Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Cristiano Ronaldo - cr7

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Yahu abicim bunun Pele'si, Maradona's?, Bebeto'su, Van Basten'i , sap?k Best'i, Luis Ronaldo'su,Ronaldinho'su,Euzebio'su,Platini'si,Zid ane'si vs vs var da var CR7 ?ok ?ok iyi bi oyuncu ama oralar onu a?ar. Oraya girebilecek faal tek oyuncu Messi'dir (R10 u sayd?m zaten) ki d?nya kupas?n? kazan?p girecek de.

Yorum Yap

Ronaldinho'nun, bebeto'nun falan girdi?i listeye cristiano ronaldo'nun sol baca?? girer

Real Madridliler bile real madrid efsane listesine cr7'yi yaz?yor r9'u yazm?yor sizler hala kulp takma pe?indesiniz ( not = r9'u ayr? severim )

Kariyerine kanat oyuncusu olarak ba?lam?? ; ( united'da da y?llarca safkan kanat oynad? )

Kulup kariyerinde ; 559 ma? 398 gol 159 asist

Milli tak?m kariyerinde ; 119 ma? 53 gol 27 asist

gibi bir istatistik yakalam?? , 2 sefer d?nyan?n en iyi oyuncusu se?ilmi? , 2 sefer d?nyan?n en iyi 2. oyuncusu se?ilmi? ve bu senede son 3'e kalm?? bir futbolcunun o listeye girebilmesi i?in ne yapmas? gerekiyor ?

Performans bak?m?ndan , istikrar bak?m?ndan , geli?im bak?m?ndan, tak?mlar?na katk? bak?m?ndan , milli tak?mlar?na katk? bak?m?ndan hangi a??dan bakarsan?z bak?n ronaldo en az ronaldinho kadar iyi bir futbolcudur.
      En son düzenleyen G?kay G?kdo?an; 08-12-2014, 05:03.

Yorum Yap

Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
        Ronaldinho'nun, bebeto'nun falan girdi?i listeye cristiano ronaldo'nun sol baca?? girer

Real Madridliler bile real madrid efsane listesine cr7'yi yaz?yor r9'u yazm?yor sizler hala kulp takma pe?indesiniz ( not = r9'u ayr? severim )

Kariyerine kanat oyuncusu olarak ba?lam?? ; ( united'da da y?llarca safkan kanat oynad? )

Kulup kariyerinde ; 559 ma? 398 gol 159 asist

Milli tak?m kariyerinde ; 119 ma? 53 gol 27 asist

gibi bir istatistik yakalam?? , 2 sefer d?nyan?n en iyi oyuncusu se?ilmi? , 2 sefer d?nyan?n en iyi 2. oyuncusu se?ilmi? ve bu senede son 3'e kalm?? bir futbolcunun o listeye girebilmesi i?in ne yapmas? gerekiyor ?

Performans bak?m?ndan , istikrar bak?m?ndan , geli?im bak?m?ndan, tak?mlar?na katk? bak?m?ndan , milli tak?mlar?na katk? bak?m?ndan hangi a??dan bakarsan?z bak?n ronaldo en az ronaldinho kadar iyi bir futbolcudur.
        Cr7 geli?im bak?m?ndan sayg? duyulacak bir futbolcu elbette ki fakat Ronaldinho'nun girdi?i listeye sol ba?? girer laf? a??r olmu?, bence tek ba??na ma? ?evirecek oyuncu d?nemi Ronaldinho ile bitmi?tir ?u anda ne Messi ne de Ronaldo tek ba??na ma? alamazlar. Realliler cr7yi yaz?p R9u yazm?yorlarsa R9un ya Bar?ada da oynamas?ndand?r ya da orda oy kullananlar?n ?o?u yeni nesildir. ?stedikleri kadar istatistik yaps?nlar CR7 ve Messi asla R9 olamayacaklar. Bence R9 ve Maradona futbolculu?un son noktas?d?r. Zizu, Romario gibi oyuncularsa onlara ?ok yak?n seviyedeler. Benim g?r???mde sa?lam bir Ronaldinho CR7 ve Messiden bir t?k ?ndedir. Bebeto i?inse o kadar da iyi diyemem.

