Konu: Bili bu kez baaracak

Bili bu kez baaracak

Sleyman Sebay yitiriimizin hzn ve arl srerken, Beiktan Arsenal karsndaki futbolu yreime su serpti. zellikle ilk yardaki futboldan ok memnunum. Schusterin ayrld gnden beri hep ayn eyi yazyorum: Hcum Beikta, Hcum! Cesaret Beikta, Cesaret! Biliin, geen sezon edindii deneyimler eliinde, Wengeri artacak bir oyun anlay sergilemesini bekliyordum. Beklediim gibi oldu. Sahada cesur bir Beikta grdm.

Beikta eler, elenir, hi nemli deil. Ben sahadaki futbol kalitesine bakyorum ve bu sezondan fazlasyla umutluyum. Yine hep savunduum bir ey var: Beiktan mevcut kadro yaps pozitif futbola yatkn. Beikta pozitif futbol oynayan rakiplere kar da daha baarl ve etkili bir futbol oynuyor. Wengerli Arsenaln en byk avantaj neydi? Uzun yllardr ayn hocayla, pozitif futbola dayal bir oyun sistemi benimsemi olmas.

Beikta sahadaki futbol kalitesiyle bu avantaj dengeledi. Topu rakibinden daha fazla ayanda tuttu. lk yar gol giriimlerinde 7-4lk bir stnlk salad. Arsenal man 2. yarsnda daha tedbirli bir grntye brnd. Kontradan ve bireysel hatalardan gol arayan bir takma dnt. 2. yar Beiktan hcum retkenliinin azalmas bundan. Ma sonunda gol giriimlerinde bilano 9-8di. Arsenal, rettii 8 gol giriiminin 3n basit bireysel hatalardan buldu.

Evet, Arsenal hala favori. Ama elemeli malarda i sahada gol yememeyi byk bir avantaj olarak grrm. 0-0 kt bir skor deil. Beikta rvanta ilk yarm saat oyunu tutabilirse, her ey olabilir. zldm tek bir ey var: Geen sezon boyunca bile eksiklii aka grlen pozisyonlara gerekli transferler yaplsayd, Beikta rvana ok daha avantajl gidebilirdi. Bir tek santrfor meselesi zld. Ouzhann yannda oynayacak bir ift ynl orta saha tam da Arsenal malar iin gerekliydi. Ya sa bek? Ka sezondur bu blgedeki sorun ortada. Nedense en ardan alnan transfer de bu. Anlalr i deil.

Bilili Beikta gereken verdi. Kadro doru transferlerle glenir ve derinleirse, sezon kulvarda da parlak geer. Beikta bu turu kaybetse de Avrupa Liginde zirveyi zorlar. Tur geilirse, Beikta finansal adan soluk alr ve mevcut kadronun uluslararas deneyimi en st noktaya kar. Her koulda Beikta kazanr.

Star / 21 Austos Perembe

http://haber.stargazete.com/yazar/bi...ak/yazi-928809

https://twitter.com/chakanarslan

Konu Canbolat Hakan Arslan tarafndan (21 Austos 2014 Saat 09:32 ) deitirilmitir.

Selam olsun canm abime,

Abi tek korkum medyada kan haberler herkes hala mata demba ba ne vurdu, biliin taktik sper iledi, wenger morard, arsenal zor kurtuldu falan filan ama unutulmamal ki birde bunun deplasman var ayn konsantrasyonla devam edilmeli hibirey bitmedi daha arsenal 3 nemli eksikle oynad ve deplasmanda bunlarda olacak yani dingilterede daha gl bir kadro ve tribn faktr olacak dolaysyla konsantrasyonu drmeden stne kmak gerekecek ne oynadysak bir fazlasn oynamamz lazm maziye taklmakla olmaz bu iler umarm futbolcularmzn ayaklar yere salam basyodur umudumuz ve inancmz sonsuz elensekte canlar saolsun demeyeceim ve var gcmle eletireceim nk eleyebileceimizi herkese gsterdik imdi bunu gerekletirme zaman yeterki ayaklar yere salam bassn.

sayglar abi.

