Duyuru

??k?ş
Hen?z duyuru yok

Cristiano Ronaldo - cr7

??k?ş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Arda ?elikmaden tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
    @Erdal Yikit

s?k???nca istatistik mini ete?e benzer
    ?ok ?eyi g?sterir istatistik ve hemen hepsinde Messi ?nde. K?r?lamaz denen rekorlar? k?rm?? durumda ?u an. (La Liga gol rekoru ve bir takvim y?l?nda en ?ok gol? atma rekorlar? gibi)
    Maradona zaman?n?n Allah vergisi yetene?i en ?st limitte olan oyuncusuydu, ondan ?nce Cruyff'tu mesela. Messi'de bu zaman?n en b?y???. Ayr?ca d?nya kupas?n? neredeyse al?yordu. Kazma forvetleri y?zde y?zl?k iki gol? ka??rmam?? olsalar idi. D?nya kupas? haricinde Maradona'n?n yapamad??? bir ?ok ?eyi de yapt? an itibariyle zaten. Kuma?lar? ayn? kuma? yani.
    Biz de i??inin yan?nday?z her zaman, konuyu sapt?rmayal?m
    Al i?te baskette de mant?k ayn? mant?k. ...
    ?yi de abi ?yle bir diyorsunuz ki sanki Ronaldo o rekorlar? k?ramayacak durumda. San?rs?n futbolda son demlerini ya??yor. Benim anlamad???m nokta bu.
    Evet abi Messi ?ok b?y?k ?yle b?y?k ki Barca d???na ??ksa gitti?i yerlerde de i? yapar
    ?kisinin de en b?y?k eksikli?i milli tak?mlar?nda ?ok fazla kazma oyuncular?n bulunmas? (bak burada ayn? fikirdeyiz )
    Basket konusuna girersek konu sapar burada kapatal?m

Yorum Yap

Bi

De?il...

Yorum Yap

https://www.facebook.com/video.php?v=748867898592078
        ronaldo adina yapilmis en anlamli video heralde

Yorum Yap

[MENTION=27500]Arda ?elikmaden[/MENTION]

Bak ?imdi akl?ma geldi, istatistik falan demi?tin. ?nde demi?tin.

264 ma? nas?l oluyor Ronaldo'nun 2009'dan bu yana reiz ya? 38 ma? var zaten toplamda 5 ile ?arpsan bile 190 ma? yap?yor

2009'dan bu yana ligde Ger?ek istatistik;

Cristano Ronaldo 176 ma? 197 gol (Real Madrid'e geli?inden beri)
          Lio Messi 177 ma? 199 gol

?L performanslar?;

Cristiano Ronaldo 56 ma? 56 gol
          Lio Messi 58 ma? 57 gol

?ok da ah?m ?ah?m bir ?nde olma durumu g?rm?yorum ben a??k?as??

Yorum Yap

@Erdal Yikit

Gelelim ger?eklere.

Karde?im bu arkada?lar sadece La Liga ve ?. Ligi mi oynuyorlar resmi ma? olarak. Mesela bir kral kupas? bir s?per kupa ya da k?talararas? kupa oynam?yorlar m??
            yukar?daki payla??mda haz?rl?k ma?lar? da olabilir. ?imdi espn kaynakl? bir payla??m yap?yorum.

Cristiano 2009'dan bu yana Real ile oynad??? resmi ma? say?s? 264 att??? gol 287 gol pas? 69 ve en ?nemlisi ?ekti?i ?ut say?s? 1691
            Gelelim zaman?m?z?n en b?y?k y?ld?z?na resmi ma? say?s? 247 Att??? gol 286 Gol Pas? 88 ve en ?nemlisi ?ekti?i ?ut say?s 1213

Arada neredeyse 500 ?utluk bir fark var. Bu "ama Messi forvet Ronaldo kanat yeaaaa" geyi?ini temelinden ??r?t?r.
            Cristiano girdi?i pozisyonlar?n %15.6 s?n? gol yapabilirken, Messi'de bu oran %20.3.
            Yani basit bir mant?kla Cristiano girdi?i 13 pozisyondan 2 sini gol yapabilirken, Messi'nin bu rakam? yakalamas? i?in girmesi gereken pozisyon say?s? sadece 10 (on)

Sen yinede ?ok ?z?lme Erdalc?m, belli mi olur belkide Cristiano'nun can? rekor k?rmak isteydkdklfs?lf?gfi... Pardon bitiremedim

Kaynak : http://www.espnfc.com/player/45843/l...si?season=2009
            http://www.espnfc.com/player/22774/c...do?season=2009
            En son düzenleyen Arda Çelikmaden; 29-11-2014, 01:00.

Yorum Yap

Yahu abi, Biz Be?ikta?'?n T?rkiye Kupas? ma?lar?n? dikkate alm?yorken sen neden ?spanya'da oynad?klar? Kral kupas? veya haz?rl?k ma?lar?n? baz al?yorsun ki? Hem haz?rl?k ma?? dedi?in ma?larda superstarlara dikkat edilmez, yeni transferlere dikkat edilir ki zaten Ronaldo ve Messi ayar?ndaki top?ular bu ma?larda sadece form tutmak i?in oynarlar.
              Bu 2 superstar i?in 2 yar?? var biri La Liga, di?eri The Champions League. Gerisi g?zlerinde t?r?v?r?d?r ba?ka bir ?ey de?il.

Ronaldo kanat de?il, kanat forvet. Herkes burada hataya d???yor. Kanat oldu?u y?llar Manu'dayd? zaten son y?l?nda kanat forvet kimli?ine b?r?n?p gol kral? olmu?tu.
              Ronaldo'nun ?ekti?i ?ut say?s? ne kadar gole istekli olmas?n? g?steriyor ki bu kadar ?ut ?ekmi? yani Ronaldo, Messi'den daha fazla gol pozisyonlar?na giriyor. Ha bu ?utlar?n baz?lar?n? atmasa gol pas? olarak de?erlendirse Messi ile belki de e?it derecede olurdu asistlerde.