Yorum Yap

Tek ba??na ma? almadan kast?n?z ne ?

Ronaldo tek ba??na united'e ?ampiyonlar ligi ?ampiyonlu?u kazand?rd? ... Arsenal'a 40 metreden att??? frikik ve son dakikada att??? 80 metrelik depar hala g?z?m?n ?n?nde. Ge?en sene real madrid formas?yla ?ampiyonlar liginde 17 gol att? ve tak?m?n ?ampiyonlar ligini kald?rmas?nda en ?nemli etken oldu.

Messi deseniz senede 60 gol?n ?st?ne ??kt? . 5-6 ki?iyi ge?ip goller att?. Tak?m?n? tek ba??na s?rtlad?.

Bugun real madrid tak?m?ndan ronaldo'yu ??kar?n senede en az 30 puan daha az toplar. Ayn? ?ey messi i?inde ge?erli.

Maradona ayr? bir u? noktas? ama ronaldinho ile cristiano aras?nda ?topik bir fark yok hatta bence cristiano ?ok daha iyi ve istikrarl? bir futbolcu.

Yorum Yap

Daha ge?en sene tak?m?n? d?nya kupas?na yollad?

Yorum Yap

G?ren de Etiyopya'yi d?nya kupas?na yollad? sanacak a?abey ya. Ronaldo'yu o seviyelerde zikredeceksek kesinlikle bir WC ?ampiyonlu?u gerekiyor onun ba?rolde oldu?u. Zidane 2006 y? kazand?rsayd? ki ?ok ama ?ok yakla?m??t?. Kariyerinde her ?eyin nirvanas?n? ya?am?? biri olarak bence gelmi? ge?mi? en iyi olarak lanse edilecekti. Belki gol say?s? ?ok d???kt? Ronaldo ve Messi'ye g?re ama futbolculu?u,liderli?i ikisinden de b?y?kt?.

Yorum Yap

Bebeto kim yahu ?
                Messi ve Ronaldo'yu itibars?zla?t?rmak i?in ortaya yeni at?lan bir isim mi ?
                Biz izlemedik sanki Bebeto'yu.
                Ronaldinho ' mu ? Guardiola'n?n ?utlad??? Ronaldinho mu ?
                Roni'nin saltanat? 2 sene s?rd?,Messi ve Ronaldo 6-7 senedir bu ?st d?zey performanslar?n? s?rd?r?yorlar.
                En iyisi olabilmen i?in istikrar?n olmas? gerekir,istikrar yoksa en iyisi de?ilsindir.
                Baz? arkada?lar?m?zda hep bi eski futbolcuyu ?vme ?abalar? var nedense,
                Bu 2 adam yap?labilecek her ?eyi yapt?,kazand?r?labilecek her kupay? kazand?rd? nerdeyse.

Yorum Yap

1. forveti postiga 2.forveti hugo almeida olan tak?m? d?nya kupas?na yollad?.( hatta 1. forveti hugo almeida da neyse )

Yan?nda aguero , tevez , higuain , di maria , lavezzi yada 1998 fransan?n forvetleri gibi djorkaeff , henry , trezeguet , dugarry gibi top?ular yoktu. Deschamps gibi kaptan? yoktu.

Duyanda zidane etiyopya tak?m? ile d?nya kupas?n? ald? sanar. Fransa milli tak?m? kadrosuna bak?n bi isterseniz.

( not = Zidane ?ok ba?ka futbolcu )

Yorum Yap

1. forveti postiga 2.forveti hugo almeida olan tak?m? d?nya kupas?na yollad?.( hatta 1. forveti hugo almeida da neyse )

Yan?nda aguero , tevez , higuain , di maria , lavezzi yada 1998 fransan?n forvetleri gibi djorkaeff , henry , trezeguet , dugarry gibi top?ular yoktu. Deschamps gibi kaptan? yoktu.

Duyanda zidane etiyopya tak?m? ile d?nya kupas?n? ald? sanar. Fransa milli tak?m? kadrosuna bak?n bi isterseniz.

