. Anadolu kul?pleri i?inde ?nemli. Futbolcular? ederinden ?ok daha fazla paralara satt?lar senelerdir bu y?zden. ?lkede hak edilmemi? para dola??p duruyor.

Piyasan?n kural?na ayk?r? bir kere. Tekelin oldu?u yerde geli?im olmaz. Bu kuralda futbolun tekelle?tirilmesi gibi bir ?eydir nazar?mda.

Yorum Yap

Aslı Serhat Senel tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
          Yabanc? s?n?r? kalkmal?.

Tek ??z?m bu.

Yabanc? s?n?r? kalkmal?.

T?rk oyuncu kadroya girebilmek i?in kendisini birazc?k kasmal?.

?uanda biz T?RK oyunculara muhtac?z. ?yide olsa k?t?de olsa vasatta olsa oynatmak zorunday?z. Hamle a??s?ndan sahada 4 yabanc? ile ba?lamak durumunda bile kalabiliyoruz.

Yani en az 6 yada 7 tane T?RK oyuncu gr kendisini geli?tirmesede Be?ikta? , Galatasaray , Fenerbah?e gibi tak?mlarda en az 1.5 milyon tl para alarak oynuyorlar.

Yabanc? s?n?r? kalkmazsa bu ?lkede mehmet topuzlara 10 milyon eurolar , alper potuklara 6 milyon euro + 2 futbolcu gibi u?uk ka??k fiyatlar vs verilir...

Bak?n?z necip , emre ?olak , ayd?n y?lmaz , mehmet topuz , ismail k?yba??, gibi oyuncular ??kt?klar?nda gen? futbolcular olmas?na ra?men ne kadar kendilerini geli?tirdiler ? Necip 2008-2009 senesinde nas?sa ?uanda ayn?s?. Belki fizik olarak biraz kendisini geli?tirmi?tir ama futbol olarak ne kadar ?st?ne koydu? Yada o?uzhan bu sene 3.senesi ilk senesi ile aras?nda ne kadar fark var ? Muhammed 18 ya??nda her hocas? ?ans veriyordu twitterda k?z resimleri payla?mak yada sa?lar? ile ilgili de?i?iklikleri g?stermek d???nda ne yapt? ?

Batuhan ger?ekten iyi bir ?ocuktu ve potansiyeli vard? 16-17 ya??nda oynat?yorduk.18 ya??nda ilk 11'e al??t?rd?lar ?ocu?u ne kadar geli?tirdi kendini ?

Bu sistem bu ?ekilde devam etti?i s?rece geli?tirmez , geli?tiremez. Bu adamlara senelik en az 1 milyon tl verildi?i s?rece bu adam 18 ya??nda ev 19 ya??nda alt?na ferrari al?p "BEN OLDUM" dedikeri s?rece , BE??KTA? bana muhta? k?t?de olsa oynar?m ??nk? yerliyim diye d???nd?kleri s?rece bu yerlilerden hi?bir?ey olmaz.

Bizim yerlilere muhta? olmam?z kalkmal?. O zaman hem yerli futbolcu piyasas? d??er , hem kadro geni?li?i olu?ur ve avrupada daha ba?ar?l? sonu?lar gelir , hem yerli oyuncular i?in u?uk ka??k paralar verilmedi?i i?in b?t?e dengeleri ?a?maz hemde yerli oyuncular papu? pahal? diye kadroya girmek i?in 1 saat ?al??aca??na 2 saat ?al???r.

Yorum Yap

Futbolda d?nen parayi denetleyecek devlet kurulusu sart...Herkes istedigi gibi para harcayamamali,baskanlar kendi doneminde harcanan paradan sorumlu olmali...

Yorum Yap

Yabanc? S?n?rlamas? olan ?lkelere bak?n bir de olmayanlara...
              Ayr?ca Anadolu tak?mlar?n?n b?yle bir de?i?ikli?e onay vereceklerini hi? sanm?yorum, umar?m yan?l?r?m.

Yorum Yap

Yabanc? s?n?rlamas? y?z?nden bizimkiler k?ymetlendi! Ama sadece maddi olarak k?ymetlendi, teknik bir geli?im yok! Bu paralar? b?nyeleri kald?rm?yor!

BlackBerry Z10 cihaz?mdan g?nderildi!

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                X