Konu: Bili'e sahip kalm

Bili'e sahip kalm

Bilie ve bu takma sahip kalm. Laf dndrp dolandrmaya, bu cmlenin ardna bin tane gereke falan koymaya gerek yok. Beiktan 4 malk seride ortaya koyduu taktik disiplin, zgven, hrs fazlasyla yeterli. Futbol kalitesi de takm oturduka artacak. ok iyi bir sezon balangcna tanklk ediyoruz. Bunu ziyan etmeyelim.

Ziyan etmemenin yolu da belli: Ynetim ift ynl orta saha, sa bek ve stoper transferlerini bir an nce bitirmeli. lk iki pozisyona takviye zaten art olu art. Stoper blgesi de kesinlikle takviye gerektiriyor. imdilik bu blge sorunsuzmu gibi grnse de kulvarda mcadele edecek bir takm iin handikaplar barndryor.

Ka haftadr yazdm gibi, bir kez daha stne basa basa sylyorum: Kadro doru transferlerle glenir ve derinleirse, kulvarda da baar gelir. Kadro derinliine sahip bir Beikta UEFA Avrupa Liginde zirveyi zorlar. Ligde de ampiyonluun en byk aday olur. Kartal stadna ancak 2015-16 sezonunda kavuacak gibi grnyor. O sezona byk bir baar yksyle balamann, istikrar yakalamann yolu kadro derinliinden geiyor. Umarm ynetim bu tarihi frsat harcamaz. Yerli oyuncu potansiyeli ok iyi bir noktaya varan Beiktata yetingenlik zaman deil imdi.

Arsenal malarnn ayrntsna girmeyeceim. Sadece unu vurgulamak istiyorum: Arsenal gibi uzun yllardr sistematik ekilde pozitif futbol oynayan bir takm karsnda denk bir bilano yakalad Kartal. ki man toplam gol giriimi saylar 18e 19 (ilk ma 9-8, ikinci ma 9-11). Bunu ok nemsiyorum. Bili her iki mata da Arsenaln ayanda top tutmasn gletirdi. Ama bunu tedbirli futbola yaslanarak deil, modern futbolun gereklerini uygulayarak yapt.

Geen haftaki 2-2lik Everton-Arsenal ma iyi bir rnek. Arsenaln top yapmasna izin verirseniz, karnzda skorer bir takm bulursunuz. Arsenal iki mata da bunu gerekletiremedi Beikta karsnda. Beikta da topu ayanda tuttuu blmlerde ok etkili oldu. Kontraya dayal deil, organize bir takm grdk. Beiktan tek ihtiyac seri pas yzdesini biraz artrmas. Bili daha retken bir orta sahayla bunun stesinden gelebilir, yeter ki Ouzhann yanna edeer bir orta saha daha transfer edilsin. Takm oturduka ykselecek futbol kalitesinin srr da burada.

Star / 29 Austos Cuma

http://haber.stargazete.com/yazar/bi...im/yazi-932769

https://twitter.com/chakanarslan
    Konu Canbolat Hakan Arslan tarafndan (29 Austos 2014 Saat 10:22 ) deitirilmitir.

u an bilic 'e birsey diyen yok yani byle polemiklie zaten frsat vermeyiz uzun mrl olmasn istiyoruz

Alnt Ali Rza Koar Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    u an bilic 'e birsey diyen yok yani byle polemiklie zaten frsat vermeyiz uzun mrl olmasn istiyoruz
    Taraftardan yana kaygm yok.
    Yine de hem ihtiyat elden brakmyor, hem de camiann geneline ve Beikta medyasna sesleniyorum byle, her ikisinin zemini de kaygandr ne olsa.
    Selam ettim Ali Rza