( not = Zidane ?ok ba?ka futbolcu )
                    Adam Hugo Almeida gibi bir kazmay? D?nya Kupas? oynatt?rd? daha ne olsun

Yorum Yap

At?yorum Brezilyal? Ronaldo'nun dribbling yetene?i Cristiano'dan daha iyi diyebilirsin,kabul?m.Ama Cristiano,Brezilyal? Ronaldo'yu ge?eli ?ok y?llar oldu.Sakatl?klarla bo?u?masa falan hep ayr? konu.Bunlar hep o nostaljik etki,eskiye ?zlem.
                      Zidane ?ok klas adamd?,?ok b?y?k liderdi tamam ama istatistikleri ortada.K?t? demiyorum ama Ronaldo ve Messi ayr? noktalara ta??d?lar mevzuyu.Bu iki oyuncu senede g?z? kapal? 70 gol adamlar yahu.Messi 90 k?sur att? 2 sene ?nce.Ronaldo bu sene onu ge?meye kasacak belli ki.Ronaldo'nun bu sene kendine ?ekti?i baraj 100 gol yav,100 gol.Adam bu sene 100 gol atar m?y?m'?n hesab?nda.Hala burada Bebeto falan deniyor.
                      Maradona'y?,Pele'yi falan okudum,heyecanland?m,onlarca videosunu izledim ama canl? izleyemedim.O y?zden genel kabul g?rm?? bu ikiliyi ay?r?yorum.Yaln?z ?unu kabul edin;istatistik konusunda Messi ve Ronaldo gelmi? ge?mi? en iyileri.Tart??mas? bile yap?lmamas? laz?m.

Yahu George Best 27 ya??nda ayr?ld? United'dan.Sonra abuk sabuk liglerde oynad?.Devaml?l?k ad?na hi? bir ?ey yok.Bu adam Ronaldo ve Messi ile k?yaslanamaz bile.

Ben Messi'ciyim.Kimisi Ronaldo en iyisi der.Ronaldo diyene de niye diyorsun demem.Yaln?z o R9'lar,Zidane'lar,yok van Basten falan ge?ti gitti onlar.Zlatan mesela emekli olduktan sonra bu kategoride an?l?r.Ronaldo ve Messi,Maradona ve Pele klasman?nda an?l?r.

Yorum Yap

Sadece santrafor olarak niye bak?yorsun abi elindeki stoperler h?cumcu bekler ?st d?zey orta saha ve kanat oyuncular? var. Messi'de h?cum d???nda onlar da yok Mascherano d???nda. Gebermi? Demichelis, her an hata yapabilecek deneyimsizlikte Rojo (ki be?enirim iyi top?u olacak) kalede Romero ile falan oynuyorlar. Messi'nin son dk gol? olmasa bu d?nya kupas? da bombol ge?ecekti.
                        Ronaldo evet Q7 gibi tembelli?i se?medi ?st?ne koydu hep ?st?ne koydu, zay?fs?n dediler gitti hayvan gibi ?al??t? evine de -100 k?s?r dereceye kadar so?uk olan kaslar?n? koruyan bi oda yapt?rd?. Ta? ?izgisi top?usu dediler o k??elerde Gallas'a, A.Cole'ye yapt??? fantastik hareketleri minimize edip direkt kaleye y?nelen bi futbol anlay??? se?ti. Geli?tik?e geli?ti, dur durak bilmedi ?u anki formuyla Messi'yi bile ge?ti (Messi daha b?y?k oyuncudur sadece ?u andan bahsediyorum) ama o bahsetti?im seviyedeki oyunculara hala yolu var. Als?n WC ? veya Avrupa ?ampiyona's?n? o zaman konu?uruz.

Yorum Yap

Yahu nas?l als?n d?nya kupas?n? ?

Sa? kanatta nani var. Adam gole giden topa ?izgi ?zerinde dokunup gol? iptal ettiren bir topcu ( ispanya - portekiz ma?? )

Maradona ve Pele konusuna girmiyorum ama van basten , r9 , ronaldinho gibi oyuncular?n listesine art?k girdiler hatta o listeden art?k bir ?st seviyeye ge?tiler.

3-4 sene ?nce bende ayn? ?ekilde savunuyordum ancak istikrar bak?m?ndan ?ok ba?ka boyutlara ula?t? bu futbolcular.

