Konu: syan et, cesaret gster!

syan et, cesaret gster!

Beiktan i sahada 1-1 biten son manda rakipleri kaar gol giriimi retmi? Srasyla yazyorum: Rize 3, Asteras 5, E.ehir 4. Rakiplerinki futbol ayb. Benim her zaman karsnda durduum, topa tuttuum tedbirli futbol. Peki, Beikta ne diye 1-1lik skorlarla bu ayba ortak oluyor? Beikta ayn malarda kaar gol giriimi retmi ona bakalm: Rize manda 9, Asteras manda 16, E.ehir manda 10.

Zurnann zrt dedii yer Rize ve E.ehir malar. Skor retmek iin daha ofansif oynamalsnz. Beikta bunu yapamam, kontroll futbolla ok zaman yitirmi. Asteras manda dorular daha ar basm, ama 2. gol gelmemi. Asteras ma da defolu elbet: Son 10 dklk kontroll futbolun bedeli ar olmu.

Saha rezalet, anladk, hava koullar da kt. Tabii bo tribnler sadece havadan deil, Passoligden. Ama bunlar tek bana mazeret olmaz. Asteras manda da hava ktyd, E.ehir manda da. E.ehir manda son eyree kadar sadece 6 gol giriimi var Beiktan. Sorun sahadaki zihniyette. Birka haftadr unu syleyip duruyorum: Benim ideal, yani Schusterist orta lm Ouzhan-Atiba-Sosa. Byle deyip hemen ekliyorum ama: Bili, Veli-Atiba ikilisi gibi daha tedbirli dizilileri yelese bile, takm ofans odakl klmay baarrsa benim iin sorun yok.

Ne yazk ki takm bir trl ofans odakl hale gelmiyor. Arsenal malarn anmsayalm: lk mata Ouzhann yannda Veli-Necip vard, sonrakinde Veli-Atiba. Modern futbol oynayan rakibine modern futbolla karlk verdi Beikta. lkinde Veli, sonrakinde Atiba rakip ceza alanna ok yakn oynadlar. Wenger boa vmedi ki Beikta.

Sonraki rakiplerin modern futbola yaslanmyorlar, tamam. Bilie unu sylyorum o zaman: Sen Schusterist ol, cesur dizililerle hcum arlkl oynat bu takm. Yine puan kaybet, ama bir oyun karakteri olutur. Rakiplerine oyun anlayn kabul ettir, modern futbolun tarafn se. Varsn futbol katili katenayo kazansn, puanlarn alsn yine! Sen skoru dn ki takmn skor retmeyi rensin. Sen hcuma odaklan ki takmn skor retmeye koullansn. Kt futbola teslim olma. syan et, cesaret gster! Eletiriyorum, ama asla karamsar deilim. Sezon bandayz, yitirilmi bir ey yok. Bu gece de Tottenham karsnda Arsenal malarndaki gibi bir Beikta bekliyorum. Umarm yanlmyorumdur.

Star / 2 Ekim Perembe

http://haber.stargazete.com/yazar/is...er/yazi-947069

https://twitter.com/chakanarslan

O zaman ne diyoruz abi ?

Hcum Bilic Hcum

Hcum zenginlii sadece iyi forvet iyi 10 numara ile olmaz. Beklerin hcum zenginlii yaratr. Orta saha oyuncularn yaratr. Kenarlarda oynayan oyuncular yaratr. Duran toplarla tehlike yaratrsn gibi gibi...

Bizim beklerimiz malesef yle deil. Kenarlarda oynayan oyuncularmz istikrarsz, ma iinde kopuklu yasyorlar. Orta sahadan sprz bi oyuncumuz kmyor. Bence buna ramen iyi mcadele ediyoruz.

Bizde Ouzhan veya Sosa yaratacak demba Ba ya gelcek ki gol olsun. Zaten n de ayn anda oynatamyor veya oynatmyor. Olcay 90 dk iinde bi k yapacak ki gol olsun. Gkhan sadan alcak ieri gircek sol ayana alcak vurcak ki gol olsun. Bu kadar yani...
    Beklerimiz sfra inip orta yapamaz Veli ofansta hi yok Atiba biraz var. Duran top kullanan Fernandes'te yok. Bence yine iyi oynuyoruz.