Yani s?rf ?ok ma?la g?z boyamak i?in bu yola giri?ilmi? ba?ka bir ?ey yok ?u tezde. La Liga'y? ve ?L'yi g?ze alal?m di?erlerini de?il.

Benim ?z?nt?m yok abi, Ronaldo benim i?in bir numarad?r.

Yorum Yap

Ronaldo > Messi .

Konu kilit.

Yorum Yap

Aslı Erdal Yikit tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                  @Arda ?elikmaden

Yahu abi, Biz Be?ikta?'?n T?rkiye Kupas? ma?lar?n? dikkate alm?yorken sen neden ?spanya'da oynad?klar? Kral kupas? veya haz?rl?k ma?lar?n? baz al?yorsun ki? Hem haz?rl?k ma?? dedi?in ma?larda superstarlara dikkat edilmez, yeni transferlere dikkat edilir ki zaten Ronaldo ve Messi ayar?ndaki top?ular bu ma?larda sadece form tutmak i?in oynarlar.
                  Bu 2 superstar i?in 2 yar?? var biri La Liga, di?eri The Champions League. Gerisi g?zlerinde t?r?v?r?d?r ba?ka bir ?ey de?il.

Ronaldo kanat de?il, kanat forvet. Herkes burada hataya d???yor. Kanat oldu?u y?llar Manu'dayd? zaten son y?l?nda kanat forvet kimli?ine b?r?n?p gol kral? olmu?tu.
                  Ronaldo'nun ?ekti?i ?ut say?s? ne kadar gole istekli olmas?n? g?steriyor ki bu kadar ?ut ?ekmi? yani Ronaldo, Messi'den daha fazla gol pozisyonlar?na giriyor. Ha bu ?utlar?n baz?lar?n? atmasa gol pas? olarak de?erlendirse Messi ile belki de e?it derecede olurdu asistlerde.

Yani s?rf ?ok ma?la g?z boyamak i?in bu yola giri?ilmi? ba?ka bir ?ey yok ?u tezde. La Liga'y? ve ?L'yi g?ze alal?m di?erlerini de?il.

Benim ?z?nt?m yok abi, Ronaldo benim i?in bir numarad?r.
                  Bir dakika neden t?r?v?r? olsun resmi ma??
                  Sen ligi kaybetti?inde bari T?rkiye Kupas?'n? alal?m demiyor musun? Adamlar da diyor bunu. Kupa her daim kupad?r.
                  ?stelik kral kupas? olsun s?per kupa olsun 2009'dan bu yana yar? final ve finallerde ka? El Clasico oldu, say?s?n? unuttum. Yok saymak sa?mal?k yani.
                  Ronaldo'nun ?ekti?i ?ut say?s? gole ne kadar istekli oldu?unu g?stermez karde?im. Bu adamlar?n ikisi de top seviyenin ?st?nde adamlar. Her ?eyi a?m?? adamlar.
                  Ronaldo gol noktas?nda ?ok daha fazla topla bulu?uyor, Messi ?ok daha az?yla daha efektif i? yap?yor. Bu i? bu kadar basit
                  ?stekli, arzulu falan ba?ka yerlere ?ekmeye gerek yok bence.

Yorum Yap

Yok abi demiyorum. T?rkiye Kupas? benim i?in tenekeden ibarettir.
                    Benim gibi d???nen de burada birs?r? insan vard?r. Kupa ?nemli bir ?eyse kupad?r.
                    2009'dan bu yana ?ok fazla El Clasico oldu do?ru ancak bu g?ne kadar arkas?nda etkili Xavi-?niesta ile b?ylesine gol kast? Lionel.
                    Ha ?imdi diyeceksin sanki Ronaldo'nun arkas?nda H?rriyet oynad?. Hay?r, ama o d?nemin en iyi orta sahas? Barcelona'ya aitti.

G?kay abinin dedi?i gibi Ronaldo > Messi Konu kilit.

Yorum Yap

Yorum Yap

Aslı Talha Karanfiler tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                        ?ok g?zel adam be . Piyasaya ??kal? 10 sene olmad? san?r?m ama benim i?in 10 y?l?n futbolcusudur.Ayr? seviyorum CR7 . Big?n bu formay? giydi?ini g?rsek ke?ke

Yorum Yap

Aslı ?zcan S?nmez tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                          ?ok g?zel adam be . Piyasaya ??kal? 10 sene olmad? san?r?m ama benim i?in 10 y?l?n futbolcusudur.Ayr? seviyorum CR7 . Big?n bu formay? giydi?ini g?rsek ke?ke
                          aynen adam?n dibi

Yorum Yap

Bu nas?l g?zel bi adamd?r ya

Ronaldo'yu sevmeyenleri anlay??la kar??lar?m kimseye zorla sevdirecek halimiz yok AMA bu adama sayg? duyulmal?d?r..

bu adam? d?nya g?z?yle izliyebiliyor oldu?umuz i?in ger?ekten ?ok ?ansl?y?z

Yorum Yap

Kral yine hattrick yapt?.

21 ma? 29 gol 12 asist ...

( ayr?ca 2 milli ma? 2 gol ) ...

Yorum Yap

Aslı G?kay G?kdo?an tarafından Gönderilmiş Mesajı göster
                                Kral yine hattrick yapt?.

21 ma? 29 gol 12 asist ...

( ayr?ca 2 milli ma? 2 gol ) ...
                                penalti pozisyonunda kendini yere atmasina kil oldum sonra penaldo diyorlar

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X