Alnt Canbolat Hakan Arslan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Alnt Ali Rza Koar Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Taraftardan yana kaygm yok.
    Yine de hem ihtiyat elden brakmyor, hem de camiann geneline ve Beikta medyasna sesleniyorum byle, her ikisinin zemini de kaygandr ne olsa.
    Selam ettim Ali Rza
    a.s abim
    bizim medyay biliyorsun neyse bizler senin takibindeyiz

yelik tarihi
    Mays 2008
    Yer
    Benim adm Tufan,10.000 tane film izledim.
    Ya
    30
    Sen ben ayn fikirdeyiz Canbolat aabey ve u an bunun aksini iddia etmeyecek bir oumuz ,phe yok.
    Amma velakin,teori bitip pratik baladnda iler ok farkl bir hal alyor.
    nder Hoca greve geldiinde,'' ne olursa olsun destek '' li argmanlar havada uuurken,
    en azndan hocann istedii '' 18 ay '' lk srede her zaman yannda olacaz denirken,
    sadece Dany transferi zerinden slalesi kovaland.
    zerine Beiktal olmamasndan,gerek Beiktallarn o greve gelme smrs tekrar hortlad.
    Atletik yap,scouting,kaleci departman,alt yap,pilot takm,kartal gz hepsi bir anda yalan oldu.
    Kelamlarm meclisten dar,yanl anlamayasn.
    urda ligde 2 ma puan kaybedelim,argmanlarn ekli emali deiir.
    Bir bakmsn hocaya sahip kan sen,ben ve bir ka arkadamz kalm.
    Takma destek konusunda dnyann en iyi taraftarlarndan olsak da,istikrar,sabr ve sahiplenme konusunda vasatn altndayz.
    Sayglarmla.

Keke btn Beikta medyas senin gibi dnsede takm arkadan vurmasa abi

@ Tufan, Mustafa, Himmet

Selam ettim nze de

Umarm Pzt akamna kadar Bili'in elini rahatlatacak takviyeler yaplr ve gereken kadro derinlii salanr.

Bili ile takm yle zdeleiyorki baarsz sonularda bile kzamyorum zaten geen seneden ders karmtr Bili ve baarlarn zamanla geleceine inanyorum bu hocayla uzun yllar devam etmeliyiz

Bili bu takmn Luce'si olur..doku tutmu..kendini iine vermi..bir eyler baarmak iin ok abalyor..seviliyor..takm oyunu ve takm disiplini gibi temel sorunlar dzeltmi..her ma ka gol yeriz dediimiz gnleri geride brakm..yaptklar iler az deil..takm ruhu olumu..arkadalk sevgi ve birlikte bireyler baarma duygusu yaratm..kolej takm dedikleri hava geri gelmi...zgven ykselmi..Bili'in arkasnda durmayacazda ne yapacaz..atlak sesler her zaman kar..ama akln yolu birdir.. Bili'in istedii kalitede takm kurulsun yeter..Adnan Diner hoca bir oyun kurucu bir forvet diyor..sa beke gerek yokmu..bence ayanda topu saklayan ok iyi oyun kuran ve gol pas veren bir oyun kurucu art..Arsenal manda fit durumda bir Fernandesi gzlerimiz aramad m? bence arad..en az onun kadar top saklayabilen pas yapabilen adam geebilen asist yapan orta kesen bir oyun kurucu art..Ouzhan bu ligin tamamn tek bana tayamaz..Adnan hocaya ok katlamyorum golcn varken drdnc forvet gerekmez..ama sa bek 4 tane saysada bir tane tam anlamyla bek yok..o bek sradan olacaksa olmasn zaten..uurtma gibi bir bek olamal..kanatta mekik dokumal..yksek hz yksek abukluk ve enerji mutlaka olmal..kademesi kesicilii kusursuz..kanat bindirmeleri ve ortalar sper biri olmal..Recep kadar kesici, Hilbert kadar seri Caner gibi de i bitirici olmal..

Bakan'n konumalarn da doru bulmuyorum, Gntekin Onay'n da..Arsenal ma ncesi alnacak oyuncunun ma kazandrma garantisi varm ki gibi sama mantksz bir savunma yapyorlar..kardeim senin transfer ihtiyalarn belli..eksiini tespit etmisin..o halde yaplacak i o eksikleri zamannda tamamlamaktr..Sezon hazrlna yetitirir ve oynatrsn..ha elersin elenirsin, bu o gnk artlara bal..ama garantisi yok diye zamannda yaplmayan transferlerin sorumlularn bu mantk aklamaz..sen yapman gerekeni zamannda ve doru olarak yapacaksn..yapmalsn..nokta..