Portekiz 2014 d?nya kupas? ; Stoper pepe , bruno alves, sol bek coentrao sa? bek pereira , orta saha meireles , moutinho.

Kar??s?nda almanya gibi bir dozer var ( ki ben brezilya'n?n kazanaca??n? d???n?yordum ) sen ?u portekiz kadrosu ile ronaldo'nun tek ba??na almanya'y? yenip kupay? kald?rmas?n? m? bekliyorsun ? De?il ronaldo 2 tane zidane yada 2 tane maradona gelse ?u portekiz kadrosu ile almanyay? yenemezsin.

Fransa 98'in kadrosuna a??n bak?n. Viera'dan thurama , Deschamps'dan petit'e , Henry'den barthez'e , lizarazu'dan blanc'a komple bir tak?m var.

Yetenek desen var , gen?lik desen var , lider desen var , golc? desen var kaleci desen var ...

2002 d?nya kupas?nda ronaldo , rivaldo , cafu , roberto carlos gibi oyuncular olmasa ronaldinho bile d?nya kupas?na sahip olamayacakt?.

Bebeto olay?na girmiyorum bile bebeto asla cristiano seviyesinde bir oyuncu bile de?il.

?u ?artlarda ronaldo wc kazans?n yoksa asla 1.s?n?f futbol olamaz demek hayal g?rmektir.Belki messi kazanabilirdi , kupan?n brezilya'da olmas?n?n h?rs? ve yan?ndaki hucumcular?n ?ok iyi olmas? sebebi ile o'da kazanamad?.

Yorum Yap

Ronaldo benim izledi?im ve genel ge?er kabul geren en b?y?k 9 numarad?r. Bunu tart??man?n manas? yok.
                            Futbolcuyu b?y?k yapan bana g?re Allah vergisi futbol zekas?d?r. Di?er t?m etmenler (fizik g?c?-geli?imi-oynad??? oyuncular-yetene?i ve bunu kullanma derecesi vs) o oyuncunun ba?ar? ??tas?na etki eder. En basit ?rne?i ile Sergen mi Alex mi desem heralde ezici ?o?unluk Sergen daha b?y?k futbolcuydu der (ben de dahil); ama bu Alex'in daha ba?ar?l? oldu?u ger?e?ini de?i?tirmez.

Ayn? mant?kla en eskilere gidecek olursak Pele sonras?nda evet George Best sonras?nda Cruyff hemen ard?ndan Maradona yak?n zamandan Zidane ve Ronaldo, son olarak da g?n?m?zde Messi ayn? kuma??n oyuncular?d?r. Cr7 bu adamlar?n bir t?k alt?nda her zaman. Bebeto falan ise bu isimlerle mukayese bile edilemez.

Yorum Yap

Tek ba??na ma? almadan kast?n?z ne ?

Ronaldo tek ba??na united'e ?ampiyonlar ligi ?ampiyonlu?u kazand?rd? ... Arsenal'a 40 metreden att??? frikik ve son dakikada att??? 80 metrelik depar hala g?z?m?n ?n?nde. Ge?en sene real madrid formas?yla ?ampiyonlar liginde 17 gol att? ve tak?m?n ?ampiyonlar ligini kald?rmas?nda en ?nemli etken oldu.

Messi deseniz senede 60 gol?n ?st?ne ??kt? . 5-6 ki?iyi ge?ip goller att?. Tak?m?n? tek ba??na s?rtlad?.

Bugun real madrid tak?m?ndan ronaldo'yu ??kar?n senede en az 30 puan daha az toplar. Ayn? ?ey messi i?inde ge?erli.

Maradona ayr? bir u? noktas? ama ronaldinho ile cristiano aras?nda ?topik bir fark yok hatta bence cristiano ?ok daha iyi ve istikrarl? bir futbolcu.

kast?m Maradona gibi Napoliyi Avrupa, Arjantin'i D?nya ?ampiyonu yapmas?. Elbette Messi 6 ki?iyi ?al?mlay?p gol atm?? olabilir Maradona gibi ama Maradona ?ngiltere ma??nda yapt? bunu hem de ?imdiki ?ngiltere de de?il ?ok daha iyi bir ?ngiltereye kar?? hadi o zaman ki ?ngiltereyi ge?tim ?imdiki ?ngiltereye kar?? yaps?n da Messi ve CR7 g?reyim onlar?. R9 zaten sa?lamken hi? bir zaman durdurulamad? bir tek Zizulu Fransa kar??s?nda durduruldu Avrupa ve D?nya ?ampiyonu Fransa kar??s?nda.Orda da zaten sakat sakat oynad? ki o Cafulu Carloslu Rivaldolu Brezilyan?n bas?n?, taraftarlar? Ronaldo oynas?n diye dua ediyordu.