Alnt Mustafa Canbolat Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Selam olsun canm abime,

Abi tek korkum medyada kan haberler herkes hala mata demba ba ne vurdu, biliin taktik sper iledi, wenger morard, arsenal zor kurtuldu falan filan ama unutulmamal ki birde bunun deplasman var ayn konsantrasyonla devam edilmeli hibirey bitmedi daha arsenal 3 nemli eksikle oynad ve deplasmanda bunlarda olacak yani dingilterede daha gl bir kadro ve tribn faktr olacak dolaysyla konsantrasyonu drmeden stne kmak gerekecek ne oynadysak bir fazlasn oynamamz lazm maziye taklmakla olmaz bu iler umarm futbolcularmzn ayaklar yere salam basyodur umudumuz ve inancmz sonsuz elensekte canlar saolsun demeyeceim ve var gcmle eletireceim nk eleyebileceimizi herkese gsterdik imdi bunu gerekletirme zaman yeterki ayaklar yere salam bassn.

sayglar abi.
    Selam ettim Mustafa kardeim
    Rvan zorlu. lk yarm saat gol yemez ve oyunu dengelersek ansmz artar.
    Ben takmn gereken taktik disiplin ve hrs sergileyeceinden eminim.
    Hcumda ilk man 1. yarsndaki gibi cesur olur ve Arsenal'n topla oynamasna fazla izin vermezsek baarabiliriz.

Alnt Himmet Altay Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Forza day

Selam ettim Himmet

Guzel ve enerji yuklu bir yazi.
    Temenniler ile teknik analizlerin arada bir karismasi da gonlu tarafli yorumcularin bize tatli gelen bir sorunudur.
    "Gol girisimi" cok genis bir kavram. Sahada bulunan 22 futbolcunun atak halindeyken her girisiminin tek mutlak hedefi goldur. Girisim benzetmesini bir tarafa birakirsak iki takim icin de "Bu nasil kacar?" diyebilecegimiz netlikte gol pozisyonu sayisi 3-2 Arsenal lehinedir.
    Oyunun ikinci yarisinda Besiktas'in hucum etkinliginin azalmasi Arsenal'in daha tedbirli olmasindan ziyade Besiktas'in fiziksel yetersizliginden kaynaklandi. Arsenal ayni dizilis ve taktikle ikinci yariya basladi, hic bir extra tedbir goremedik.
    Ingiltere ligi basladi, Arsenal bir cok buyuk takimla hazirlik maclari oynadi, gerekli antrenman ve mac kondisyonunu yukledi. Fiziksel olarak hazirlar. Wenger'in atletizme verdigi onemi futbol dunyasi cok iyi biliyor. Bizim liglerimiz daha baslamadi, takim iyi bir hazirlik devresi gecirmedi, fiziksel olarak hazir degiliz. Bireysel hatalarin 60.ci dakikadan sonra artmasi futbolcularimizin beceriksizliginden degil (Olcay'i ayri tutuyorum. Son derece sakar ve beceriksiz bir futbolcu) fiziksel olarak oyundan dusmeleri sonucu istediklerini eyleme donusturememelerinden dolayidir. 15 dakika boyunca 10 kisi kalan Arsenal karsisinda oyun ustunlugunu ele gecirememizin sebebi de Arsenal'in tedbirli oyunu degil, fiziksel yetersizligimizdi.

0-0'in iyi bir sonuc olduguna inanmiyorum. Kendi evinde, 50 bin taraftarin onunde kotu bir skor.
    "Rakibin ismi ve gucu ve bizim kisitli kadromuza baktigimizda o kadar da fena degil" demek geliyor icimizden. Eskiden bazi dusuk kaliteli Fransiz Universitelerinin diplomalarinda "Bon pour l'orient" diye bir ifade bulunurdu. Diplomanin gelismis bati ulkelerinde degil ama ancak aralarinda Turkiye'nin de bulundugu dogu ulkelerinde gecerli oldugunu belirten "Sark icin iyidir" ya da "Dogu ulkelerine yeter de artar" mantalitesinin resmiyete dokulmus ibaresidir.
    Bu bati tarzi kucumseyicilige itirazimizdan dolayi evimizdeki galibiyet disi her skor kotu skordur. Skora bakip "Bizim icin iyidir" demek "Bon pour l'orient"i kabullenmektir. Bu bizim tabiatimiza ters.

bilic 4-4-2 den vazgemedii srece cok i yapar bu takm hakan abi