Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu: Beikta ne tam ne ok eksik

Beikta ne tam ne ok eksik

Beikta transferi Jose Sosayla kapatt. Atn da eklersek, 3 kaleci dahil 22 kiilik bir kadrosu var Beiktan. Gereken kadro derinlii olutu mu? Bak asna gre deiir. Kimi pozisyonlar sorunlu, kimilerinde ise yeterince alternatif var. imdi en byk temennimiz belli: Kanksadmz younlukta bir sakatlk ve cezal trafiini hi deilse bu sezon yaamamak.

Tabii, 5+3 uygulamas olan bir ligde yalnzca 6 yabanc bulundurmak da tartlabilir. zellikle de ofansif bir yabanc sa bek, ilk 11de daha fazla eitleme yapma frsat sunard. smailin sola kaydrlmasyla Beikta hcum retkenlii asndan daha efektif duruma gelirdi. Yine de iin iyimser bir boyutu da var: Bu kadro Ocak ayna 3 kulvarda da hedeflerini koruyarak girebilir. Beikta o zaman rakiplerinde olmayan bir imkana sahip olur. 2 yabanc hakkn doru takviyeler iin kullanabilir. Sylediim ey zrt tesellisi deil, yeter ki iyi bir sezon stratejisi uygulanabilsin.

Gelelim Mersin mana. Saha rezaleti gz nne alnnca, teknik-taktik analiz pek doru olmaz. Yine de unu belirtmem gerek: 4-4-2yle Beiktan gereken hcum retkenliini salamas mmkn deil. 2. yardaki karlkl retkenlik yanltc olmasn. Beikta gol bulmasa, ma ayn minval zere devam ederdi. Ouzhan yoktu ama denebilir. Zaten 4-4-2, Ouzhan ya da Sosadan birinin kulbede kalmas anlamna geliyor ki Beikta iin gereksiz bir lks olur bu.

Sadede geleyim: Sosann da eklenmesiyle, Beiktan mevcut kadro yaps iin en uygun diziliin 4-3-3 olduu netleti bence. leri l iin tam 6 alternatif var Biliin elinde, hi fena deil. Kat zerindeki ideal orta ly de yazaym buraya: Ouzhan-Atiba-Sosa. Elbette bunu Sosann takma hzla uyum salayaca ve ciddi katkda bulunaca varsaymyla yazyorum.

Beiktan hcum retkenlii iin Biliin kafasndaki formln de bu olduuna inanyorum. zellikle Ouzhan ift ynl oynama becerisini gelitirirse, Beiktan orta ls lmcl bir hcum makinesine dnr. Sleyman Seba Sezonunda Beiktan kendi ruhuna ve yapsna uygun bir futbol kalitesi yakalayacana gvenim tam. Taktik disipline yaratclk ve hcum retkenliini ekleyecek bir Beikta. te o Beikta, ara transfer dahil, iyi bir sezon stratejisiyle rakiplerine parmak srtabilir.

Star / 4 Eyll Perembe

http://haber.stargazete.com/yazar/be...ik/yazi-935448

https://twitter.com/chakanarslan
    Konu Canbolat Hakan Arslan tarafndan (04 Eyll 2014 Saat 08:56 ) deitirilmitir.

nallah devre arasna kadar potada oluruz da bi sabek ve btb alinir yoksa iimiz u kulvarda ok zor abi

Selam olsun abi,

Tm yorumlarna katlmakla birlikte ben ouzhan olsam Beiktata oynasam bu kadar gsz olsam fitnesten kma dar ayrca afrika kupasnda ba oynayacak diye biliyorum dolaysyla cenkin biran evvel form tutmas en byk dileim kadro eksik deil ancak federasyon hakem ve yaync kurulu faktrleri devreye girmeye balad bile ksa aralarda zor malar oynayacaz ve illaki sakatlk olacak ben idmanlara baladm normalde stoperim ama sabekte i yaparm ne olur ne olmaz