Dediniz ya Ronaldo Messi olmasa tak?mlar? 30 puan az toplar. ??te bu oyuncular iyi bir tak?m?n i?inde ?nem arz eden futbolcular g?n?m?z futbolcular?n hepsi b?yle art?k tak?mlar var, oyuncular yok. Ronaldonun Manudaki zamanlar? Manunun d?nyan?n en iyisi oldu?u zamanlard?, Messinin keza o yapt?klar? da Bar?an?n en iyi oldu?u zamanlard?. R9 ve Maradona i?in bunlar denemez. Messi mesela Almanya'ya kar?? ald?rsayd? ma?? ya veya CR7 d?nya kupas?nda belli bir yere getirseydi tak?m?n? gruptan ??kt? m? Portekiz? Maradona'n?n da k?t? zamanlar? oldu Arjantinin elendi?i Maradonan?n ilk parlad??? y?llarda ?zellikle, Bar?ada da ?alkant?l? d?nemler ge?irdi ama kendisinin ba?ka t?rl? sorunlar? y?z?nden.

Ronaldinho ile de aras?nda ?topik fark var demedim zaten Ronaldinho'yu bir t?k ?nde g?r?yorum dedim. ??nk? Ronaldinho'nun Pariste de neler yapt???n? hat?rl?yorum, tak?ma ne kadar etki etti?ini Bar?a zaman?n? anlatmaya gerek yok zaten. CR7 Messi ile beraber d?nyan?n en iyisi g?steriliyorsa bir zahmet Portekizi elemelerde gruplara ??kars?n. Ayn? mant?kla ?brahimovi? de ??karabilirdi ?sve?i ama yani bir gol fazla att? diye benim g?z?mde ?brahimovi?den ?ok daha fazlas? de?ildir CR7.

?statistik dersek o zaman da Pele 1200 gol atm??, Romario 1000 gol atm?? futbolcular bunlar?n istatistiklerini bakal?m ne zaman yakalayacaklar Messi ve CR7

Zizunun 35 ya??ndaki hali Fransaya d?nya kupas?n? ald?rt?yordu, ??ld?r?p Materazziye kafa atmasa belki d?nya kupas? Fransan?nd?.

Arjantin, Maradonan?n bitmi? g?bekli haliyle final oynad? ?talyay? eleyip ?yle aman aman bir Arjantin kadrosu da yoktu. ??te Maradonan?n o hali CR7 ve Messi kadar katk? yap?yor tak?m?na tak?m i?inde ?stlendi?i rol bak?m?ndan, s?per bir Arjantin yoktu tek ba??na da Maradona getirmedi tak?m?n? belki oraya ama yine de final oynad?.

Futbol hayat? bitti denen R9, 2 senelik sakatl?ktan ??kt?ktan sonra ilk ma?lar?nda ?nter ile hatrick yapt? ?zerine bir de Reale transfer oldu. Sonras?nda Manu kar??s?nda da hatrick yapt? ?ampiyonlar ligi ma??nda, D?nya kupas? ve ?ampiyonlar ligi ?ampiyonlu?u ya?ad?.

CR7 ve Messi benim g?z?mde asla bu seviyeye ula?amayacaklar ben ondan eminim o seviyede olmad?klar?ndan ama bir g?n ??kar da ?yle bir ?ey yaparlarki R9 ve Maradonaya benzer o zaman tart???r?z tekrar yan?l?p yan?lmad???m konusunda.

Yorum Yap

Bebeto eyvallah abi at onu ben sempatimden biraz da yazd?m oraya da o di?er isimlerden Ronaldo'dan b?y?k oyuncular.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X