Selamlar abi takm taktiksel olarak iyi bence mersin mandan ok feyenord ve arsenal malarndaki taktik disiplin ok memnun etti
    Ama gel gr orta saha ve malum sa bek 2tane kesin transfer lazmd sa bek geen seneden belliydi 1 sene boyunca sa bek alamayan ynetim devre arasnda alrsa ok ge olur.
    Zaten transferleri yetitirseydiler ampiyonlar liginde olurduk imdi bu yzden olumsuz sonularda bilice laf edemem asla.
    ayrca 4-4-2 bence daha iyi be abi atiba ouz sosa tre(kerim veya olcay) ba pektemek ok gzel olur Tr iin geerli tabi.

trkiye liginde 4-4-2 akar abi. derbi malarnda ve uefadaki deplasmanlarda da 4-2-3-1.

Ben 4-3-3 un beiktan sonu olacana inanrm sadece sa bek bilinen arza orta alanda bu ekilde zayf kurulursa ouzhan ve sosa ileriye donuk oyuncular her ma gol yeriz erkenden kanser oluruz. leri lde alternatif bol demiin ama alternatiflerin 3 bu takmda bence gereksiz adam yani iin zeti evet 22 kiilik kadro var ama yars bu takmn adam deil bence o yuzden 4-2-3-1 derim bende bu kadro iin en ideali o

bende nispeten kolay malarda 4-1-3-2 gibi oynayacamz dnorum
    yani atiba gbekte
    nlerinde Gkhan-Ouzhan-Sosa bunlar hem ileri hem geri alacaklar piston gibi
    onlarn nnde mustafa ve dembaba
    rakip kendi sahasndan topla karken ilk bata bu 5 futbolcu sahay parselleyip pres yapacaklar. ayn Arsenal manda olduu gibi

daha zorlu malarda ise 4-2-3-1oynayacaz bu sefer orta alan daha sklatrp forvetten mustafa kesik yiyecek

anadolu takmna kar 4-4-2 oynayacaksn lam cimi yok. ne kadar az hcum karsan o kadar rahatlyorlar. ne kadar fazla hcum yaparsan o kadar samalyorlar. bu byle. forza 4-4-2.

4 2 3 1 iyi bence.
    ------Veli---Atiba------
    Mustafa--Ouzhan--Sosa
    ----------Ba-----------

Alnt Atakan Uslu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    4 2 3 1 iyi bence.
    ------Veli---Atiba------
    Mustafa--Ouzhan--Sosa
    ----------Ba-----------
    bence

----Ouzhan--Atiba--------
    Gkhan---Sosa----Mustafa
    ---------Demba BA--------

yelik tarihi
    Mays 2008
    Yer
    Benim adm Tufan,10.000 tane film izledim.
    Ya
    30
    Canbolat aabey,

Ben Bilic'in Veli'den vazgeeceini sanmyorum.
    Orta saha u ekilde olacaktr tahminimce ;

------------Atiba----Veli

---Mustafa-----Ouzhan-----Sosa

Zaten Olcay' her ma 60 ' da oyundan alarak keseceinin sinyalini veriyor hoca.
    Bence u an iin olmas gereken de bu.

yelik tarihi
    Kasm 2008
    Yer
    "Siyah / Beyaz"ın yankılandığı yerden...
    Ya
    35
    Futbolun gzel taraf da bu . Senin kuvvetli olduun, rakibinin eksik olduu noktalar bulup deerlendirebilmek . Bunu bizim eksiklerimiz zerinden bolca yapacaklar bu sene . Umarm kk gibi grnen eksikler bir uval inciri berbat etmez.

Alnt Tufan Tokadci Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Canbolat aabey,

Ben Bilic'in Veli'den vazgeeceini sanmyorum.
    Orta saha u ekilde olacaktr tahminimce ;

------------Atiba----Veli

---Mustafa-----Ouzhan-----Sosa

Zaten Olcay' her ma 60 ' da oyundan alarak keseceinin sinyalini veriyor hoca.
    Bence u an iin olmas gereken de bu.
    Bili olcay keser mi bilmiyorum, adam srekli ilk 11de, ama evet, olmas gereken bu.